Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Videokártyákról Minden! 6.rész


LorDiablo

Videokártyákról Minden! 6.rész  

195 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Lord_KROK
13 hours ago, Lord_KROK said:


Rejtvény mindenkinek, vagy mindegy kinek : 

Szóval elvittem haverhoz a GTX950-et, hogy akkor süssük meg. (A GTX960-nak alig két nappal tolta ki az életét, de úgy voltam vele, hogy egy próbát megér). 
Valamilyen hirtelen kapott ötlettől kitaláltam h rakjuk be haver gépébe. Beraktuk, gép indul, VGA gyönyörűen indul, képet is ad, teljesen jónak tűnt. Hazajöttem, bedobtam a gépbe, és a rendszer hibátlanul indult :)
Azóta már teszteltem játékkal, sőt, most futott le vagy 10 perc furmark, úgy hogy a kártya OC-zva (1102MHZ @ 1466MHZ), és se nem hibázik, se nem csíkoz, se nem fagy, se semmi. Teljesen hibátlannak tűnik! :Y 
De ennek most nagyon örülök, mert a szűk félnap is elég volt ahhoz, hogy megállapítsam, hogy a HD6850 még a GTX950-hez képest is édeskevés. Na ott már nem csak a kevés memóriával de a sebességgel is igencsak gondom akadt. 

Nem igazán értem mi történt, pedig reggel kivettem a gépből visszaraktam, és akkor sem makkant... Mielőtt elvittem haverhoz kapott egy alapos takarítást, de nem hiszem, hogy ettől "megjavul". Mindenesetre így tovább folytatja pályáját a leghosszabb aktív szolgálatú VGA-m :)

A rejtély folytatódik :(
Ma reggel indítom a gépet, szépen bejön a post képernyő, majd a Windows boot képernyőnél "monitor is going to sleep". Továbbiakban sehol sincs kép :(
X+1 ki és bekapcsolás sem segített. Kivettem a kártyát, kicsit megfújkáltam (a hozzá nem értő öcsém gyorsan összefogdosta a csatoló felületet még hátatfordítottam), majd visszaraktam a gépbe a kártyát, és pöcc-röff elindult. 
Ilyenkor mi van? (azonkívül, hogy hogy nyomós okom van a VGA cserét minél előrébbhozni, mert ez a reggeli indításnál extra 20-30 perces szarakodás nagyon nem jön be) 

Link to comment
Share on other sites

XCube
5 minutes ago, Lord_KROK said:

A rejtély folytatódik :(
Ma reggel indítom a gépet, szépen bejön a post képernyő, majd a Windows boot képernyőnél "monitor is going to sleep". Továbbiakban sehol sincs kép :(
X+1 ki és bekapcsolás sem segített. Kivettem a kártyát, kicsit megfújkáltam (a hozzá nem értő öcsém gyorsan összefogdosta a csatoló felületet még hátatfordítottam), majd visszaraktam a gépbe a kártyát, és pöcc-röff elindult. 
Ilyenkor mi van? (azonkívül, hogy hogy nyomós okom van a VGA cserét minél előrébbhozni, mert ez a reggeli indításnál extra 20-30 perces szarakodás nagyon nem jön be) 

Már tegnap is akartam írni, hogy sokat ne várj a kártyától, mert döglődik. Valahol kontakthibája lehet, de akár a memória is kínlódhat. A PCI-E csatlakozó nincs megkopva vagy korrodálódva?

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
55 minutes ago, XCube said:

Már tegnap is akartam írni, hogy sokat ne várj a kártyától, mert döglődik. Valahol kontakthibája lehet, de akár a memória is kínlódhat. A PCI-E csatlakozó nincs megkopva vagy korrodálódva?


A PCI-E csatlakozó teljesen hibátlannak tűnik, az egész kártya sérülésmentes és meglepően újszerűnek tűnik. (majd holnap csinálok róla fotót mielőtt a reggeli indítás miatti kiszedés esedékes lesz :( ) Az alaplapba pedig egész eddigi életében  korábban egyszer volt berakva ez a VGA. 
Viszont valahol szerintem is kontaktos, de nem is tudom mit várok, 7 év és 11 napja van aktív szolgálatban. Ha nincs a cripto örület, akkor 2020 ősze /  2021 márciusa körül lecseréltem volna a VGA-t valami GTX1660 / RX470-480-570-580 / esetleg RTX3050-re. 

