Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Alien & Co.


tenderlumpling

Recommended Posts

tenderlumpling

Tessék -_- :D

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Ezt írtam kb fél perce a mit láttálba, akkor már áthelyezem:

Ridley Scott nem tervez rendezői változatot a Prometheus-ból

Heh. Az egyetlen, ami meg tudta volna menteni a filmet, hogy a DVD/Blu-Ray kiadásra belenyomnak vagy hetven percnyi kivágott scene-t. Hasonlóan az Alienshez (vagy a Blade Runnerhez), teljesen más színben tudná feltüntetni a lehetőségeket, kitágítaná a karaktereket, sok hülyeséget kijavítana.

De Scott elégedett a film hosszával -_- Ez a lényeg.

----

update: egyébként ma elég sokat gondolkodtam a Prometheus-on. A kezdeti és azóta is erősen bennem maradt csalódás és negatív hozzáállás ellenére, mára egy kellemes csalódás is felszínre tört. És ez az, hogy ugyan meg lett erőszakolva az Alien mítosz már sokadjára, de mégis lehet ebből még valami. A rendezői változat vágya a fent belinkelt hír hatására szertefoszlott, de egy esetleges folytatás talán jobb színben tudná feltüntetni. Ha ez igaz, még lehet belőle olyan, mint az Avengers: kissé botladozó felvezetés kell a mestermű elkészítéséhez...ha ez igaz, én elviselem a Prometheus gyengeségeit, viszont nem fogom tűkön ülve várni, hogy érkezzen végre a következő fejezet. A Marvel szuperhősök világa, a DC elég logikátlan idétlenkedése (a Dark Knight Rises idén pontot tesz a Nolan-Batman franchise-ra, de alapvetően meggyőzőek jövőbeni tervei: Man of Steel, Wonder Woman....) mellett talán lesz még egy filmes univerzum, aminek az épülgetése érdeklődésre tarthat számot a szememben. Bár az Alien franchise még mindig bebetonozottan két részes sorozat véleményem szerint - azért egy okos ötletre még mindig vevő lennék.

Link to comment
Share on other sites

Cori

lehet, h az alien univerzum iránti szeretet mondja ezt belõlem, de én erre a filmre úgy tekintek, mint ami bõvíti a franchiset és nem úgy mint egy önálló filmre. fõleg így, h jön a 2. rész, nem is tekinthetünk (szvsz)

Link to comment
Share on other sites

Chuck_Norris

Tessék -_- :D

na végre

hány nap is kellett ehhez? :troll:

Link to comment
Share on other sites

jardo

Ridley Scott nem tervez rendezõi változatot a Prometheus-ból

Heh. Az egyetlen, ami meg tudta volna menteni a filmet, hogy a DVD/Blu-Ray kiadásra belenyomnak vagy hetven percnyi kivágott scene-t. Hasonlóan az Alienshez (vagy a Blade Runnerhez), teljesen más színben tudná feltüntetni a lehetõségeket, kitágítaná a karaktereket, sok hülyeséget kijavítana.

De Scott elégedett a film hosszával -_- Ez a lényeg.

Persze, hogy most ezt mondja, mert különben valószínûleg kevesebben mennének el a moziba, vagy ami sokkal valószínûbb, kevesebben vennék meg a pár hónap múlva boltokba kerülõ DVD/Blu-Ray kiadásokat. -_- Majd ha lecsengett a DVD/Blu-Ray láz és azok már nem termelnek számottevõ bevételt, akkor szépen elõjönnek a rendezõi kiadással, amit aztán úgyis újra meg fognak venni azok, akiket érdekel annyira a film.

Szerintem.

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Nem tudom, a szinkron, vagy a vágás hibája, de volt egy jelenet, amikor a kínai csávó épp mondani akar valamit, és jelenetváltás van. Szerintem onnan valamit biztosan durván kiszedtek, ami még visszajöhet.

Amúgy nem tudom, mennyire menti meg a bõvítés, vagy a folytatás a filmet.

