Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Melyik filmet láttad legutóbb? - 9.


Joey

Recommended Posts

Lord_KROK

48 óra - 1982
48 Hrs.

Leírás : 
Jack Cates, a San Franciscó-i nyomozó igen nehéz helyzetbe kerül egy gyilkossági ügy nyomozása során. Ganz, a helyi maffiózó az első számú gyanúsított, akit azonban lehetetlen elkapni, hacsak egykori embereinek egyike nem segít a rendőrségnek. Hősünk Reggie Hammond személyében talál is egy ilyen embert. Egyetlen probléma van csupán: Hammond éppen börtönbüntetését tölti. A nyomozónak azonban sikerül elérnie, hogy 48 órára kiengedjék a bűnözőt. A két férfinak együtt kell megoldania a gyilkossági ügyet, ám eközben Cates-nek arra is oda kell figyelnie, hogy Hammond nem készül-e valamire.


Vélemény : 
Igazi klasszikus, klisés 80-as évek beli akcióvígjáték. Majdnem minden sablon benne van, ami ekkortájt a műfajban kötelező volt (az L alakú takarók és a kínai felvonulás hiányzott, illetve az alkesz zsaru nem lett felfüggesztve még, de a nyomozás részeként a sztrip bár és az autósüldözés már megvolt). Kellemesen elszórakoztat, remek dumákkal. 

8/10

Link to comment
Share on other sites

payskin

Sonic The Hedgehog 2 (2022)

Hű, ez meglepően rossz volt!

Amennyire vissza tudok emlékezni az elsőre, ott sem voltak nagy elvárásaink, mégis össze tudtak hozni egy épkézláb, élvezhető sztorit, amiben az embereknek is volt szerepe. Ebben nem. Annyira nem, hogy Jim Carrey-t kivéve mindenki csak biodíszlet lett volna másfél óra CGI-hoz. Mit találtak ki erre megoldásként? "Beleírták" az embereket egy brutálisan unalmas, a történetből teljesen kilógó, ráadásul totál idiótaságba torkolló esküvői szálba a SWAT-ból ismerős Shemar Moore-ral az élen. Már akkor sem értettem, amikor be-bevágtak onnan jeleneteket, hogy miért érdekes ez, de végül is a film főszereplője, James Marsden csetlett-botlott ott fel-alá, hát oké, akkor ez biztos valami humorbonbon háttérsztori a főszál mellett. Aztán egyszer csak az lett a főszál, és hosszú percen keresztül tök érdektelen emberek tök érdektelen nyűglődését néztük, elmebeteg FBI-osokkal körítve tréfarépaként, én meg végig WTF-oltam, hogy mi ez, kik ezek, mi az istent nézek? Aztán visszatérhettünk a CGI-hoz. És a CGI sem volt túl jó, semi látványilag, sem történetileg. Az egyértelmű volt, hogy Robotnik megszerzi a végtelen erőt, különben egy kocka nem készült volna el a filmből. A kérdés az volt, hogy mihez kezd vele, de végtelen lelombozó baromság lett. Még annyit, hogy Marsdennek volt kb. egy tucat jelenete, de lehet hogy sokat mondok. Ennek harmada az esküvővel volt kapcsolatos, a maradékban pedig a semmibe kellett bámulnia (Sonicra) és magasröptű egymondatosokat puffogtatnia. Kifejezetten kínos volt az egész, még a legvégén levő, habkönnyűnek szánt, levezető jelenet is. És természetesen van stáblista közbeni jelenet is, amiben nyitva hagyják az egészet egy harmadik résznek. Nem kéne.

 

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Veszélyes vágyak vonzásában - 1996
Twisted Desire

Leírás :
Egy tinédzser lány őrült szenvedéllyel szereti barátját, miközben a lány szülei ellenzik a fiatalok kapcsolatát. Jennifer fondorlattal győzi meg a párját, hogy csak akkor lehetnek igazán boldogok, ha szembe szállnak a szüleikkel. A szerelmespár pedig idővel még a gyilkosságtól sem riad vissza.

Vélemény : 
Igencsak remek krimi, bár kb a felénél kezdtem sejteni, hogy mire fog menni a játék, annak ellenére élvezetes film volt, 90-es évek hangulattal. Érdekes megnézni Jennifer átalakulását is, ahogy egy aranyos csajból egy manipulatív szörny lesz (az volt mindig is, csak az elején még a néző előtt is álcázta magát). 
Egy részlet : 37 percnél
Megérkezik a srác egy fekete autóval a csaj háza elé : Kérdi a csaj : Ez milyen kocsi? 
Mire a srác :  A nagyapámé volt.
Mire én : A csaj arra volt kíváncsi, hogy ez egy 1963-as Ford Galaxy 500 :D

8/10
 

Link to comment
Share on other sites

JoeJoeJoe

Fekete telefon

A horror nem az én zsánerem, de az ilyen lightos horrorokat, ahol az ijesztés csak fűszer, mindig kíváncsi vagyok. Továbbá Ethan Hawke szerintem korunk egyik legjobb színésze, bár eddig rendszerint szimpatikus szerepben ismerhettünk meg, itt egy kegyetlen sorozatgyilkost alakít. 

