Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Melyik filmet láttad legutóbb? - 9.


Joey

Recommended Posts

Joey
1 hour ago, tenderlumpling said:

Us

Annyira nekem se jött be, a Get Out erősebb volt, ez mondjuk jobb slasher, de túlmagyarázza azokat a dolgokat, amelyeket nem kellett volna. Minőségi, de nem dobtam el az agyam.

Ezt beszéld meg magaddal:

On 4/29/2019 at 10:36 AM, tenderlumpling said:

 

giphy.gif

 

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

Chernobyl, a mai (illetve 18 perce tegnapi) sorozatzáró 5. epizóddal. Több ilyen miniszériára volna szükség. Nagyon szeretem amikor a készítők tudják hogy mire és mennyi játékidő kell, így pontosan kimért és igazán hatásos sorozatokat lehet készíteni. Boris Scherbina és Legasov beszélgetése a tárgyalási szünetben volt talán a kedvenc pillanatom az utolsó epizódból.

Nekem a magam '93-as születésével nehéz elhinni, ha tudom is, hogy ilyen világ volt akkoriban, szóval érdekes korrajz is számomra.

Link to comment
Share on other sites

Bowie

Belenéztem az első részbe, de miért is beszélnek angolul az ukránok? Miközben a feliratok továbbra is cirillbetűsek? Ez most valami alternatív univerzum?

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Hor1
7 minutes ago, Bowie said:

Belenéztem az első részbe, de miért is beszélnek angolul az ukránok? Miközben a feliratok továbbra is cirillbetűsek? Ez most valami alternatív univerzum?

Istenem.

giphy.gif

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon
51 minutes ago, Bowie said:

Belenéztem az első részbe, de miért is beszélnek angolul az ukránok? Miközben a feliratok továbbra is cirillbetűsek? Ez most valami alternatív univerzum?

Miért ne beszélnének? o.O

Link to comment
Share on other sites

gebali1991

Nekem nem tetszett hogy színészek játsszák a szerepeket. Miért nem kérték fel az igazi embereket???

Link to comment
Share on other sites

Iam_The_Ghost
5 hours ago, Bowie said:

Belenéztem az első részbe, de miért is beszélnek angolul az ukránok? Miközben a feliratok továbbra is cirillbetűsek? Ez most valami alternatív univerzum?

Ezzel speciel egyetértek. A hajamat téptem, mikor a Heroes-ban elkezdtek egy mondatot japánul, majd teljesen ok nélkül hirtelen átváltottak angolra. De ugyanígy: ha a Black Panther-ben a wakandaiaknak van saját nyelvezetük, akkor mért kell egyik pillanatról a másikra váltogatniuk, ráadásul fülsértő akcentussal.

Jó, nyilván ál naiv kérdések, csak pl. egy Lost-ban az tökéletesen működőképes volt, hogy nem babrálták a különböző nyelveket, nem hiszem hogy elkapcsolási faktor lett volna.

Link to comment
Share on other sites

Joey
26 minutes ago, Iam_The_Ghost said:

Ezzel speciel egyetértek. A hajamat téptem, mikor a Heroes-ban elkezdtek egy mondatot japánul, majd teljesen ok nélkül hirtelen átváltottak angolra. De ugyanígy: ha a Black Panther-ben a wakandaiaknak van saját nyelvezetük, akkor mért kell egyik pillanatról a másikra váltogatniuk, ráadásul fülsértő akcentussal.

Jó, nyilván ál naiv kérdések, csak pl. egy Lost-ban az tökéletesen működőképes volt, hogy nem babrálták a különböző nyelveket, nem hiszem hogy elkapcsolási faktor lett volna.

A Chernobylban hol váltogatták a nyelveket? Konzekvensen angol volt.

5 hours ago, Bowie said:

Belenéztem az első részbe, de miért is beszélnek angolul az ukránok? Miközben a feliratok továbbra is cirillbetűsek? Ez most valami alternatív univerzum?

Várd meg, amíg leszinkronizálják, aztán szedd le rutrackerről. :troll:

Link to comment
Share on other sites

Iam_The_Ghost
52 minutes ago, Joey said:

A Chernobylban hol váltogatták a nyelveket? Konzekvensen angol volt.

Nem láttam, csak tovább fejtettem a gondolatmenetet, a jelenségre reagáltam, hogy mért kell pl. egy ázsiai párbeszédbe angol mondatokat erőszakolni. A Chernobyl más, nemzetközi sorozatról van szó, abszolút értem hogy angolul megy a diskurzus, de más, multikulti sorozatokban simán félre dobják az adott nép saját nyelvét, holott semmi nem indokolja. Egyébként szerintem az HBO pont az a kábelcsatorna, ami akár autentikus nyelvezetben is elkészíthette volna.

