Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Melyik filmet láttad legutóbb? - 9.


Joey

Recommended Posts

Lord_KROK

Két túsz között - 1997
Metro

Leírás : 
Scott Roper született rábeszélőgép, a San Francisco-i rendőrség pótolhatatlan munkatársa. Feladata, hogy a túszejtőket mindenáron rábeszélje foglyaik szabadonbocsátására. Kollégája és barátja halálát azonban még ő sem képes megakadályozni. A rendőrrel egy hidegvérű gyilkos végzett. Roper mindent elkövet, hogy ő keríthesse kézre a gyilkos ékszertolvajt. A nyomozásban társa is akad, bár Kevin McCall a fegyverekhez eleinte jobban ért, mint a szavakhoz, de a lélegzetelállító macska-egér harc során Roper beavatja őt különös mestersége leglényegesebb fogásaiba.


Vélemény : 
Egy igazi jó kis átlag akciófilm, szinte minden van benne ami kell a sablonossághoz.  Jah nem, a kínai sárkányos felvonulás hiányzott belőle. 
Az autós üldözés az egész látványos volt és még szerencsére nem CGI. Jó kis régi amerikai autók vannak benne ('69-es Cadillac, 1958-as Dodge pickup, '69-es Ford Mustang stb.) 
Végülis szórakoztató, a közhelyekkel együtt is, Jeni Chua pedig gyönyörű. 

7,5/10

Link to comment
Share on other sites

Jimkingdom

Démonok Között

... :gonosz1:

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Megint 48 óra - 1990
Another 48 Hrs.

Leírás : 
A 48 óra folytatásában Jacknek 48 órája van rá, hogy tisztázza a nevét a gyilkosság vádja alól, mivel hiába volt önvédelem, amikor megölt egy bűnözőt, a helyszínről szőrén-szálán eltűnt a gonosztevő fegyvere, így nyomozónk nagy bajban van. Cates ismét régi barátja, Reggie segítségét akarja kérni az ügyben, aki immár nem börtönbüntetését töltő elítélt, hanem frissen szabadult volt rab – és esze ágában sincs segíteni a rendőrnek. Csak akkor változtat az álláspontján, amikor megtámadják a buszt, ami elszállítja a sittről, és kiderül, hogy a maffia vérdíjat tűzött ki a fejére...


Vélemény : 
Sablonos akcióvígjáték. Nekem az előző rész jobban tetszett. Ez erősen épít az előző részre, így csak azután érdemes megnézni. 
 Több dramaturgiai baki azonban is  van, egyet ki is emelek mert nagyon bántó volt : miután kiderül, hogy Reggie látta a "Jegesembert" miért nem ülnek le azonnal fantomképet csinálni? Illetve az is kicsit nehezen hihető hogy bár a Jeges is rendőr (mi több Jack jóbaratja), egyszer sem fut össze Reggie-vel. Ezzel együtt is kellemesen szórakoztató néznivaló a műfaj kedvelőinek

6/10

Link to comment
Share on other sites

JoeJoeJoe

Bullet train (a gyilkos járat)

Brad Pitt alakította "katica" egy intéző, aki azt a feladatot kapja, hogy a híres Japán gyorsvonatról emeljen el egy meghatározott táskát. A feladatot könnyen teljesíti, ám elég hamar rájön, hogy a vonat tele van bérgyilkosokkal, akik ilyen-olyan módon mind a táskára pályáznak. 

Ez a film egy wáow! Eszméletlenül fun, pörgős, akciódús kis marhaság. Több helyen olvasom, hogy olyan mint egy túlpörgetett Guy Ritchie film és valóban. A film alap pikantériáját itt is az adja, hogy van kb 8 bérgyilkos, akik a film során ilyen-olyan módon szövetségbe állnak, likvidálják, becsapják, megverik a többieket. A főszereplők tehát bűnözők, ám a rohadtul túltolt (kb mint az úriemberekben) fajtából. Brad Pitt karaktere például balszerencsés. Ő pont akkor állítja be egy táska nyitókódját, amikor nem kellene, akkor és ott akar leszállni ahol nem szabadna. De közben meg hosszú szabadságról érkezik vissza, ahol kvázi megvilágosodott, de ez a tipikus nem érti a tanok lényegét viszont ez nem akadályozza meg abban, hogy próbáljon mindenki másnak papolni spirituális dolgokról. Közben egyfolytában beszél az operátorával, stb. Most nem kezdem el felsorolni az összes karaktert, de szerintem mindegyik roppant mód szórakoztató, még a legrövidebb szerepekben is. 

Ami még a javára írható a filmnek, hogy teljességgel kiszámíthatatlan. Mivel profikról van szó, jó ideig nem is hal meg senki, cserébe a gárda nagyját meg is kedvelhetjük annyi idő alatt. Viszont aztán elkezdi a film kinyírni a szereplőit és innentől egyáltalán nem evidens, hogy kik a főbb szereplők, kik érik meg a sztori végét. 

