Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Alien & Co.


tenderlumpling

Recommended Posts

Karez

Valószínűleg ezzel akarták baromi nagy csavarként beadni nekünk, hogy a space jockey alkotta az embereket, a mi és az ő kereszteződünkből meg lett az alien. Vagyis egy elég bonyolult láncolat következménye, de mindenképpen bele tartozik az ember is, mint alkotó gén. És ez szerintem marha röhejes. Az alien és a space jockey is az Alien filmben azért volt annyira ijesztő és bizarr, mert nagyon távolinak tűnt, felnagyítva az űr hihetetlen nagyságát és átláthatatlanságát. A Prometheus ezt sajnos lerombolta ezzel a felesleges összekötéssel.

Ha ez az alien queen most a bolygót benépesíti a tojásaival, akkor egy erre kószáló space jockey űrhajó (bár a film meg arra apellál, hogy a jockey mint faj kihalhatott...mivel ez a valószínűleg fontos katonai kutatásokat folytató bázis is réges-rég elhagyatott) felvehette a tojásokat, amiket elindított...akár ugyanúgy a Földre is, de csak az LV-426-ig jutott el.

Rengeteg lezáratlan szál maradt, amit egyértelműen a folytatásból akarnak kihozni. De ha ennél jobban eltávolodik az alienektől az univerzum, erre már soha nem kapunk választ.

Igen ez számomra is csalódáskeltő hogy így akarják megmagyarázni a xeno-k origins-ét. Nem rossz ötlet, csak nem ezt várom Ridley-től hogy így akarja megmagyarázni.

Másik az hogy azt se tudjuk pontosan hogy ez lény a néhai Queen kezdeti formája, vagy csak egy genetikai zsákutca, és csak egy ajándék a régi Alien rajongóknak.

Más:

Erősen ordít az egész film egy nagy magyarázatot kapjunk amit láttunk, de ezt tényleg csak egy folytatással lehetne megvalósítani. Sőt lehet olvasni hogy már megkezdődtek az előkészületek a folytatásra, már csak a Fox engedélyére várnak. Ők meg gondolom kivárják mennyi pénzt fog hozni a konyhára + az őszi BD eladások is jól teljesítenek, akkor tuti adnak zöld utat a projektnek.

A többi dologgal is egyetértek veled. Úgy érzem ezt a filmet még párszor meg kell nézni hogy megértse az ember pontosan mit is akar elmesélni Ridley Scott. De elég bátor lépés volt tőle, hogy sem a hardcore rétegnek, sem pedig a Fox-nak nem dőlt be hogy csak egy előzmény részt rendezzen. Az más kérdés hogy végül mi lett belőle végül. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

grasslover

A fekete genny vajon ugyanaz, amit a SJ a film elején benyel?

Milyen hiányt pótol jobban, mint az Alien? A modern sci-fi hiányát, amit kb az Alien indított útjára?

A kevesebb egyértelmû válasz meg azért van, mert lyukas a script. Tonnányi kérdést lehet feltenni, amik a film világán belül is ellentmondanának a logikának, nemhogy a valóságnak...

És miért olyan fontos a Prometheus? Ebben a formában konkrétan felesleges film, nemhogy bátor vagy elõremutató. Az egyedüli bátorsága csak a költségvetésarányos besorolásából fakad, legalábbis mást nem látok e mögött...

Szerintem nem ugyanaz.

A legegyértelmûbb magyarázat az elsõ jelenetre az, hogy a jockey lebontja magát (szó szerint atomjaira), beleesik a vízezésbe és ezzel elindítja a Földön az evolúciót.

De. A CGI nagyítás annyira felnagyítja a bomlást, hogy látjuk még a DNS-ét is szétbomlani, ergo ha belõle indult el a törzsfejlõdés a bolygón, akkor szinte kizártnak tartom, hogy ugyan oda érkezzen (a kutatás során kimutatták, hogy a jockey levágott feje hajszálpontosan ugyanazt a DNS-t tartalmazza, amit mi), mindenféle mutáció nélkül. Másrészrõl nekem az se tetszik, hogy ugyanolyan a DNS-ünk, de mégis három fejjel magasabbak, tök fekete az egész szemük és teljesen fehér bõrük van, egyfajta szõrtelen übermentch-re emlékeztetve.

