Jump to content
GSForum - Segélyvonal

The Great Northern


grasslover

Recommended Posts

grasslover

Fire Walk-ból sikerült a fanedit verziót megszerezni?

Link to comment
Share on other sites

Drakeamarth
2 hours ago, grasslover said:

Fire Walk-ból sikerült a fanedit verziót megszerezni?

Egyelőre csak az eredetit.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Gondoltam vagány leszek és küldök elérhetőséget PM-ben, de most én se találom. A régi elérhetőség az törölve lett.

Az is jó egyébként ha a movie-t megnézed és mellé a Missing Pieces-t - így annyira nem fun, de egy-két scene az fontos az új sorozat szempontjából.

Link to comment
Share on other sites

Drakeamarth

Megvolt a film, kicsit tartottam tőle a lehúzó vélemények miatt. Elég más hangulata van a sorozathoz képest, de néhány elnyújtott jelenetet leszámítva nagyon egyben van.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

De ez a más érzés ez teljesen rendben van. Egyrészt a TV -> mozi szélesvászon váltás (nem képarány tekintetében) nagyon sok változást hoz bele, és egyébként is nézőpont váltás történik mert míg a sorozat alapvetően inkább Dale Cooper története, ez egyértelműen Laura Palmeré. Ezt a storyt pedig előadni azzal a gúnyos-bájos soap opera könnyedséggel mint a sorozatot, nagyon röhejesnek tűnhetett volna, ehhez kellett a darkosítás.

Missing Pieces-ben van egy scene (nincs fent youtube-on sajnos), amiben Pete fűrészel valamit a malomnál, és besétál Josie azzal a cringeworthy slowmotion banki alkalmazottal aki az s2 évadzáróban volt az Audrey-s jelenetben. Josie nagyon nem tudja kifejezni magát angolul, hogy mi a fickó baja, de a lényeg, hogy a bankár rendelt valami fa-terméket a malomtól (deszka vagy léc vagy nem tudom) és hogy a csomagolásra az van írva, hogy (mittomén) 7 inch, de amikor ő lemérte, akkor csak 6,43 inch volt és hogy ő erre szeretne panaszolni, hogy ő a csomagon lévő eredeti méretet kéri. És Pete ezen húzza a száját, hogy de hát az csak a berendelésnél lévő fa-méret, ők azt méretre készítik és úgy alakítják, hogy az utána minden más faipari szerelékkel azonos arányban legyen és illeszteni lehessen és ezt magyarázza még egy csomó ideig, de a bankár hajthatatlan. Aztán nem is tudja meggyőzni, csak azzal hogy átfordítja az egészet banki nyelvre, hogy ugyanaz-e a dollár értéke mint mittomén 10 évvel ezelőtt volt - és a bankár ebből egyből megérti hogy mi van.

Na, ez a scene ez tökéletes allegóriája az egész tv-ből mozi formátumba való váltásnak. (Arról nem is beszélve, hogy egyébként én ügyfélszolgálaton dolgozom és naponta 40 hasonló balf*sz elmebeteg ember panaszát kezelem, ennél rosszabb esetekben is, úgyhogy kb elsírtam magam a gyönyörtől)

Link to comment
Share on other sites

Drakeamarth

Azt a jelenetet pont láttam, ebben a videóban beszélnek róla.

Egy ideig én is dolgoztam ügyfélszolgálaton, átérzem a fájdalmadat :D

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Mindenesetre nem értem, hogy miért lett anno lehúzva Cannes-ban ez a film, még Tarantino is ilyen flegma lehúzást nyilatkozott róla - pedig amúgy az egyik legjobb képi világú, hangulatú és jelképrendszerekkel dolgozó Lynch film. Azt teljesen megértem, hogy sokan a beteg cliffhanger feloldását várták a season 2 után, de maga a sorozat se soha az elvárások miatt létezett, mindig az teremtette a léceket, amiket megugort magának.

Link to comment
Share on other sites

Drakeamarth
32 minutes ago, grasslover said:

Mindenesetre nem értem, hogy miért lett anno lehúzva Cannes-ban ez a film, még Tarantino is ilyen flegma lehúzást nyilatkozott róla - pedig amúgy az egyik legjobb képi világú, hangulatú és jelképrendszerekkel dolgozó Lynch film. Azt teljesen megértem, hogy sokan a beteg cliffhanger feloldását várták a season 2 után, de maga a sorozat se soha az elvárások miatt létezett, mindig az teremtette a léceket, amiket megugort magának.