Amúgy szerintem most nov 5-15 között lesznek leglentebb a VGA árak (idén mindenképp), most kellene VGA-t venni, lett is volna 80+ ezrem rá, de inkább gázkazánt kellett javítatnom, amennyi meg maradt még egy GTX960-ra használtan sem lenne elég :(


Amúgy fura ez, mert ha elindul akkor általában már jó, tegnap húzva furmarkoztam, sehol semmi, éjszaka 1,5 óra JC3, semmi probléma. Ma kapott Unigine Heaven-t, szintén komoly OC mellett, semmi baj. Tényleg mintha csak valami kontakt lenne... 

Link to comment
Share on other sites

LorDiablo
22 hours ago, Lord_KROK said:


A PCI-E csatlakozó teljesen hibátlannak tűnik, az egész kártya sérülésmentes és meglepően újszerűnek tűnik. (majd holnap csinálok róla fotót mielőtt a reggeli indítás miatti kiszedés esedékes lesz :( ) Az alaplapba pedig egész eddigi életében  korábban egyszer volt berakva ez a VGA. 
Viszont valahol szerintem is kontaktos, de nem is tudom mit várok, 7 év és 11 napja van aktív szolgálatban. Ha nincs a cripto örület, akkor 2020 ősze /  2021 márciusa körül lecseréltem volna a VGA-t valami GTX1660 / RX470-480-570-580 / esetleg RTX3050-re. 

Amúgy szerintem most nov 5-15 között lesznek leglentebb a VGA árak (idén mindenképp), most kellene VGA-t venni, lett is volna 80+ ezrem rá, de inkább gázkazánt kellett javítatnom, amennyi meg maradt még egy GTX960-ra használtan sem lenne elég :(


Amúgy fura ez, mert ha elindul akkor általában már jó, tegnap húzva furmarkoztam, sehol semmi, éjszaka 1,5 óra JC3, semmi probléma. Ma kapott Unigine Heaven-t, szintén komoly OC mellett, semmi baj. Tényleg mintha csak valami kontakt lenne... 

Nekem volt regen egy 6950-em ami mem hiba artifact-ozott de csak hideg allapotban. Ha bemelegedett siman ment hibatlanul mindenfele terheles mellett. Ott is biztos egy forrasztas volt repedt ami a meleg hatasara rendesen erintkezett.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
2 hours ago, LorDiablo said:

Nekem volt regen egy 6950-em ami mem hiba artifact-ozott de csak hideg allapotban. Ha bemelegedett siman ment hibatlanul mindenfele terheles mellett. Ott is biztos egy forrasztas volt repedt ami a meleg hatasara rendesen erintkezett.

Úgy tűnik itt is valami hasonló lehet, mert most egész éjszaka számolt a kártya, és semmi baja nincs, de ha leállítom a gépet, akkor alig lehet elindítani :(
Ez mondjuk pont ideális probléma a sütőzéshez.

Link to comment
Share on other sites

LorDiablo
6 hours ago, Lord_KROK said:

Úgy tűnik itt is valami hasonló lehet, mert most egész éjszaka számolt a kártya, és semmi baja nincs, de ha leállítom a gépet, akkor alig lehet elindítani :(
Ez mondjuk pont ideális probléma a sütőzéshez.

Ha van hajszaritod tesztelheted hogy elindul-e ha meleg.

Link to comment
Share on other sites

XCube

Nekem volt egy VGA -m, ha jól emlékszem egy MX400, ami egyszer megharagudott a gépemre és nem volt hajlandó működni vele. Minden más gépben jó volt, illetve minden más kártya jó volt az én gépemben, csak az nem.

A te eseted viszont nem erre utal.

@LorDiablo Basszus tényleg, a hajszárítózást teljesen elfelejtettem, pedig párszor már sikerült alkalmazni.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
5 hours ago, LorDiablo said:

Ha van hajszaritod tesztelheted hogy elindul-e ha meleg.