Ha ezt elnézzük neki, és elfogadjuk (nem tudunk annyit a DNS-rõl, hogy ebbe beleköthessünk, én meg még kevésbé értek hozzá, csak a józan eszemet használtam), egyfajta sarkított sci-fi hozzáállással - akkor csak az evolúció elindítását jelképezhette a scene. Az elején egy távozó hajót bámul (vagy sorsot húztak, hogy ki marad ott, feláldozva magát, vagy kiválasztottként ez megtiszteltetés...fene se tudja) aztán meg lehúzza a cuccot. És mivel a kísérleti planétán talált lötty nem bontotta le a lényeket amikkel kapcsolatba kerültek, feltételezhetõen az egész Jockey technika ilyen nyálkás, biomechanikus részekbõl épül fel...szóval többféle löttyük van, amit több dologra használnak fel. Ez magyarázza a hangszer által irányított ûrhajót, az egész hajó vázát vagy a nyálkás felületeket és a szervesnek tûnõ exoskeleton ûrruhát plusz koponyaszerû sisakot.

Ha már mindenképpen kapcsolni kell valamihez azt a löttyöt ami a film elején volt: inkább az általuk alkotott lények savas vére (ergo: alienvér, csak ugye akkoriban még nem volt alien) volt az, mint a genetikai alkotó lötty :).

Igen ez számomra is csalódáskeltõ hogy így akarják megmagyarázni a xeno-k origins-ét. Nem rossz ötlet, csak nem ezt várom Ridley-tõl hogy így akarja megmagyarázni.

Másik az hogy azt se tudjuk pontosan hogy ez lény a néhai Queen kezdeti formája, vagy csak egy genetikai zsákutca, és csak egy ajándék a régi Alien rajongóknak.

Más:

Erõsen ordít az egész film egy nagy magyarázatot kapjunk amit láttunk, de ezt tényleg csak egy folytatással lehetne megvalósítani. Sõt lehet olvasni hogy már megkezdõdtek az elõkészületek a folytatásra, már csak a Fox engedélyére várnak. Õk meg gondolom kivárják mennyi pénzt fog hozni a konyhára + az õszi BD eladások is jól teljesítenek, akkor tuti adnak zöld utat a projektnek.

A többi dologgal is egyetértek veled. Úgy érzem ezt a filmet még párszor meg kell nézni hogy megértse az ember pontosan mit is akar elmesélni Ridley Scott. De elég bátor lépés volt tõle, hogy sem a hardcore rétegnek, sem pedig a Fox-nak nem dõlt be hogy csak egy elõzmény részt rendezzen. Az más kérdés hogy végül mi lett belõle végül. :unsure:

Én nem nevezném bátornak, pont, hogy nem mert eléggé elszakadni az Alien univerzumtól annyira, hogy teljesen új utat mutasson, éppen hogy kissé meggyalázza és lerombolja a mítoszokat, amiket a rajongók harminc éve építenek köré. Bár ki az az alkotócsapat, ami ehhez jogosan nyúlhat hozzá? Egyértelmûen a kezdeti csapat, de láttunk már negatív példát erre (George Lucas).

Bátor akkor lett volna,ha a space jockey jelenlétét misztikusabbra veszi, kevésbé indul el az alien-ember-jockey DNS-ének keresztezésén és inkább lett volna belõle egy akciótól mentes filozofálós sci-fi az élet eredetérõl, amibe esetleg minimálisan csak egy plusz információt képez a jockey. Mint Tarkovszkij Stalkerje mondjuk; IMAX látvánnyal. Ahelyett, hogy lett egy egyértelmû Alien stílusmásolat, egyértelmû Alien pontok totális átemelésével.

Link to comment
Share on other sites

Joey

De elég bátor lépés volt tőle, hogy sem a hardcore rétegnek, sem pedig a Fox-nak nem dőlt be hogy csak egy előzmény részt rendezzen. Az más kérdés hogy végül mi lett belőle végül. :unsure:

Lehet, hogy éppen gyáva volt (vagy a Fox, de ez irreleváns a mi szempontunkból), és ezért került Lindelof a képbe Spaiths helyett.

