Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Videokártyákról Minden! 6.rész


LorDiablo

Videokártyákról Minden! 6.rész  

195 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

LorDiablo

A videókártya topik folytatása

Az elözö topik itt található.

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

Nah, új szavazás! -.-'

Ebben hogyhogy ilyen biztos vagy?Nemrég még 330ért volt csak,most már van 290ért...és attól a 280 csak egy 10-esre van.

Megérzés, mivel mással más se fog neked tudni szolgálni. :rolleyes: Amúgy nem mindegy már az a 10k? :D

Link to comment
Share on other sites

K1llrzzZ

Nah, új szavazás! -.-'

Megérzés, mivel mással más se fog neked tudni szolgálni. :rolleyes: Amúgy nem mindegy már az a 10k? :D

Sajnos nem,mert 400 a határ amit a fejlesztésre tudnék költeni és 280 alá kéne mennie a kártyának hogy kijöjjek belõle :)

Link to comment
Share on other sites

LorDiablo

Sajnos nem,mert 400 a határ amit a fejlesztésre tudnék költeni és 280 alá kéne mennie a kártyának hogy kijöjjek belõle :)

Furcsa ez hogy 400k-s keretnél a +10k már kizárt. De vegyél akkor gtx 670 sli-t.

Link to comment
Share on other sites

oliba

Furcsa ez hogy 400k-s keretnél a +10k már kizárt. De vegyél akkor gtx 670 sli-t.

Ami pedig megvan 220-240ezerbõl, csak éppen nem kelt olyan presztizs értéket.

Link to comment
Share on other sites

K1llrzzZ

Furcsa ez hogy 400k-s keretnél a +10k már kizárt. De vegyél akkor gtx 670 sli-t.

680 SLI is megvan 280 alatt.

Link to comment
Share on other sites

XCube

680 SLI is megvan 280 alatt.

Hát az azért elég visítós.

Link to comment
Share on other sites

LorDiablo

680 SLI is megvan 280 alatt.

Ha meg tudod venni azt annyiért akkor vedd azt. Az sem rosszabb mint a 690 csak hangosabb de az téged nem érdekel elmondásod szerint.

Link to comment
Share on other sites

TetPeti

Sima GPU-ban gonlkozok( a közeljövöben nem lesz cf) vagy vesezk még 1 hd 6950 et a mostanim mellé vagy 670 vagy 7950 en gondolkoztam,szerintetek?

Link to comment
Share on other sites

K1llrzzZ

Ha meg tudod venni azt annyiért akkor vedd azt. Az sem rosszabb mint a 690 csak hangosabb de az téged nem érdekel elmondásod szerint.

Tudom hogy nem rosszabb,csak jobban szeretem a 2 GPU-s kártyákat,a 690 elfér egy kártyafoglalatban,szebben néz ki meg már megszoktam az ilyen kártyákat.És a 680 SLI árából következtetek hogy be fog esni 280 alá a 690 is,de 21-edikei hét eleje fele tervezem rendelni a konfigot úgyhogy csak remélhetem hogy addigra már lesz normális áron itthon is,de abból kiindulva hogy 330ról indult és fél hét alatt már lehetett kapni 290ért is szerintem nem kizárt hogy hamarosan 280ért is lesz.

Link to comment
Share on other sites

LorDiablo

Tudom hogy nem rosszabb,csak jobban szeretem a 2 GPU-s kártyákat,a 690 elfér egy kártyafoglalatban,szebben néz ki meg már megszoktam az ilyen kártyákat.És a 680 SLI árából következtetek hogy be fog esni 280 alá a 690 is,de 21-edikei hét eleje fele tervezem rendelni a konfigot úgyhogy csak remélhetem hogy addigra már lesz normális áron itthon is,de abból kiindulva hogy 330ról indult és fél hét alatt már lehetett kapni 290ért is szerintem nem kizárt hogy hamarosan 280ért is lesz.

Az a baj hogy sosem került hivatalosan 330k-ba a kártya, az csak a szokásos hogy bejön egy új kártya akkor a kereskedö drágán adják az elsö napokban. Hivatalos árcsökkenés nem volt, és most ezzel az árral kb be is állt a kártya szóval komolyabb árcsökkenés nem valószínü a következö hetekben. Máshol is hasonló áron megy a kártya egyébként.