A történet szerint egy kisvárosban a The Grabber nevű gyerekrabló munkálkodik, legújabb áldozata, a kis Finney egy pincébe találja magát, amiben ott van egy fekete telefon, ami nincs bekötve, de éjjelente mégis csöng. 

A film kicsit olyan, mintha az Az lenne, csak nagyjából mindenféle természetfeletti elemet száműzve belőle. Itt is nagyon erős a korrajz és a gyerekek lelki világának bemutatása. Abuzív szülök, félelmetes világ és egy csipetnyi természetfeletti elem. Viszont itt a sorozatgyilkos egy teljeséggel hétköznapi figura és talán pont ezért is ijesztőbb. A grabber-ről sok mindent nem lehet megtudni a film alatt, ami egyeseknek lehet nem fog tetszeni, de én imádtam hogy apró nüanszokból és a tetteiből lehet kirakni, hogy mi is történhetett ezzel az emberrel. Én például napokat gondolkodtam és kapcsoltam össze az elejtett félmondatait, teljesen váratlan és helyére nem való mondatait. Persze ehhez az is kell, hogy érdekesnek is tűnjön a figura és Ethan Hawke nagyon remekel ebben. Van néhány szándékosan túljátszott, beteg jelenete, viszont a leghátborzongatóbb jelenet számomra, amikor félmeztelenül ül egy székben, kezében egy bőrövvel. A maszk, amit kapott szintén nagyon érdekes, több darabból van összerakva és állandóan variálja a hangulatának tükrében, de az közös bennük, hogy mindegyik elég hátborzongató. 
A kisgyerek elég jól alakít, a pincén kívüli szálban a testvére próbál a nyomára bukkanni, az is kellően érdekes és kifizetődik végül, de mégis inkább a játékidő kihúzásának érződik néha. 

Viszont nem feltétlenül egy túl maradandó film, nem is túl ijesztő (szerencsére), viszont arra a két órára (csak két óra, nem két és fél,vagy három, ezt is meg kell már becsülni :D ), viszont hangulatos és van mondanivalója. 

7/10

Ígéretes fiatal nő

Cassandrának fura mániája van. Szórakozóhelyeken tajrészegnek tetteti magát, megvárja míg valaki hazaviszi, aztán ha a férfi ki akarja használni a helyzetet, akkor bosszút áll rajta. Pedig amúgy egy ígéretes fiatal nő, aki napközben egy kávéházban dolgozik, szerető szüleivel lakik egy fedél alatt és próbál nem túl sok felelősséget magára venni. De akkor mire fel ez a fura és veszélyes hóbort?

Ez a 2020-as film elég régóta várat magára, felkeltette a figyelmem a témájával és hogy mekkorát ment annak idején. Viszont azt hittem, hogy egy újabb lehangoló metoo film. Viszont amit kaptam az egy stílusos, vicces, szórakoztató, ugyanakkor néha elég nehéz drámai film, egy abszolút zseniális színészi alakítással. 

Ami nagyon tetszett benne az a humor és a hétköznapiasság. Ha most eltekintünk a fura kilógásoktól, egy átlagos harmincéves nő életét követhetjük nyomon. Megtalálja a szerelmet a nagyon karizmatikus Bo Burnham-el, akivel a közös jeleneteik aranyat érnek. Ilyen szép és aranyos párost régen láttam utoljára. Viszont az egészet beárnyékolja egy rejtély, amit elég hamar ki lehet találni félmondatokból, de a film nem is igazán próbálja úgy eladni mint egy hatalmas fordulatot. Szóval visz előre a rejtély, a kapcsolat, meg a főszereplő, enyhén szociopata csaj megnyilvánulásai, amiket tök jó nézni. Aztán a film vége... odavág. Nagyon. 

Amit még kiemelnék, az a beállítások és a képek. Nagyon szép nagytotálok, szépen megkomponált és beállított, berendezett jelenetek vannak a filmben, néha öröm ránézni. Illetve a filmnek nincs saját zenéje, hanem licencelt zenék vannak benne, amik néha teljesen oda nem valónak tűnnek, de utólag mindig a helyére kerül és a könnyedebb kis zenékkel remekül fel tudja oldani a komorabb jeleneteket is. Az eredmény pedig, hogy komoly témáról tud szórakoztatóan beszélni. 

Most ez nekem nagy meglepetés volt ez a film, jó volt nézni, szólt is valamiről, a vége pedig velem marad még egy darabig. 

