Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Wolfenstein sorozat


Zoleee_The_Fanatic

Wolfenstein  

18 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Zoleee_The_Fanatic

Nincs ilyen topic, így gondoltam, létrehozom. Na meg amúgy se tudnám máshová írni a kérdésemet, csak ide. :) Szóval... Feltettem az eredeti, régi Wolf 3d újított, 2012-es változatát, a Wolframot /a GameStar is írt róla tavaly és be is linkelték, hogy honnan lehet letölteni, szóval szabadon leszedhetõ/. A kérdésem az volna, hogy: nekem ez mi a búbánatos édes kedves anyukájáért akadozik??????? :ninja: Maximum és Very High grafikán diafilm az egész, és még High-on se megy hibátlanul. A hang pedig szintén szaggat /fõleg a zene/, ha nem veszem lejjebb a kHz-et és nem állítom át szoftveresre.

Mitõl van ez????? Azt írják, hogy 1 GHz-es proci kell neki, 512 MB rammal és 64 MB-os videokártyával. Nekem 3 GHz-es P4-em van, 1 GB rammal és 265 megás kártyával. Nem egy csúcsgép ugyan, de ennek a játéknak hasítania kéne rajta. Onnan szedtem le, ahonnan a GS is anno belinkelte /moddb.com/, és leszedtem hozzá az 1.1-es patchet is. Valami tipp, hogy miért nem megy rendesen? :(

Link to comment
Share on other sites

Zoleee_The_Fanatic

Közben eszembe jutott valami... Ha már a kiegészítőkkel kezdtem. Ismeri valaki a régi Wolf3d motorját használó Castle Totenkopf nevezetű mod-ot/kiegészítőt? Gyakorlatilag egy felturbózott Wolfenstein 3d, ugyanolyan, régi pixeles grafikával, annyi különbséggel, hogy sokkal jobban megvan a hangulata, sokkal jobban el lett találva az egész. Nagyobb a fegyverválaszték /lángszóró, rakétavető, 3-4-féle gépfegyver, távcsöves puska.../, hangulatosabbak a zenék, a hangok. A pályák ugyan továbbra is labirintus jellegűek, de nagyon ott van a hangulat, árasztja magából az egész a németes, nácis érzést... még az ellenség is kizárólag németül beszél. :) Iszonyatosan eltalálták, szerintem simán jobb, mint az eredeti Wolf. Jobban leköt.

[GSF] Picture

[GSF] Picture

[GSF] Picture

[GSF] Picture

[GSF] Picture

[GSF] Picture

Igaz, egy idő után azért ebbe is bele lehet unni, mert mivel alapvetően mégis az eredeti Wolf-ra épül, itt is elég monotonnak tűnnek a pályák egy idő után. Nagyjából 1-1,5 óra után meguntam /kicsivel modernebb játékok - nem muszáj mainak lennie, hanem pl. már egy Duke Nukem 3D is - azért több időre kötnek le.../, míg az alap Wolf 3D nagyjából 20 percig bírja nálam. :D Tovább nem vagyok képes vele játszani, hiába legenda. Viszont ez a kiegészítő nagyon ott van. :)

Nézegettem más kiegészítőket is /inkább videókat róluk, mert a Castle Totenkopf is youtube-os videó alapján tetszett meg/, de a többi valahogy hasonlóan monoton /Spear of Destiny, stb./, mint az alapjáték. Van még egy Project: Toten Eisenritter nevezetű kiegészítő, ami szintén elég változatosnak tűnik /több fegyver, több és újabb ellenfelek, más hangulat/, viszont ezt szerintem eléggé "eldoomosították"... /a fegyver is mozog benne gyaloglás közben, mint a Doomban, vagy a modernebb játékokban, szóval szerintem nem az igazi/

[GSF] Picture

[GSF] Picture

[GSF] Picture

Amúgy a Wolframra visszatérve /ha már emiatt nyitottam meg a topicot/: kicsit viccesen néz ki pl. az, hogy ugyan az egész Wolf fel lett újítva nagyon szép grafikára, de bemegyek egy nagy terembe, és a terem közepére le van téve mondjuk 2 szék és egy asztal... :rolleyes: A régi, pixeles Wolf-nál még ebben semmi nem volt, de az új grafika mellett kicsit furán fest a régi pályatervezés. :) Bár örülnék neki, ha menne normálisan, szóval az első kérdésem még mindig aktuális. :)

Jah, és remélem, hogy nem magamban fogok beszélgetni...

