Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Call of Duty: Advanced Warfare


SaltyDave

Recommended Posts

SaltyDave

Call of Duty: Advanced Warfare

Trailer, képek.

http://www.destructoid.com/call-of-duty-ad...es-274126.phtml

Sledgehammer CoD

*Modern idõkben játszódik, de sci-fi technológiákkal-

* Tank / lépegetõ hibrid

* Exoskeleton ami várhatóan a multiplayer fõ új feature-e lesz, baromi nagyot lehet vele ugrani, esni, ütni. A trailerben több változat is felbukkan, elképzelhetõ hogy lesz pl. jobban páncélozott de lassabb változat amivel pl. nem lehet nagyot ugrani. Egy pillanat erejéig látni hogy lehet vele falon is mászni. Kíváncsi vagyok mi lesz ebbõl a multiban.

*A kampányból származó pillanatok scripteltebbnek néznek ki mint valaha

*De legalább látványos, és a új jelenetekkel is operál. Százszor láttunk már annyi lezuhanó drone-t és helikoptert mint itt, de az autópályán autóról autóra ugrálni pókember módjára, a sofõrt kitépni és félkézzel elhajítani még nem igazán volt a sorozatban.

*Végre elõrelépés grafika terén. Nem mondom hogy nem láttunk már sokkal szebbet is ennél, és akkor még csak nem is az újabb Battlefield-ekre gondolok, elég sok a bloom / blur effekt is, de látható elõrelépés.

Láthatóan próbáltak átvenni a Titanfall-ból amit csak lehet, anélkül hogy az túl nyilvánvaló lopás lenne.

Link to comment
Share on other sites

wYth-NRG

Pont írni akartam az előző CoD topicba erről a részről

Trailert végignézve több játék mechanikája, karaktere és helyszínei ugrottak be, köztük a Titanfall, Max Payne 3 (Kevin Spacey úgy néz ki mint Rodrigo Branco, kis akcentusa is van :lol: ), Dead Space a ruhák miatt, stbstb :D

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

"Crysis: The Early Years"

Link to comment
Share on other sites

Chuck_Norris

Na tudtam én, hogy a HOUSE OF CARDS 3. évadja atomjó lesz, de nem hittem volna, hogy Frank ennyire elvadul :lol:

Amúgy nagyon vicces, de pont amit elmond az elõzetesben Kevin (karaktere) minden szava igaz. :D

Az persze már most kilométerekrõl látszik, hogy a gyakorló pályától egészen a stáblistáig végig lesz scriptelve szinte minden lépése a játékosnak, de ennek ellenére nálam már Kevin Spacey karaktere, hangja, stílusa miatt alapból pozitívból indul azon a bizonyos mágikus skálán, Kártyavárban is nagyon jól hozza ezt a formát. ^_^

Az meg hogy honnan lopnak össze mit (Titanfall is lopott amúgy) az engem nem érdekel, a lényeg a 3 J:

- JÓTÓL

- JÓT

- JÓL BEILLESZTVE

lopjanak.

A multira leszek még nagyon kíváncsi, érdekes lesz ezekben a szuper ruhákban majd. :unsure:

---

ja igen az elõzetes, ha valaki lusta lenne beírni YTbe és rákeresni ami kb. 3mp lenne:

sFu5qXMuaJU

Link to comment
Share on other sites

Chuck_Norris

....talán érdemes rászánni azt a 3percet és megnézni ezt a videót.... ögüü

OE17D8C6O4A

Link to comment
Share on other sites

smoke04

Na tudtam én, hogy a HOUSE OF CARDS 3. évadja atomjó lesz, de nem hittem volna, hogy Frank ennyire elvadul :lol:

Amúgy nagyon vicces, de pont amit elmond az elõzetesben Kevin (karaktere) minden szava igaz. :D

Az persze már most kilométerekrõl látszik, hogy a gyakorló pályától egészen a stáblistáig végig lesz scriptelve szinte minden lépése a játékosnak, de ennek ellenére nálam már Kevin Spacey karaktere, hangja, stílusa miatt alapból pozitívból indul azon a bizonyos mágikus skálán, Kártyavárban is nagyon jól hozza ezt a formát. ^_^

Az meg hogy honnan lopnak össze mit (Titanfall is lopott amúgy) az engem nem érdekel, a lényeg a 3 J:

- JÓTÓL

- JÓT

- JÓL BEILLESZTVE

lopjanak.

