Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Melyik filmet láttad legutóbb? - 9.


Joey

Recommended Posts

Joey

nem rym, hanem valami filmes kiadvány bemásolása. az más kérdés, hogy az essential cult jelzõt így vagy úgy megállja-e :D

Hát a horror részleget átböngészve kevéssé.

Link to comment
Share on other sites

Razon

Mission Impossible 1-4

Na ezek is kimaradtak nekem, de most hogy pótoltam nagy fan lettem :B

3 nap alatt néztem meg a 4 részt, sorrend:

M:I 4>>M:I>M:I 3>>>M:I 2

A második rész messze a leggyengébb, az első fél óra unalom, a végére összeszedi magát de kevés.

Lehet még moziba is elmegyek a hétvégén.

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Hát a horror részleget átböngészve kevéssé.

A többi is elég random.

Most ha csak a francia vagy német filmeket nézem a listán, valami teljesen érthetetlen a válogatás. Vagy ez amolyan "a leghíresebbek a kevésbé ismertek közül"? Mert akkor a Star Wars mit keres ott? Vagy a filmbölcsészek kedvenceit reprezentálja a lista? Nehezen hiszem, hogy a Black Sheepre bőröznek az esztéták, de még a trashkukázóknál se lenne toplistás.

Mindegy, nem verem bele magam -_-

Link to comment
Share on other sites

freezy

Mission Impossible 1-4

Na ezek is kimaradtak nekem, de most hogy pótoltam nagy fan lettem :B

3 nap alatt néztem meg a 4 részt, sorrend:

M:I 4>>M:I>M:I 3>>>M:I 2

A második rész messze a leggyengébb, az elsõ fél óra unalom, a végére összeszedi magát de kevés.

Lehet még moziba is elmegyek a hétvégén.

Meh.

2-1-4-3(erre már alig emlékszek mondjuk). -_- Az én sorrendem.

Hogy mondhatsz olyat,hogy a második a leggyengébb rész? Legjobb. -_-

Jó, mondjuk nem tudom mai fejjel mennyire tetszene,ha elõször látnám,de kiskoromban rongyosra néztem az eredeti vhs kazim. :D Az elsõ rész is szorosan a nyomában van. Én is nem rég gondolkoztam rajta,hogy megnézem õket ismét.

----

A lenti listához meg: kb 100 filmig számoltam,aztán meguntam. :D

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Hogy mondhatsz olyat,hogy a második a leggyengébb rész? Legjobb. -_-

Akármi is az igazság ebben a képletben, annyi biztos, hogy John Woo munkásságának legalja -_-

Link to comment
Share on other sites

getro2

Akármi is az igazság ebben a képletben, annyi biztos, hogy John Woo munkásságának legalja -_-

ha már itt tartunk. a red cliff filmeket láttad? jónak mondják, meg azért mégiscsak woo, de elég riasztó, hogy a két film majdnem öt óra együtt :D

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

ha már itt tartunk. a red cliff filmeket láttad? jónak mondják, meg azért mégiscsak woo, de elég riasztó, hogy a két film majdnem öt óra együtt :D

Elkezdtem, de nem kötött le. Ez persze nem minõségi ítélet.

Link to comment
Share on other sites

Chuck_Norris

na ki vele srácok, mennyit láttatok ezekbõl? (126) nem tûnik rossz válogatásnak így egy gyors átpörgetésre, mondjuk néhány kategóriát nehezen tudok megítélni, meg nem ártana persze olvasni a szövegeket is mellé.

kereken 6

elég szar lista, nincs benne egy tránszfórmersz se :(

Link to comment
Share on other sites

a880120

Kb. 130 .... de ez a lista kur.va furán van összeszedve.

Chuck, lehet, hogy akkor hagynod kéne azokat a vackokat, amiket általában nézel, és lõni magadnak ebbõl a listából párat.

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Chuck, lehet, hogy akkor hagynod kéne azokat a vackokat, amiket általában nézel, és lõni magadnak ebbõl a listából párat.

Elég, ha megnézi a Visitor Q-t vagy a Holy Mountaint, aztán rendben lesz egy életre.

Link to comment
Share on other sites

getro2

the texas chain saw massacre, 1974

gecisúlyos az egész. kíváncsi vagyok, a befejezést hányszor nyúlták le azóta, mármint nyilván nem egy az egyben, hanem a módszert az

imbolygó kamerával, a sistergõ zenével és hirtelen elvágással. mondjuk nem biztos, hogy ez volt az elsõ, de nem lennék meglepve, ha igen.

