Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Ingyenes Mmorpg-k


azoxign

Recommended Posts

SaltyDave

10 évvel ezelõtt taknyom-nyálam összefolyt volna a gyönyörtõl (elb@sztam a középiskolás éveim picit több mint felét Cabal-ban), most ránézésre is taszít. Soha többet grind.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
NYuKeM

Halihó. Bocsi,ha egy kicsit hosszúra nyúlna majd a mondandóm,de úgy döntöttem megkérdezlek titeket,mivel külföldi oldalakon nem igen tudtak segíteni sajnos. Az a helyzet,hogy le akarom tenni a MOBA játékokat,mert úgy gondolom az ember idegrendszerének nem igen tesz túlzottan jót a rengeteg orosz vagy épp lengyel játékos (nem az a tipikus billentyûzet törõ idegbajos ember vagyok,de van,hogy kiakasztanak rendesen - remélem senki lelkébe nem gázoltam bele ezzel származását tekintve).

MMO-val akarom lekötni magam arra a meglévõ szabad idõmre,amikor épp nem dolgozom és ráérek kicsit játszogatni. A gond csak az,hogy egy két régi séma annyira bejött,hogy azóta sem találtam hozzájuk hasonlót, viszont rengeteget még ki sem próbáltam (úgy aktívan 50-60 F2P volt meg). Most leírom melyik MMO-khoz hasonló játékot keresek és melyiket miért imádtam annyira. Aztán ki tudja,talán még tudtok is ajánlani valamit...

Runes of magic: Még chapter 3 környékén, amikor 2 és fél millió aktív játékossal rendelkezett és Frogster nem dúrta szét a diasellerekkel a játékot életem legjobb MMO-ja volt. Jók voltak a questek,volt benne kihívás, ha tudtad mit hol keress,lehetett benne frankón farmolni és a legjobb cuccokat akár 2-3 nap farmmal is meg tudtad venni. Jó volt a dual class system, tetszett benne,hogy a dungeonök igenis HC-k voltak,nem pedig casual-ok. Tetszett benne a rengeteg elite quest, a world boss-os questek,na meg a party dungeon-ök. Nem csak szólóban felrántottad a karaktert,valóban guild orientált volt a játék.

Atlantica online: A mai napig fut ugyan,de a régi emberek nélkül már nem ugyan az (és eléggé ki is van halva egyébként is). Azon gondolkoztam talán megérné befizetni FFXIV-re,nagyon jókat mondanak róla,de másik ehhez hasonló játékról nem tudok sajnos. Amit igazán imádtam benne: bár a játék full gamble, de ha felhúztál egy karit 130 körülre,onnan kezdve tömérdek dungeon állt a rendelkezésedre és meg is érte õket csinálni. Például a 113-as ind és a 125ös ind olyan rewardokat is adhattak akár,amik több billiónyi income-ot jelentettek in-game. Hiába donált valaki, ha tudtad a dolgod simán kenterbe vágtad õket ebben a játékban. Külön tetszett a jackpot,ami azt jelentette,hogy a drop egy jackpot inventoryba ment,majd mindent feláldoztál azért,hogy 1 itembõl megpróbálj tetszõleges bevételt kiszedni. Aztán vagy bejött,vagy nem.

Lineage 2: A régi Interlude-Gracia körüli L2 életem egyik legmeghatározóbb játéka volt. Bár elvileg készül a classic szerver,de ennyi év után nem tudom a gyomrom még mindig bevenné-e a régi klasszikus egész napos grind-ot, aminek talán a végére még így sem lesz eredménye. Azért azt imádtam benne,hogy valóban egy fantasy világról beszélhettünk,ahol izgatottan vártam például Antharas Lair legalján mit fogok találni. Sajnos a GoD nagyon elrontotta. Fenomenális ötlet volt még benne a spoil, ami extra loothoz juttatott minket. Sajnos az évek során ez is egyre casual-abb lett, de az igazi zamatát a GoD cseszte el, méghozzá nagyon.

Forsaken World: Még a béta alatt ez egy igazán jó játék volt, utána viszont véleményem szerint nagyon el lett rontva. Imádtam benne,hogy napi limitet osztott a játék a dungeon-ökre,így vérPistike hiába tolta napi 15 órát,semmivel sem volt elõrébb,mint te. Tetszettek a classok és a talentfa is jó volt. Az exkluzív pet system és a szakmák nagyon ott voltak. Próbáltam neki azóta is esélyt adni,nem ment.