A multira leszek még nagyon kíváncsi, érdekes lesz ezekben a szuper ruhákban majd. :unsure:

---

ja igen az elõzetes, ha valaki lusta lenne beírni YTbe és rákeresni ami kb. 3mp lenne:

sFu5qXMuaJU

Nem tudom multiban mennyire fognak szerepelni ezek a dolgok, mert a BO2-ben is pl kampányban volt álca multiban viszont nem lehetett használni!

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

Nem tudom multiban mennyire fognak szerepelni ezek a dolgok, mert a BO2-ben is pl kampányban volt álca multiban viszont nem lehetett használni!

Nagyon remélem hogy itt sem. Általános tapasztalat hogy a játékosbázis jelentõs része ilyenkor fogja magát, leül egy sarokba / ajtóhoz / magaslatra, fekszik láthatatlanul és vár. Nem egy multiplayer játékot tett már tönkre, élükön az összes Crysis-al, és ezzel az Ubisoft és a CryTek kivételével látszólag minden fejlesztõ tisztában van.

Link to comment
Share on other sites

Meridius

Benne van Kevin Spacey, ez nekem önmagában elég hogy végigvigyem a kampányt. :D

Link to comment
Share on other sites

Jelan

Nagyon remélem hogy itt sem. Általános tapasztalat hogy a játékosbázis jelentõs része ilyenkor fogja magát, leül egy sarokba / ajtóhoz / magaslatra, fekszik láthatatlanul és vár. Nem egy multiplayer játékot tett már tönkre, élükön az összes Crysis-al, és ezzel az Ubisoft és a CryTek kivételével látszólag minden fejlesztõ tisztában van.

A Halo Reachben és 4-ben lehet láthatatlanságot választani mint felszerelés, de ott rendesen implementálva is van. Ha láthatatlan közelében vagy a radar bezavarodik, úgyhogy a meglepetés nagy része el is tûnik, mozgásközben a hatása minimális, de még mozdulatlanul is ki lehet szúrni, ha figyelmes az ember. Jól lehet használni, csak nehezebb annál, hogy ülök a sarokban és huehue.

Link to comment
Share on other sites

Chuck_Norris

A Halo Reachben és 4-ben lehet láthatatlanságot választani mint felszerelés, de ott rendesen implementálva is van. Ha láthatatlan közelében vagy a radar bezavarodik, úgyhogy a meglepetés nagy része el is tűnik, mozgásközben a hatása minimális, de még mozdulatlanul is ki lehet szúrni, ha figyelmes az ember. Jól lehet használni, csak nehezebb annál, hogy ülök a sarokban és huehue.

Splinter cell 6 (blacklist)ben is jól meg van oldva multiban a kém cloak ruha; egyrészt rövid ideig lehet használni, másrészt mozgás közben észrevehető, de ha figyelmes vagy akkor álló helyzetben is látható a körvonala; illetve van "jammer" is ami zavarja a ruhát és semmissé teszi szinte használatát. Ja és ha sebződik a ruha/player akkor szintén látható lesz a ruha foltokban

(mondjuk a kémek azok közelharcra vannak specializálódva, a fegyverük keveset sebez így van balance)

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

A Halo Reachben és 4-ben lehet láthatatlanságot választani mint felszerelés, de ott rendesen implementálva is van. Ha láthatatlan közelében vagy a radar bezavarodik, úgyhogy a meglepetés nagy része el is tûnik, mozgásközben a hatása minimális, de még mozdulatlanul is ki lehet szúrni, ha figyelmes az ember. Jól lehet használni, csak nehezebb annál, hogy ülök a sarokban és huehue.