A filmet a deadpool, atomszőke és john wick-en dolgozó David Leitch készítette és ez érződik rajta. A humora kicsit deadpool-os (a fárasztó 4. fal áttörések nélkül és Ryan Reynolds nélkül). Verbális humor van benne, szóviccek, karakter marhaságok, abszurd pillanatok, visszatérő gag-ek, japán kultúrából származó furcsaságok. És jól működik, vígjátékon nem szoktam ennyit nevetni, mint ezen a filmen. 

Összességében egy nagyon jó blockbuster, kikapcsolódásra elsőrangú, én lepődtem meg legjobban rajta, hogy mennyire egyben van ez a film. Írták egy-két helyen hogy ebből többet ki lehetett volna hozni és bár én szeretem a mélyebb filmeket, én itt egyáltalán nem hiányoltam azt, jól esett most ez a sodró lendületű őrület, ami megállt két órás játékidőnél. 

8/10

Link to comment
Share on other sites

Jimkingdom

Tomb Raider (2018)

Nem mondom hogy hűde tetszett a film, de legalább a lore maradt a játékból (nagyjából). Azért egy mozifilm kezdetén milyen nagy már a Square Enix logót látni! :happy: 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
payskin

Samaritan (2022, Amazon)

Sajó eléggé lehúzta a Telexen, na, gondoltam, akár még jó is lehet.

Jézus. Atya. Úr. Isten. :facepalm:

Azt nem értem, hogy Stallone azért írt/olvasott már forgatókönyveket, ezt hogy nézhette be ennyire? Annyira, hogy saját produkciós cége gyártotta! Kötötte valami szerződés, vagy mi?

Ez a farok, mármint, aki írta, ez csinálta 2005-2006-ban a Thresholdot, ami egy emlékeim szerint egész elviselhető, egy évados alien-inváziós sorozat volt. Azóta meg főleg Ninjaho minisorozatokat írt, és ettől, gondolom, leépült szellemileg. Elhatározta, hogy itt az ideje valami teljesen újnak, amiből mostanában nincs még elég: szuperhősös film. Volt egy jó ötlete, ötletkéje (kb. az első 15 percben kitalálható fordulat), csak az a baj, hogy arra nem volt már képes, hogy egyetlen jelenetet összetartson anélkül, hogy az széthullana. Teljesen értelmetlen szövegek, értelmetlen, céltalan, egydimenziós szereplők, iszonyú ostoba, valószerűtlen párbeszédek, értelmetlen motivációk, full ZS-kategória, de annak is a legalja.

Oké, láttunk már ilyet, nincs ezzel baj, ha a látványos akció elviszi hátán, akkor még az egyszer nézhető, gyorsan felejthető kategória bejátszhat. De nem viszi el, mert ótvar a CGI, és a kaszkadőrmunka sem kimagasló. A végén van egy jelenet, ahol perceken át semmi nem történik, csak lövik az öreget, de hát szuperhős, golyóálló, tehát ennek semmi értelme. Konkrétan ez a történés: valaki rálő, idegesen odafordul, odamegy hozzá, pofán veri; másik rálő, odamegy hozzá, pofán veri; harmadik rálő a harmadik irányból, rettenetesen felhúzza magát rajta, odamegy, pofán veri. És ezután jönnek még, és mind rálőnek. Nézed, és nem hiszed el. Mi volt az elképzelés?! Nem R-rated, tehát nem folyik a vér (a lövések ilyen kis halvány porfelhőket pukiznak az emberekből), nem törnek-szakadnak végtagok, és ahhoz képest, hogy az öregnek szuper ereje van, meglehetősen nehézkesen mozog (mert öreg) és abszolút nem látványosan, könnyedén végez a rossz fiúkkal.

Amikor már azt hiszed, hogy ennél nem nagyon van lejjebb, akkor van egy fantasztikusan fantáziadús akció egy sűrűn húzott, ordítóan kamu oszlopokkal teli helyen, ahol emberünket nyilván bekerítik a gonoszok, ezért fogja a kalapácsát, és piff-puff szétveri az oszlopokat, és beomlik a mindenkire a minden is. Vágás: hetyke is dombocska leszakadt betontörmelékekből, és egyszer csak kinyúl belőle felfelé a kalapács ilyen renderelt porfelhővel övezve. Amolyan szuperhősösen. 

Másik: a rossz fiúk, állig felfegyverkezve, a liftbe menekülnek előle, de az utolsó pillanatban ő is beszáll közéjük, és a kamera kívülről mutatja a bezárt liftajtót, aztán piff-puff, ratata. Komolyan csak a Bud Spencer filmek csihipuhi hangeffektusa hiányzott. 