A bõvítés még ki tudja egyensúlyozni a nevetséges filmritmust, de a folytatás, hogy

Shaw doki beállít egy fejjel egy tök idegen bolygóra, és akkor random CGI monsták között lesz egyetlen emberként... ááh. Persze, a Space Jockey-k tudnak elõállítani embereket, akkor lehet, lesz még egy emberi társadalom

Meg Lindelof mondta, hogy ha lesz folytatás, már nem erõltetik bele az Alienséget, szóval még ennyi xénó se lesz benne.

Ez feletébb furcsa, pár napja még azt nyilatkozta hogy lesz bõvített kiadás a Prometheus-ból:

Says PROMETHEUS Blu-ray Will Have 20 to 30 Min of Deleted Scenes

Szerk.:

Most nézem, ez frissebb hír mint amit grasslover linkelt. Lehet azóta meggondolta magát az öreg. :D

Na várj, de ez nem azt jelenti, hogy a film hosszabb lesz 20-30 perccel, hanem hogy az extrák között ott lesznek a jelenetek.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Na várj, de ez nem azt jelenti, hogy a film hosszabb lesz 20-30 perccel, hanem hogy az extrák között ott lesznek a jelenetek.

És ugyanezt nyilatkozta az általam linkeltben is, vagyis, hogy a lemezen menübõl elérhetõ extrák lesznek.

(Amik persze nem épülnek be folytonosan, ergo azokra nem lesz hivatkozás esetleges folytatás esetén, vagyis érdekességek, semmi több)

Hála a 3D-s meg IMAX szemüveg sötétítõs-torzítós effektjének, ez totálisan észrevehetetlen volt a moziban ^^ Hállelúja háromdé.

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Hála a 3D-s meg IMAX szemüveg sötétítõs-torzítós effektjének, ez totálisan észrevehetetlen volt a moziban ^^ Hállelúja háromdé.

Tényleg, nem is kérdeztem, bejött-e az IMAX, mint vászon-élmény :D

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Tényleg, nem is kérdeztem, bejött-e az IMAX, mint vászon-élmény :D

A vászon az cool dolog, ahogy betölti a teljes látómezõdet és tényleg oldalról is szinte ugyanazt az élményt adja mintha közelrõl nézhettem volna - de még másnap is éreztem egy kis fájdalmat a szememben, ahogy jobb szélrõl mindig balra mozgattam a szemem, hogy lássam, ott mi van. Érdekes technológiai újítás, az tény, de a Prometheushoz speciel túl sokat nem tett hozzá, itt amúgy is lekötött, hogy keressem a pozitívumot.

---

A sok szidás ellenére azért összeraktam azt, hogy a Prometheus még így is a legjobb dolog ami az Alien franchise-zal történt Cameron óta :unsure:

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

A sok szidás ellenére azért összeraktam azt, hogy a Prometheus még így is a legjobb dolog ami az Alien franchise-zal történt Cameron óta :unsure:

Ühm, igen, a szándék és az egész koncepció nem rossz, csak lehet, hogy mondjuk több Giger, kevesebb Lindelof és rendben is van a dolog.

Link to comment
Share on other sites

Joey

update: egyébként ma elég sokat gondolkodtam a Prometheus-on. A kezdeti és azóta is erõsen bennem maradt csalódás és negatív hozzáállás ellenére, mára egy kellemes csalódás is felszínre tört. És ez az, hogy ugyan meg lett erõszakolva az Alien mítosz már sokadjára, de mégis lehet ebbõl még valami. A rendezõi változat vágya a fent belinkelt hír hatására szertefoszlott, de egy esetleges folytatás talán jobb színben tudná feltüntetni. Ha ez igaz, még lehet belõle olyan, mint az Avengers: kissé botladozó felvezetés kell a mestermû elkészítéséhez...ha ez igaz, én elviselem a Prometheus gyengeségeit, viszont nem fogom tûkön ülve várni, hogy érkezzen végre a következõ fejezet. A Marvel szuperhõsök világa, a DC elég logikátlan idétlenkedése (a Dark Knight Rises idén pontot tesz a Nolan-Batman franchise-ra, de alapvetõen meggyõzõek jövõbeni tervei: Man of Steel, Wonder Woman....) mellett talán lesz még egy filmes univerzum, aminek az épülgetése érdeklõdésre tarthat számot a szememben. Bár az Alien franchise még mindig bebetonozottan két részes sorozat véleményem szerint - azért egy okos ötletre még mindig vevõ lennék.

