Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Call of Duty: Advanced Warfare


SaltyDave

Recommended Posts

wYth-NRG

Valamilyen szinten volt már stealth az elõzõ részekben is, perkekkel meg lehetett counter-elni.

Ha jól tudom lesz emp gránát meg wallhack szerûség is, szóval nem olyan gázos a helyzet.

Troy Baker meg nagyon felkapott lett bakker :D

Link to comment
Share on other sites

Chuck_Norris

Ha jól tudom lesz

meg wallhack szerűség is,

szóval nem olyan gázos a helyzet.

WHAT

DA

FAKK?

:lol:

ilyet le se írnál 5-10éve ezelőtt, ma meg már nemhogy elítélendő, hanem megszokott lett (a cloak, és super jump/sprintel együtt)

ennél könnyebb már tényleg nem lehetne a géééém

Link to comment
Share on other sites

wYth-NRG

:D

Asszem már a BO2-ben is volt hasonló, mw2ben a hearthbeat sensor. Sõt ha már szõrszálhasogatás akkor a UAV is a közé tartozik, mert kismillió egy agyhalottal találkoztam az elõzõ codokban akik lecheatereztek mert prefireztem ellenük a vision miatt :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Jelan

:D

Asszem már a BO2-ben is volt hasonló, mw2ben a hearthbeat sensor. Sõt ha már szõrszálhasogatás akkor a UAV is a közé tartozik, mert kismillió egy agyhalottal találkoztam az elõzõ codokban akik lecheatereztek mert prefireztem ellenük a vision miatt :rolleyes:

Sõt, Blacklight Retribution.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
_DooM_

ennél könnyebb már tényleg nem lehetne a géééém

Miért lenne könnyebb?

Link to comment
Share on other sites

Chuck_Norris

Miért lenne könnyebb?

Minden extra segítõ fícsõõrrel könnyítés történik.

Most pontos listám nincs arról még, hogy milyen új cuccok lesznek az új CoDban, de amiket eddig láttam, az elõzõ részhez képest is több segítséget nyújtott a játékosnak.

Link to comment
Share on other sites

_DooM_

Minden extra segítõ fícsõõrrel könnyítés történik.

Most pontos listám nincs arról még, hogy milyen új cuccok lesznek az új CoDban, de amiket eddig láttam, az elõzõ részhez képest is több segítséget nyújtott a játékosnak.

Oké, de ezek a feature-ök mindenki számára elérhetõek lesznek. Így végeredményben szerintem nem lesz könnyebb* a játék csak más.

*persze ez attól függ, hogy mit értünk könnyebbség alatt.

Link to comment
Share on other sites

Razon

Ma 7kor multiplayer livestream ITT

Belenézek, bár kicsit pesszimista vagyok.

Link to comment
Share on other sites

Chuck_Norris

Oké, de ezek a feature-ök mindenki számára elérhetőek lesznek. Így végeredményben szerintem nem lesz könnyebb* a játék csak más.

*persze ez attól függ, hogy mit értünk könnyebbség alatt.

már ne haragudjál de anno még kellett skill is.

ki kellett logikázni hogy ha itt nincsenek, akkor hol lehetnek, stb. ezért a sok nyomorék mindig meghalt, pedig "mindenkinek elérhető volt... a semmi"

Régen (jó pár éve) Cod UOban rengeteget multiztam, nagyon sok custom mapon is amit időm se volt kiismerni mert annyira sok volt mégis nem a fejlesztők által betett könnyítéssel nyertem (mivel nem is volt!!!), hanem ésszel. Szóval a map betanulás sem mindig nyerő faktor, bár tény hogy nagy segítség ha ismered a pályát és pontjait.

Ma meg?

Most elég ha kitanulod a wallhack cuccost kezelni (azaz tudni mikor kell megnyomni a Censored!o.tt "eszköz gombot" és máris tudod ki merre van). Nemtudom az újba mi a neve, de az UAV, stb. társai is már egy gyengébb WH ha úgy nézed.

Egyfolytában könnyítik a játékot, a sorozatot ha megfigyeled. Miért? Nagyon egyértelmű. Hogy minél több kis szarosnak sikerélménye legyen (és ezáltal megvegyék a köv. részt is!!!), mert ésszel nem nyernének - hiszen nincs is még nekik. :lol:

Nézd csak meg az évek során mennyi minden extra fícsőr (könnyítés) jött be a nooboknak (death perk pl.). Na meg arról nem is beszélve, hogy a respawn time is csökkent drasztikusan egyes játékmódokban....