Link to comment
Share on other sites

Real013

the texas chain saw massacre, 1974

gecisúlyos az egész. kíváncsi vagyok, a befejezést hányszor nyúlták le azóta, mármint nyilván nem egy az egyben, hanem a módszert az

imbolygó kamerával, a sistergõ zenével és hirtelen elvágással. mondjuk nem biztos, hogy ez volt az elsõ, de nem lennék meglepve, ha igen.

És végre valami igazán tetszett Getrónak!

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

Chuck_Norris

Kb. 130 .... de ez a lista kur.va furán van összeszedve.

Chuck, lehet, hogy akkor hagynod kéne azokat a vackokat, amiket általában nézel, és lõni magadnak ebbõl a listából párat.

elképzelhetõ hogy ezt kellene tennem... lista nézése közben gondolkoztam is ezen, de nem tudom az 500ból melyik az a pár amit be merjek vállalni, mert eléggé "átlag" nézõ vagyok, szóval valami hardcore elvont cuccot tuti kinyomok 10perc után :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Warfoki

na ki vele srácok, mennyit láttatok ezekbõl? (126) nem tûnik rossz válogatásnak így egy gyors átpörgetésre, mondjuk néhány kategóriát nehezen tudok megítélni, meg nem ártana persze olvasni a szövegeket is mellé.

14-et, konkrétan:

Dirty Harry

Akira

Blade Runner

Dune

Ghost in the Shell

Unbreakable

The Professional

A Clockwork Orange

Dawn of the Dead

From Dusk Till Down

The Shining

Cannonball Run

Donnie Darko

Salo, or the 120 Days of Sodom

Link to comment
Share on other sites

Razon

Jobban megnéztem a listát, összesen 29 filmet láttam, de egy két kivétellel (Brick, Primer) mind tetszett, lehet meg kéne nézni többet.

Ezeket láttam:

Kiss Kiss Bang Bang (2005)

Manhunter (1986)

Memento (2000)

First Blood (1982)

Mad Max (1979)

Taxi (1998)

Blade Runner (1982)

Edward Scissorhands (1990)

Planet of the Apes (1968)

Renaissance (2006)

A Scanner Darkly (2006)

Star Wars (1977)

TRON (1982)

Unbreakable (2000)

Brick (2005)

GoodFellas (1990)

Léon [The Professional] (1994)

Reservoir Dogs (1992)

The Usual Suspects (1995)

28 Days Later... (2002)

Army of Darkness (1992)

The Evil Dead (1981)

Saw (2004)

The Big Lebowski (1998)

In Bruges (2008)

Shaun of the Dead (2004)

Donnie Darko (2001)

Primer (2004)

Requiem for a Dream (2000)

Link to comment
Share on other sites

getro2

elképzelhető hogy ezt kellene tennem... lista nézése közben gondolkoztam is ezen, de nem tudom az 500ból melyik az a pár amit be merjek vállalni, mert eléggé "átlag" néző vagyok, szóval valami hardcore elvont cuccot tuti kinyomok 10perc után :unsure:

csak az első oldalt néztem most át, de már ezek alapján is, szerintem a ghost world, harold and maude, one flew over, rushmore, shawshank redemption, blood simple, dead mans shoes simán csúszhat. a harold and maude mondjuk kicsit elvont, de kurva szórakoztató, még anyának is tetszett, aki hát nem kimondottan filmesztéta.

És végre valami igazán tetszett Getrónak!

egy nagyon szar scifirõl is akartam írni igazából (coherence), de aztán nekemis beugrott, hogy azért ez a sok szidalmazás már talán tényleg túl sok egy kicsit, szóval inkább hagytam a francba :D ami még nagyon tetszett pár hete egyébként, az az american splendor, csak az meg úgyse érdekelne senkit. meg hát ugye, mennyivel jobb dolog már filmeket fikázni, mint dicsérni, pláne akkor, ha joggal teheti az ember

Link to comment
Share on other sites

Razon

egy nagyon szar scifiről is akartam írni igazából (coherence),

Az nem is szar. -_- Ha hasonló de valamivel jobb kell, Predestination, Timecrimes vagy Triangle.

Link to comment
Share on other sites

getro2

Az nem is szar. -_- Ha hasonló de valamivel jobb kell, Predestination, Timecrimes vagy Triangle.

predestination volt meg csak ezekbõl, az tényleg jobb ennél. a másik kettõ is királynak tûnik (a timecrimes meg még itt is feltûnt elég sokszor asszem), bepróbálom majd õket, köszike.

Link to comment
Share on other sites

Warfoki

Kicsit végiggondoltam melyikből mire emlékszem a lenti listából:

Dirty Harry

A legendás "Do you feel luck, punk?" idézeten kívül kb. semmire. Messze túl oldschool volt ez nekem.