Jelenleg az Echo of Soul-al próbálok barátkozni. A rajzolás szép, nem tûnik rossznak,de nekem amolyan túl általános érzést sugall játék közben. Nem érzem azt,hogy hú de jól érzem magam elõtte és napi fél óránál többet le se ülök elé...ugyanakkor az Aura Kingdom-nak terveztem,hogy adok egy esélyt.

Rengeteg játékot próbáltam még anno, ezek közül az ismertebbek: Dragon Nest, C9, Rappelz, Perfect World, Battle of Immortals, War of Immortals, Neverwinter, Tera, Cabal, WoW, Shaiya, RIFT, LOTRO, EverQ 2, Silkroad,Swordsman, Flyff, Fiesta.

Lehet kihagytam párat, rengeteg játékkal próbálkoztam anno,de sajnos kevés olyan volt,ami megfogott, nagyon válogatós vagyok. A Neverwinter pl azért nem tetszett,mert túlságosan kötöttnek érzem magam benne, tudom,hogy dungeon crawler, de ettõl függetlenül ez miatt akkor sem tetszett.

A Silkroad anno annyira tömve volt szerverügyileg,hogy lemondtam róla. Aztán ezek mellett rengeteg olyan játék volt, ami egyszerûen nem tetszett, lásd Shaiya. Túl depressziós hangulatot árasztott.

AION-al azért nem ültem le, mert állítólag az EU szerón gold packot kell venned (vagy in-game kifarmolnod rá a goldot),hogy az alap kötöttségeket levehesd az accodról. Az ArcheAge-el meg nem próbálkoztam még, eléggé megoszlottak a vélemények azt illetõen - azt mondják mióta bejöttek ezek az ultra epic fegyóreceptek,azóta egy nagy butaság lett az egész.

A Swordsman nagyon tetszett mind feelingre,mind grafikára,csak nekem ez a harcmûvészetes téma túl általános sajnos...

Alapjában véve egy olyan MMO-t keresek, ahol:

- Még, ha csak kis chance-re is,de a játék jutalmazza ,ha kitartóan farmolsz valamilyen jó kis unique/epic drop formájában (lásd: Runes of Magic Sweeping nagák - Staff of Admiration).

- Változatos területek legyenek, jó kis fantasy környezettel. A lávavölgy kellõs közepén ne egy üregi nyúl mászkáljon,hanem igenis igényesen legyen megcsinálva (lásd: Lineage 2).

- Endgame content legyen benne, állítólag a Neverwinternek pl pont ez az egyik legnagyobb baja,hogy felhúzod maxra a karidat és onnan kezdve nyista...(Lásd: Runes of Magic - Hall of Survivors, Oceania,Treasure Trove és még sorolhatnám - itt kezdõdött csak igazán a játék)

- Nem zavar,ha kicsit P2W beütése van, de tudjam kompenzálni in-game a saját tudásommal/skillemmel a bevételemet még a donátorokhoz képest is,ha tudom mi fán terem a játék (lásd: Atlantica Online)

- Legyenek benne eventek,társasági események - guild,squad,alliance dungeon - raid - esetleg siege.

- Legyen benne kihívás.

Ne haragudjatok,hogy ilyen hosszúra nyúlt az irományom, de csak ezek alapján tudok tõletek segítséget kérni ezügyben. Ha esetleg nem találtok ehhez hasonlót,nekem az is megfelel,ha leírjátok ,hogy amivel épp most játszotok miért is teszitek, hogy mit szerettek benne. És persze tisztában vagyok vele,hogy valószínûleg nem lesz olyan játék,ami mindegyik kritériumnak eleget fog tenni a felsoroltak közül, az is elég,ha legalább egyet érint. Légyszi segítsetek, mert nagyon visszasírom a jó öreg MMO-s korszakom...manapság már egyre inkább úgy érzem,hogy csak a tömeggyártott ratyiságok jönnek ki javarészt....

Link to comment
Share on other sites

skyeu67

Halihó. Bocsi,ha egy kicsit hosszúra nyúlna ......

Nos jelenleg egyedül a TERA tûnik jó megoldásnak neked, abból is az amcsi változat.