Szerintem ez anno olyan lehetett, mintha a Lostot 3 év után kaszálták volna, majd 1 év múlva bemutatnak egy Lost: The Darma Story című filmet, ami a Dharmások mindfuck sztoriját mutatja be. Sokaknak csalódást okozott volna.

Link to comment
Share on other sites

grasslover
On 6/10/2017 at 11:15 AM, Drakeamarth said:

Szerintem ez anno olyan lehetett, mintha a Lostot 3 év után kaszálták volna, majd 1 év múlva bemutatnak egy Lost: The Darma Story című filmet, ami a Dharmások mindfuck sztoriját mutatja be. Sokaknak csalódást okozott volna.

Az mennyivel jobb lett volna mint a Lost végeredmény. Sokkal jobb lett volna egy cancel, és szidni az ABC-t hogy erre nem ad pénzt más fosra meg önti be talicskával, és félbehagyott storyline-okkal operálva, úgy hogy sose tudtunk volna semmi többet a Füstről meg a Sziget rejtelmeiről (így se, de így amit kaptunk az nem is sikerült jól). A Twin Peaks revival ezért volt számomra nagyon kérdőjeles, hogy sikerül-e egyáltalán felnőni vagy jól elkapni egy harmadik évadot mert ilyen jellegű felmelegítésből még jó nem igazán sült ki - én attól tartottam leginkább hogy percenként csattogtatják majd a fan favourite karakterek behozását meg a régi catchprase-eket durrogtatják meg hogy nem mer majd mitológiát bővíteni és ha bővít akkor meg nagyon szájbarágós lesz...

Hát elég hamar durván lerombolta félelmeimet és számomra teljesen méltó ez az egész folytatás, nem, hogy gyengébb, vagy "ugyanazt hozza", hanem képes másabb lenni, nem rabja a régi megszokásoknak de nem is akar feltétlenül beilleszkedni akár a modern sorozatgyártásba, vagy bármiféle elvárásokba...nagyon egyensúlyozottan képes a saját útján járni, ami elképesztően nagy teljesítmény. És valószínűleg megint alaposan meg fogja változtatni a sorozatkészítést, ha nem most, akkor majd 10 év távlatában. De pl már most bejelentették hogy a következő Game of Thrones évad kevesebb, de hosszabb részekből fog állni - ami már a Twin Peaks s3 mozifilmbe hajló szerkesztéséhez hasonlítható.

Link to comment
Share on other sites

Drakeamarth
5 hours ago, grasslover said:

Az mennyivel jobb lett volna mint a Lost végeredmény. Sokkal jobb lett volna egy cancel, és szidni az ABC-t hogy erre nem ad pénzt más fosra meg önti be talicskával, és félbehagyott storyline-okkal operálva, úgy hogy sose tudtunk volna semmi többet a Füstről meg a Sziget rejtelmeiről (így se, de így amit kaptunk az nem is sikerült jól). A Twin Peaks revival ezért volt számomra nagyon kérdőjeles, hogy sikerül-e egyáltalán felnőni vagy jól elkapni egy harmadik évadot mert ilyen jellegű felmelegítésből még jó nem igazán sült ki - én attól tartottam leginkább hogy percenként csattogtatják majd a fan favourite karakterek behozását meg a régi catchprase-eket durrogtatják meg hogy nem mer majd mitológiát bővíteni és ha bővít akkor meg nagyon szájbarágós lesz...

Hát elég hamar durván lerombolta félelmeimet és számomra teljesen méltó ez az egész folytatás, nem, hogy gyengébb, vagy "ugyanazt hozza", hanem képes másabb lenni, nem rabja a régi megszokásoknak de nem is akar feltétlenül beilleszkedni akár a modern sorozatgyártásba, vagy bármiféle elvárásokba...nagyon egyensúlyozottan képes a saját útján járni, ami elképesztően nagy teljesítmény. És valószínűleg megint alaposan meg fogja változtatni a sorozatkészítést, ha nem most, akkor majd 10 év távlatában. De pl már most bejelentették hogy a következő Game of Thrones évad kevesebb, de hosszabb részekből fog állni - ami már a Twin Peaks s3 mozifilmbe hajló szerkesztéséhez hasonlítható.