Nézhetetlenül szar. A gyerek is iszonyúan irritáló, de főleg mert hülyén viselkedik, és hülyeségeket beszél. A főgonosz egy akkora ostoba nulla, hogy az elképesztő. 

Húsz perc lehet hátra, nem vagyok benne biztos, hogy végig akarom vagy tudom nézni. (0/10)

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

JoeJoeJoe
18 hours ago, payskin said:

Samaritan (2022, Amazon)

Neked több pocsék filmet kellene nézned, imádom olvasni a rage-jeidet :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

payskin

Tessék, itt a következő:

Me Time (2022, Netflix)

Jézus isten már megint. Ezúttal az indexen húzták le, már indultam is letölteni, gondoltam, csak jó lehet. ÚB+. :facepalm:

Jó, annyira szar nem volt mint a fenti szamaritánus, de nem is az a kategória. Egy ilyen iszonyú humortalan, színvonaltalan, unalomig ismert klisékre építő, poshadt limonádé vígjáték. Csak hogy el tudjátok helyezni a skálán: konkrétan van benne fingós poén és ágyba szarás is, kétszer (!), ebből az egyik eredményét meg is mutatják. És hogy be tudjátok lőni a kliséfaktort, van benne félrevonulok szarni a tábortól, egyszer csak hozzám dörgölőzik egy jaj-de-cuki-kis-kölyökpuma, hoppácska, itt az anyja is, üvöltve rohanok vissza a táborba mindenki szeme láttára, persze, félúton utolér  jelenet is. És sajnos ez még a jobbak közül való. Minden karakterét, jelentét, párbeszédét és "poénját" láttuk már, csak nem így, nem pepitában. Egyszer nézhető, de az eleje unalmas, a közepe gyenge, a vége meg ostoba, hatásvadász, hiteltelen fostenger. 

A kérdés, amire nem kapunk választ, hogy ki a f* az a John Hamburg, aki írta és rendezte; miért ad ennek a kreténnek pénzt a Netflix (jó, mondjuk a Netflix mindenkinek ad); de főleg: mivel zsarolhatják Kevin Hart-ot és Marky Mark-ot, hogy főszerepeket vállaljon ebben a szarban? Nos, Jánosunk, meglepő módon, nem gyenge kezdő a szakmában, olyan vígjátékok forgatókönyveit írta, mint a teljes, akárhány részes Meet The Parents (Apádra ütök) sorozat, de többek között ő írta a Zoolander 1-2-t is. Az a fő különbség, hogy ezeknél a filmeknél mindig volt valaki, aki az eredeti ötletanyagot vagy a karaktereket szállította, vagy valaki, aki segített az írásban. Ezt most egyedül hozta össze, és, ebben speciel igaza van az indexnek, ha mondjuk 20 évvel korábban csinálta volna, még röhöghettünk is volna 1-2 jeleneten, de ezt és így és most... Nem tudom.

Nyilván a nevek miatt meg fogják nézni, állítólag vezeti a nézettségi listát. Végig az járt a fejemben, hogy Kevin Hart egy ilyen Martin Lawrence-wannabe: neki volt még -- egy-két jobb mellett -- egy sor iszonyú gyenge vígjátéka annak idején. Ez pont olyan.

Három alá per tíz.

 

Ó van egy jó hírem: felmentek az IMDB-n a film oldalára, megnézitek a trailert és (majdnem) MINDEN benne van. De komolyan: család a cserfes kölykökkel, meztelen Wahlberg, puma, pisilünk a medencébe (ezt ki is felejtettem odafent), a hülye munkatársak/ismerősök, rasszisa golfozás, sugárban hányás a barbecue-n, az uzsorás és a moszados végrehajtója, helikopter lefújja hősünket a szikláról... Ami nincs benne az Seal, ugyanis -- ezt is kifelejtettem -- nem egyszerűen szerepel benne Seal, de majdnem végig kell nézni, ahogy előadják Harttal a Crazy-t (így a film közepén, musical betét vagy mi), meg a nyálhegy végkifejlet, de azt meg el tudjátok képzelni. Még az is lehet, hogy megjön hozzá a kedvetek az előzetes alapján! :wink:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

payskin

Doctor Strange in the Multiverse of Madness (2022)

Marvel, főleg Cumberbatch miatt néztem meg, de nem siettem el, mint a mellékelt ábra mutatja. Nem volt rossz, de túl jó sem, kicsit tele van a hócipőm a multiverzummal. Nincs jobb téma? Túl hosszú is volt, a végét már kicsit untam, és az utolsó jelenet... ó te jó ég... nem volt jobb ötlet, mivel zárják le. Azért bírom, hogy ebben az MCU univerzumban az emberek számára annyira természetes, hogy valaki magából kikelve üvöltve esik térdre egy zebra közepén, hogy le sem szarják, az autó is éppen csak nem üti el, és hülye ruhákba öltözött emberek csak úgy nyitogatnak portált meg átjárókat a világ szövetén, de nincs itt semmi látnivaló, megyünk a dolgunkra. 