A rendezõi változat se segítene túl sokat szvsz a végéredményen. Az egy dolog, hogy gördülékenyebbé válhatna a cselekmény, de maga a sztori annyi sebbõl vérzik, hogy azt akkor tudnák csak kijavítani, ha rebootolnák a filmet. :D

A folytatás ötlete meg a pénz csilingelése miatt egyértelmû, de nem látom, hogy milyen jóságot tudnának kihozni ebbõl az alapötletbõl (azért is írom ezt, mert ez az emberteremtõs SJ marháskodás nekem nagyon nem fekszik). Az egy dolog, hogy nem adna semmit az Alien univerzumnak (a Prometheus is inkább csak elvett belõle), de ha az elsõ két Alienbõl beépített ötleteket kivenném a Prometheusból, akkor elég csupasz lenne ez a sci-fi világ, amit ugye a Paradise-zal akarnak továbbgondolni. Mondjuk a moziból kifelé menet is belegondoltam, hogy a franchise marketingértékén túl semmi értelme nem volt az alienek berángatásának a történetbe. Egy friss, új univerzummal Scottéknak nem kellett volna szembenézniük a rókabõrös kritikákkal.

Link to comment
Share on other sites

Joey

A Darkest Hour erõsen alsó-középkategóriás sci-fi volt, de ezzel együtt nagyon szívesen olvasnám el Spaiths eredeti forgatókönyvét...

art work halom. Érdekes, hogy a Prometheus neve eredetileg Magellan volt. Erõs bennem a gyanú, hogy csak késõbb húzták a sztorira Prométeusz legendáját.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

A Darkest Hour erősen alsó-középkategóriás sci-fi volt, de ezzel együtt nagyon szívesen olvasnám el Spaiths eredeti forgatókönyvét...

art work halom. Érdekes, hogy a Prometheus neve eredetileg Magellan volt. Erős bennem a gyanú, hogy csak később húzták a sztorira Prométeusz legendáját.

Hmm, az alsó képek...

A filmben is volt a végén az aliennek köldökzsinórja? :unsure: Zavaróan keveset lehetett ott látni a moziban, főleg a trailerekre jellemző, idegesítő, elsötétítős kamerakezeléssel, áltitokzatossággal...

Link to comment
Share on other sites

Joey

Hmm, az alsó képek...

A filmben is volt a végén az aliennek köldökzsinórja? :unsure: Zavaróan keveset lehetett ott látni a moziban, fõleg a trailerekre jellemzõ, idegesítõ, elsötétítõs kamerakezeléssel, áltitokzatossággal...

Ssgazf_Hp9s

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Csak nekem jutott ez egyébként az eszembe? :D

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

Mitisz

Csak nekem jutott ez egyébként az eszembe? :D

[GSF] Picture

Nem! :D

De amúgy 100%, hogy az MDK design-ját Giger inspirálta nagy részben, szóval ez nem véletlen.

Link to comment
Share on other sites

Karez

A film megtekintése után másnap is annyi kérdés van a fejemben.

- Mért pont egy másik bolygón játszódik a történet? Mert teljesen leír a filmről hogy ez bőven játszódhatott volna nyugodt szívvel az LV-426-on is. Mert az események is azt igazolják hogy pontosan ez történt ott is. De gondolom a forgatókönyv több módosítása után muszáj volt már más bolygóra terelni az egészet. Ezzel együtt Space Jokey halála is megváltozott, hisz Alien-ben tudjuk, a székben érte a halál, nem pedig egy mentőhajón.

