Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Melyik filmet láttad legutóbb? - 9.


Joey

Recommended Posts

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon
40 minutes ago, Leon121 said:

Én büszkén felvállalom, hogy 35 éves örök gyerek vagyok (saját háztartással és alakuló családdal), aki tud örülni annak, hogy gyerekkori élményeit új köntösbe bújtatva élvezheti - nem pedig egy besavanyodott, sótlan p.cs. 

Biztos vagyok benne, hogy te is egy besavanyodott sótlan p.cs vagy valakinek valamilyen témában. :D

47 minutes ago, gebali1991 said:

Igen, régebben csináltam, ez tény, aztán vagy egy éve beláttam hogy nem jó dolog ez. Erről beszéltem a múltkor SD kapcsán. Elég para, hogy nálam idősebbek és elvileg bölcsebbek nem értik, miért iszonyat gáz a toxikusság főleg egy olyan pici közösségben, mint ez (bár nem tudom, mennyire közösség már).

Ez mindkét félen múlik. Ha valaki leszarozza azt, amit szeretek, (főleg egy fórumon) akkor nem lesznek álmatlan éjszakáim. Nem azért kell szeretni valamit, mert sokan szeretik, illetve meggyőzni sem kell másokat, ez nem kereszténység. Ha élvezel valamit, akkor azt élvezed, és kész. Attól, hogy más elismeri, vagy nem, neked nem lesz jobb vagy rosszabb. :D

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling
10 hours ago, moody said:

Nem tudok el menni az ilyen észosztás  “csak mert neked nem tetszik akkor minden mást tapussunk a sárba” stílus mellett.

Mutatom, hogyan kell

giphy.gif

  • Upvote 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Joey
7 hours ago, Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon said:

 

Ez mindkét félen múlik. Ha valaki leszarozza azt, amit szeretek, (főleg egy fórumon) akkor nem lesznek álmatlan éjszakáim. Nem azért kell szeretni valamit, mert sokan szeretik, illetve meggyőzni sem kell másokat, ez nem kereszténység. Ha élvezel valamit, akkor azt élvezed, és kész. Attól, hogy más elismeri, vagy nem, neked nem lesz jobb vagy rosszabb. :D

Nem Stiffel beszelsz. -_-

Link to comment
Share on other sites

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon

Ezért merem kijelenteni.

Link to comment
Share on other sites

Joey

De ot triggerelne, nem Gebalit. :( 

Link to comment
Share on other sites

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon

Nem akarok én triggerelni senkit, nem szeretem a toxikusságot, főleg ilyen pici közegben.

Link to comment
Share on other sites

Joey

Meg szerencse, hogy nem kozosseget mondtal!

Link to comment
Share on other sites

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon

Huh, az is triggerszó?
Mekkora szerencse!

Link to comment
Share on other sites

Leon121

Instant család

Aranyos és kellően vicces történet egy párról, akik örökbe fogadnak három latin-amerikai testvért. Csöpögősen indul a legeleje, de aztán hamar megtalálja a vicces, de azért kedves és kicsit érzelmes hangnemét, ami végig meg is marad neki. Érdekes történet, néhol hangosan nevetős, néhol elérzékenyülős, egy kevés szépen tálalt mondanivalóval. Tetszett.

 

BÚÉK

Magyar film, dráma-vígjáték műfajban. Egy fiatalokból álló baráti csapat azzal szórakozik szilveszterkor, hogy kirakja a telefonját középre, és minden hívás, sms teljesen nyíltan történik, mindenki szeme láttára. Aztán sorra derülnek ki dolgok, többnyire elég mocskos, néha megrázó dolgok. 

Kifejezetten tetszett, feszült, néhol humorral oldott karakterdráma, ami szinte végig egy helyszínen játszódik. Kicsit lassan indul be, a karaktereket talán nem túl elegánsan vezeti fel, de aztán egyre szövevényesebb és érdekesebb lesz. A szálak között is ügyesen váltogat, és a megoldás is nagyrészt kielégítő (bár páran tuti kiakadnának azon, ahogy két szereplő szinte érezhetően a többiek fölött áll morálisan, és tényleg, talán nekik se ártott volna hibát írni). Meglepetés volt a film, karakterdrámák kedvelőinek erősen ajánlott.

Link to comment
Share on other sites

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon
4 hours ago, Leon121 said:

BÚÉK

..