 

Thor: Love and Thunder (2022)

Na, ez viszont k jó volt. És talán érteni vélem, hogy miért utálták az emberek (nekem is több ismerősöm mondta, hogy a moziból majdnem kijött, amit azért erős túlzásnak tartok),  én végig vigyorogtam, különösen ott, ahol epic Guns 'n' Roses nótákra volt vágva az akció. November Rain gitárszólóra indul a hentelés a kölykökkel?! Hát a székben nem tudtam ülve maradni, akkora jóság volt!!! Lehet, hogy a moziban sem bírtam volna. :D Igen, blőd baromság volt az egész, az első perctől az utolsóig, és voltak benne kimondottan cringe jelenetek (például Korg egy kicsit sok volt, ennyire nem jó karakter ő, szerintem), de Waitinek ezt  is meg tudom valahogy bocsátani, mert nagyon stílusosan csinálja, amit csinál.

A stáblista közben előhúzott új ellenfél viszont bizonyára vicc akar lenni, ugye? Kedvelem Brett Goldsteint, a Ted Lassóban zseniális (majdnem azt írtam, hogy egy isten :wink:), de azért ezt a szerepet mégis csak egy legalább akkora kigyúrt állatnak kéne játszania, mint Hemsworth, nem?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba
On 8/31/2022 at 1:15 AM, payskin said:

A gyerek is iszonyúan irritáló, de főleg mert hülyén viselkedik, és hülyeségeket beszél.

Legalább ez "szórakoztató" volt.

Stallone kiöregedett. Nem azért mondom, mert idős, hanem mert az egész karaktere felett elmúlt az idő. Ahogy Swarzi felett is. Meg JC van Dame felett is. A nevükkel még el lehet adni ezt-azt, de már csak olyasmiket, mint amit legutóbb láttunk tőlük. Ami nagyon kár, mert biztosan meg lehetne találni azt a szerepet is, ami még jól áll nekik.

Link to comment
Share on other sites

Viktor

The Invitation

Meg lettem rá invitálva. Ahahahaha ! Annyi kérdésem lenne, hogy mi miért, hogyan. Horrornak vicc, vámpíros filmek borzalmas, simán ki lehetett volna ezt hagyni belőle. Egy közepes tv film színvonalát üti meg nagyjából. Moziba ilyet bemutatni... 3 jump scare, nagyjából ennyire futotta.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Lord_KROK

Igen, akarom? - 2006
Prete-moi ta main

Leírás : 
Luis boldog, kiegyensúlyozott agglegény. Esze ágában nincs megházasodni, mígnem egy szép napon a családi tanács - anyja és öt nővére! - úgy határoz, hogy nincs mese, Luis-nak oltár elé kell vinnie valakit. A férfi színleg beleegyezik, azonban nem menyasszonyt, hanem cinkostársat keres. Erre a célra tökéletesen megfelelne Emma, ám őt sem ejtették a fejére, és szeretne hasznot húzni az ál-házasságból.

Vélemény : 
Bár a többedik tegyél úgy mintha a barátnőm lennél tipusú vígjáték amit látok (korábban pl Bérbarátnő álomáron, randi az oltárnál), mégis tetszett ez is. van benne pár poén, meg hát a cselekmény is eléggé kiszámítható, aki egy hasonló filmet is látott, annak a "fordulatok" inkább kötelező elemek semmint meglepőek. Az elején kicsit túl gyorsan pöröd a story (a házasság részig) de legalább belefért 86 perc játékidőbe, és egyszer sem éreztem őgy, hogy lanyhulnak az érdeklődésem. 
Charlotte Gainsbourg viszont kiváló a szerepre, teljesen átlagos lánynak tűnik, ugyanakkor nagyon meglehet benne találni a főnyereményt is. 

8/10

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Trezor - 2018

Leírás :
A Trezor című történelmi thriller _ amelyet megtörtént események ihlettek _ 1956 novemberében, napokkal a szabadságharc bukása után játszódik a belügyminisztérium földalatti trezorjában. Az alaphelyzet hihetetlen, de igaz: a szabadságharcot vérbe fojtó, újraszerveződő belügyesek '56 novemberében azzal a kínos helyzettel szembesülnek, hogy képtelenek behatolni saját trezorjukba, ahol a bizalmas, személyes anyagokat őrzik. A speciális trezorkulcsok a forradalom zűrzavarában elvesztek, a trezorajtó pedig olyannyira bombabiztos, hogy a kézigránátnak sem enged. Pedig az épületet felügyelő orosz katonák sok mindennel próbálkoznak. Végül rendőrök kihoznak a börtönből egy hajdani bankrablót, akinek egyszer már sikerült feltörnie ezt a trezort. A fegyenc azonban egész mást talál a feltáruló trezorajtó mögött, mint amire számított, és onnantól egy izgalmas, fordulatos játszma veszi kezdetét, ahol senki és semmi nem az, aminek látszik.