- Ifjabbik Weyland lánynak mért kellett meghalnia? Bíztam benne ha már kiderült ez a nagy titok, akkor Dr. Shaw-on kívül ő lesz a másik túlélő, aki még el is tud menekülni a bolygóról. Majd visszatérve a földre beindulnának a későbbi események is. Pl. Michael Bishop (Bishop II az Alien 3-ban) megszületése.

- Az is erősen ködös nekem hogy miután Shaw nagy nehezen túlélte a császármetszést, mért nem tudott szólni hogy valami van a műtőszobában? Meg a többi utas is, ahogy felébredt Wayland olyan mintha az elmúlt 10 perc eseménye megse történt volna. Sem David, sem a másik két orvos nem reagált arra mégis hova kovájog meg mi történt vele. De még Vickers is teljesen félvállról veszi az egészet. :huh: Mintha hirtelen agymosást végeztek volna rajtuk. (vagy csak a forgatókönyv sz*r) Talán itt van a legnagyobb lyuk a filmben.

- Mit mondhatod David a Jokey-nak? Bár lehet azt mondta "Mi vagyunk az emberek, akiket ti alkottatok meg, és én egy android vagyok amit ők teremtettek engemet." Gondolom ez elég megdöbbentő hír volt a Jokey-nak, hogy az ő melléktermékei, akiket kiakartak pusztítani ideáig eljutottak, a tetejébe istent játszva megteremtették hasonmás képüket.

- Azt már megse merem kérdezni hogy lehet eltévedni egy barlang rendszerben, mikor Shaw-ék szinte elsőre kijutottak. A geológus meg a nerd biológus mégis hova ment ijedtébe? Nem azt mondták hogy visszafordulnak a bázisra? Erre eltévednek benne, mikor az egész csapat kettő vagy három szobányi kanyart tettek meg összesen.... :omg:

Link to comment
Share on other sites

grasslover

A film megtekintése után másnap is annyi kérdés van a fejemben.

- Mért pont egy másik bolygón játszódik a történet? Mert teljesen leír a filmről hogy ez bőven játszódhatott volna nyugodt szívvel az LV-426-on is. Mert az események is azt igazolják hogy pontosan ez történt ott is. De gondolom a forgatókönyv több módosítása után muszáj volt már más bolygóra terelni az egészet. Ezzel együtt Space Jokey halála is megváltozott, hisz Alien-ben tudjuk, a székben érte a halál, nem pedig egy mentőhajón.

- Ifjabbik Weyland lánynak mért kellett meghalnia? Bíztam benne ha már kiderült ez a nagy titok, akkor Dr. Shaw-on kívül ő lesz a másik túlélő, aki még el is tud menekülni a bolygóról. Majd visszatérve a földre beindulnának a későbbi események is. Pl. Michael Bishop (Bishop II az Alien 3-ban) megszületése.

- Az is erősen ködös nekem hogy miután Shaw nagy nehezen túlélte a császármetszést, mért nem tudott szólni hogy valami van a műtőszobában? Meg a többi utas is, ahogy felébredt Wayland olyan mintha az elmúlt 10 perc eseménye megse történt volna. Sem David, sem a másik két orvos nem reagált arra mégis hova kovájog meg mi történt vele. De még Vickers is teljesen félvállról veszi az egészet. :huh: Mintha hirtelen agymosást végeztek volna rajtuk. (vagy csak a forgatókönyv sz*r) Talán itt van a legnagyobb lyuk a filmben.

- Mit mondhatod David a Jokey-nak? Bár lehet azt mondta "Mi vagyunk az emberek, akiket ti alkottatok meg, és én egy android vagyok amit ők teremtettek engemet." Gondolom ez elég megdöbbentő hír volt a Jokey-nak, hogy az ő melléktermékei, akiket kiakartak pusztítani ideáig eljutottak, a tetejébe istent játszva megteremtették hasonmás képüket.