Link to comment
Share on other sites

Zoleee_The_Fanatic

Látom, sok Wolfenstein rajongó van itt...

Link to comment
Share on other sites

GustyX

Látom, sok Wolfenstein rajongó van itt...

Sokan szeretik a sorozatot, de mostanság nem igazán van aktualitása, így a hozzá kapcsolódó topicnak sem. Korábban volt, de érdeklõdés miatt/egyéb miatt zárva lett. Valszeg ezt is zárni fogják.

Link to comment
Share on other sites

Zoleee_The_Fanatic

Például a Bioshock-nak és a Far Cry-nak miféle aktualitása van? :huh: Csak mert azokba írogatnak...

Link to comment
Share on other sites

GustyX

Például a Bioshock-nak és a Far Cry-nak miféle aktualitása van? :huh: Csak mert azokba írogatnak...

Bioshock legutolsó része kb egy hónapja jelent meg, a FC-ból pedig hamarosan érkezik egy rendhagyó DLC. Szóval azoknak van.

Link to comment
Share on other sites

wYth-NRG

Például a Bioshock-nak és a Far Cry-nak miféle aktualitása van? :huh: Csak mert azokba írogatnak...

Hát az hogy az utolsó rész nem... erm 4 éve jelent meg :D

No offence, de a szavazás elég szubjektív :unsure:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Zoleee_The_Fanatic

Mármint hogy értve szubjektív? Hogy nem az RTCW a legjobb Wolf? :huh: Hát más szerint lehet, hogy nem, de mivel én nyitottam a topicot, így a saját szájam íze szerint csináltam. :D Ettõl szavazni még lehet ugyanúgy...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Zoleee_The_Fanatic

Szerintem régi dolgokról is lehet beszélgetni, nem feltétlen csak az újakról mindig. -_- Egyébként ha ez az új Wolf olyan lesz, mint a 2009-es, akkor továbbra is marad az RTCW a király. B)

Link to comment
Share on other sites

Jelan

Szerintem régi dolgokról is lehet beszélgetni, nem feltétlen csak az újakról mindig. -_- Egyébként ha ez az új Wolf olyan lesz, mint a 2009-es, akkor továbbra is marad az RTCW a király. B)

Amint látod hatalmas az érdeklõdés.

Link to comment
Share on other sites

XCube

Szerintem régi dolgokról is lehet beszélgetni, nem feltétlen csak az újakról mindig. -_- Egyébként ha ez az új Wolf olyan lesz, mint a 2009-es, akkor továbbra is marad az RTCW a király. B)

Szerintem nem olyan lesz. Én õszintén szólva félek attól, hogy a hangulatot nem találják el. 60 -as évek... . A fejlesztõk egy része ugyan tapasztalt, de a MachineGames új csapat, ez az elsõ játékuk. Hát majd meglátjuk milyen lesz.

Btw nekem az elsõ rész az örök kedvenc, az RTCW jön utána, aztán a 2009 -es.

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Megnéztem a gameplayt, és...

Valamiért nekem most nagyon jó érzésem van ezzel kapcsolatban. Egyszerûen... van benne valami. Ez nem egy olyan generic shooter, mint az (általam még ki se nagyon próbált) elõzõ. Valahol ott van az a RTCW vibráció az egész mögött, és szerintem inkább lesz annak a folytatása.

Nagyon régen éreztem ilyen nyugalmat, és egy olyan impulzust, hogy ezzel játszanom kell. Nem a lelkesedés, mint amit oldschool RPG-knél érzek, mert nem mondom magamat Wolf-rajongónak (bár lehetne okom rá), de most egy tök kényelmes érzésem van, hogy ez egy baromi jópofa hétvégét jelenthet az életemben. Hm. Érdekes :)

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
wYth-NRG

Na mi van senki sem tolja a játékot? :P

Mondjuk részemrõl jegelve a dolog, egy ideje leszoktam a teljes áru single játékokról, sõt idejét sem tudom mikor vettem meg azonnal az utolsót. Talán a Mafia 2 volt az utolsó.