Miről szól az egész? Naná a pénzről.

Az idősebb, skillesebb játékosok meg magasról le vannak pottyantva, talán nagy kegyesen beb.sz.nak egy HC módot. Aztán klánháborúkon kívül esélyed sincs felmenni csak funolni 1-2 órára mert kelsz-fekszel kb.... most már lassan azt az élményt is elveszik, hogy egy pro felmegy alázni pubra. :(

Link to comment
Share on other sites

wYth-NRG

Mégis az eddigi részek alatt a játékosok túlnyomó többségének fingja sem volt, mi mire való. Szóval ez a fajta "könnyítés" nem igazán mérvadó ok. Az utolsó "könnyített" CoD amivel több száz órát játszottam az a MW3 volt, ott speciel egy jó kombóval akár spec killstreakel dominálni lehetett, ha agyatlan emberek ellen játszottál.

De ott volt az érem másik oldala is. Akinek volt annyi esze, hogy minimálisan de vegye a fáradtságot és átfussa a játék mechanikáját és gear/perkeket az ellen elég szoros meccseket lehetett játszani, akármennyire is könnyített volt.

Azzal meg ne gyere, hogy a régi játékokhoz kellett skill :D Ez minden játékra igaz, mindig is voltak és lesznek játékokban noobok és általad említett skilles emberek. BF-re is most rányöghetném hogy casual szar és nem kell skill hozzá csak luck, mert beszállok egy tankba és spamelem a balklikket, de nem. Mert, az is lehet ésszel játszani, mint bármi mást.

A többi dolog pedig szimplán nem volt benne a régi játékokban, erre most azt mondanám, hogy a fejlesztõk még nem is gondoltak ilyenekre. Meg a 2. vh-t nem igazán arra tervezték, hogy predátorok és wh-s gránátokat használjanak a játékosok :troll:

Link to comment
Share on other sites

smoke04

Nézegettem youtube gameplayeket. Eddig ez jött le kb:

Ami tetszik:

-grafika

-hangok

és kb ennyi....

A pályák még mindig olyan idióta módon vannak tervezve, hogy belépsz valahová és kb minden irányból hátba lõhetnek. A másik hogy ahhoz képest, hogy elég pörgõs a játék a fegyvereket iszonyat lomha módon veszi elõ, illetve tölti újra.

Már csak a játékmódok kérdésesek, ha lesz valami értelmes játékmód meg jó lesz a kampány talán megveszem majd valamikor jövõre, mire kijavítják a hibákat!

Link to comment
Share on other sites

_DooM_

már ne haragudjál de anno még kellett skill is.

ki kellett logikázni hogy ha itt nincsenek, akkor hol lehetnek, stb. ezért a sok nyomorék mindig meghalt, pedig "mindenkinek elérhetõ volt... a semmi"

Régen (jó pár éve) Cod UOban rengeteget multiztam, nagyon sok custom mapon is amit idõm se volt kiismerni mert annyira sok volt mégis nem a fejlesztõk által betett könnyítéssel nyertem (mivel nem is volt!!!), hanem ésszel. Szóval a map betanulás sem mindig nyerõ faktor, bár tény hogy nagy segítség ha ismered a pályát és pontjait.

Ma meg?

Most elég ha kitanulod a wallhack cuccost kezelni (azaz tudni mikor kell megnyomni a Censored!o.tt "eszköz gombot" és máris tudod ki merre van). Nemtudom az újba mi a neve, de az UAV, stb. társai is már egy gyengébb WH ha úgy nézed.

Egyfolytában könnyítik a játékot, a sorozatot ha megfigyeled. Miért? Nagyon egyértelmû. Hogy minél több kis szarosnak sikerélménye legyen (és ezáltal megvegyék a köv. részt is!!!), mert ésszel nem nyernének - hiszen nincs is még nekik. :lol:

Nézd csak meg az évek során mennyi minden extra fícsõr (könnyítés) jött be a nooboknak (death perk pl.). Na meg arról nem is beszélve, hogy a respawn time is csökkent drasztikusan egyes játékmódokban....

Mirõl szól az egész? Naná a pénzrõl.