Vélemény :
"én egy sztálinista vagyok... vagy legalábbis reggel még az voltam" "Én sírtam mikor a Sztálin meghalt" "én is, csak örömömben". Pár idézet a filmből ami eléggé megmaradt nekem.
Olyasmi mint a vizsga (2011) (de picit az 1969-es tanú-ra is emlékeztet) spinoffja lenne. Mind képi világában, mind szereplőiben, mind atmoszférájában. Ellenben annál rövidebb és kevesebb eseményt foglal magába, mindössze 75 perces játék időt nagyon jól sikerült kitölteni a az alkotóknak, semmiféle fölös kör nincs benne, a flashbackek is pont megfogják a lényeget, a film végére pedig komoly jellemfejlődés látható, és elgondolkodtató. Nagyon szépen mutatja, hogy propagandán nevelt emberek, hogyan tudnak a rosszban hinni és a szabadság ellen tenni, majd hogyan világosodnak meg.
Scherer Péter-t meg az isten is Ávósnak teremtette, csak úgy lubickol a szerepben, amikor épp nem egy fekete Pobjeda hátsó ülésén ül.
Itt is igaz az (ami a vizsgában), hogy szinte egy helyen és egy időben játszódik az egész story, mégis izgalmas.

8,5/10

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

A berni követ - 2014

Leírás :
Két hónappal Nagy Imre mártírhalála után, a Magyar Népköztársaság berni nagykövetségére két fiatalember hatol be, és fegyverrel támadnak a nagykövetség ott lévő dolgozóira. Túszul ejtik a nagykövetet, a rejtjelekhez szeretnének hozzáférni. Bekapcsolódnak a Szabad Európa rádió egyenes adásába, tiltakoznak a miniszterelnök és mártírtársai kivégzése ellen. Mit is akartak elérni ezzel a eleve bukásra ítélt akcióval? Az indíték homályos, bár helyi lapértesülések szerint, Nagy Sándor és Papp Endre a svájci magyar kommunista ügynökök aktáit akarta megszerezni. Ugyanakkor bizonyos forrásokból kiderül, hogy a támadók a megtorlások elleni tiltakozó, figyelemfelkeltő, demonstratív akciónak szánták fellépésüket. Ezt a célt elérték, mert az akció után heteken keresztül újra a magyar szabadságharc felé fordult a világ figyelme.

Vélemény :
Ismét egy kb egy helyszínen játszódó film. Bern akár Budapest is lehetmne, 1-2 látványosan kirakott svájci zászlóón kívül semmi nem utal arra, hogy hol játszódik, na meg persze a rengeteg német beszélgetés.
Maga a cselekmény egyébként izgalmas, a játékidő pont elegendő, Kulka pedig ismét a hátán viszi a filmet. Jó volt azonban sok ismerős arcot is felfedezni a szereplők között.

8/10

Link to comment
Share on other sites

Viktor

Fekete Ádám

Ha nagyon keresném az összeesküvés elméletet, azt írnám, hogy a Disney fizetett, hogy lehúzzák ezt a filmet. :D Teljesen vállalható. Persze közel sem akkora földet megmozgató a szuperhősös műfajt teljesen felborító valami, mint az Rock állítja róla. Itt is meg vannak a szokásos hülyeségek, amiket most már illene elhagyni. És ez minden ilyen filmre igaz. Persze, darabokra lehetne szedni, de felesleges. Pár dolog, ami érthetetlen számomra:

Spoiler

Megint egy semmilyen CGI főgonosz. Hányadik alkalommal könyörgöm ? Kedves DC, ezt ne. Azt sem tudom elfogadni kritka ként, hogy sz@rrá lenne vágva az egész és ugrál ide-oda a kamera, de ott a BvS, Wonder Women, JL... és most beáll a sorba ez is. Minden filmbe kell egy vicces, humorosnak vélt karakter. Itt akad kettő is. A nagybácsi és Atom Smasher. Szódával mind a kettő. Maga  a gonosz célja pedig az uralkodás. Erre feltámasztja a holtak seregét, akiket a helyi emberek is simán levernek. Meg minek támad a saját népére, kin uralkodna. Mindegy. Kár, hogy a végére jön ez a sok hülyeség.