Egyetértek, 3 rész után egyáltalán nem a rajongók seggét nyaló fanservice, mint sok hasonló újraélesztés. Egyelőre kicsit soknak tartom a 18 részt, lehet elég lenne 10-13. Igaz, a sztori még nem igazán indult be.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Na, Drake, te már túl vagy a két évadon és a movie-n, úgyhogy gondolom leírom a kedvenc teóriámat a Twin Peaks mitológiája mögött.

Fucking big spoilers

Spoiler

Fire Walk with Me, "Above the Convenience Store" jelenet.


Green-is-its-color-e1433083139728.jpg

Néhány pillanatra mutatják ahogy a Man from Another Place érinti az asztalt, és azon van egy kis lyuk. Ami pont beleillik, az a fura zöld Owl Ring, ami több karakteren is keresztül ment, akik többnyire mind meg is haltak: Theresa Banks, Laura Palmer, Annie majdnem meghalt (de Cooper átvette a helyét), illetve Chet Desmond eltűnt amikor megtalálta. Tehát tételezzük fel, hogy a gyűrű része ennek az asztalnak.

Azt már tudjuk, hogy a Lodge Spiritek garmonbozia-val táplálkoznak, ezt Lynchék az első évadban a heroinhoz hasonlították, illetve volt egy konkrét fizikai bemutatása is, a creamed corn. Ezek azonban véleményem szerint ugyanolyan allegóriák mint nagyon sok minden más a sorozatban (pl rossz gyerek -> Devil Nicky) vagy a visual haikuk (vízesés -> zuhanás, elmerülés a bűnben és a negatív dolgokban; vagy a jelzőlámpa fénye a megállás, elgondolkodással).

Tehát ha a creamed corn az amit a Lodge Spiritek fogyasztanak, ami tudjuk jól, a "pain and sorrow" - vagyis olyan dolgokat követnek el mint megerőszakolás, vagy gyilkosság, amitől az emberek körülöttük fájdalmat és bánatot élnek át, egyúttal ők meg jól belakmároznak ebből. Ha képesek ilyen, számunkra megfoghatatlan dolgokat "megenni", akkor valamiféle magasabb rendű lények kellenek hogy legyenek, az ilyen magasabb rendet szokták angolban "higher plane"-nek nevezni. Ha magasabb rendűek, akkor igen nagy valószínűséggel mi nem is feltétlenül tudjuk őket érzékelni, szokás a sci-fiben a negyedik dimenziós lényeket fénnyel vagy valami érthetetlen, paradoxonokkal teli, magába visszaforduló geometriai, weird alakzatokkal ábrázolni, mert mi, a 3D rabjai, nem igazán értjük annak működését (ahogy a két dimenziónak is felfoghatatlan a három dimenzió). Na szóval vannak ezek a lények, akik nem nemes lelkű, isten-szerű lények, hanem mondjuk undorító betörő meg rablógyilkos-szerű fajzatai ennek a magasabb rendű népnek - mondjuk parazitái. Számukra az emberi szenvedés, vagyis az alantasabb lények fájdalma, az lakoma, olyan mint egy deviáns ember állatkínzása...számára valami fetisisztikus gyönyör, de mindenki más számára visszataszító. Azt is tudjuk, hogy MIKE egyfajta drogként érzékeli a garmonbozia-t, tehát talán tudnak nélküle élni, csak nehéz, mert rászoktak. Ez is jelentheti, hogy a magasabb rendű lények nem mind ilyenek, mint MIKE és BOB. MIKE meg is vált ettől az életmódtól, levágta a karját - aminek érdekessége, hogy a movie végén, amikor MIKE és a törpe követelik BOB-tól a garmonbozia-t, akkor a törpe megérinti MIKE vállát, pont a hiányzónál, és egyszerre beszélnek...vagyis erősen utal arra, hogy bizony a törpe MIKE karja, ők együtt alkotják MIKE-ot valójában (plusz, a törpe mondja is, hogy "You know who I am? I am the arm." ). Tehát a törpe a MIKE-ból levágott gonoszság? De hát soha nem tekintettünk a törpére úgy mint gonoszra, mintha mindig segíteni akart volna Coopernek, nem? Ugyanez elmondható az óriásról, a tejet csoszogva kiszolgáló bejáróra (aki talán maga a Giant földi, fizikai teste, másik teória szerint), akik szintén segítettek rejtélyekkel közelebb jutni a Black Lodge-hoz, de Cooper a Black Lodge rabja lett, neki az nem lett jó, tehát akkor a törpe és az óriás igazából rossz akarásból segítettek bejutni?