Visszatérve a The New Order-re, meglepõen jó értékeléseket kapott (81), nem erre számítottam. Meg a régi stílusú FPS-ekre hajaz, ami nagy pozitívum számomra.

Link to comment
Share on other sites

Chuck_Norris

Na mi van senki sem tolja a játékot? :P

Mondjuk részemrõl jegelve a dolog, egy ideje leszoktam a teljes áru single játékokról, sõt idejét sem tudom mikor vettem meg azonnal az utolsót. Talán a Mafia 2 volt az utolsó.

Visszatérve a The New Order-re, meglepõen jó értékeléseket kapott (81), nem erre számítottam. Meg a régi stílusú FPS-ekre hajaz, ami nagy pozitívum számomra.

mi már kijött? :lol:

fel se tûnt ögüü

Link to comment
Share on other sites

Hor1

Én várok valami patchre mert eddig elég borzasztó az optimalizálás.. -_-

Link to comment
Share on other sites

Chuck_Norris

Én várok valami patchre mert eddig elég borzasztó az optimalizálás.. -_-

meg a negyven-valamennyi GB-s torrent is azért már túl lép egy bizonyos határt :lol: :rolleyes:

szóval míg te patch-re vársz, én rip-re :troll:

Link to comment
Share on other sites

Hor1

meg a negyven-valamennyi GB-s torrent is azért már túl lép egy bizonyos határt :lol: :rolleyes:

A józan észét biztos. :D

Link to comment
Share on other sites

Meridius

Szerintem igényes cucc lett, rég szórakoztam ilyen jól SP játékkal. Kicsit olyan, minha a Bioshock Infinite, a Max Payne, és a Dishonored ötvözete lenne. :D

Link to comment
Share on other sites

Chuck_Norris

Szerintem igényes cucc lett, rég szórakoztam ilyen jól SP játékkal.

jaja, tényleg egész jó lett.

nemrég végigvittem én is; véleményem a "mit vittél végig?" -ben van.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Chuck_Norris
[GSF] Picture
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
Chuck_Norris

na a new order után itt a wolfenstein the old blood is, végig is nyomtam, röpke 8 óra volt, úgy hogy még kutakodtam a kincsek után és minden szart próbáltam összeszedni....

a new order és az old blood szinte ugyanaz, talán az old blood rövidebb 1-2 órával, viszont a hangulat és a játékmenet azonos

Link to comment
Share on other sites

nyrfan

na a new order után itt a wolfenstein the old blood is, végig is nyomtam, röpke 8 óra volt, úgy hogy még kutakodtam a kincsek után és minden szart próbáltam összeszedni....

a new order és az old blood szinte ugyanaz, talán az old blood rövidebb 1-2 órával, viszont a hangulat és a játékmenet azonos

Nekem most hozta a futár, épp telepíti a gép. Ha olyan, mint a New Order, akkor nekem tetszeni fog. (arra mondjuk számítottam, hogy rövidebb mint az elõzõ rész, de nem gond, nem egy drága játék)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
-StiF-

Tegnap vettem meg PS4re, de nem gondoltam, h ez ennyire b.szott jó lesz! Élvezem minden percet! 

Link to comment
Share on other sites

XCube
4 hours ago, -StiF- said:

Tegnap vettem meg PS4re, de nem gondoltam, h ez ennyire b.szott jó lesz! Élvezem minden percet! 

Melyiket vetted meg? Az New Order és az Old Blood rohadt jó. A New Colossus sem rossz, de nem üt akkorát, mint a két korábbi. Btw én is PS4 -en toltam végig őket először és végig élveztem, de amit PC -n műveltem később az volt csak az igazi :D .

De ha már itt tartunk szerintem az új DOOM -ot is vedd meg ha még nem tetted. Ha ez tetszik attól be fogsz szarni :mgwhore: .

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...