Spoiler

A jó dolog pedig. Maga Rock. Rohadt jól áll neki ez a szerep, szénné gyúrva, mogorván nézve, ahogy azt kell. De aki nála is jobban tetszett az Doctor Fate. Sajnos néhány jelenetben egész szegényes a megjelenítése, de a többi viszont nagyon el lett találva, Brosnan is remek választás. Kár azért a kiszámítható csavarért. Akciók szerintem többségében rendben, poén pont amennyi kell pár dologra kéne még gyúrni egy esetleges folytatáshoz.

 

Link to comment
Share on other sites

moody

Tökös tekés

Rég nem nevettem ilyen jót. Woody Harrelsont alapból bírom, ebben a filmben meg különösen jól áll neki a lepukkadt és kiégett tekés szerepe. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
payskin

Poker Face (2022, Sky)

Írta, rendezte és a főszerepet játssza: Russell Crowe. Jó, nem magától, hozott anyagból, és az anyag nem túl erős: a megrögzött pókeres, amúgy milliárdos főszereplő megtudja, hogy gyógyíthatatlan rákos, és összehívja még egy estére gyerekkori barátait, egy utolsó pókerjátszmára. Csak éppen mindegyik hoz magával valami "terhet" az életéből, senkié nem alakult úgy, ahogy tervezte, és kis rásegítéssel mindez a felszínre tör. Aztán az éjszaka érdekes fordulatot vesz.

Az egész csak másfél óra, de elég lassan indul be. Az elején gyerekkori visszaemlékezés van, utána pedig  a halandóságával szembesülő Crowe spirituális utazáson vesz részt egy guruval. Ezután van a sejtelmes rész, amikor tudjuk, hogy valami készül az estére, de még nem tudjuk mi. Aztán végre előkerülnek a gyerekkori barátok: a sikeres író, a politikus és a lepukkant nem-derül-ki, és kezdetét veszi a program. Van még benne autóbalesetben elvesztett első feleség, küzdősportoló második, mit sem sejtő lány, és számítógépes zseni gyerekkori jó barát a pocsékul túljátszott meglepetésvendégeken kívül.

Egyszer simán nézhető, de nem oszt nem szoroz. Ha nem nézed meg, pont ugyanott leszel, mintha igen.

Link to comment
Share on other sites

JoeJoeJoe

Nyugaton a helyzet változatlan - 2022 netflix edition

Kifejezetten vártam ezt a filmet. A három évvel ezelőtti 1917-et imádtam és eszembe juttatta, hogy van még ebbe a témába puskapor. Netflixnél is nyilván eszükbe jutott, mert úgy döntöttek újra adaptálják az azonos című, 1929-es regényt, ami a világháborút megjárt szerző (a maga korában meglehetősen provokatív) gondolatait írja le. A könyv két feldolgozást kapott, az utolsó is már több, mint negyven éve, ráadásul az idei év sajnos adott némi aktualitást az anyagnak. 

A film egy német fiatal és barátai életútját mutatja be, akik önkéntesnek lépnek be a háborúba. Miként Magyarországon az volt a mottó, hogy lombhullásra hazaérünk, náluk hogy karácsonykor már Párizsban lesznek. A hurráoptimizmusát elég hamar kiábrándultságra és lelki nyomorra cserélő főszereplő kapocs a film lazán összefonódó epizódjai között (valahol ez a big red one című második világháborús darab párja). A társai folyamatosan hullanak, a körülmények elviselhetetlen és pocsék között változnak: jobb napon csak éheznek, rosszabb napokon a beázott lövészárkokba ülnek. Ezt a nyomort a film meglehetősen érzékletesen mutatja be. Nagyon szép beállások (1917-ből erősen merítettek ihleteket), amikor valami robban, valaki lő, az húsbamaró, a film egyik jelenetében amikor megjönnek a tankok az pedig ijesztő, mikor előkerülnek a lángszórók, felszisszentem, az a néhány rohamjelenet bravúrosan meg van csinálva. Technikai oldalról tehát nagyon működik a film, érződik a ráköltött pénz, viszont mint film nem tudott túllépni számomra a szenvedéspornó műfajon. Igen, ötödjére a sárba dagonyázás - bármennyire is élethű a főszereplő arcára száradt kosz - a második alkalom után elvesztette érzelmi töltését. 
Sajnos a főszereplő akire ráépítették a filmet nem jó. A színész igen, viszont a karakter nem tudott szimpatikus lenni. A bezárkózása teljesen megérthető - ezeket a borzalmakat nem lehet máshogy elviselni - viszont nem halljuk a gondolatait semmilyen módon, így egy üres lap marad ő majdnem a legvégéig, akiért én nem tudtam izgulni. Viszont a barátai már sokkal érdekesebbek voltak és a köztük lévő interakciónál már be tudtak vonni érzelmileg. 
Továbbá a film elég klisés is, amivel csak azért vagyok gondba, mert lehet ez a könyv és adaptációi találták fel konkrétan ezeket, de akárhogyan is, ha elkezded sejteni, hogy mi fog történni a következő jelenetben, akkor nagy eséllyel az fog. Sajnos az is gond, hogy mint korábban említettem nincs egy összefüggő története a filmnek. A háború utolsó két évét ugrálja végig a film, néha hónapokat kihagyva, bemutatja milyen amikor a lövészárokba vannak, milyen a roham, milyen mikor a hátországba nyugiznak. A film legvégéig kell várni, hogy legyen valami eredeti a filmbe (és gondolom ez az a pont, ami miatt anno a könyv nagyot szólt - a tábornok döntésére gondolok). 