Amikor kezdődik az Above the... jelenet, akkor azt mondja a törpe: "From pure air" - előtte pedig a David Bowie által játszott karakter, Jeffries épp hol is van? Buenos Airesben. Csúnya, szó szerinti fordításban Buenos Aires "jó levegőt", a levegőnek pedig az a jó tulajdonsága ha tiszta. Tehát "pure air". Jeffries pedig abból a városból kerül oda, említi is, hogy látta ezt a jelenetet.

A Convenience Store maga a Föld, vagy ha kicsinyítve, a sorozat logikáját tekintve nézzük, Twin Peaks. A Lodge Spiritek valahogy átjöttek a mi világunkba (erről később), és éldegélnek az erdőben, néha felbolygatják amit lehet (megszállnak egy embert, drogot segítenek becsempészni, segítenek valakit átverni - és mindig keletkezik ebből annyi bonyodalom és fájdalom, hogy ők szépen túl is adagolhatják magukat, megvan a jó kis kukorica adag amit belőhetnek. Azért convenience store,mert az egy gyönyörű, ám mocskosul sötét (olyan jó Lynches) allegóriája a világunknak, ahol mi azt hisszük hogy a teremtés koronái vagyunk ,de közben meg csak egy kis vegyesbolt ahol röhögve válogatnak közöttünk a magasabb rendű lények, hogy ma épp melyik konzervet nyissák fel. Azok a lények, akik a fajtájuk alacsony rangú, alpári lényei. 

És hogy hogy jutnak ide, a mi világunkba/Twin Peaksbe? A zöld asztal lehet az ő "űrhajójuk", aminek egy alkatrésze ki lett "vágva" és készült belőle a gyűrű, ami keményen felborítja az emberek világát - szerencsét, vagy szerencsétlenséget, bajt vagy halált, de mindenesetre BOB megszállásától való védelmet jelent (Laura mikor felhúzza, akkor BOB már nem tudja megszállni, vagyis valami olyasmi lehet hogy aki a gyűrűt viseli, az MIKE-hoz tartozik, mintha megjelölné, és BOB már nem mehet bele, egyúttal akkor ő dühében meg is öli). Ez a kis űrhajó rész ami önmagában talán nem is jelent az égvilágon semmit MIKE-nak és BOB-nak, az emberek számára borzalmas következményeket jelent. Mit jelenthetne mondjuk a teljes asztal?

 

Link to comment
Share on other sites

Drakeamarth

Ez jól hangzik, bár bevallom magamtól sosem jutottam volna el idáig. Lynch-nél sosem lehet biztosan tudni, hogy mennyire vannak tudatosan kitalálva a szürreális jelenetek, ha jól tudom ő maga nem is nagyon nyilatkozik erről a témáról. De pl. a Mulholland Drive harmadjára teljesen érthető és logikus, csak egy kis utánagondolás kell hozzá. Meg el kell fogadni, hogy Lynch magasról szarik az elvárt sztorimesélési konvenciókra.

A fenti teóriáddal kapcsolatban csak az a kérdésem, hogy mindehhez hogy kapcsolódik Briggs őrnagy szerepe és az "űrből jöttek" téma? Bár ha jól emlékszem ez csak a 2. évad felétől lett kibontva, ahhoz már nem nagyon volt köze Lynch-nek.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

A második évad...vége felé pont hogy

Spoiler

"ez a jel nem az űrből, hanem az erdőből érkezett"  - szóval pont a Lynch/Frost nélküli időszakban került bele az erdőnek ez a szerepe (ami egyébként nem rossz). 

De amúgy ez a fent leírt

Spoiler

nem feltétlenül jelent űrt.

És szinte biztos hogy ez így önmagában nem is igaz amit leírtam xD A Lynch dolgokra nem hogy nincs egyértlemű magyarázat, hanem Lynch se tudja hogy mi a magyarázat, ő azért csinál dolgokat mert úgy érzi hogy annak ott helye van. A Mulholland Drive-ról is el tudod dönteni hogy szerinted mit jelent, de ugyanúgy van rá 98 másik teória hogy mások szerint mit jelent. Lesznek áthallások, de nem fogja ugyanazt jelenti másoknak.