óóóó erre nem is gondoltam! Köszi :)

 

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
4 hours ago, XCube said:

Nekem volt egy VGA -m, ha jól emlékszem egy MX400, ami egyszer megharagudott a gépemre és nem volt hajlandó működni vele. Minden más gépben jó volt, illetve minden más kártya jó volt az én gépemben, csak az nem.

A te eseted viszont nem erre utal.

Szerintem sem. Csak tudnám mire utal ... Fura, hogy ki kell vennem a kártyát mindig :(

2 napja nem merem leállítani a gépet, ez még péntekig csak megy is, de utána nem fog... 

Link to comment
Share on other sites

Cori

Srácok! :D 

 

Találtam egy egész jó ajánlatot egy használt RTX 3070-re (Gigabyte Aorus), az illetővel egy városban is lakunk(és normálisan, részletesen válaszolt minden kérdésemre, biztatónak tűnik), és oda is adná a kártyát kipróbálni. VISZONT a gépem még nincs itt és nem is lesz pár napig DE a táp semmiképp se ér ide csak 1-2 hét múlva.

Van értelme a mostani (i5 4590 cpu, 550w táp) géppel tesztelni a kártyát bármilyen formában? Furmark meg 3d mark és hasonlóknak lenne értelme? 2 hét múlva nem tudom találok e ilyen kártyát ebbe az árkategóriába (az előző másfél hónap áraiból kiindulva), szóval lehet még most lecsapnék rá.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
1 hour ago, Cori said:

Srácok! :D 

 

Találtam egy egész jó ajánlatot egy használt RTX 3070-re (Gigabyte Aorus), az illetővel egy városban is lakunk(és normálisan, részletesen válaszolt minden kérdésemre, biztatónak tűnik), és oda is adná a kártyát kipróbálni. VISZONT a gépem még nincs itt és nem is lesz pár napig DE a táp semmiképp se ér ide csak 1-2 hét múlva.

Van értelme a mostani (i5 4590 cpu, 550w táp) géppel tesztelni a kártyát bármilyen formában? Furmark meg 3d mark és hasonlóknak lenne értelme? 2 hét múlva nem tudom találok e ilyen kártyát ebbe az árkategóriába (az előző másfél hónap áraiból kiindulva), szóval lehet még most lecsapnék rá.

Még nagyjából 10 napig fog esni a VGA-k ára (szerintem). DE : ha teheted menj el a sráchoz és ott próbáljátok le a kártyát, és ha jó minden akkor kifizeted és elhozod. 

Link to comment
Share on other sites

Cori
9 hours ago, Lord_KROK said:

Még nagyjából 10 napig fog esni a VGA-k ára (szerintem). DE : ha teheted menj el a sráchoz és ott próbáljátok le a kártyát, és ha jó minden akkor kifizeted és elhozod. 

Költözik, azt mondja nem tud gépet biztosítani, azért adná nekem próbálgatni. De nekem meg "szar"  régi a gépen :D 

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
3 hours ago, Cori said:

Költözik, azt mondja nem tud gépet biztosítani, azért adná nekem próbálgatni. De nekem meg "szar"  régi a gépen :D 

Belerakni elindítani, tesztelni fogod tudni, csak nem látod majd a kártya valós erejét

Link to comment
Share on other sites

XCube
15 hours ago, Lord_KROK said:

Még nagyjából 10 napig fog esni a VGA-k ára (szerintem). DE : ha teheted menj el a sráchoz és ott próbáljátok le a kártyát, és ha jó minden akkor kifizeted és elhozod. 

Itt már kicsit emelkedésnek indultak az árak, 12GB -os RTX 3080 -at például már alig lehet találni. Az nvidia átcsoportosította a bevásárolt TSMC gyártókapacitást a H100 és A100 chipekre az AD103 terhére, hogy kapuzárás előtt a lehető legnagyobb mennyiségben tudjon Kínának szállítani.

Én idén szerintem már nem veszek új VGA -t.

16 hours ago, Cori said:

Van értelme a mostani (i5 4590 cpu, 550w táp) géppel tesztelni a kártyát bármilyen formában? Furmark meg 3d mark és hasonlóknak lenne értelme? 2 hét múlva nem tudom találok e ilyen kártyát ebbe az árkategóriába (az előző másfél hónap áraiból kiindulva), szóval lehet még most lecsapnék rá.