Összességében egy technikai bravúr ez a film, ugyanakkor lomhán megy vele az idő. Sajnos nem mond sokat azon túl hogy a háború rossz és bemutatja milyen rossz volt, ami nem lenne baj, ha lenne egy kedvelhető főszereplő, vagy valami kis történet. Most megint az 1917 jut eszembe, ami több fokkal kisebb formátumú volt ennél, de mégis ezerszer izgalmasabb volt végigkövetni a két katona útját. Vagy ha tényleg az első világháborús hangulatot akarok, akkor ott van az eredeti felvételeket ütőszínező és MI-vel 24fps-re felskálázó Akik már nem öregszenek meg című doksi. Úgyhogy én igazából nem tudom ajánlani ezt a filmet. 

6/10

Link to comment
Share on other sites

moody

Mosolyogj

Fú basszus, ez komoly volt. A film végig fent tudta tartani az érdeklődést, és a jump scare ijesztgetős jeleneteken kívül azért voltak más paráztatós jelenetek is. Engem például már az kiráz a hidegtől, mikor este, egyedül otthon vagy, és tudod hogy valami gonosz leselkedik rád és várod hogy lecsapjon. :D Kicsit emlékeztetett a film a Pokolba taszítvára, ahogy a főszereplőnk foggal körömmel próbál menekülni a halál elől, miközben mindenki más őrültnek tartja. A film vége nem tudom hogy tetszett e vagy sem, minden esetre kicsit meglepődtem. El tudnék képzelni egy folytatást.

On 8/10/2022 at 12:16 PM, Godzillamessage said:

Féktelenül - 1994

Soha nem láttam még, pedig tudtam, hogy Sandra Bullock is játszik benne és hát nekem Sandra Bullock a szívem csücske. :rolleyes::wub:

Szerintem senkinek nem kell mesélni, hogy amikor a busz átugrik a szakadékon az mennyire badass már. :laugh: '94-ben ez hihető volt? :facepalm:

Még én sem láttam. Évről évre csak tolom magam előtt. :D Láttad a Halálos iramban filmeket? Na, ott azért vannak a buszos jeleneteknél jóval cifrábbak is. Ebben a filmben valószínűleg észre sem fogom venni. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
JoeJoeJoe

Glass Onion - a knives out mistery

Benoit Blanc újra itt van, hogy egy különc milliárdos szigetén történt bűnesetbe nyomozzon. Nagyjából ugyanarra kell számítani, mint az első részben: Daniel Craig lubickol a szerepben, lopja a jeleneteit, a sztárfaktor itt is elég magas és mindenkinek jó és egyedi karaktert sikerült írni, sose lehet tudni mire számítson az ember, mert mindent megcsavarnak még kétszer legalább és a bűnügy maga is elég érdekes, csakúgy mint a gyönyörű sziget és a lezárás. A hibája inkább csak az, hogy nem tud annyira üdítően újszerű lenni, mint az első része és szerintem nagyon nagyon sokáig tart az építkezés mire nagy nehezen elkezdődik a nyomozás. Viszont még így is egy kiemelkedő detektív történet, amivel elrepül a két órás játékidő és veszettül szórakoztató. (Megjegyezném, hogy ezt moziba, nagyképernyőn lett volna az igazi, kicsit sajnálom, hogy netflix only).

Ha az első részre 9-et adtam, akkor erre mondjuk 8-at. Örülök, hogy készülnek ilyen filmek és a detektívsztorik kezdenek előtörni újra. 

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Kínai negyed - 1974
Chinatown

Leírás :
Jake Gittes a második világháború előtti boldog békeidők egyik rámenős magándetektíve. Nem makulátlan, nem viszi túlzásba az udvariasságot, de profi a szakmában, és ha kell, nem csak az eszét és a kapcsolatait használja, de az öklét is. A felső tízezer köreiből ritkán keresik meg ügyfelek, de most egy gazdag és gyönyörű asszony bízza meg azzal, hogy figyelje meg a férjét és bizonyítsa be hűtlenségét. A rutin-ügynek induló megbízatás halálos csapdákkal, intrikákkal, piszkos politikai játszmákkal és váratlan fordulatokkal teli kínos, kényelmetlen és életveszélyes napokat hoz a magándetektívnek. A háttérben egy óriási ingatlan-panama rémképe kezd kirajzolódni, de Jake mégis csak az utolsó pillanatban döbben rá, hogy a játék valami egészen másról szólt!