Szerintem nem ugyanaz.

A legegyértelműbb magyarázat az első jelenetre az, hogy a jockey lebontja magát (szó szerint atomjaira), beleesik a vízezésbe és ezzel elindítja a Földön az evolúciót.

De. A CGI nagyítás annyira felnagyítja a bomlást, hogy látjuk még a DNS-ét is szétbomlani, ergo ha belőle indult el a törzsfejlődés a bolygón, akkor szinte kizártnak tartom, hogy ugyan oda érkezzen (a kutatás során kimutatták, hogy a jockey levágott feje hajszálpontosan ugyanazt a DNS-t tartalmazza, amit mi), mindenféle mutáció nélkül. Másrészről nekem az se tetszik, hogy ugyanolyan a DNS-ünk, de mégis három fejjel magasabbak, tök fekete az egész szemük és teljesen fehér bőrük van, egyfajta szőrtelen übermentch-re emlékeztetve.

Az Übermensch, te kis náci... :D

Azt azért vágom a dns-sel kapcsolatban, hogy míg a csimpánzok dns-e kb 0.1-1%-al különbözik a miénktől, addig a legyeké is max 10%ban. Meg hát én is egy fejjel magasabb vagyok, mint a fogadott nővérkém, mégis csak majdnem egyezik a dns-ünk... Viszont az a SJ nem tegnap porladt bele abba a hülye folyóba azzal a pánspermiás löttyel, és gondolom a SJ-k törzsfejlődése sem állt meg. Két különböző törzsfejlődési folyamatból nem tudom, hogy a tökömbe lehet két egyező dns-ű faj...(arról nem is szólva, hogy az emberek dns-e sem egyezik, legalábbis egy feka, meg egy svéd favágóé is más valami töredékszázalékkal)

Meg elég érdekes elképzelésük van Lindeloféknak az élet születésének főldi körülményeiről. Nem vagyok geológus, vagy egyéb tudós de azért gyanús, hogy nem úgy nézett ki pár milliárd éve a Föld, mint ma...

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Lehet, hogy éppen gyáva volt (vagy a Fox, de ez irreleváns a mi szempontunkból), és ezért került Lindelof a képbe Spaiths helyett.

Az Übermensch, te kis náci... :D

Azt azért vágom a dns-sel kapcsolatban, hogy míg a csimpánzok dns-e kb 0.1-1%-al különbözik a miénktől, addig a legyeké is max 10%ban. Meg hát én is egy fejjel magasabb vagyok, mint a fogadott nővérkém, mégis csak majdnem egyezik a dns-ünk... Viszont az a SJ nem tegnap porladt bele abba a hülye folyóba azzal a pánspermiás löttyel, és gondolom a SJ-k törzsfejlődése sem állt meg. Két különböző törzsfejlődési folyamatból nem tudom, hogy a tökömbe lehet két egyező dns-ű faj...(arról nem is szólva, hogy az emberek dns-e sem egyezik, legalábbis egy feka, meg egy svéd favágóé is más valami töredékszázalékkal)

Meg elég érdekes elképzelésük van Lindeloféknak az élet születésének főldi körülményeiről. Nem vagyok geológus, vagy egyéb tudós de azért gyanús, hogy nem úgy nézett ki pár milliárd éve a Föld, mint ma...

Akkor ez nem csak nekem volt gyanús :D

És igen, a pár ezer éve ott üldögélő hajón lévő holografikus térkép is megegyezett a mostani Föld kinézettel.

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

- Azt már megse merem kérdezni hogy lehet eltévedni egy barlang rendszerben, mikor Shaw-ék szinte elsõre kijutottak. A geológus meg a nerd biológus mégis hova ment ijedtébe? Nem azt mondták hogy visszafordulnak a bázisra? Erre eltévednek benne, mikor az egész csapat kettõ vagy három szobányi kanyart tettek meg összesen.... :omg:

A térképész eltéved, a biológus meg egy láthatóan fenyegetõ kígyót piszkál meg. A meddõ régész terhes lesz, a hajóját féltõ kapitány összetöri a hajóját, a halott Weyland betántorog élni, az életet adó Jockey ámokfutásba kezd.