Persze az AVP-ben is megoldották, az alien látott mindenkit megfelelõ távolságból akár falon át is, a marine-nak ott a mozgásérzékelõ és a hõtérképes sniper, szerencsétlen predator meg esélytelen volt mert vagy campelte az alien-t és akkor egy másik tépte szét hátulról, vagy mozgott és amúgy is széttépték, vagy bármelyik és a marine egy mérföldrõl cafatokra sorozta. Csak hogy ott azért kellett ezekhez némi idõ, el lehetett futni. Egy CoD-ban a fegyverek 90%-ával egy másodperc alatt lehet ölni, oda pedig ez pont elég. Meg ugye nem mindegy hogy mindenki láthatatlan akar lenni, vagy van 1-2 és kész.

Link to comment
Share on other sites

Chuck_Norris

Persze az AVP-ben is megoldották, az alien látott mindenkit megfelelõ távolságból akár falon át is, a marine-nak ott a mozgásérzékelõ és a hõtérképes sniper, szerencsétlen predator meg esélytelen volt mert vagy campelte az alien-t és akkor egy másik tépte szét hátulról, vagy mozgott és amúgy is széttépték, vagy bármelyik és a marine egy mérföldrõl cafatokra sorozta. Csak hogy ott azért kellett ezekhez némi idõ, el lehetett futni. Egy CoD-ban a fegyverek 90%-ával egy másodperc alatt lehet ölni, oda pedig ez pont elég. Meg ugye nem mindegy hogy mindenki láthatatlan akar lenni, vagy van 1-2 és kész.

Igen, ez tipikusan a noob predátor példa.

Akikkel én játszottam AvP-t (külföldiek persze) azok többsége tudta mire való a predátor. 2-3 predátor az egész pályát dominálni tudja ha jól összejátszanak, ugyanis míg az alien csak közelharcolni tud és gyorsan futni, addig a predátor ide-oda ugrál cloak módban is akár (marine ettõl hülyét kap), ja és nem mellesleg van 4db eszköze is amit szintén ha okosan használja az ugrálás mellé (pl. akna vagy vállon lévõ lézer-energia fegyver) akkor halálos csapatot alkot a predátor team.

Én konkrétan cloak módban ugráltam mindig fel valami magaslati pontra, kinéztem az áldozatom majd onnan fentrõl egy jól irányzott mozdulattal (ezt azért gyakorolni kellett elég sokat, de megérte!) rádobtam és átdöftem a dárdámmal (ami nem mellesleg szintén láthatatlan amíg meg nem érkezik - a marine/áldozat testébe) :D

vagy odaugráltam mint Assassin creedben a tetõkön az assassin és ráugrottam felülrõl (néha nem engedte sajnos, ilyenkor mögé ugrottam, gyorsan megfordultam majd hátulról beledöftem a pengém és végignéztem a látványos-véres insta-kill animációt) ögüü

Aztán sajnos kihaltak a szerverek és nem volt már lassan kit ölni, továbbá a marine-okkal sem mertek sokan menni. :(

(pedig amúgy akármelyik fajjal vagy, ha 2-3 játékos összejátszik akkor dominálni tudta a pályát, legyél predátor cloakban, vagy marine a pittyegõvel, vagy esetleg a sziszegõs alien-el :lol: )

amúgy itt egy új kép a COD "AW" ból:

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

wYth-NRG

Régi codokban is volt már hasonló, de simán észrevehető, kijátszható. Példaképp MW-kben ott volt a sok assasinos camper, killstreakekkel láthatóak voltak (mivel ahhoz h ott se látszódj másik perk kellett), sőt attól mert nem látszódott a minimapen még más perkekkel és minimális hozzáértéssel kijátszhatóak voltak, sőt counter perk-ekkel még előnyhöz is jutottál. MW3nál meg a spec killstreak bonus-t említenem sem kell

Tehát én speciel nem tartok bármilyen nemű claok-al, már ha egyáltalán lesz multiban, marksman pro-ftw

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

Már megy a steam preorder, lehet vadászni a jó ajánlatokra, egy darabig még elég magas trade értéke lesz.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
SaltyDave

Az E3 gameplay k*rva jó. Oké, láttuk már minden jelenetét, de ez a sci-fi környezet levett a lábamról.

Link to comment
Share on other sites

gebali1991

Nekem ez valahogy nem adta, túl sci-fi az én ízlésemnek :\ Ráadásul egy rakat dolog a Titanfallból köszönt vissza.