Miért ne lenne? Megküldöd 4K DSR -> 1080p -vel és lesz mit számolnia még a gyenge proci mellett is.

Link to comment
Share on other sites

Cori
6 hours ago, XCube said:

Miért ne lenne? Megküldöd 4K DSR -> 1080p -vel és lesz mit számolnia még a gyenge proci mellett is.

Nem tudom a gyenge proci visszahúzza-e ilyen esetben, vagy ez csak gamingnél van jelen.

 

 

De egyébként már nem él az ajánlat, idő közben kiderült, hogy 2. tulaj és németes gari ahol meg át kéne íratni a garanciát, ezalatt kiderült ő se íratta át és az előző tulaj a gari tulajdonos, azt meg fel kéne keresni, és közbe rájöttem, hogy inkább megvárom az AMD RDNA3 bejelentést és az esetleges 3060ti GDDR6X verziót milyen árban lesz.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
9 hours ago, XCube said:

n idén szerintem már nem veszek új VGA -t.

Attól tartok ez rám is igaz lehet :( döglődő GTX950 ide vagy oda. 

Viszont az elövetkezendő napokon áll vagy bukik, hogy a januárt vagy a februárt azzal kezdem-e? 

Link to comment
Share on other sites

XCube

A tegnapi infók alapján nagyon várom az RX 7900 -as teszteket. Elsősorban azért, mert nagyon erős nyomást gyakorolhat az nvidia árazására és ezáltal talán lehet majd venni RTX 3080 Ti -t 700 - 800 Euró körül. Nyugodtan lehet hülyézni, hogy miért akarok egy lejárt architektúrát és miért nem veszek akkor inkább egy RX 7900 -at ha teljesítményben is jó, a válaszom erre a hardveres G-Sync monitorom, amit AMD kártyával még FreeSync -el sem tudnék használni.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
3 hours ago, XCube said:

A tegnapi infók alapján nagyon várom az RX 7900 -as teszteket. Elsősorban azért, mert nagyon erős nyomást gyakorolhat az nvidia árazására és ezáltal talán lehet majd venni RTX 3080 Ti -t 700 - 800 Euró körül. Nyugodtan lehet hülyézni, hogy miért akarok egy lejárt architektúrát és miért nem veszek akkor inkább egy RX 7900 -at ha teljesítményben is jó, a válaszom erre a hardveres G-Sync monitorom, amit AMD kártyával még FreeSync -el sem tudnék használni.

Még nem volt időm rálesni, (és holnap és a kövi napokban sem lesz), de nagyon röviden : Van miért örülni? Lesz komoly verseny? 

Link to comment
Share on other sites

XCube
8 hours ago, Lord_KROK said:

Még nem volt időm rálesni, (és holnap és a kövi napokban sem lesz), de nagyon röviden : Van miért örülni? Lesz komoly verseny? 

Szerintem van miért örülni és elég jó az esély egy komolyabb versenyhelyzet kialakulásához. De várjuk meg a teszteket.

Link to comment
Share on other sites

Cori
10 hours ago, Lord_KROK said:

Még nem volt időm rálesni, (és holnap és a kövi napokban sem lesz), de nagyon röviden : Van miért örülni? Lesz komoly verseny? 

Jól hangzik az AMD igen, habár nem lesz 4090 teljesítmény, de valószínű, hogy megközelíti a 7900 XTX verzió. ÉS """""""csak""""""" 1000 dollárért MSRP. A 7900 XT meg 900 dodó. És kb fix, hogy jobb lesz mint a 4080 is ami 1200 dollárért indul. 

Habár DLSS/FSR és Raytracing teljesítménybe nem lesz a toppon, de ezzel is lehet megközelíti a 3090eseket, az meg nem rossz teljesítmény.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
10 hours ago, XCube said:

Szerintem van miért örülni és elég jó az esély egy komolyabb versenyhelyzet kialakulásához. De várjuk meg a teszteket.