Szóval mindenki konzisztensen viselkedik -_-

Link to comment
Share on other sites

Joey

Akkor ez nem csak nekem volt gyanús :D

És igen, a pár ezer éve ott üldögélő hajón lévő holografikus térkép is megegyezett a mostani Föld kinézettel.

Pár ezer év a Föld szempontjából szart se ér, akkor is így nézett ki mint ma, persze az emberek ökolábnyoma nélkül. A Pangea valamikor a mezozoikumban szakadt a ma ismert kontinensekre, ami alsó hangon is 100 millió év. Igaz, hogy azok még távolodtak egymástól (mint ahogy még ma is ezt teszik) meg minden, de épp ezért a holotérképpel nincs bajom (kivéve, ha mondjuk az élet teremtése óta nem jártak itt a SJ-k, ami a Jézusos vonal miatt elvetendő), mert itt évmilliók játszanak, nem évezredek. Mondjuk pont ezért visítottam a röhögéstől, amikor valaki az evolúcióhoz hasonlította az alienek pár nap alatt való kialakulását puszta mutációk egymásutánjával.

[GSF] Picture

:biglol::biglol::biglol::biglol::biglol::biglol::biglol::biglol:

Link to comment
Share on other sites

Tompika_nyomul

Eredetileg Fifield mutálódott volna egy Alien szerûséggé,elkészültek jó pár jelenettel mire a végén Scott úgy döntött hogy egy az egyben kivágja a lényt és ehelyett Fifieldbõl csak sima ûrzombi lett.

Link to comment
Share on other sites

Joey

Ez se rossz. :D

[GSF] Picture

A Prometheus alsó fejlődési ága odab@sz. :biglol:

Link to comment
Share on other sites

Tompika_nyomul

Meet the Engineer

Azért nem volt olyan rossz. :)

Link to comment
Share on other sites

ryd

Meet the Engineer

Azért nem volt olyan rossz. :)

Az elsõ képen az öreg alkotó, az art work-ben is benne van, és ott az öreg adja át a tégelyt amiben az a fekete trutymó van. Ha lesz is bõvített változat remélem ez a jelenet benne lesz. Biztos fontos.

Link to comment
Share on other sites

Real013

Joey, azért neked most az új kedvenc a játék a Prometheus ellentmondásainak levadászása és megmutatása, ugye? :))))

Link to comment
Share on other sites

Joey

Megvesztél? Nincs nekem annyi idõm... :D

Link to comment
Share on other sites

Cori

Valószínűleg ezzel akarták baromi nagy csavarként beadni nekünk, hogy a space jockey alkotta az embereket, a mi és az ő kereszteződünkből meg lett az alien. Vagyis egy elég bonyolult láncolat következménye, de mindenképpen bele tartozik az ember is, mint alkotó gén. És ez szerintem marha röhejes. Az alien és a space jockey is az Alien filmben azért volt annyira ijesztő és bizarr, mert nagyon távolinak tűnt, felnagyítva az űr hihetetlen nagyságát és átláthatatlanságát. A Prometheus ezt sajnos lerombolta ezzel a felesleges összekötéssel.

Ha ez az alien queen most a bolygót benépesíti a tojásaival, akkor egy erre kószáló space jockey űrhajó (bár a film meg arra apellál, hogy a jockey mint faj kihalhatott...mivel ez a valószínűleg fontos katonai kutatásokat folytató bázis is réges-rég elhagyatott) felvehette a tojásokat, amiket elindított...akár ugyanúgy a Földre is, de csak az LV-426-ig jutott el.

az alienek már a film előtt sok ezer évvel kiírtották a Space Jockey-kat.

http://avp.wikia.com/wiki/Timeline tekerd/tekerjétek a "Timeline (with Spoilers)"-ig és kezdjétek utána olvasni.

Link to comment
Share on other sites

ryd

az alienek már a film elõtt sok ezer évvel kiírtották a Space Jockey-kat.

http://avp.wikia.com/wiki/Timeline tekerd/tekerjétek a "Timeline (with Spoilers)"-ig és kezdjétek utána olvasni.