Link to comment
Share on other sites

Drakeamarth

Kezdjük elhagyni a faltól falig trippelést, amit őszintén szólva nem bánok.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Szerintem tanítani fogják ezt a pacinget a sorozat-akadémián.

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

original.gif

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Starring

Kyle MacLachlan

Link to comment
Share on other sites

Drakeamarth

Lynch az év trollja.

Link to comment
Share on other sites

Honi

épp most ment le a 2. évad fináléja! még biztos aludni kell rá párat, de egyelőre nem volt az igazi ez a szezonzárás, maga a rész szerintem elég aránytalan és a felvezetés se sikerült tökéletesen, legalábbis nem volt rám akkora hatással, mint anno az első évad, vagy akár a második szezon 7. része (akkor jelent meg az óriás). Tény, hogy az utolsó pár rész már köröket vert az azt megelőzőekre (gyötrelmes volt átszenvedni jópár részt), de még így is hiányoltam valamit... lehet, az zavar, hogy lóg a levegőben az egész. Az se biztos, hogy jól értem és valahol az évadban elvesztettem a fonalat.

Spoiler

a vörös függönyös szoba valamiféle váró/purgatórium, ahová azok kerülnek, akiket Bob ölt meg/szállt meg? De akkor Annie hogy kerül oda? Windom bevitte magával és kész? :D Caroline hogy került oda? Truman miért nem tudott bemenni? Az óriás a "jók" között van? És a törpe? Bob miért öli meg Windom Earle-t? Windomnak miért kell Dale lelke?

Kíváncsi leszek, hogy a film vagy a 3. évad merre viszi el ezt.

Link to comment
Share on other sites

grasslover
Spoiler

Már csak azért sem volt igazi lezárás, mert rohadtul nem akarták hogy itt vége legyen. Lynch és Frost azért tettek bele ennyi cliffhangert, hogy az ABC hátha berendeli, de végül nem így lett. Pont ezért olyan kiakasztóan kétségbeejtő a vége, ezért még rárak egy rakás legenda alapanyagot. Mivel ugye 1-1,5 évvel ezelőtt lengették be kb hogy egyáltalán jön a folytatás, így kb itt zárult a történet (movie még azért neked hátra van) és soha senki nem tudott róla semmi többet. A készítők annyit elárultak később, hogy nagyjából merre ment volna tovább a story: Garland Briggs ment volna Cooperért a Black Lodge-ba...viszont a Garlandot játszó színész pár évvel a második évad után meghalt, ahogy a BOB-ot játszó színész is, és nem sokkal utánuk pedig Pete is.

De alapvetően...ennyi volt az infó amit ebben látsz. A movie pár dolgot még bonyolít (segíteni sokat nem fog XD ), de amiket kérdezel, azok soha nem lettek megmagyarázva, nincs rá egyértelmű ok, hogy mi miért. Ami a második évad végén értelmezhető az eseményekből az az, hogy

Spoiler

Fogalmunk sincs hogy mi a Red Room. Lehet ,hogy a Black Lodge, lehet, hogy csak egy előszobája annak. Van az a scene, mikor Cooper kezébe veszi a kávét és mindhárom halmazállapotot végigjárja - folyékony, megkeményedett és olajszerű - sokak szerint ez jelképezi azt, mikor Cooper átlép a Black Lodge-ba. Így maga a Red Room nem különbözik kinézetében a Black Lodge-tól, de maga a váró szoba, vagyis az első terem (ahol a korábbi álom is játszódott) az maga a Red Room. Amikor átlép a függönyön, akkor az már a Black Lodge, annak ellenére hogy majdnem ugyanúgy néz ki (a berendezés más). Sokak szerint a Red Room, a Black Lodge és a White Lodge is egy és ugyanaz (erre utalhat a fekete-fehér cikk-cakkos padló). De ezt igazából...nem teljesen lehet érteni, a Twin Peaks mitológiája olyan, amit esetleg úgy érezni lehet, de nem tudsz mindenre egyértelmű magyarázatot adni.