Az idõsebb, skillesebb játékosok meg magasról le vannak pottyantva, talán nagy kegyesen beb.sz.nak egy HC módot. Aztán klánháborúkon kívül esélyed sincs felmenni csak funolni 1-2 órára mert kelsz-fekszel kb.... most már lassan azt az élményt is elveszik, hogy egy pro felmegy alázni pubra. :(

Miért, most nem kell logikázni, hogy ki hol van? Szerintem ilyen téren a helyzet teljesen változatlan.

Igen, lehet mondani, hogy az UAV egyfajta "legális WH", de ahogy te magad is írtad, "kitanulod a wallhack cuccost kezeln" => ez is egyfajta skill. Mert ha nem jókor vagy nem jó helyen vagy, amikor megnyomod a gombot, nem nyertél vele semmit.

Hasonlóan a perkek használata. Ott is ki kellett tapasztalni, hogy kinek mi passzol a stílusához, illetve "melyik perk melyik ellen hatásos".

Szerintem ami tényleg könnyítésnek nevezhetõ, az a "power jump" meg a "speed run" (vagy milyen fantázianevekkel illetett cuccok). Anno (jópár éve) még csak "rocket jump" meg "bunny hop" volt, amit nem tudott mindenki megfelelõen kivitelezni.

A másik, amit jól említett a kolega, az az új harcmodor, új eszközök használata. Nyílván messze nem olyanok ezek a játékban, mint amilyenek a valóságban, de (hasonlóak) vannak. A valóságban is jócskán megváltozott a harcmodor mondjuk a 2. világháború óta. Nincs ezzel semmi baj.

Az igazi könnyítés, ami elég zavaró tud lenni, az a társak sebezhetetlensége. Ez tényleg nagy könnyítés, de nem újszerû dolog.

Link to comment
Share on other sites

wYth-NRG

Ilyen még nem volt velem, végignéztem az SP és MP videókat és a multi videó jobban tetszett mint a SP, a single rohadtul monoton volt, még akkor is ha a Golden Gate híron (?) játszódott.

Multiban viszont rohadtul tetszett a ruhával való ugrálás, dodge. De akármennyire is húzzák a mézesmadzagot, várok a megjelenésig, sõt egy steam peak stat is érdekelni fog. Sok jót nem remélek, de hátha..

Link to comment
Share on other sites

Lendova87

már ne haragudjál de anno még kellett skill is.

Teljesen mindegy, hogy mit raknak a játékba, a jelentõs többség sosem fogja/tudja használni. Ezzel csak növelik a skill-es játékosok hatékonyságát.

Link to comment
Share on other sites

_Greb_

Teljesen mindegy, hogy mit raknak a játékba, a jelentős többség sosem fogja/tudja használni. Ezzel csak növelik a skill-es játékosok hatékonyságát.

ezzel biztatnák a játékosokat hogy akarjanak jobbak lenni,hogy megtanulják a játék mechanikáit.

és elhiheted sokkal élvezetesebb másokat úgy elverni ha mélyebb a játék és tettél is érte,nem csak leülsz aztán a legelső 5 percben már vágod az össze mechanikát,nem beszélve hogy ez így jócskán meghosszabbítaná a játékok élethosszát,de ez sem szempont manapság,mert akkor nem kéne évente új részt kiadni.

btw,azt megtehetnénk hogy a következő codnak nem nyitunk új topikot?

teljesen fölösleges ennyi fórumozóval,2 hét és ebbe sem fog írni a kutya sem,max amikor kijön akkor még 2 hétig lesz pár post és annyi.

Link to comment
Share on other sites

Chuck_Norris

A másik, amit jól említett a kolega, az az új harcmodor, új eszközök használata. Nyílván messze nem olyanok ezek a játékban, mint amilyenek a valóságban, de (hasonlóak) vannak. A valóságban is jócskán megváltozott a harcmodor mondjuk a 2. világháború óta. Nincs ezzel semmi baj.

Most ne keverjük ide a valóságot. Nyilván a valóságban annál jobb, minél "könnyebb" a harc.... de most a játékról beszélünk. Ilyen szempontból ne vonj párhuzamot közte

Link to comment
Share on other sites

_DooM_

Most ne keverjük ide a valóságot. Nyilván a valóságban annál jobb, minél "könnyebb" a harc.... de most a játékról beszélünk. Ilyen szempontból ne vonj párhuzamot közte

Az új eszközöket ("könnyítéseket") is ugyanúgy meg kell tanulni JÓL használni, különben nem sokat érnek.