Vélemény :
Egy fordulatos igazi noir krimi. Helyenként talán kicsi üres járatos, és kissé hosszúnak érzem a 126 perces játékidőt, de hangulatban és fordulatokban nincs hiány.
Kicsit zavar, hogy végül nemigazán zárták le, drámai befejezést kapott, sok-sok nyitott kérdéssel, bár lehet, hogy ez jobb, mntha megpróbálták volna egy erőltett happy end mederbe terelni.

Spoiler 
Spoiler

Egyetlen kínai negyedes jelent sincs benne, illetve a vége de azon sem látszik, hogy kínai negyed lenne.
Egyébként a vége tényleg érdekes, mert az öreg elvileg gyilkos, meg megrőszakolta a saját lányt, de a zsaruk a kezében vannak, így megúszhat mindent. Érdekes lett volna megtudni Katharynnal mi lesz, illetve mennyit tud meg az igazságból


A film rengeteg díjat kapott, ahhoz viszont kissé túlértékeltnek érzem, szerintem egy kellemes darab, apró hibákkal, de semmi kiemelkedő

7,5/10

Link to comment
Share on other sites

moody

A kaptár – Raccoon City visszavár

Ez valami borzalmas volt. Csak azért néztem meg mert nagy RE hype van körülöttem az elmúlt időkben. Próbált a film hű maradni a játékhoz, ami részben sikerült is és pár utalásra el is mosolyogtam, de lehet ez is volt vele a baj. Hihetetlen gagyi és felszínes az egész. :D A Milla Jovovich fajta Resident Evil filmek sem mondható gyöngyszemeknek az első rész kivételéve, de inkább azok többször mint ez még egyszer. :D

A sziget szellemei

Zseniális film! Örülök, hogy 2022-ben tudnak még úgy filmet csinálni, hogy van mondanivalója és egyben oda is láncol a képernyő elé. Számomra megrázó volt, és át tudtam az egészet érezni. Csak ajánlani tudom, főleg azoknak akik szeretik a dráma műfajt.

Link to comment
Share on other sites

JoeJoeJoe
19 hours ago, Lord_KROK said:

Kínai negyed - 1974
Chinatown

7,5/10

Elvileg egy létező mondás volt a rendőrök körében a világháború után, hogy it's chinatown. Azt fejezték ki ezzel, hogy inkább nem foglalkoztak a kínai negyedben történtekkel, mert a rendőrök és az ottlakók között akkora nyelvi, kulturális szakadék van, hogy az esetek legnagyobb részében egyszerűen képtelenek voltak megoldani az ügyeket. Egy idő után az öregebb rendőrök ezzel az it's chinatown mondással hűtötték le a fiatalabb kollégáikat, hogy ne foglalkozz vele, nem fogod tudni megoldani. Ha jól rémlik Jake korábban rendőrködöt és volt része ilyen ügyben 

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
1 hour ago, JoeJoeJoe said:

Elvileg egy létező mondás volt a rendőrök körében a világháború után, hogy it's chinatown. Azt fejezték ki ezzel, hogy inkább nem foglalkoztak a kínai negyedben történtekkel, mert a rendőrök és az ottlakók között akkora nyelvi, kulturális szakadék van, hogy az esetek legnagyobb részében egyszerűen képtelenek voltak megoldani az ügyeket. Egy idő után az öregebb rendőrök ezzel az it's chinatown mondással hűtötték le a fiatalabb kollégáikat, hogy ne foglalkozz vele, nem fogod tudni megoldani. Ha jól rémlik Jake korábban rendőrködöt és volt része ilyen ügyben 

Igen, rendőr bolt korábban, és a kínai negyedben ráadásul. Erre a dologra amit írsz, volt is utalás a filmben, bár igaz csak úgy, hogy ami a kínai negyedben történik abba nem érdemes beleszólni... így olyan zsaru volt, aki nem csinált semmit.

Link to comment
Share on other sites

JoeJoeJoe
On 12/25/2022 at 6:52 PM, moody said:

A sziget szellemei

Zseniális film! Örülök, hogy 2022-ben tudnak még úgy filmet csinálni, hogy van mondanivalója és egyben oda is láncol a képernyő elé. Számomra megrázó volt, és át tudtam az egészet érezni. Csak ajánlani tudom, főleg azoknak akik szeretik a dráma műfajt.

Óh, ez már kint van közkönyvtárba? De jó! Nekem az egyik legvárósabb film volt az utóbbi pár hónapja. Várok még pár hetet, hátha bekerül moziba, mert ezért szeretnék pénzt adni. De ha nem, hát nem. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...