9/10 

Csupasz pisztoly 2.5

Egyik legjobb vígjáték a világon. Számtalanszor láttam az évek folyamán és minden életszakaszomban találtam és megértettem benne valami új poént. Gyerekként imádtam az esős kelős poénokat, meg a túltolt baromságokat, mint amikor vetkőzik a nő fürdéshez és egy teljes ruhaboltnyi anyagot ledob magáról. Picit később imádtam a szóvicceket és a félreértéseket
- vajon mit keresett a piros lámpás negyedben?
- Nem tudom... Szex?
- Hmm, most nem, köszönöm, dolgunk van.
Később már a filmes és emberekre való utalásokat is értettem, aztán meg a "szexjelenet". Most annyira nem hozott újdonságot, de remek volt újranézni ezt a baromságot, a számtalan idézhető viccével. Imádom, hogy polgárpukkasztó, imádom hogy sértő, imádom hogy vicces és annyi marhaság van benne, hogy ha nem jön be egy vicc, a következő percben kapsz hármat, ami meg igen.

Kár, hogy ez a műfaj elveszett :\ De legalább ezek a régi kreténségek és Leslie Nielsen és a ZAZ rendezőhármas közös életműve fennmaradt.

végtelen/10

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Az elveszett város - 2022
The Lost City

Leírás : 
A briliáns de zárkózott írónő, Loretta Sage (Sandra Bullock) pályája során mindig egzotikus helyekről írt a népszerű romantikus kalandregényeiben, melyek címlapján a Dash nevű hőst megjelenítő, jóképű borítómodell, Alan (Channing Tatum) feszít, aki erre a karakterre tette fel az életét.
Miközben épp új könyvét promotálja Alannel, Lorettát elrabolja egy különc milliárdos (Daniel Radcliffe), mert azt reméli, hogy az írónő elvezeti őt a legutóbbi könyvében található ősi elveszett város kincséhez. Alan bizonyítani szeretné, hogy a való életben is hős tud lenni, nem csak a könyvek lapjain, így nekivág, hogy megmentse a nőt.
A nagyszabású dzsungelkalandba pottyant furcsa párnak össze kell dolgoznia, hogy túléljék az elemek és a gonosztevők csapásait, és megtalálják az ősi kincset, mielőtt örökre elveszne...

vélemény : 
Kicsit önmaga paródiája, de kellemes egyszer nézhető néhol vicces, sokszor látványos kalandfilm. 

5/10

9 hours ago, JoeJoeJoe said:

Fekete telefon

Ennek utánanézek, a leírásod alapján jó is lehet. 

9 hours ago, JoeJoeJoe said:

Ígéretes fiatal nő

Ez már nekem is be van tárazva egy ideje a megnézendők sorába, csak még nem jutottam oda

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

JoeJoeJoe
21 hours ago, Lord_KROK said:

Ennek utánanézek, a leírásod alapján jó is lehet. 

Szerintem nagyon mellé nem lehet lőni ezzel a filmmel. Annyit elfelejtettem még odaírni, hogy Stephen King fia írta a sztorit, picit King-esnek is érződik néhol, de szerencsére a történet végi nagy gyógyszer elgurulás hiányzik belőle (most rád nézek Az :D ). 

Link to comment
Share on other sites

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon

Nekem borzasztóan középszerű volt a fekete telefon, két szék közé ült.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

A hal neve: Wanda - 1988
A Fish Called Wanda

Leírás : 
Egy alkalmi tolvajbanda nagyszabású akciója sikernek igérkezik - meglépnek a milliókat érő gyémántokkal. Sajnos a banda egyik tagját, a keménykötésű George-ot elkapja a rendőrség. Ami még ennél is nagyobb baj: egyedül George tudja, hol van a zsákmány, a menekülés során ugyanis az ő feladata volt elrejteni azt. A banda többi tagja, a bombázó Wanda, a dadogós, állatvédő Ken, és Otto, egy ex-CIA-s bérgyilkos újabb tervet eszelnek ki, hogy megkaparintsák a zsákmányt. Tudják, hogy a rejtekhelyről egyedül George ügyvédjén keresztül juthatnak információhoz, így Wanda megpróbálja elcsábítani a vonalas angol úriembert, akiről kiderül, hogy fantasztikus trükköket tud az ágyban!


Vélemény : 
A sok lelkendezõ, dicsérõ vélemény alapján egy jó kis vígjátékot vártam, ehhez képest csalódás volt számomra ez a film. Nem azt mondom, hogy rossz volt, csak sokkal jobbat vártam. A másik bajom a Wandát alakító Jamie Lee Curtis-el volt, aki elvileg szuper vonzó jónő, de ehhez képest a filmben egy jó esetben is átlagos nőt láthatunk, Jamie Lee Curtis-nek azért van filmje ahol jobban nézett ki. Mndjuk amúgy a szerepáét jól hozza, ahogy a többiek is, van benne egy két remek improvizáció, de igazából a vénasszonykicsináls szálon és a tárgyalás  jelentén kívül nagyon nem tudtam nevetni. Egyszer meg lehetett nézni. 