Ez egy igazán jó hír :)

Rámfélrnének már elérhető árú kártyák. Sajnos most november elején mégsem veszek kártyát, (pedig most már duplán fontos lenne), sőt, lehet, hogy az idei évből is kicsúszik :(

Link to comment
Share on other sites

Cori

Folyamat kattog az agyam, nézem az árakat :D 

 

Már végigmentem egy csomó opción. :D 

Mi lenne ha vennék új 3060 ti-t, nincs szükségem a 3070-re, ez is elfuttatna mindent 1080p-be 60 fpsen bőven. (de még 1440p-be de olyan monitorom egyelőre nincs is). Egy pár napja már ez van a fejembe, hogy inkább új 3060ti mint használtan 3070et kb ugyanannyiért.

Aztán megint elkezdtem a használt piacot nézni és itt egy csóka idén Májusba vásárolt Palit Gaming Pro RTX 3080-assal, 220.000ért. Most kb ott tartok, hogy hnap lehet rá is ugrok... de aztán meg feljön bennem, hogy ez használt, nem saját, ki tudja mi volt vele... De ha volt is 5 hónap legrosszabb esetben kemény bányászat után nem lehet még akkora baja nem? :D (1-2 éves 3060ti vagy 3070en már nem is gondolkodok, akkor inkább új 3060ti)

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Közben a videokártya árak szépen csökkennek az RTX 3060 12GB használtan már elérte a 100000 Ft os álomhatárt. :)

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Cori

Végül ezt fél éves Palit Gamingpro RTX 3080-at vettem a bányász sráctól lassan 2 hete(most pénteken 2. hete). :D A kártya kb vadi újnak nézett ki, port nem igazán láttam rajta és bontva se volt (csavarmatricák rajta voltak). Haverom is vett egyet tőle, elmentünk érte Pécsre, nem bíztuk a futárra/postára. Német boltos a gari (még 2 és fél év), valami jacob.de, de írtam a boltnak azok pedig azt mondták a számla elég a garancia életbe léptetéséhez, nem szükséges adásvételi. Ettől függetlenül mi írtunk azt is. Úgy érzem eléggé bebiztosítottuk magunkat, a srác egyébként türelmes volt, és segítőkész, szóval remélem tényleg nem b.szott át minket :D 

Első dolgunk volt letesztelni (haverom gépén, mivel az én új konfigomból hiányzott a táp, amire lassan 3. hete várok, különféle boltokból való rendelés miatt... hol nem volt raktáron, hol szart küldtek, hol megint nem volt raktáron, és most a 4. rendelés lesz jó... :D Napokban érkezik). Szóval teszteltük, furmark 5-10percig, figyeltük a hőfokokat, 3Dmark Timespy, Port Royal mindenhol a 3080asnak megfelelő értékek jöttek ki, hőfokok rendbe voltak, sose ment 70ig el a kártya. A memória hőfokok is alacsonyak voltak, most nem ugrok be de talán 80ig se ment fel.

 

Végre talán a héten sikerül összerakni a gépemet így hogy megjön a tápom :D Kicsit mérges voltam, mert mindent megvettem 3 hete november elején, a kártyát lassan 2hete, és a tápra még mindig várok... úgymond vehettem volna most is a gépet, DE hál'istennek nem lettek olcsóbbak a cuccok. (jó de, de 1-2-3 ezer forintos csökkenés volt a procin, de talán minden más maradt ugyanaz... szóval nincs baj.)

Fuuuu és RTX 3080am lett :D Nagyon izgulok, hogy milyen lesz. Meg is vettem a Metro Exodust, hogy teszteljem a Ray tracinget :D (igaz már kijátszottam gamepasson egyszer, de mindegy szeretem a Metrot :D ). 

Következő fejlesztés azt hiszem egy 1440p-s monitor lesz... pedig nem igazán érdekelt a dolog, de így, hogy van rá kártya miért ne? :D 

 

Egyébként mehettem volna 3060 Ti-re vagy 3070-re is. De annyira jó árban volt ez a 3080 220-ért szvsz. Használt piacon ez a minimum amiért adják, de ritkán találni ennyiért ÉS nincs egyikre se 2 és fél év garancia. A 3060 Ti meg 3070 között nem nagy a különbség, 3070 nem igazán éri meg újonnan szvsz. Használt oldalon meg a 3060 Ti túl drága és a 3070 jó, de kb 40-50-60 ezer ráfizetéssel meg lett ez a 3080... szóval úgy érzem jó vásár volt. :D Izgatott vagyok! 

Köszi a segítséget srácok :D 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...