- Azt már megse merem kérdezni hogy lehet eltévedni egy barlang rendszerben, mikor Shaw-ék szinte elsőre kijutottak. A geológus meg a nerd biológus mégis hova ment ijedtébe? Nem azt mondták hogy visszafordulnak a bázisra? Erre eltévednek benne, mikor az egész csapat tett vagy kettő-három szobányi kanyart tettek meg összesen.... :omg:

Az önműtés utáni hirtelen váltás és a barlangban eltévedős jelenetről ordít leginkább, hogy onnan valami nagyon fontos jelenet maradhatott ki, egyszerűen Planet Terroros "missing reel" effektus :D. Ezeket a lyukakat kéne betömni a rendezőivel, erre várok én is, hogy bejelentsék.

---

David szerintem automatikusan fordította amit az öreg Weyland mondott, mivel az android végig hűséges maradt a "teremtőjéhez", így nem látok értelmet abban, hogy önfejűen kezébe veszi az irányítást. Másrészről ha a Jockey tudta volna, hogy android (mielőtt leszakította a fejét), akkor nem hiszem hogy foglalkozott volna vele, hanem egyből az emberekre ront. Szerintem azért ugrott először az androidra, mert valami végtelen nagy gyűlöletet érezhetnek az emberek iránt (ez nem derült ki, hogy vajon miért...bár engem mondjuk nem érdekel, ennél sokkal nagyobb plot hole-ok vannak a filmben :D) - de valószínű, hogy egy félresiklott kísérletnek tekintenek minket és ezért akartak kiírtani. (vagy mert korábbról tudják, hogy az emberekkel való kereszteződés eredményezheti az alien megszületését, és minél előbb akarta leölni őket, mielőtt még az alienek felbukkannak)

Azért nincs értelme erre a bolygóra húzni az LV-426-os eseményeket, mert ez valamivel korábbra tehető...az itt, a végén megszülető alien egy korábbi "verzió", egy még nem tökéletes faj. Nézz vissza, hogy született:

- a fekete génsebészeti, biológiai fegyver löttyöt itta meg a tudós (David közreműködésével)

- a tudós és az életben maradt csaj szexeltek, megtermékenyítette a fertőzött génekkel

- a nő kiszedte magából azt a polipot, ami hihetetlen gyorsasággal fejlődött és nőtt meg (egyébként meg már akkor emlékeztetett valamilyen szinten a facehuggerekre)

- és ez az emberi és fekete löttyből származó, keresztezett lény rakott tojást az utolsó életben maradt space jockey-ba, így született meg valószínűleg az első alien queen

Valószínűleg ezzel akarták baromi nagy csavarként beadni nekünk, hogy a space jockey alkotta az embereket, a mi és az ő kereszteződünkből meg lett az alien. Vagyis egy elég bonyolult láncolat következménye, de mindenképpen bele tartozik az ember is, mint alkotó gén. És ez szerintem marha röhejes. Az alien és a space jockey is az Alien filmben azért volt annyira ijesztő és bizarr, mert nagyon távolinak tűnt, felnagyítva az űr hihetetlen nagyságát és átláthatatlanságát. A Prometheus ezt sajnos lerombolta ezzel a felesleges összekötéssel.

Ha ez az alien queen most a bolygót benépesíti a tojásaival, akkor egy erre kószáló space jockey űrhajó (bár a film meg arra apellál, hogy a jockey mint faj kihalhatott...mivel ez a valószínűleg fontos katonai kutatásokat folytató bázis is réges-rég elhagyatott) felvehette a tojásokat, amiket elindított...akár ugyanúgy a Földre is, de csak az LV-426-ig jutott el.

Rengeteg lezáratlan szál maradt, amit egyértelműen a folytatásból akarnak kihozni. De ha ennél jobban eltávolodik az alienektől az univerzum, erre már soha nem kapunk választ.

Link to comment
Share on other sites

Joey

Ezt szorozd be 10-zel, és kb megkapod a lyukak valódi számát. :D

A Prometheus-féle JS egyébként nem azonos az Alien példányával...

De amúgy az elsõ jelenet is finom már, amikor a tag megteremti a földi életet egy cuki folyó mellett, és elõtte zöld mezõt pásztáz a kamera...