Akira

Arra, hogy nem értek az egészből semmit. :D Utánaolvasva aztán láttam, hogy a manga sokkal hosszabb és komplexebb, szóval egy filmben feldolgozni kb. annyira lehetett jó ötlet, mit a Gyűrűk Urát betömöríteni 90 percbe. Egyszer el kéne olvasni a forrásművet...

Blade Runner

A cselekményből annyira sokminden nem ragadt meg, viszont az egésznek az a leírhatatlanul esős noir hangulata igen.

Dune

Arra hogy hangosan felröhögtem pár effekten. -_-

Ghost in the Shell

Na erre viszont kirstálytisztán. Kb a legjobb film (animációs és élőszereplőset egy kalap alá véve) amit valaha láttam. Minden szempontból tökéletesre lett csiszolva, az OST meg...

még mindig végigfut a hideg a hátamon, pedig láttam már egy jópárszor.

Unbreakable

Hát... szerepelt benne Samuel L Jackson és Bruce Willis, volt valami tolókocsis muksó, meg valaki gyűjtött benne képregényeket. Kb. ennyi. :unsure:

The Professional

Arra hogy untam, de nagyon. Baromi régen volt, de ha jól rémlik bele is aludtam egy kicsit.

A Clockwork Orange

Többé-kevésbé az egész megvan. Elsőnek mondjuk nyilván a Siging in the Rain ugrik be.

Dawn of the Dead

Ez se kötött le nagyon, de még így is jobban tetszett, mint amire számítottam. Az itteni filmklubos topik miatt néztem meg anno, különben az életben rá nem szánom magam.

From Dusk Till Down

Óh, most hogy így eszembe jutott, ezt lehet, hogy újranézem. Végtelenül buta, de legalább ugyannyira szórakoztató popcorn akció. Ha jól rémlik ebbe volt az, hogy óvszerbe töltött szenteltvízzel dobálják az élőholtakat. :D

The Shining

Ezt kb. egy fél éve láttam, valamelyik egyetemi szemináriumon levetítette a tanár. Számomra Kubrick óramű pontosságú, végtelenül precíz rendezése teljesen kiölte a horror elemet az egészből és kiszámíthatóvá tette a filmet. Nem volt rossz, de meh, nem vesztettem volna sokat, ha nem látom.

Cannonball Run

Idióta film volt, de baromira szórakoztató. Mondjuk elég régen láttam, lehet, hogy egyszer újra kéne nézni.

Donnie Darko

Emlékszem rá, hogy nagyon csavaros akart lenni, volt benne valami time loop, meg egy repülőgép kiállt egy háztetőből.

Salo, or the 120 Days of Sodom

Anno talán még elsős egyetemistaként belefutottam egy csövesbe, aki a szokásos kéregetés helyett zsákmacska alapon akart eladni nekem 500-ért egy CD-t, amin nem tudta mi van. Adtam neki 300-at, otthon megnézve aztán ezt a filmet találtam rajta. Ha már így alakult, gondoltam megnézem. Beteg egy darab volt, elsősorban az tartott a képernyő előtt, hogy kíváncsi voltam, hova tudják ezt még fokozni.

Link to comment
Share on other sites

freezy

Gyönyör.

Nem a zene topicba rakom,mert ott nem mindenkihez jutna el..érdemes meghallgatni/belehallgatni.

Link to comment
Share on other sites

getro2

Gyönyör.

Nem a zene topicba rakom,mert ott nem mindenkihez jutna el..érdemes meghallgatni/belehallgatni.

hát ez kurvajó. gyakorlatilag el lehetne adni egy külön ambient kiadványként. minden elismerésem az ötletgazdáé

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

predestination volt meg csak ezekbõl, az tényleg jobb ennél. a másik kettõ is királynak tûnik (a timecrimes meg még itt is feltûnt elég sokszor asszem), bepróbálom majd õket, köszike.

Hát olyan aránnyal, hogy a Cronocrímenest meg tudtam nézni 3x, de a Triangle-t meg három részletben tudtam végigkínlódni.

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling
a880120

elképzelhetõ hogy ezt kellene tennem... lista nézése közben gondolkoztam is ezen, de nem tudom az 500ból melyik az a pár amit be merjek vállalni, mert eléggé "átlag" nézõ vagyok, szóval valami hardcore elvont cuccot tuti kinyomok 10perc után :unsure:

Nem teljesen mindegy, hogy nézel egy pár éves szart, ami 2 pontot kap tõled, vagy hogy a Brief Encounter nem tetszik? Amit én kizártnak tartok, mert... az annyira hihetetlenül erõs film.

Pompás lista.... csak az a kurv.a Dark Knight :D

Chuck!!!55533!!!

Tender találatán is nagoyn fa.sza címek vannak.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...