5/10

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Uncharted - 2022

Leírás : 
Nathan Drake-et mindenki ismeri. És mindenki találkozott már vele, aki keresett kincset Amazónia esőerdeiben, vetődött partra néptelen karibi szigeten, vagy bunyózott tibeti műkincsrablókkal. A világ legvagányabb kalandor kincsvadásza (Tom Holland) a 21. század Indiana Jonesja – akinek a jövője legalább olyan bizonytalan, mint a múltja.
De ez most megváltozik.
A világsikerű videójáték alapján készülő, több kontinensen forgatott kalandfilm a játékok előtt játszódik: az derül ki belőle, hogy miért lépett Nathan Drake a bűn útjára, hogyan lett kincsvadász, és miért olyan sikeres benne.
Ruben Fleischer rendező otthonosan mozog a vagány hősök világában: a Zombieland és a Venom után új vidéket jár be, és az ő valamint a két főszereplő,
Tom Holland és Mark Wahlberg neve garantálja a nagy kalandot. Az alapanyag, a PlayStationös Uncharted játék minden idők egyik legtöbb példányban eladott videójáték-franchise-ja.


Vélemény : 
ha eltekintek a rengeteg logikai és fizikai buktatótól (hogy csak egyet mondjak, mire a banda tengeri szállodába érnek ezerszer megáznak a képeslapok amit Nate előhúz mégis szárazak), valamint a kötelező kliséktől, akkor ez nem egy rossz film. Legalábbis szórakoztat. A végén a helikopteres üldözés igen látványosra sikerült, egész jó minőségű CGI.  Samot hiányoltam belőle, és valahogy sejtettem, hogy nem halt meg, és a vége számomra előrevetített egy lehetséges folytatást is. 

6/10
 

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Fontos vagy nekem - 2020
I Care a Lot

Leírás : 
Egy tisztességtelen törvényes képviselő mindenükből kiforgatja idősödő kuncsaftjait, azonban méltó ellenfélre talál, amikor kiderül, hogy legújabb célpontja sokkal több annál, mint aminek látszik. Főszerepben Rosamund Pike, Peter Dinklage, Eiza González, Dianne Wiest és Chris Messina.

Vélemény : 
Nekem ez a film tetszett. Nagyon jó az alaptörténet, ami egyáltalán nem szokásos, és tetszik, ahogy a szituáció is eszkalálódik. A zenéje is kiváló, nagyon illik a feszült helyzethez. A színészek is remekül játszanak, a helyszínek is érdekesek. A vége pedig kellően meglepő. 
Igazából azért van egy gyenge pontja is a dolognak, a nagy maffiózó - valójában amit látunk - , mindössze egy piti gengszter inkább. Ezen a vonalon rengeteg kiaknázatlan lehetőség maradt benne, viszont msáik oldalról meg így ült a story. Annyi hibát rónék fel neki, hogy Peter Dinklage nem olyan nagy hal mint mutatni próbálják. 
Egyébként egy manapság igen fontos társadalmi kérdést helyezett előtérbe, rámutatva arra, hogy megfelelő jogi szabályozás nélkül, vagy nem megfelelő jogi szabályozással milyen iszonyatos kiszolgáltatott helyzetbe lehet hozni az időseket.

9,5/10
 

Link to comment
Share on other sites

JoeJoeJoe

Sherlock Holmes 1-2 (Robert Downey és Jude Law féle)

Annyira felemelő tud lenni, amikor van egy film, amit gyerekkorodban szerettél és többször láttál és van egy folytatása, ami vagy elkerült, vagy egyszer láttad és homályba vész, aztán újranézed a gyerekkori kedvenc első részt és rájössz hogy mennyire jó még mindig, viszont van egy második része, ami teljesen kiesett, így olyan mintha egy új filmet néznél meg.

Így felnőttebb fejjel arra jöttem rá, hogy ezek a filmek nem annyira jó Sherlock Holmes történetek. A rejtély az első részben még valamennyire prominensebb szerepű, a második részben viszont teljesen elsikkad. Itt a lényeg eléggé el van csúszva a Holmes és Watson közötti összjáték irányában. Ez a páros olyan buddy cop filmet szállít, mint a 90-es évek nagyjainál. Folyton szívatják egymást, beszólnak, de mégis remekül kiegészítik a másikat. És a megszokott Guy Ritchie féle pergő párbeszédek és egysorosok annyira ütnek itt is, hogy csak imádni lehet. 

Amit szintén imádtam a kor megidézése. A retkes.büdös-koszos London bemutatása egy hatalmas atmoszféra bomba, hasonlóan ügyesen oldották meg a folytatásban az Európai nagyvárosokat is. Korhű díszletek, szutykos-mocskos jelmezek, rettentő pofázmányú emberek, minden itt van, ami a hangulathoz kell :D . Zimmer zseniális zenéi pedig tovább nyomják az életérzést. 