Link to comment
Share on other sites

Leon121

A lány a vonaton

Kitartó munkával sikerült egy olyan történetet írni, ahol az égvilágon senkivel sem lehet szimpatizálni. A főszereplő csak egy lepukkant alkoholista nő, a többi szereplő meg mindenki csalja a másikat. Ja és van egy gyilkos is, de ez igazából már oly mindegy. Ezzel együtt se sikerült drámaira írni a történetet, legalábbis kábé pont leszartam, hogy kivel mi történik. Ráadásul k. idegesítő módon a szereplők között még hasonlóság is van, amit direkt írtak a történetbe, de engem csak összezavart. 

Nem tetszett. Drámaiság nem jön át, "mocskos világ" érzés nem jön át (ha azt akarták), a fősztorinak számító gyilkosság meg igazából egyáltalán nem csavaros. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon

Black Mirror Season 5

Nem tudom, hogy ez a három rész az első része-e az ötödik évadnak, vagy idén ennyi.

- Mindenesetre az első rész mega-cringe, buta, béna, kiszámítható, csúnya és borzalmas.

- A második rész a legjobb, Moriarty nagyon jól játszik, érdekes is, de ez is viszonylag kiszámítható és nincs Black Mirror hangulata.

- A harmadik rész meg majdnem olyan szörnyű, mint az első. Ez is hányadék.

Gigantikus minőségi zuhanás, mintha kevesebb keretből, tehetségtelen írókkal dolgoznának. Kár.

Link to comment
Share on other sites

payskin
9 minutes ago, Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon said:

Nem tudom, hogy ez a három rész az első része-e az ötödik évadnak, vagy idén ennyi.

Idén ennyi.

Link to comment
Share on other sites

gebali1991

Szerintem az elsőnek legalább érdekes a problémafelvetése, a masodiknak annyi hogy 

Spoiler

"mert megint azt a hülye telefont nyomkodod"

:D

Link to comment
Share on other sites

Leon121

Boldog halálnapot! 2

Az első rész egy egyszernézős, korrekt kis horror-féleség volt, a másodikat elvitték egy fura, sci-fi light komédia irányába, de szerintem ez kifejezetten jól állt neki. Eleve nehéz komolyan venni egy ilyen történetet (valaki újra meg újra meghal ugyanazon a napon, az emlékeit pedig átviszi), itt pedig behoztak egy párhuzamos univerzumot meg kvantum-fizikás hablatyot, de mindemellé telinyomták önironikus poénokkal. Sőt még egy egész szép érzelmes szál is jutott bele, megható. A kicsit langyos kezdés után egészen jól szórakoztam, alapvetően tudom ajánlani popcornmozi szinten.

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

Taboo

Gondoltam, ha már ott van a HBO GO-n (én meg a tv előtt), megnézek egy-két részt a sorozatból. Délután kezdtem el nézni és a harmadik résznél eldöntöttem, hogy egy seggem megnézem mind a nyolc részt. Nagyon bejött a film stílusa, a misztikus hangulat magával ragadott, végig fenntudta tartani a figyelmemet, érdeklődésemet. Ez ritkaság, ezért nem is nézek sorozatokat.

Hajnali három után lett vége a nyolcadik résznek, fél ötig pörgött rajta az agyam, ötkor meg csörgött az ébresztő. Nem vagyok valami friss (mindjárt lefordulok a székről), de megérte fennmaradnom és egyben végignézni. :yes:

Link to comment
Share on other sites

bcom
4 hours ago, Godzillamessage said:

Taboo

Gondoltam, ha már ott van a HBO GO-n (én meg a tv előtt), megnézek egy-két részt a sorozatból. Délután kezdtem el nézni és a harmadik résznél eldöntöttem, hogy egy seggem megnézem mind a nyolc részt. Nagyon bejött a film stílusa, a misztikus hangulat magával ragadott, végig fenntudta tartani a figyelmemet, érdeklődésemet. Ez ritkaság, ezért nem is nézek sorozatokat.

Hajnali három után lett vége a nyolcadik résznek, fél ötig pörgött rajta az agyam, ötkor meg csörgött az ébresztő. Nem vagyok valami friss (mindjárt lefordulok a székről), de megérte fennmaradnom és egyben végignézni. :yes:

Írtam korábban. Nálam az évtized legjobbja. Mindent visz.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Hor1

Good Omens

Huh hát ez inkább volt kínos mint jó, de Tennant meg Adria Arjona miatt végig lehetett nézni. Viszont írásilag nagyon gyengusz. American Gods jobb Gaimantől?