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

Drop pod-ot láttunk már a Warhammer 40000 óta ha arra gondolsz, a tank lépegetõ stb. is volt már máshol (tök olyan mint a starcraft-ot siege tank csak nem kitámasztja magát hanem "lép"), ami levett a lábamról az a swarmdrone kukac.

Link to comment
Share on other sites

Chuck_Norris

A 2014es E3as bemutatkozó videó, amirõl szó lesz a következõ 100 kommentben:

aVuHZ8_XEYA

Drop pod-ot láttunk már a Warhammer 40000 óta ha arra gondolsz, a tank lépegetõ stb. is volt már máshol (tök olyan mint a starcraft-ot siege tank csak nem kitámasztja magát hanem "lép"), ami levett a lábamról az a swarmdrone kukac.

az a swarmkukac eléggé unfair, ahogyan a smart gránát is :unsure:

kíváncsi leszek mi lesz belõle a mulitban :lol:

Link to comment
Share on other sites

Meridius

Ha az egész kampány hozza a gameplay-ben látott színvonalat, engem kilóra megvettek... multi meg nem érdekel. :D

Link to comment
Share on other sites

wYth-NRG

Ha az egész kampány hozza a gameplay-ben látott színvonalat, engem kilóra megvettek... multi meg nem érdekel. :D

Én is így vagyok vele

Link to comment
Share on other sites

Chuck_Norris

Ha az egész kampány hozza a gameplay-ben látott színvonalat, engem kilóra megvettek... multi meg nem érdekel. :D

valószínűleg ez is szarrá lesz scriptelve a stáblistáig, szóval emiatt én nem izgulnék...... a multi miatt sokkal inkább... bár azt is majd megszállják a tinik amint kijön, átrepülnek az újra...... de legalább a régiekben egyre kevesebb és kevesebb nyomorékkal fogunk összefutni. :)

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

De azért az "engem megvettek" meg az "elsõ nap lehúzom torrentrõl" nem ugyanaz, az azért megvan remélem :D. (Gondolok itt korai screenshotokat postoló emberekre a Ghosts apropóján :D).

valószínûleg ez is szarrá lesz scriptelve a stáblistáig, szóval emiatt én nem izgulnék...... a multi miatt sokkal inkább... bár azt is majd megszállják a tinik amint kijön, átrepülnek az újra...... de legalább a régiekben egyre kevesebb és kevesebb nyomorékkal fogunk összefutni. :)

Hát nem tudom... a régiek nem kötnek már le, csak a CoD2 max, de hát az örök klasszikus marad mindig is. De mondjuk az MW3-ba már harmad annyi idõt se öltem mint az MW2-be, pedig pont ugyanaz, és tuti többet nem is veszem elõ. A késõbbiekkel nem játszottam.

Link to comment
Share on other sites

Meridius

De azért az "engem megvettek" meg az "első nap lehúzom torrentről" nem ugyanaz, az azért megvan remélem :D. (Gondolok itt korai screenshotokat postoló emberekre a Ghosts apropóján :D).

Hát nem tudom... a régiek nem kötnek már le, csak a CoD2 max, de hát az örök klasszikus marad mindig is. De mondjuk az MW3-ba már harmad annyi időt se öltem mint az MW2-be, pedig pont ugyanaz, és tuti többet nem is veszem elő. A későbbiekkel nem játszottam.

Dehogy, alap hogy 14 000-et fizetek egy 7 órás kampányért. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
wYth-NRG

pUysNWHffWg


Most megjelent trailer alapján megvettek kilóra, de idén nem lesz preorder sem első havi vétel. Ghost rohadt nagy zsákbamacska volt még akkor is ha olcsón sikerült beszereznem.

Azon a mátrixos jeleneten még mindig mosolygok :D
Link to comment
Share on other sites

Chuck_Norris

Elõzetesekben valahogy mindig csillagos ötös a cég; most sem kivétel, tényleg jó trailer lett ez is.

Viszont érdekes kérdéseket vet fel ez a exosuit, ugyanis ha multiban is lehet majd cloak+super jump+super sprint és társait használni akkor a cod multiplayer bullshit szint az egekbe szökik majd az tuti. :lol:

Ami a valóságot illeti és simán eltudom képzelni, hogy 20-30 év múlva már ilyen háborúk lesznek csak

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...