Link to comment
Share on other sites

K1llrzzZ

Az a baj hogy sosem került hivatalosan 330k-ba a kártya, az csak a szokásos hogy bejön egy új kártya akkor a kereskedö drágán adják az elsö napokban. Hivatalos árcsökkenés nem volt, és most ezzel az árral kb be is állt a kártya szóval komolyabb árcsökkenés nem valószínü a következö hetekben. Máshol is hasonló áron megy a kártya egyébként.

Hát azért csak lesz olyan bolt ahol olcsóbb lesz,az a 10ezer forint már nem annyira sok,de nekem jelenesetben mégis számít...Meg aztán ugye elõször volt 330ért aztán utána több helyre is bejött 290-293-294 környékén is láttam,de most pl láttam van olyan bolt ahova most jött meg és 350ért árulják...de van 1-2 korrekt és viszonylag olcsó bolt ahol még nem kapható,pl a HardverKER vagy a Lambdacomputer pl ahol nem lehet még kapni,ilyen boltokban reménykedem hogy talán 280ért már lehet venni náluk ha megjön hozzájuk is.

Link to comment
Share on other sites

-TT-

Sima GPU-ban gonlkozok( a közeljövöben nem lesz cf) vagy vesezk még 1 hd 6950 et a mostanim mellé vagy 670 vagy 7950 en gondolkoztam,szerintetek?

1db erős vga híve vagyok ideje. 105k-ért ez a 7950 jobb vétel 670-nél. Alig lassabb 5%-al max, de cserébe olcsóbb is bő 10-essel, és picit kevesebbet is eszik -> jobb vétel.

Én meg a 60k körüli vga-kat várom Nv mit alkot, vagy ha a 7850 idővel picit mérséklődne is tökéletes lenne idénre, időm van míg nem tudom tényleges játékaim majd mit igényelnek élvezhetőséghez.

Link to comment
Share on other sites

Peca001

Hát azért csak lesz olyan bolt ahol olcsóbb lesz,az a 10ezer forint már nem annyira sok,de nekem jelenesetben mégis számít...Meg aztán ugye elõször volt 330ért aztán utána több helyre is bejött 290-293-294 környékén is láttam,de most pl láttam van olyan bolt ahova most jött meg és 350ért árulják...de van 1-2 korrekt és viszonylag olcsó bolt ahol még nem kapható,pl a HardverKER vagy a Lambdacomputer pl ahol nem lehet még kapni,ilyen boltokban reménykedem hogy talán 280ért már lehet venni náluk ha megjön hozzájuk is.

Akkor végül mégis itthonról veszed? :)

Link to comment
Share on other sites

oliba

1db erõs vga híve vagyok ideje. 105k-ért ez a 7950 jobb vétel 670-nél. Alig lassabb 5%-al max, de cserébe olcsóbb is bõ 10-essel, és picit kevesebbet is eszik -> jobb vétel.

Én meg a 60k körüli vga-kat várom Nv mit alkot, vagy ha a 7850 idõvel picit mérséklõdne is tökéletes lenne idénre, idõm van míg nem tudom tényleges játékaim majd mit igényelnek élvezhetõséghez.

Ne felejtsd el, hogy most jött csak ki a 670 a piacra, szóval még magas az ára. 670 pedig kevesebbet fogyaszt.

Link to comment
Share on other sites

K1llrzzZ

Akkor végül mégis itthonról veszed? :)

Igen,úgynéz ki.

Link to comment
Share on other sites

TetPeti

:o Egy 670 komolyan erösebb egy 7950 nél? én azthittem a 7950 ellenfele a 680 kb...

Link to comment
Share on other sites

LorDiablo

:o Egy 670 komolyan erösebb egy 7950 nél? én azthittem a 7950 ellenfele a 680 kb...

A 680 a 7970 ellenfele.

Link to comment
Share on other sites

-TT-

Ne felejtsd el, hogy most jött csak ki a 670 a piacra, szóval még magas az ára. 670 pedig kevesebbet fogyaszt.