RDJ megformálásában kapunk egy Jack Sparrow Holmes-t, aki dülöngél, nagyon jól verekedik és nem veti meg a lőfegyverek használatát sem. Ő egy fajta akciófilmesített változata az eredeti karakternek. A mániái, szokásai, szakterületei megvannak (kábítószerezés, beöltözés, borotvaéles logika), viszont sokkalta esetlenebb néha, mint például az egy évvel később sugárzott Sherlock sorozatban, vagy a klasszikus történetben. Sokszor megverik, kifognak rajta, nem lát előre valamit és sokszor kell Watsonnak megmentenie a biztos haláltól. Ezáltal egyfelől Watson nem egy külső, szemlélődő karakter, akinek nem (csak) az a feladata hogy ne értsen semmit és neki kelljen elmesélni mindent, hanem szerves része a történetnek, néha mozgatórúgója. Másodsorban pedig sokkal jobban lehet szimpatizálni a Holmes karakterrel, tudván hogy akármilyen szemét, azért mégiscsak esendő és például amikor az első részben kiköltözik tőle a barátja, az nagyon megviseli. RDJ dülöngélő mozgása és bizonytalankodó mozdulatai remek humorforrás, a nyomozás során mindent megnyaló, megszagló, megfogó tulajdonsága pedig nagy kompetensséget sugall. Sok Holmes újragondolást láttam már és ez a megformálás szerintem abszolút helyén van és ami főbb: tiszteli az alapanyagot amiből készült, csak egyfajta kiterjesztése ez az eredeti karakternek (ez Holmes "nem gentleman bűnözők ellen" változata). 

Az első résznek nagy erénye még a misztikus, természetfelettiséget sugalló hangulata, ami több eredeti történetben is jelen volt és mindig izgalmas amikor a logika összecsap a természetfelettivel, ez nagyon feldobta az első részt. A második részből ez hiányzik, viszont ott meg az akciójelenetek lettek annyival jobbak, hogy kárpótolt érte. Az az erdőben menekülős rész moren ezredes elől az valami fenomenálisan felvett jelenet, remek lassításokkal és stílusos akcióval. 

És most itt ülök - kellett nekem bezabálni mindkét filmet egymás után - mert nincs harmadik rész. Guy Ritchie be van táblázva, viszont mindezek ellenére most olvasom, hogy nem tettek le róla, még lehet ebből valami. Hátha. Jó lenne megmártózni kicsit újra a retkes-büdös-koszos londoni alvilágban. És RDJ-nak úgysincs már annyira tele a határidő naplója, amióta nem teljes állású vasember. 

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Ígéretes fiatal nő - 2020
Promising Young Woman

Leírás : 
A Megszállottak viadala (Killing Eve) című sikersorozat sajátos látásmódú rendezője, Emerald Fennell ínycsiklandóan új oldaláról mutatja meg a bosszút új filmjében.
Mindenki úgy vélte, hogy Cassie (Carey Mulligan) ígéretes fiatal nő... mígnem egy rejtélyes esemény hirtelen kisiklatta a sorsát. Azonban Cassie életében semmi sem az, aminek látszik: gonoszul okos, fájdalmasan rafinált, és éjszakánként titkos kettős életet él.
Ám most egy váratlan találkozás esélyt adhat Cassie-nek arra, hogy jóvá tegye a múlt tévedéseit ebben az izgalmas és veszettül szórakoztató történetben.

Vélemény : 
Hát érzek ebben a filmben némi férfi elleneségget, de ettől eltekintve érdekes történet. Adva van először egy kettyós csaj, aki a film közepe felé tényleg próbál megjavulni, csak aztán bizonyos események visszaterelik az eredeti medrébe. 
Az viszont nagyon érdekes, hogy 
 

Spoiler

a néző  számára nem derül ki hogy ezek a pasi megleckéztetések milyen szinten történnek. tehát hogy csak elbeszélget velük, vagy bántja őket, netán meg is öli? De amit láttunk, az nem volt túl durva, mondhatni alig ad valamit nagy erő és idő befektetéssel, így még kevesebb értelme van annak amit csinál



A soundtrackek remekek, nagyon adják a beteg hangulatot az egész filmnek, aminek egyébként nagyon szép színes magával ragadó lépi világa van. 
A vége kifejlet pedig első körre meglepő volt, a másodikra meg aztán én úgy éreztem, hogy ez kellett mint kötelező fordulat, de legalább mutatta, hogy Cassie okos, és hozta a karakter a vártat a váratlan esemény ellenére is. 