Késõbb ajánlom a f2p Wildstart, valamint az ez végén végre nyugaton is induló Blade and Soul.-t

Fõleg ezek azok a triple A MMO-k ami jutalmazzák a grindet, korszerû harcrendszerük van, támogatják a team playt, magasabb szinteken kihívást jelentenek bennük az insták, és a világuk kellõképpen változatos/ szép ahhoz ,hogy érdemes legyen bejárni azokat. Illetve mindegyikrõl elmondható ,hogy igen igényes játékok.

A TERA, és B&S kifejezetten Dél-Koreai grind festek, de minõségi fajtából ahol minden tárgyadat értékeled amit megszereztél, és ahol nem tálcán nyújtják át neked a legjobb geareket. Mivel említetted ,hogy szeretnél megdolgozni a gearért, és kell neked az end game tartalom akkor mindenképpen ezeket ajánlom. Ráadásul a PvP-je is kifejezetten jó mindháromnak.

Az általad leírtakkal teljesen szembe megy, de Buy to Play (dobozos) és igényes MMO még Guild Wars 2.

Megjegyzés : Esetleg elkezdhetsz szemezgetni a Black Desert-el, de majd az elsõ nyugati béták után lesz pontos képem arról ,hogy beleillik-e abba a halmazba amit te preferálsz.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
skyeu67

Sikeresen bejutottam a Blade and Soul elsõ nyugati CBT-jébe, itt egy kis bemutató róla, tõlem.

k2bsfOmI3Jw

Link to comment
Share on other sites

fubenalvo_variance

Korábban már említve lett a Guild Wars 2, mint B2P játék. A helyzet az, hogy lassacskán egy hónapja az alapjáték ingyenessé vált. Aki gondolja tegyen egy próbát! ;)

www.guildwars2.hu

Link to comment
Share on other sites

moody

sehogy se tudom feltelepíteni a blade n soul launchert szórakozni meg nem fogok vele. aki ki akarja próbálni annak itt a beta kulcsom:

IER7KFD6GY4078L53Q3I

Link to comment
Share on other sites

moody

ma startolt az eloa beta. valaki kipróbálta már?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
kaszman1

Fable Legends Béta kulcs

6PYFD-T6Y24-74K3Q-MRG49-4P4KZ

Vigye akinek kell

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
moody

 

Ez de jól néz ki :o kövi hónap elején jön ki. Szerintem egy próbát megér.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
moody

Ez most komoly? :D

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

Nem értem mit találsz benne viccesnek. Rengeteg mindent lehte csinálni az SC2 map editor-jában, ez a mod pedig 5 éve készült és végre befejezték, ennyi. Eredetileg open world MMO-szerűségnek készült, de visszavettek az irreális ambíciókból és most egy sima lineárisabb RPG multi opcióval.

Link to comment
Share on other sites

moody

Ja nem én nem lenézem a programot, csak megdöbbentem, hogy amatőrök gyakorlatilag egy mmot összehoztak :D

Link to comment
Share on other sites

Cori

 

Azért ez a trailer se semmi egy modder csapattól :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
moody

esetleg valami hír valami értelmes ingyenes mmoról ami megjelenik a közeljövőben? vagy a szokásos nagy semmi? :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
moody

Emlékszem úgy 2004-2005 környékén mikor a forumra beregeltem, akkor talán az első topik amibe írtam az vagy ez, vagy pedig a Lineage 2 topik volt.

Ma nosztalgiából feltettem az L2-t. Persze magyar szerverre mentem ahol csak pár ember játszik. Fejlődés közbe beugrott pár szép emlék. Már megérte egy kevés időt szánni rá. :) 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
VassGabor
On 7/19/2014 at 8:32 PM, Godzilla2 said:

Ha érdekel valakit a GS-hez adott Survarium zárt bétateszt lehetõsége, írjon rám priviben és odaadom a belépési adataim... sajna már csak regisztrálás után derült ki, h a kliens csak Vista és afölött támogat oprendszert, így nem tudom megnézni... de ha valakit érdekel, priviben odaadom a belépési adatokat hozzá, meg feldobom valahova tömörítve a kliens telepítõjét (2-3 mega csak a fájl) és akkor megnézheti...

Most jött a hír hogy végleg lehúzzák a rólót, május közepén lelövik a szervereit. Ez valahogy sejteni lehetett mert a mai napig nem jelent meg, és semmi hír nem volt róla.

Link to comment
Share on other sites

kaszman1

@Godzilla2 most végre választ kapott a kérdésére!

  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...