Logikusnak hangzik, hisz a "falfestményen" látható arcra tapadó és egy alien is

Link to comment
Share on other sites

Karez

az alienek már a film elõtt sok ezer évvel kiírtották a Space Jockey-kat.

http://avp.wikia.com/wiki/Timeline tekerd/tekerjétek a "Timeline (with Spoilers)"-ig és kezdjétek utána olvasni.

Ez mind szép és jó, de ez nem több mint egyszerû rajongói beleírás. -_-

Vagy az egyik Aliens novellában van benne ez az állítás, ami csak az adott író egyik teóriája lehet. A tetejébe ebbe benne van az AVP és a Predator filmek, képregények/novellák, és játékok eseményei is. De kérdem én minek? :huh:

Link to comment
Share on other sites

Cori

Ez mind szép és jó, de ez nem több mint egyszerű rajongói beleírás. -_-

Vagy az egyik Aliens novellában van benne ez az állítás, ami csak az adott író egyik teóriája lehet. A tetejébe ebbe benne van az AVP és a Predator filmek, képregények/novellák, és játékok eseményei is. De kérdem én minek? :huh:

na ezaz, h a Prometheus teljesen semmibe veszi az eddig felépített világot, vagy sem.

hát az alien meg a predator világ már a 90es évek eleje óta egybe van.. az avp film szar volt, de regények meg képregények készültek nagyon jók is + videó játékok is korrektek voltak, ugyh nem értem az ellenzését az alien és predator világának.

de felfoghatjuk egy alternatív világnak is. (akkor viszont nem érvényes a prometheusra)

nem tudom Riddley melyik irányt választotta, csak gondoltam belinkelem felvilágosításnak/érdekességnek

de nem lehet akkor sem a Prometheusos az első Alien. a filmbe ott van a falon az alien királynő képe + az első részbe Dallas azt mondja, h már legalább több száz éve ott van az a Space Jockey hajó.

Link to comment
Share on other sites

Karez

na ezaz, h a Prometheus teljesen semmibe veszi az eddig felépített világot, vagy sem.

hát az alien meg a predator világ már a 90es évek eleje óta egybe van.. az avp film szar volt, de regények meg képregények készültek nagyon jók is + videó játékok is korrektek voltak, ugyh nem értem az ellenzését az alien és predator világának.

de felfoghatjuk egy alternatív világnak is. (akkor viszont nem érvényes a prometheusra)

nem tudom Riddley melyik irányt választotta, csak gondoltam belinkelem felvilágosításnak/érdekességnek

de nem lehet akkor sem a Prometheusos az első Alien. a filmbe ott van a falon az alien királynő képe + az első részbe Dallas azt mondja, h már legalább több száz éve ott van az a Space Jockey hajó.

Ridley Scott az első két Alien film történéseit és világát vette alapul. Teljesen elhatárolódott a későbbi filmek, és időközben megjelent megannyi novella és képregény történéseivel. Bár ez érthető is, hisz azok történeteivel előtte játszódik a Prometheus film is. Semmi keresni valója nincs megannyi tovább gondolásnak, és más történeteknek.

Különösképp a két AVP filmet is semmisnek tekinthetjük. Az első filmben mindenki meghalt, még az öregebb Weyland is. Az AVP 2 pedig szimplán bullsh*t, még a legvégén poénak elsütött Yutani társaság "ajándéka" is.

Nem beszélve arról hogy a mai napig fogom a fejem, hogy Paul W. S. Anderson honnan a kisujjából húzta ki, hogy a Xenomorf-okat a Predatorok teremtették? Komolyan többször visszatekertem a jelenetet, de még az eredeti angol hangsávon is erről beszélnek. :omg:

Bár ha AVP képregényeket vesszük alapul, azon része hogy az Alien-eket sportversenyekre használták az teljesen helytálló. Az első képregény sorozatban is pontosan ezt meséli el. Hogy miután a Predatorok befogtak egy királynőt, egy különleges keltető szobát alakítottak ki, hogy hadd termelje a tojásokat.