Link to comment
Share on other sites

Hartigan

Igazabol ha leszamitom a Xenomorph szepseget, magaval ragado formajat(egyszer meglatod sohasem felejted) a Prometheust egy sokkal fontosabb filmnek tartom mint az Alient. Az Alien szepsegei a szorny kileten tul, az egyszerusegebol fakad. Ebbe az egyszerusegbe megis beletudtak tenni pont annyit hogy eleg legyen: robotika, klausztrofob sotet folyosok az urben, idegen bolygo felelmetes atmoszferaja, misztikum, designe. Bar Scott mint tanult designer is szerves munkat tett a filmbe, megis Giger tervei es szemelyes alkotoi kozremukodese nyomta ra a filmre a belyeget. Ridley Scott nagyszeruen vitte vaszonra megannyi tehetseges ember egyutt mukodesevel, filmes karrierjenek elejen ezt a tortenetet, amit bar nem o talalt ki, amit kihozott a 10 kicsi neger tortenetebol, egyertelmuen az o erdeme.

Szinte paratlan a pelda hogy egy rendezo visszater regi filmjenek temajahoz es valamit ujra gondol benne. Eltelt harom evtizedben klasszikussa lett film kinotte a sajat vilagat ugy ahogy az szokott tortenni a sikerfilmekkel: Jottek a folytatasok, mas-mas rendezoktol, megjelentek jatek figurak, konyvek, kepregenyek, szamitogepes jatekok, es meg co-op filmek is mint az AVP. Ha csak az eredeti filmet nezzuk, es a vegeredmenyt, elmondhatjuk hogy hatalmas jelensegge notte ki magat a pop kulturaban.

A Prometheus pont annyira Alien mint amennyire a koncepcioja, egy ujra gondolasa egy reszletenek az univerzumnak, de nem akar igazabol kotodni, meg Giger berendezeseit is mashogy hasznaltak mint ahogy az eredetiben meg volt jelenitve.

A tortenete tobbet markol mint az Aliene, es bar latszolag kevesebbet fog, ez csak a kevesebb egyertelmu valasz miatt van. Ez a film minden teren nagyszabasu es melto filmje egy idos es tapasztalt rendezonek. Amit regen lattam: hatalmas munka a designe-ban, a vizualitasban, a vilagban, a tartalomban, a rendezesben. Tetszik a rengeteg munka amit bele oltek, es tetszik hogy hagytak gondolkodni is, mindent osszegezve nekem tobbet jelent mint az Alien a maga koraban. Mert a Prometheus most nagyobb hianyt potol, es szurkolok hogy ne szakadjon abba a saga. Nem azert mert feltetlen folytatasra vagynek, hanem mert regota nem szuletett mozis kultusz es ebben a filmben megvan minden hozza valo, es jo lenne a sok okadek nyari akcio fosok, marvel filmek, remakek, folytatasok, adaptaciok kozott latni valami ertekesebb alkotoi alapokon allo filmet , amit eloveszek evek mulva is, meg utana is. A Prometheus klasszikussa valasahoz kizarolag az ido kell, mert egy hihetetlen jelensege a kornak, sokkal jobb a film mint amit feltetelezne az egesz evtized, kifejezetten elore mutato. Amennyiben Scott nem vallalja itt sem a folytatast ugy remelem gondja lesz a bolcs valasztasra. Sajnos a sok melyvizi merules kezd az agyara menni Cameronnak, igy az Avatar ota nem vagyok biztos benne hogy o lenne a megfelelo alom rendezo ezen posztra.

Link to comment
Share on other sites

Joey

A fekete genny vajon ugyanaz, amit a SJ a film elején benyel?

Milyen hiányt pótol jobban, mint az Alien? A modern sci-fi hiányát, amit kb az Alien indított útjára?

A kevesebb egyértelmű válasz meg azért van, mert lyukas a script. Tonnányi kérdést lehet feltenni, amik a film világán belül is ellentmondanának a logikának, nemhogy a valóságnak...

És miért olyan fontos a Prometheus? Ebben a formában konkrétan felesleges film, nemhogy bátor vagy előremutató. Az egyedüli bátorsága csak a költségvetésarányos besorolásából fakad, legalábbis mást nem látok e mögött...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...