Link to comment
Share on other sites

payskin

Én nem olvastam az eredeti Gaiman-Pratchett könyvet, nem volt mihez viszonyítanom, így szórakoztató volt. Kicsit talán vontatott volt itt-ott, meg a kölyök meg-anti-krisztusodása így egyik percről a másikra elég szarul volt megcsinálva. Azért a 6 rész lecsúszott simán.

Szemben az American Gods-zal, amit olvastam könyvben, nem tetszett, a sorozatot 2 rész után nézhetetlennek nyilvánítottam, és kaszáltam.

Gaiman olyan mint King: van egy elég komoly rajongótábora, bármit lerak eléjük, térdre borulva istenítik. Talán 5-6 könyvet olvastam Kingtől, sokat mondok, ha 2 tetszett, és volt olyan (konkrétan: A Mobil), amit nem hiszek el, hogy ő írt, mert akkora híg szar. Gaimantől 2 és felet olvastam eddig: a Csillagpor nagyon tetszett, a Soseholnak meg az elején tartottam, amikor valakinek odaadtam, és azóta sem került vissza. Aztán jött az American Gods  -- van ismerősöm, akinek a kedvenc könyve! --, ami egy k jó alapötlet, ezt nem vitatom, de szerintem borzasztóan vontatottan és unalmasan kidolgozva, ráadásul azzal büntettem magam, hogy az angol "rendezői változatot" (valami ünnepi, évfordulós, még sokkal hosszabb kiadást) olvastam. Brrr. 

Link to comment
Share on other sites

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon
8 hours ago, Hor1 said:

Good Omens

Huh hát ez inkább volt kínos mint jó, de Tennant meg Adria Arjona miatt végig lehetett nézni. Viszont írásilag nagyon gyengusz. American Gods jobb Gaimantől?

Az a baj, hogy valahogy nem lehet Gaimanból jó sorozatot csinálni. (Good Omens-t még nem láttam.)

A könyvei nekem tetszenek. A Coralinet egyszer olvastam, jó, de nem annyira nekem való, a Neverwhere-t többször és király, az American Gods (nem rendezőit olvastam) nekem nagyon tetszett. Főleg azért, mert ilyen szürke hétköznapokat is leír, és ez valakinek vagy bejön, vagy nem. Nekem nagyon tetszett, mindig is szerettem, hogyha egy életrészletet ragadnak ki az írók, nem annyi a történet, hogy tart a quest kezdettől a quest végéig és kész.

A Good Omens tök szórakoztató, sajnálom, hogy nem lett olyan jó a sorozat (mindenhol ezt olvasom), de azért valamikor majd időt szakítok rá.

A The Graveyard Book tetszett még tőle, már nem emlékszem rá tisztán, de élveztem. Az Anansi Boys meg...semmire nem emlékszem belőle, arra se, hogy mi a véleményem róla, ez elég árulkodó. :D

 

edit: Ja igen, az American Gods sorozat naggyon fura. Végignéztem, sokszor hígfos, de vannak benne nagyon jó részek is. Sokszor az az érzésem volt, hogy ilyen artsy fszverés miatt van benne egy-egy jelenet (Mint a Hannibal utolsó évadában) [Nahát, hogy ez is Bryan Fuller, micsoda meglepetés :D] Viszont van könyvhöz képest változtatás is, és ezek nem tetszenek. Az új évadot még nem láttam, de gondolom hasonló az elsőhöz.

Link to comment
Share on other sites

Hor1
1 hour ago, Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon said:

edit: Ja igen, az American Gods sorozat naggyon fura. Végignéztem, sokszor hígfos, de vannak benne nagyon jó részek is. Sokszor az az érzésem volt, hogy ilyen artsy fszverés miatt van benne egy-egy jelenet (Mint a Hannibal utolsó évadában) [Nahát, hogy ez is Bryan Fuller, micsoda meglepetés :D] Viszont van könyvhöz képest változtatás is, és ezek nem tetszenek. Az új évadot még nem láttam, de gondolom hasonló az elsőhöz.

Fullertől a Pushing Daisies szerintem zseniális, a Dead Like Me is király volt, a Hannibal nem tetszett, ott elment nagyon artsyba.

Link to comment
Share on other sites

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon
3 minutes ago, Hor1 said:

Fullertől a Pushing Daisies szerintem zseniális, a Dead Like Me is király volt, a Hannibal nem tetszett, ott elment nagyon artsyba.