Persze vannak nagyon jó Alien, Predator, és AVP sztorik, amik kellően felfrissítik az univerzumot. De ezekre úgy kell tekinteni mint rajongói továbbgondolásnak. Még véletlenül sem szabad egyik szörnyeteg történelmébe beleírni a közös kalandjukat, mert lehet időközben kijön egy másik történet, ami teljesen felborítja egy régebbi történet eseményeit is. És csak összevisszaság és értetlenség alakul ki a legvégén.

Lásd pl. az első Aliens képregény és novella trilógiát. (Idegenek a földön (Vol 1., Outbreak), Lidérces Utazás (Vol 2., Nightmare Asylum), Ripley Háborúja (Earth War, Female War)

Ami történetesen Cameron Aliens film nagy sikerre után kezdték el írni, és ott még a történet szerint Hicks és Newt Ripley-vel egyetembe visszatértek a földre. Igaz Newt diliházba, Hicks pedig egy kutatócsoport biztonsági őreként folytatja az életét. (Ripley-vel a harmadik történetig nemtudni mi történt vele) Egy napon Hicks-et a társaság újfent megkeresi, egy űrbeli expedícióra hogy menjenek vissza az LV-426-ra és gyűjtsenek be pár idegen lényt élve. Eközben Hicks tudomást szerez Newt hollétéről és elrabolja a diliházból, és magával viszi a hajóra.

És ez a történet még jóval az Alien 3 előtt íródott. Persze amint megjelent a film, a képregény és novella újra kiadásán megkellet változtatni a két szereplő nevét (Wilks és Billie-re), és átírni a történetüket, hogy ők valójában az LV-426 utolsó telepes túlélői voltak, akik még sikeresen elhagyták a bolygót a Xenomorfok támadása után. Ám az a gond hogy hiába a módosítás, a karakterek viselkedése, és amiket mesélnek nem lettek gyökeresen módosítva. Így laikus olvasó picit zavarban lehet ha nem tudja eredetileg kik is voltak a szereplők.

Vagy a most készülő Aliens - Colonial Marines játék története is. Ami arról a mentőcsapatról szól, akiknek Ripley-ék üzentek a filmben, de aztán szembe kellett nézniük hogy legkorábban csak 14 év alatt érhetnek ide. Az alatt az idő alatt Ripley is elpatkol a börtönbolygón, és itt folytatódik a játék története is. A katonai egység megérkezik a bolygóra, és a körülötte keringő Sullaco szellemhajóra. Ott súlyos baleset következtében mindkét hajó lezuhan a bolygóra, és a tengerészgyalogosok ott ragadnak a bolygón. (gondolom Weyland is értesül arról hogy a mentőcsapat közelít a bolygóra, de Ripley halála után úgy gondolja lehet van még esély hogy befogjon egy Xenomorf-ot így nem is üzent visszafújót a hajónak :troll: )

Tehát ezért sem jó ötlet minden fellelhető Alien történetet összesűríteni egy kronológiai sorrendbe.

De hozhatnám a Star Wars esetét is, ott is rengeteg regényt nehéz normálisan beleilleszteni egy kronológiai sorrendben, mert egy másik regény vagy pont a filmek megcáfolják a történet eseményeit. De ez már egy másik történet.

Szerk.:

Ejj picit Wall of Text lett az írásomból. :D

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Az ezer éve készülõ Colonial Marinesnek tényleg ez lesz a storyja? Az Aliens végén nem robbant fel teljesen véletlenül az LV-426? :D

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Az ezer éve készülõ Colonial Marinesnek tényleg ez lesz a storyja? Az Aliens végén nem robbant fel teljesen véletlenül az LV-426? :D

Dehogy, már nem emlékszem pontosan, de csak kb. 30 négyzetkilométeren. Az nem biztos, hogy elért az S. S. Jockey-ig.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Dehogy, már nem emlékszem pontosan, de csak kb. 30 négyzetkilométeren. Az nem biztos, hogy elért az S. S. Jockey-ig.

A bolygótól való menekülés közben egész nagy fénycsóva látható az ûrben, én azt mindig azzal azonosítottam, hogy a bolygónak annyi - de legalábbis az ember lakta kolónia és esetleg a terraformáló, oxigéntermelõ berendezések megsemmisültek...