9/10

Link to comment
Share on other sites

JoeJoeJoe
23 hours ago, Lord_KROK said:

Ígéretes fiatal nő - 2020
Promising Young Woman

  Hide contents

a néző  számára nem derül ki hogy ezek a pasi megleckéztetések milyen szinten történnek. tehát hogy csak elbeszélget velük, vagy bántja őket, netán meg is öli? De amit láttunk, az nem volt túl durva, mondhatni alig ad valamit nagy erő és idő befektetéssel, így még kevesebb értelme van annak amit csinál

Spoiler

Nekem az ügyvédnél úgy tűnt hogy kapcsolatban áll mindenféle felbérelhető gengszterrel, aki helyette is verekednek. Az elején a naplóba a striguláknál piros és fekete vonalak vannak, szerintem a fekete amikor ért a delikvens a jó szóból, a pirosnál viszont valami komolyabb is történik (bár nem gyilkosság szerintem), lásd: a film elején mikor véresen battyog hazafelé. Szerintem ő csak fenyeget, ha nyers erő kell, hoz segítséget.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Amerikai botrány - 2013
American Hustle

Leírás : 
Irving (Christian Bale) zseni. De sajnos a hazugság mestere, az átverés bajnoka, a történelem egyik legsikeresebb szélhámosa. Annyira, hogy olyasmi sikerült neki, ami sok, nála komolyabbnak és fontosabbnak tűnő embernek sem: beírta magát az Egyesült Államok történetébe. Ő, valamint bűn- és élettársa (Amy Adams) egy ideje kénytelen egy FBI-ügynöknek (Bradley Cooper) is dolgozni, aki ráveszi őket, hogy küzdjék be magukat a maffia felső köreibe. Ebben az izgalmas, sok új lehetőséget kínáló és nagyon veszélyes világban politikusok, bűnözők és beépített ügynökök találkoznak. És persze: nők. Ha bármelyikük hibázik, minden összeomlik, és a romok az összes résztvevőt magukkal rántják.


Vélemény : 
Tele van híres szinészekkel, és remek karakterekkel. Maga a story is érdekes, bár az időrendi sorrendet itt-ott megkavarják, pl a nyitó jelent után 45 perc arról szól, hogy mi történt a nyitójlenet előtt. Egyébként egy remek film, azonban a 2 óra 18 perces játékidő bőven sok, akadnak üres járatok, olykor fölös szálak, nagyjából 90-110 percbe kényelmesen belefért volna az egész. 
A jelmezek és az utcaképek rendben vannak, bár ezutóbbiból feltűnően kevés van, az viszont hozza a '70-es évek hangulatát a film egészen nagy részében valamiféle harsány szobákban tartózkodik mindenki. Kicsit fura.

8,5/10

Link to comment
Share on other sites

JoeJoeJoe
17 minutes ago, Lord_KROK said:

Amerikai botrány - 2013

Ritka az olyan film, amit én félbehagyok, de ezt már olyan szinten untam, hogy képtelen voltam végignézni, Amy Adams ide, Christian Bale oda. Kár, hogy azóta már törlődött az emléke is a fejemből, legalább tudnám mi nem tetszett benne

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
4 minutes ago, JoeJoeJoe said:

Ritka az olyan film, amit én félbehagyok, de ezt már olyan szinten untam, hogy képtelen voltam végignézni, Amy Adams ide, Christian Bale oda. Kár, hogy azóta már törlődött az emléke is a fejemből, legalább tudnám mi nem tetszett benne

Érdekes, hogy többen írták, hogy félbehagyták, meg unták.
Szerintem ennek az oka az lehet, hogy eléggé sok benne az üresjárat, és időhúzás. A 2 óra 18 percet simán bele lehetett volna tenni akár 85-90 percbe is.
 

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

A tehetséges Mr. Ripley - 1999
The Talented Mr. Ripley


Leírás : 
Luxusjacht csillogó fedélzetén suhanni a türkiz tengeren, fehéren fodrozódó habok közt, idilli mediterrán tájak mentén, oldaladon az elragadóan gyönyörű kedvessel: ez az az élet, ami Dickie Greenleafnek megadatott, és amiért Tom Ripley ölni tudna... Amikor Dickie gazdag hajógyáros apja megbízza Ripley-t, hogy hozza haza Amerikába elkóborolt playboy fiát Itáliából, Dickie és barátnője, Marge nem is sejtik, hogy a simulékony modorú újdonsült cimbora meddig képes elmenni, hogy átvegye Dickie életstílusát.


Vélemény : 
Eleinte pokoli lassú, és vontatott. 50 perc után majdnem hagytam a francba, mikor végre történt valami. Ezután némileg beindulnak az események,  van pár izgalmas pillanat, de keservesen vontatott marad az egész, az utolsó 15 percnek komplett semmi értelme, és igazi se füle se farka történet lett belőle.
Azt olvastam, hogy a Ragyó napfény remakeje, de meg sem közelíti az eredetit. Remélem is, mert ez így nagyon gyenge. (az olasz utifilm szerű részek úgy ahogy értek valamit).