Akkor inkább az eredeti, kevésbé idegesítő. :D

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Végtelen útvesztő  (Escape Room) - 2019

Leírás : 
Játéknak indul. És a játékosok nem sejtik, hogy az életük a tét. Hogy talán nem is játékosok ők, hanem csupán bábuk egy sakktáblán.
Hat idegen furcsa meghívót kap: egy ingyen menetet egy szupervalóságos menekülőszobában. Nem ismerik egymást, nagyon különböznek egymástól, és nem értik, hogy kerültek oda. De ha már ott vannak, megpróbálják jól érezni magukat.
Csakhogy nincs kijárat. A feladatok viszont egyre veszélyesebbek, és aki kiesik, az mindent elveszít. Ahogy szobáról szobára haladnak, rá kell jönniük, hogy szó sincs könnyed időtöltésről. Aki a szabályokat kitalálta nagyon okos és nagyon kegyetlen, nekik pedig valóban menekülniük kell. És láthatatlan ellenfelük mintha túl jól ismerné őket…

Egy különlegesen ravasz forgatókönyv, sok váratlan fordulat és sokkolóan hidegrázós befejezés: a Végtelen útvesztő megújítja a horror műfaját, és elkápráztat mindenkit, aki szeret félni, megijedni és meglepődni! 

Vélemény : 
Hát ez igencsak ott van a szeren! Tűéles képek, remek rendezés, ötletes próbák, itt-ott kissebb csavarok. Nem annyira ijesztgetős a cuc, mégis odaláncol keményen. Egyértelműen a legjopbb ilyen jellegű cucc amit mostansában láttam. 
A vége talán kicsit sok(k), de simán helyet adna egy második résznek.

9,5/10

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Leon121

Aladdin (2019)

Ez szerintem egy egészen szerethető, pozitív kis filmecske lett. Mondjuk nem igazán értem, miért kell élőszereplős filmet csinálni egy tök jó rajzfilmből, hisz az eredmény semmiképpen nem fogja felülmúlni az eredetit. De ha ezen túllépünk, akkor azért egy vállalható, látványos, pozitív, felemelő hangulatú film lett belőle. Will Smith egész korrekt dzsinn lett, bár nagyon furán veszi ki magát élő szereplővel ugyanaz, ami rajzfilmen tök menő. De a hangulat szépen átjött, a dalok is kellemesek, igazából jó érzés végignézni a filmet, na. 

Link to comment
Share on other sites

Iam_The_Ghost

Us

Spoiler

Basszus, van egy rohadt jó, fojtogató atmoszférája, izgalmas a premissza, a film felénél csúcsra járatják a feszültséget, majd átmegy komédiába, egy rossz paródiába, a karakterek sem veszik már komolyan magukat, tétnélkülivé válik és már engem se érdekel, csak érjen már véget... a végére megint picit visszaránt, majd hirtelen, csalódást keltően elcsapja a harcot, hogy aztán zárásként még betoljon egy csavart, amiről még nem tudom eldönteni, hogy oké, ez cool volt, vagy éppen iszonyatosan erőltetett és felesleges. Úgy összességében itt szerintem nagyon ártott a zsánerkeverés, maradni kellett volna egy dark thriller koncepciónál.

 

Link to comment
Share on other sites

payskin
On 5/27/2019 at 8:46 AM, Leon121 said:

nem igazán értem, miért kell élőszereplős filmet csinálni egy tök jó rajzfilmből

pénzért, rengeteg pénzért

Link to comment
Share on other sites

gebali1991
1 hour ago, payskin said:

pénzért, rengeteg pénzért

Nebassz komolyan? :D

Link to comment
Share on other sites

payskin

Isten bizony.

Link to comment
Share on other sites

Hor1

How to Sell Drugs Online (Fast)

Fa.sza német tini-Breaking Bad, rengeteg jó ötlettel és kreatív vizuális megvalósítással, meg pár mélyebb gondolattal a Z generációról, Facebookról, Instáról, social mediaról.