Hát 10k különbs. az meg túl sok, ha úgy nézem 7950 is untig elég lenne nekem sima fullHD-hoz, és 2. rész igaz, pont fordítva néztem %-ot, 1-2W-al rá is ver 7950-re.

Link to comment
Share on other sites

oliba

Hát 10k különbs. az meg túl sok, ha úgy nézem 7950 is untig elég lenne nekem sima fullHD-hoz, és 2. rész igaz, pont fordítva néztem %-ot, 1-2W-al rá is ver 7950-re.

20$ kölünbség van a két kártya között, így kb ~6ezer forinttal lesz drágább a GTX670 a HD7950-nél. Teljesítmény/ár alapján ugyan úgy állnak. GTX670 elõnye, hogy mivel a kártyát alapból a memóriasávszélesség fogta meg, így az egy letiltott blokk szinte semmilyen teljesítményvesztéssel nem jár, a GPU órajelét pedig fel lehet húzni vígan 680-as szintre és még tovább. Az NV-vel nekem csak annyi problémám van, hogy szûk a memória sávszélessége.

Itt van fogyasztási grafikon

Link to comment
Share on other sites

-TT-

Épp ahogy írtam pár watt, egész konkrétan 3 idle-ben ami nálam a lényeg, jelenleg meg nem 6k iponba az sajnos hanem 13k, akkor kivárnám ha olyan árkategóriában nézelődnék...már ha csökken is, reméljük legjobbakat.

Link to comment
Share on other sites

bableves

Szerintetek milyen kártya lenne jó ehez a géphez? Szeretnék most cserélni és maximum olyan 15-20at gondoltam rászánni.

CPU: AMD II X3 445 3.1Ghz

Memória:Geil Ultra DDR2 2*2Gb 800Mhz

Alaplap: Gigabyte MA770-ES3

Eddig egy Sapphire HD4850 512DDR3as volt a gépben.

Én erre gondoltam, vagy az 1024DDR3as verziójára.

Link to comment
Share on other sites

XCube

Szerintetek milyen kártya lenne jó ehez a géphez? Szeretnék most cserélni és maximum olyan 15-20at gondoltam rászánni.

CPU: AMD II X3 445 3.1Ghz

Memória:Geil Ultra DDR2 2*2Gb 800Mhz

Alaplap: Gigabyte MA770-ES3

Eddig egy Sapphire HD4850 512DDR3as volt a gépben.

Én erre gondoltam, vagy az 1024DDR3as verziójára.

A több memória miatt talán kicsit látványosabb lenne az elõrelépés, de alapjába véve ez a kártya alig gyorsabb a HD 4850 -nél, pár százalék a különbség.

Én a helyedben inkább egy HD 6850 -ben gondolkodnék még amellett is, hogy nem minden esetben hajtja ki 100% -osan a proci.

Link to comment
Share on other sites

gbal65

A több memória miatt talán kicsit látványosabb lenne az elõrelépés, de alapjába véve ez a kártya alig gyorsabb a HD 4850 -nél, pár százalék a különbség.

Én a helyedben inkább egy HD 6850 -ben gondolkodnék még amellett is, hogy nem minden esetben hajtja ki 100% -osan a proci.

Most én így szabadidõmben az optimalizálatlan játékokkal játszadozok, pl Shift 2 , GTA EFLC, sõt valamiért az Assassins Creed Revelations is annak tûnik. Ezeknél sehogy sem megy a VGA kihasználtság 60% fölé :D Pedig most 3,7GHz-n hajtom a procit, ott illene kihajtania.. -_-

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Szerintetek milyen kártya lenne jó ehez a géphez? Szeretnék most cserélni és maximum olyan 15-20at gondoltam rászánni.

CPU: AMD II X3 445 3.1Ghz

Memória:Geil Ultra DDR2 2*2Gb 800Mhz

Alaplap: Gigabyte MA770-ES3

Eddig egy Sapphire HD4850 512DDR3as volt a gépben.

Én erre gondoltam, vagy az 1024DDR3as verziójára.

HD4850-estõl akarsz elõrébb lépni? Hát ... HD6850 mondjuk.

Mással nem nagyon tudnál nagyon látványosabban elõre menni.

Most persze középkategóriás kártyákra gondolok.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...