És ugyanez értelmezhető a Lodge Spiritekre is. MIKE és BOB...hogy mik ők, fogalmunk nincs. Ami elhangzott a sorozatban Hawk szájából, nagyjából annyi az összes információnk az egészről. Szintén a movie-t tudom felhozni, ott lesz pár érdekes új momentum még.

Catherine jelenléte viszont megmagyarázható.
Windom és Catherine házasok voltak, Cooper volt az aki védte valami korábbi akció miatt, egymásba szerettek, emiatt Windom megölte a feleségét és megsebezte Coopert is. Ezért került ő később őrültek házába, ahonnan megszökött a második évad alatt és ezért is szórakozott Dale-lel. Cooper számára ez mindig tüske maradt, részben magát hibáztatva. 
Amikor a Lodge-ba (Red Roomba :D ) belépett, akkor Hawk szavaival: "tiszta szívvel kell belépned, ellenkező esetben nem szabadulsz onnan" (vagy valami ilyesmi). Annie véres teste azt szimbolizálta odabent, amikor Cooper elbukik, vagyis Windom győzedelmeskedik, vagyis Catherine sorsára jut. Azért kapta meg Annie Catherine ruháját is odabent (ezt feltételezhetően valahogy Windom materializálhatta odabent - erről kicsit később) és azért kezdett el Cooper oldala vérezni (sokak szerint ez szimplán csak a második évad eleji pisztolylövés miatt volt, de inkább hozható párhuzamba azzal a sérüléssel amit Windom ejtett rajta - ami mellékesen egyébként ugyanott volt, tehát a piszolylövés is igazából ezt az emléket erősítette benne), ahogy "felszakadnak ezek a sebek". Cooper odabent átadja a saját testét Windomnak Annie-ért cserébe (Annie ezért tudott sértetlenül kijutni a végén), Cooper lelkét pedig Windom vette volna magához. 
Viszont, BOB szóváteszi, hogy Windomnak nincs hatalma lelkekkel játszadozni, úgyhogy "fire walk with me" és ott csak úgy lazán felgyújtja Windom fejét, majd Cooper felé veszi az irányt. Ezzel bebizonyosodik, hogy a Lodge spiritek hatalma félelmetes, pláne idebent. Ami ezután van, az már Cooper doppelgangerje, aki épp a kijáratban éri utol a valódi Coopert és ő jut ki helyette.

Az ,hogy miért kell neki Cooper...ez szintén jó kérdés :D . Laura halálával BOB számára Cooper lett az, aki megtestesítette a tökéletes gazdatestet, gondolom azért, mert Cooper volt a legnemesebb lelkű az egész városban. BOB számára ez egy kihívás, egy grál volt, hogy ő győzedelmeskedjen.

Windom mint mágus: van pár utalás arra vonatkozólag, hogy Windom és Cooper a tibeti buddhizmus két különböző (igen eltérő) álláspontját képviselik, ezt anno tudtam magamtól is, de most el nem tudom már mondani, konkrétan 1:1-ben ráhúzható a két karakterre a két irányvonal. De olyan hajmeresztő elemek is, amelyek már tényleg őrült módra vonatkoztathatóak hozzá :D . Tibet jelenléte meg ugye egyértelmű, Lynch rajong a távol-keleti filozófiáért, és első évados kődobálós Tibet-térképet se kell ugye említenem. 

 

Link to comment
Share on other sites

Honi

most a redditen olvasgattam a rész kapcsán, és ott felmerül, hogy egy pesszimistább olvasat szerint rengeteg minden el lett varrva:

Spoiler

Nadine emlékezete helyrejön, így Ed és Norma közös élete valószínűleg beteljesületlen lesz. Donna faterja valószínűleg kinyírta Horne-t, a családnak lőttek. Audrey, Pete, és Andrew talán meghalnak a robbanásban. Coopert megszállja a gonosz. Leot megölik a pókok. (Viszont Shelly és Bobby kilátásai nem rosszak, bár egyikük se az a hűséges típus :D, viszont Lucy és Andy kapcsolata rendeződni látszódott.)

mindenesetre elég fura lehetett az akkori nézőknek, hogy ennyiben maradt az egész, azt hittem, hogy a film legalább valamennyire rendbe tette a dolgokat. Alapjáraton nem tartanám vészesnek, hogy évtizedekig nem érkezett folytatás, inkább az a bosszantó, hogy micsoda lejtmenetbe kapcsolt a sorozat Lynch kiszállása után és hogy mennyi potenciál lett volna ebben az egészben, ha a csatorna nem cseszi el. Egy-két királyabb jelenetet leszámítva botrányosan érdektelen tudott lenni jópár részen keresztül :D.