HAjBF00.png

Link to comment
Share on other sites

Hor1

Godzilla (2014)

Fuhh, így már értem a Rogue One-t. G.eciunalmas, ronda, ötlettelen.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

Us

(spoilerfree). Hát ez ritka szar volt. A trailer alapján sokkal jobbat vártam. A végére a csavar olyan volt hogy "persze figyeld meg még belerakják ezt is mert olcsó szar hatásvadász meg már vége van szóval úgy se lesz jelentősége". Egy horrorban vagy legyen feszültség, vagy jumpscare rosszabb esetben, vagy még rosszabb esetben csak gore. Ebben egyik se volt különösebben. Egy horrorban a félelem oka legyen vagy megfoghatatlan, misztikus, már-már természetfeletti, vagy ha csak egyszerű ember(ek) akkor legyen egy kidolgozott háttere, megoldása, miértje, valamilyen formája az ellenség megismerésének kívül belül hogy ismerjük a motivációt, de itt ez sincs meg (illetve de, de aztán a film későbbi részei teljes ellentmondásba kerülnek ezzel). 

Kb. a flashback részek voltak olyanok hogy volt benne feszültség, meg a vége felé jó volt a "tánc" a folyosón. Egyáltalán nem élveztük, sehol sincs Jordan Peele előző Get Out-jához, az csak a sebészes résznél kezdett szétesni de addig volt egy nyugtalanító, borzongató hangulata ami ennek egyáltalán nincs. Pedig a Get Out is egy erős közepes szvsz. 

Oscar (1991)

Ez viszont fantasztikus volt :) . Sylvester Stallone főszereplésével egy olasz maffiózót követünk, aki halálos ágyán megígéri az apjának hogy jó útra tér. Utána szinte az egész film a villájában játszódik ahol félreértések sorozata játszódik le, ami további félreértéseket szül, és már mindenki elveszíti a fonalat hogy ki megy hozzá kihez és kinek a kicsodája a kicsoda és kinél van a micsoda és hihetetlen jól szórakoztunk rajta. Aki látta esetleg a "Bolha a fülbe" c. színdarabot (győri színházban volt szerencsém hozzá), ahhoz nagyon hasonló. Nagyon ajánlom mindenkinek, szinkron is bőven mehet rá, lightos esti filmecske.

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

payskin

Vagy aki látta az eredeti Oscart Louis de Funès-szel... végül is, annak is ajánlható. Ez egy kimondottan jól megcsinált remake volt. Nem tudom, miért bukott akkorát mint Rottenbiller, anno.

Link to comment
Share on other sites

Joey
9 hours ago, SaltyDave said:

Us

(spoilerfree). Hát ez ritka szar volt. A trailer alapján sokkal jobbat vártam. A végére a csavar olyan volt hogy "persze figyeld meg még belerakják ezt is mert olcsó szar hatásvadász meg már vége van szóval úgy se lesz jelentősége". Egy horrorban vagy legyen feszültség, vagy jumpscare rosszabb esetben, vagy még rosszabb esetben csak gore. Ebben egyik se volt különösebben. Egy horrorban a félelem oka legyen vagy megfoghatatlan, misztikus, már-már természetfeletti, vagy ha csak egyszerű ember(ek) akkor legyen egy kidolgozott háttere, megoldása, miértje, valamilyen formája az ellenség megismerésének kívül belül hogy ismerjük a motivációt, de itt ez sincs meg (illetve de, de aztán a film későbbi részei teljes ellentmondásba kerülnek ezzel). 

Kb. a flashback részek voltak olyanok hogy volt benne feszültség, meg a vége felé jó volt a "tánc" a folyosón. Egyáltalán nem élveztük, sehol sincs Jordan Peele előző Get Out-jához, az csak a sebészes résznél kezdett szétesni de addig volt egy nyugtalanító, borzongató hangulata ami ennek egyáltalán nincs. Pedig a Get Out is egy erős közepes szvsz.

 

On 4/29/2019 at 10:36 AM, tenderlumpling said:

giphy.gif

 

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave
30 minutes ago, Joey said:

 

Remélem megvolt ezzel a napi dopamin.

Link to comment
Share on other sites

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon
8 hours ago, SaltyDave said:

Remélem megvolt ezzel a napi dopamin.

 

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling
9 hours ago, SaltyDave said:

Remélem megvolt ezzel a napi dopamin.

Nekem megvolt 

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Us

Annyira nekem se jött be, a Get Out erősebb volt, ez mondjuk jobb slasher, de túlmagyarázza azokat a dolgokat, amelyeket nem kellett volna. Minőségi, de nem dobtam el az agyam.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...