Link to comment
Share on other sites

Joey

A bolygótól való menekülés közben egész nagy fénycsóva látható az ûrben, én azt mindig azzal azonosítottam, hogy a bolygónak annyi - de legalábbis az ember lakta kolónia és esetleg a terraformáló, oxigéntermelõ berendezések megsemmisültek...

Szerintem is csak az erõmû környéke repült a levegõbe. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Szerintem is csak az erőmű környéke repült a levegőbe. :unsure:

Igazatok lesz, utánanéztem, Bishop azt mondja a robbanásra, hogy Nebraska-nagyságú lesz...hmm.

Szerintem én gyerekkorom óta azt hittem, hogy a bolygó ott megsemmisült xD. Ezért is lett volna értelme annak, hogy a bolygó alien-veszélye elhárult, az Alien a T2-höz hasonló reménykeltő befejezéssel zárul, a Queen volt az utolsó, szóval ha valaha is találkozunk még aliennel, az valószínűleg nem a Jockey űrhajóból jön...

Mert ha a bolygó még ott van, akkor a Weyland-Yutani még egymillió másik expedíciót indíthatna a felkutatásra, befogásra, kísérletezésre. Nincs így értelme annak, hogy Ripley-vel foglalkozzanak a börtönbolygón, vagy, hogy olyan fontos legyen az élve elfogása (vagy a negyedik rész klónozós megoldása).

Link to comment
Share on other sites

Karez

Azt el is fejtettem mondani, hogy a Gearbox megerõsítette, hogy a játékuk hivatalos canon része lesz az Alien franchise-nak. A 20th Century Fox-al ezt már letárgyalták. Egy megkötése volt a kiadónak, hogy mindenképp a 3.rész után játszódjon a történet.

A játék történetét pedig Bradley Thompson és David Weddle a Battlestar Galactica sorozat alkotói hozzák létre. (nem mellesleg nagy Alien rajongók is)

Kis érdekesség:

A Gearboxnak kifejezetten tetszett a Prometheus forgatókönyve, és beszélgettek Ridley Scott-al is, hogy néhány eseményt szeretnének hozzákötni a játékukhoz. Elméletben megkapták az engedélyt a rendezõtõl és a Fox-tól is, így várható többféle utalás is majd a játékban.

Link to comment
Share on other sites

Joey

Igazatok lesz, utánanéztem, Bishop azt mondja a robbanásra, hogy Nebraska-nagyságú lesz...hmm.

Szerintem én gyerekkorom óta azt hittem, hogy a bolygó ott megsemmisült xD. Ezért is lett volna értelme annak, hogy a bolygó alien-veszélye elhárult, az Alien a T2-höz hasonló reménykeltõ befejezéssel zárul, a Queen volt az utolsó, szóval ha valaha is találkozunk még aliennel, az valószínûleg nem a Jockey ûrhajóból jön...

Mert ha a bolygó még ott van, akkor a Weyland-Yutani még egymillió másik expedíciót indíthatna a felkutatásra, befogásra, kísérletezésre. Nincs így értelme annak, hogy Ripley-vel foglalkozzanak a börtönbolygón, vagy, hogy olyan fontos legyen az élve elfogása (vagy a negyedik rész klónozós megoldása).

Épp ezért gondolom azt, hogy az Alien-Aliens páros együtt alkotnak egészet, a harmadik rész meg már önmagában felesleges (épp azért, amit írtál), akárcsak a többi.

Link to comment
Share on other sites

Cori

az eltévedős esetre itt egy elfogadható magyarázat:

At first given the mapping technology and Fifield's 'Pups' it would seem unlikely Fifield and Millburn would get lost. However, not only was Fifield panicked by the discovery there are a few factors that contributed to them losing their way. When Janek contacts them he states "between the static electricity and the wind speed were, well..." it is possible that the static electricity Janek mentions has affected the mapping technology. This coupled with Fifield's observation that "it all looks the same.."and that he may be disorientated due to his drug taking, it is plausible Millburn and him managed to get lost.

http://www.imdb.com/title/tt1446714/faq (érdemes még elolvasni a Vickers részt)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...