Akkor az utóbbi időben ilyen. :D

Link to comment
Share on other sites

payskin
39 minutes ago, Hor1 said:

Fullertől a Pushing Daisies szerintem zseniális, a Dead Like Me is király volt

Mennyire így van! Illetve a Dead Like Me első évada volt különösen jó, ha jól emlékszem, a másodikban volt valami törés, Mandy Patinkin kiszállt, és ilyen fura lett.

39 minutes ago, Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon said:

Akkor az utóbbi időben ilyen.

Azért már a Pushing Daisies képi világa sem volt semmi. :D

Link to comment
Share on other sites

gebali1991

A Hannibal harmadik évadából két részt bírtam, úgyhogy az American Gods már esélyt sem kapott pedig a regény nagyon bejött.

Link to comment
Share on other sites

Hor1
1 hour ago, payskin said:

Mennyire így van! Illetve a Dead Like Me első évada volt különösen jó, ha jól emlékszem, a másodikban volt valami törés, Mandy Patinkin kiszállt, és ilyen fura lett.

Azért már a Pushing Daisies képi világa sem volt semmi. :D

Patinkint bírom, de szokott ilyeneket húzni, hogy szó nélkül lelécel. :D Csoda, hogy a Homelandből nem lépett le.

Dead Like Me-ből amúgy Fuller is elment viszonylag hamar, már az első évad közben.

Link to comment
Share on other sites

Iam_The_Ghost

Gaiman-t szeretném szeretni, tetszenek a fantasy megközelítései, baromi ígéretesek a premisszái, de aztán mindig pofán csap, hogy mennyire érdektelenek, rosszul kivitelezettek a cselekmények.

A Stardust-t (a filmet) nagyon szerettem, onnantól kezdett érdekelni a fickó. Próbálkoztam a Sandman-el, ami egy ideig tényleg el is varázsolt... de aztán néhány szám után ráuntam, baromira nem akart semerre se haladni. Borzalmasan unalmasak voltak a párbeszédek, ráadásul ömlesztve tolta a felesleget. Értem én, hogy ezzel akar hangulatot teremteni, esetleg karakterizálni szereplőket, de pont az ellenkezőjét érte el és csak elriasztott, vánszorgás lett a vége, így feladtam (nem mellesleg ilyen, amikor egy regényíró képregénybe vág: valahogy nem érzik azt, hogy főként a képeknek kellene mesélni). Talán egyszer folytatom, mert amúgy a történet érdekes lenne, de eddig csak szenvedés volt eljutni A pontból B-be.

American Gods megint remekül indul, de végtelen unalomba fulladt. Rohadtul nem tudott lekötni, hogy a főszereplő utazik ide-oda, Gaiman pedig úgy érezte a saját életéből le kell írni, hogy milyen jó pitét evett egy istenhátamögötti étteremben. Mondom, ez biztos lehetne egy hangulatteremtő fejezet, de nekem nem jött át, csak néztem kia  fejemből hogy mért nem történik már valami, bármi, ami kicsit is előre mozgatja az istenek háborúját. Sorozattal azért kacérkodtam, de nagyon vegyesek a vélemények, a 2. évad elkészítése is már problémáktól volt hangos, nem hiszem hogy lenne rá türelmem.

Good Omens: rettenetesen unalmas. Mint a Sandman-ben: korokon átível, meg-megjelenít 1-2 érdekesebb történelmi szereplőt vagy helyszínt, de az egészet irtó feleslegesnek találtam, semmiféle kötődést nem sikerült létrehoznia nálam a két szereplő között. Mindkettő jó színész, hozzák amit kell, de nincs egyetlen egy jó párbeszéd, mondat, szó, bármi, ami kicsit is megragadott volna. Nem vicces, nem drámai, nincs bromance, kong az ürességtől. Leginkább az éreztem, hogy az egész nagyon elavult: ma már ez a fajta játékos angyal nem szórakoztató; ma már ez a keménykedő démon nem badass, csak ripacs; ma már ez a stílus és design, amit a széria képvisel nem elég izgalmas és extrém; ma már ez a premissza nem viszi el a hátán a sorozatot, ha aztán nincs a cselekményben semmi csavar és habár mininek készült, még így is simán a felére vágtam volna.

Fuller-től meg kedveltem a Dead Like Me-t, a többi sorozatban is érdekesnek tartom az elképzeléseit látvány terén, de a Hannibalban kiderült ez valójában mennyire művészkedő f@szveréssé tud válni, úgyhogy nálam a neve a legkevésbé sem számít húzóerőnek. :D 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...