3/10

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Állj, vagy jövök! - 1999
Blue Streak

Leírás : 
Logan (Martin Lawrence) kiváló tolvaj, egyébként meg rettentő nagy balek: szerez egy húszmilliót érő gyémántot, ám rendőrök veszik körül, és nincs kiút. Logan egy építkezésre menekül, ahol eldugja zsákmányát, és megadja magát: tudja, hogy vissza fog térni. Vissza is tér, de míg ő a börtönbüntetését töltötte, az építkezés befejeződött, és a gyémánt fölött most a kerületi rendőrség terpeszkedik. Logan persze a leglehetetlenebb megoldást választja, hogy visszaszerezze, ami az övé: rendőrnek áll.

Vélemény : 
Egyszer már úgy 21 éve láttam, akkor is nagyon tetszett. 
Szórakoztató, humoros akció vígjáték, igazi arany jelenetekkel. Nem erőltetett poénok vannak, a helyzet komikumai adják a viccességét a filmnek, miközben látványos, de hihető akciók mennek végbe. 
A film hosszúságával sincs baj, nem túlozták el értelmetlen szálakkal, és nem is összecsapott vagy túl rövid, Martin Lawrence nagyon jól alakít. A történetet is nagyon eltalálták, tényleg érdemes megnézni.

10/10
#tizpertiz

Link to comment
Share on other sites

payskin

The Batman (2022)

Ha mondjuk 20-30 éve nem csináltak volna Batman-filmet, akkor csettintenék, hogy na, ez egy jó kis feldolgozás volt, kár hogy nem volt egy órával rövidebb, mert simán lehetett volna. De egy halom Batman-filmet csináltak az elmúlt években, ráadásul azóta tudjuk, hogy Ben Affleck visszatér a szerepbe a nem tudom melyik hamarosan jövő DC filmben.

Akkor ez most mi volt?

Valaki feltette a kezét, hogy de még én, én, hahó, itt, én is szeretnék Batman-feldolgozást csinálni!!! És amikor odafordultak felé, hogy te ki vagy és mit akarsz, véletlenül leesett egy bőrönd pénz, amiből pont lehetett egy n+1. The Batmant forgatni. Joker nélkül, mert nyilván Joker nélkül. Ő majd a folytatásba kell.

Megnéztem a The Gray Man-t is, ami a marveles Russo tesók új akciófilmje a Netflix számára valami elképesztően bugyuta történettel, de látványos akciókkal, mert ehhez értenek. Ez is pont félórával rövidebb lehetett volna. Volt benne Ryan Gosling meg Chris "Amerika Kapitány" Evans, csak nem lehetett ráismerni. Egyszer nézhető, gyorsan felejtős. 

 

Link to comment
Share on other sites

-OJ-

Prey

Én vagyok a legjobban meglepve, hogy tetszett. A cselekmény végig pörgött, akciójelenetekből és brutalitásból nem volt hiány, a Neandervölgyi Predator (gondolom a 2018-as genetikai fejlődés baromságot vették itt is alapul, miért nézhetett ki lényegesen másképp 300 évvel korábban) tette a dolgát, és még a CGI is elfogadható volt. Kikapcsolt aggyal, amíg néztem, jól szórakoztam.

Aztán sajnos visszakapcsoltam a gondolati központot. A főszereplő egy Mulan 2.0, akit bár nagyon elnyomnak a törzsében azzal, hogy gyűjtögetnie kell, mikor ő vadászni akar, ezért mindig durci mindenkivel (a valóságban ennyi idősen már rég férjhez adták volna, aki kérdés nélkül meghágja minden éjjel, és lenne minimum két gyereke) - ehhez képest nagyon megértő vele mindenki és ráhagyják a hülyeségeit. Éppen ezért 16 évesen ráért kiképezni magát profi vadásszá, aki az erdőben parkourozik, úgy íjjazik és dobja a tomahawkot, hogy az mindig célba talál, új fegyvereket talál fel, emellett profi nyomkereső (még a vaksötét éjszakában is) és a gyógynövényekhez is ért. Tehát mindenhez is. És ha már a tesója leölt egy oroszlánt (meglepetés: miután hősnőnk legyengítette), ő nem adja alább a Predátor fejnél, ezért elindul megkeresni. Amúgy nincs bajom a női főhősökkel, de ez a csaj csapnivaló színésznő, egyetlen mondatában sincs semmi átérzés, a karaktere pedig csak egy szimpla, történelemszínezős woke baromság. A szövegek pedig túl modernek, semmi hiedelem körítés, hogy mégis miként tekintenek az idegenre. Még Ripley és Sarah Connor is összerosálták magukat első körben, de nem ez a csaj, ez csak tudomásul veszi, hogy ott van, chance!, meg kell ölni, hogy a végén ő lehessen a törzsfőnöknő (nem vicc). Külön poén, mikor a 40kilós kislány földre rántja a 200kilós Predátort, miután az nyakon ragadta és földhöz vágta, de neki ettől nem lett semmi baja - nem úgy férfiállat társainak, azok itt is csak kibelezésre váró húszsákok.