Bár, ennek kapcsán azt figyeltem meg, hogy

Spoiler

nagyjából akkor kezd el esni a sorozat minősége, hogy Coopert felfüggesztik. Onnantól kezdve nem öltönyben tűnik fel, hanem civil ruhában. Kb. akkor talál magára az évad, amikor Cooper megint ügynök lehet, és innen ismételten öltönyben fog szerepelni, úgy, ahogy megismertük. Szóval ezek a "civil"-részek mintha kicsit a pályán kívül lennének. Külön érdekes, hogy ha jól emlékszem, a Lynch által játszott karakter szól Coopernek, hogy visszatérhet. Ez szép :)). (a Cole-Shelly jelenetek amúgy erősen top10-esek :DDD).

 

Link to comment
Share on other sites

grasslover
Spoiler

Ha megnézed, az első évad is hasonló eszközökkel operált, ott is fel lett dobva egy rakás cliffhanger, Cooper helyzete ott is kérdőjeles volt. Ebből egy csomó minden meg is lett oldva, válaszolva rögtön a következő epizódban, ami annak idején közel egy év múlva érkezett. Ugye pont ugyanez lett volna a helyzet a második évad után is, voltak ott tervek.

Amikor a stúdió cancelt adott neki, akkor Lynchék úgy döntöttek hogy mozifilmekben folytatják a storyt és a fanok várták is hogy akkor most mi lesz Cooperrel...nos hát azzal hogy a Fire Walk with Me témájául Laura Palmer halálának prequeljéről szólt a film, így igen negatív hangvételt kapott. Ennek ellenére véleményem szerint zseniális a film, főleg annak tudatában most már, hogy itt a harmadik évad, ami betölti azt a szerepet amit anno a fanok vártak (mondjuk ez a harmadik évad se egy egyszerű fan service, nagyon, nagyon nem az elképzeléseknek megfelelően alakulnak bizonyos dolgok :D ). Egyébként a Fire után volt tervben még film, ami továbbvitte volna a storyt, csak a nagy negatív kritika ellenére döntöttek úgy, hogy akkor hagyják az egészet a francba - pedig egy rakás érdekes dolgot felvetett a film, kezdve ott, hogy néhány nagyon minimális epizódszerepre vannak beültetve híres(ebb) színészek, amivel egyértelmű, hogy valami nagyobb fontosságú esemény volt tervezve. Viszont egy rakás dolog így kicsit másképp alakul, tekintve főleg a jelentősen megöregedett castnak, az eltelt 25+ évnek, és az igen durván kihaló szerepgárdának.

 

Link to comment
Share on other sites

Honi

Egyébként szerintetek

Spoiler

Cooper "kiérdemelte" bármivel is ezt a tragikus sorsot? Sokfelé olvasom, hogy Cooper elbukott, de nem nagyon értem, miért "kellett" neki elbuknia, most úgy rémlik, nem nagyon szolgált rá erre. Kb. ő volt a legnormálisabb szereplő mind közül. Oké, hogy beleszeretett Windom feleségébe, de azért szerintem elég rendesen megbűnhődött :D.  Audrey is meg akarta környékezni, de őt is visszautasította. Elég tiszta jellem, és ráadásul közeli kapcsolatban áll a természetfelettivel is. Nekem kicsit értelmetlennek tűnik, hogy épp őneki jutott ez.

Másrészt viszont még mindig ámulok ezen az utolsó részen. Elképesztően durva, hogy Lynchék megléptek egy ilyen álomszerű, démonikus vörös szobás zárást.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Ja hát az a finálé ez nem csak tv, hanem úgy egyetemes mozgókép-történelem igen rangos előkelő helyén van :D. 

Spoiler

Cooper persze hogy nem érdemelte meg, kb ez az egésznek a legbetegebb tragikuma.

 

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling
4 hours ago, grasslover said:

 

  Hide contents

Cooper persze hogy nem érdemelte meg, kb ez az egésznek a legbetegebb tragikuma.

 

Spoiler

Diane hátha másképp gondolja.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...