Pl. egy autós játékban a különbözõ segítségek (fékezést, kanyarodást részben a gép végzi) segítenek az úton tartani az autót, könnyebb lesz vezetni. De ez, mivel a másiknak is elérhetõ, nem jelent elõnyt. Sõt, igazából hátrány a használatuk MP-ben. De ez kicsit más kategória.

Link to comment
Share on other sites

Razon

Ilyen még nem volt velem, végignéztem az SP és MP videókat és a multi videó jobban tetszett mint a SP, a single rohadtul monoton volt, még akkor is ha a Golden Gate híron (?) játszódott.

Multiban viszont rohadtul tetszett a ruhával való ugrálás, dodge. De akármennyire is húzzák a mézesmadzagot, várok a megjelenésig, sőt egy steam peak stat is érdekelni fog. Sok jót nem remélek, de hátha..

Ugyan ezt éreztem én is, bár nekem nem tetszik ez a crysis suit, túl sok antifun mechanika van vele (főleg a shieldre gondolok most). Annyi talán igaz ha ez nem lett volna akkor megint jön egy modern warfare copy. Így most lett advanced warfare. Ha 20-25 euróért dobálnák még vétel is lenne belőle, de 40-50et adni érte..áh.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Chuck_Norris

Na emberek, kijött egy új trailer, és bemutatásra került - sok más epic jelenettel együtt - a COOP mód: vagy ahogy ők hívják Exo Suit Survival mode

Újdonság, hogy a túlélős mókába nem csak párban, hanem 4en is mehetünk ami sokkal jobb szerintem, izgalmasabb.

NNWvBlu_aWw

Ez a videó nekem már tetszik. Most volt először olyan érzésem, hogy hm... talán nem is lesz olyan szar. :)

Aztán majd nov. 4én vagy amikor elérhető (torrenten :lol: ) meglátjuk persze.

Én nagyon bízom benne, hogy a legalább 2 évig nem lesz köv. rész - bár ez ugye esélytelen. :D

Viszont ettől a sok DLC shittől már most hányingerem van.

Link to comment
Share on other sites

Copiedname

Én nagyon bízom benne, hogy a legalább 2 évig nem lesz köv. rész - bár ez ugye esélytelen. :D

Te kis naív, azt hiszed nem fogják fél évtizeden keresztül ennek a ráncfelvarrásait árulni arcpirító áron? :troll:

Amúgy tényleg jól néz ki.

Link to comment
Share on other sites

Chuck_Norris

Te kis naív, azt hiszed nem fogják fél évtizeden keresztül ennek a ráncfelvarrásait árulni arcpirító áron? :troll:

Amúgy tényleg jól néz ki.

hát igen, mondjuk esélyes hogy jön új rész; egy BO még biztos jönni fog szerintem....

de azért jó lenne már ha észrevennék magukat és ha nem is végleg (az ugye esélytelen) de legalább 1-2 évre offolnák magukat és lenne egy kis pihi (bár még akkor is jönne a DLC zápor, de legalább nem egy komplett (?) új rész :lol: )

Link to comment
Share on other sites

Copiedname

hát igen, mondjuk esélyes hogy jön új rész; egy BO még biztos jönni fog szerintem....

de azért jó lenne már ha észrevennék magukat és ha nem is végleg (az ugye esélytelen) de legalább 1-2 évre offolnák magukat és lenne egy kis pihi (bár még akkor is jönne a DLC zápor, de legalább nem egy komplett (?) új rész :lol: )

Ez csak akkor történhet meg, ha a tömegek nem veszik meg a 30 DLC-t és egy év múlva a teljes árú patchet. Szóval soha.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
wYth-NRG

Jó lett ez a Launch Trailer, Troy Bakernek pedig nagyon megy a szekér, ha már a szinkron mellett virtuálisan is de színészkedik a játékban :D

YSp8ZqIKEIM

Link to comment
Share on other sites

Chuck_Norris

AZ biztos, hogy az elõzetes nagyon hangulatos és pörgõs. :)

(mondjuk ezt már megszokhattuk már, az összes cod-é szerintem jó. HA valamihez akkor EHHEZ értenek :) )

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
wYth-NRG

Megtalálták a helyet és csináltak róla egy képet, majd PS után ez lett a végeredmény:

[GSF] Picture

:troll:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...