A film másik látványosan gyenge pontja maga a Predátor, aki nemcsak megjelenésben, de agytevékenységben is jócskán visszafejlődött - és egyre idiótább lesz a film végére. A taktikus vadász itt lényegében csak egy Jason Vorhees, aki minden állathoz és emberhez odamegy közelharcban megküzdeni (azért a medvés bírkózás komoly volt, mégha ostobaság is), hogy minél több sérülést benyeljen a filmvégi nagy összecsapás előtt. A hőlátása hol működik, hol nem - bár erre is van magyarázat a csodanövénnyel, ami 5ms alatt lehűti az emberi testet, és máris nem látja - a csapdákat és az ember által készített eszközöket/pisztolyokat nem veszi észre, néha golyóálló néha nem, és mint írtam, a 40kilós kislány sérülés nélkül legyőzi, mivel azt sem tudja, hogyan működnek a saját fegyverei. És rendszeresen elköveti azt a hibát, hogy egy soviniszta disznó, aki még akkor sem tekint méltó ellenfélként hősnőnkre (és a fullosan mindenre kiképzett kutyájára), mikor az épp pisztolyt fog rá.

De mint írtam, a sok modern baromság ellenére gyorsan elrepült az a 90perc, hála a mozgalmas cselekménynek. A többit meg hagyjuk. Nem egy újranézős darab, az első három filmnek a közelében sincs, viszont még mindig jobb volt, mint a 2018-as kreténség.

 

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Én, a kém - 2002
I Spy

Leírás : 
Alex Scott (Owen Wilson), a titkos ügynökök James Bondja új bevetésre indul. Vissza kell szereznie azt a szuperfegyvert, amelyet egy gátlástalan bűnöző, Arnold Gundars (Malcolm McDowell) lopott el az amerikai kormánytól. A fegyverkereskedő szenvedélyes bokszrajongó, aki egy nagy meccset akar összehozni Budapesten a veretlen Robinson (Eddie Murphy) és a regnáló Európa-bajnok között. Az amerikai elnök megkéri a bokszolót, hogy civilként segítse az ügynököt a fegyver felkutatásában. Scottnak így sikerül bejutnia Gundars budapesti főhadiszállására. Az igazi csatát azonban nem itt, hanem a végtelenül beképzelt és kibírhatatlan öklözővel kell megvívnia.


vélemény : 
Jó kis pörgős akciófilm, amúgy külön jó a Budapesti háttér, meg a magyar feliratok.
Az autók rendszáma viszont zavaróan nem megfelelő karakterkészlettel készült sok autón (melyiken jó volt, azon eredeti rendszám lehetet). Vannak látványos üldözések meg némi humor, Famke Janssen pedig csodásan fest.
Nyilván nem kell túl gondolni az akciójeleneteket, meg a plot armort, de jó kis film volt

8/10

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Hogyan lopjunk felhőkarcolót? - 2011
Tower Heist

Leírás :
Josh egy Central Park-i luxusház gondnoka. Egy nap megtudja, hogy a tőzsdeguru tulaj átverte az ügyfeleit, és elsikkasztotta a pénzüket, beleértve a lakóház alkalmazottjait is. Amikor mindezt számon kéri a milliárdoson, a munkatársaival együtt kirúgják. Josh úgy dönt, hogy a maga kezébe veszi az igazságszolgáltatást. Elhatározza, hogy a társaival kirámolja a milliárdos lakását, és visszaveszik, ami nekik jár. No jó, kicsivel többet! Felbérelik a környék rutinos betörőjét, hogy segítsen nekik.


Vélemény :
Volt egy kis ocean eleven érzésem de remekül működik. Sok humoros jelenet volt benne, és a kocsilopós rész pedig nagyon izgalmas volt. A fél happyend is tetszik. Bár Eddy Murphy nem itt alkotot a legnagyobbat, azért tett hozzá a történethez. 
Összességében remek könnyed szórakozás. 

9/10

Link to comment
Share on other sites

payskin
On 8/6/2022 at 8:13 AM, -OJ- said:

Prey

Jól van, akkor ezt sem kell megnézni. Köszi. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

Féktelenül - 1994

Soha nem láttam még, pedig tudtam, hogy Sandra Bullock is játszik benne és hát nekem Sandra Bullock a szívem csücske. :rolleyes::wub:

Szerintem senkinek nem kell mesélni, hogy amikor a busz átugrik a szakadékon az mennyire badass már. :laugh: '94-ben ez hihető volt? :facepalm:

Link to comment
Share on other sites

payskin

Nem, de rendkívül szórakoztató. :yes:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...