Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Fórumozók Szakszervezete


Godzillamessage

Recommended Posts

BajuszGG

lol :ph34r:

De ez az hogy arra kell várnom valamikor egy percet vagy többet hogy betöltse azt a hülye mobil hirdetés, méregdrága játék hirdetést (nem tom honnan veszik az árakat de nevetség) olyan film reklámot amit soha nem fogok megnézni, be lassítja az egészet <_< mióta letiltottam fényéveket gyorsult az egész fórum, sokkal gyorsabban betölt vagy frissít egy oldalt.

Felõlem jöhet a reklám ha ennyire nagyon ragaszkodnak hozzá, de az már kevésbé, hogy a GSF-rõl szedek össze követõ sütiket a reklámok által. -_-

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

Na én ezt nem is figyeltem..

Követõ süti? Az mit jelent? :blink:

Van a hûtõben most is süti, de ha az követ, akkor az már elég gáz.. :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Balee

Van a hûtõben most is süti, de ha az követ, akkor az már elég gáz.. :ph34r:

Pedig mennyivel kényelmesebb, ha nem kell elsétálni a hûtõig. :D

Link to comment
Share on other sites

jardo

Ezt felrakod, és magától letilt minden reklámot. Még kattintgatni sem kell.

Ez már fent van, de mégsem blokkol minden reklámot. Sõt, van, amit még akkor sem, ha kifejezetten beállítom. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

BajuszGG

Hát... Néha Chorme-mal is szoktam bogarászni a fórumot és azzal rendszeresen összeszedek nyomkövetõ sütiket (powered by Adocean and Median.hu) ami igazából nem tudom mennyire veszélyes, de irritál ha még olyanok is nézik mit csinálok aminek nem kéne. Az adBlock remek megoldás, mert nem engedi letölteni ezeknek a reklámoldalaknak a tartalmát ezáltal sütiket sem tud beállítani így a kis követõ programkód se fut le. Hogy aztán mondjuk ezek annyira követnek-e, hogy jegyzi a meglátogatott oldalakat vagy keyloggerek is azt már nem tudom...

De már a http://audit.median.hu/cgi-bin/track.cgi nevû script is sejtet valamit. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Royal04

Ez már fent van, de mégsem blokkol minden reklámot. Sõt, van, amit még akkor sem, ha kifejezetten beállítom. :unsure:

Akkor passz, nekem mindent leszedett (néha még azt is, amit nem kéne :D). Ezen a gépen nincs fent a Chrome, úgyhogy nem tudom megnézni.

Link to comment
Share on other sites

-Laslie-

De már a http://audit.median.hu/cgi-bin/track.cgi nevû script is sejtet valamit. :unsure:

Ilyen nekem is volt már, egybõl kijelezte a vírus irtó (Norton) Most AVG-t használok, neki nincs gondja vele.

Link to comment
Share on other sites

BajuszGG

Ilyen nekem is volt már, egybõl kijelezte a vírus irtó (Norton) Most AVG-t használok, neki nincs gondja vele.

Nekem anno ESET Smart Security se kötött bele, ellenben egyetemi gépeken a Business verzió mindig ugat miatta. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

_Raidon_

Budapest Gameshow-val kapcsolatban hol tehetnék fel kérdéseket? :unsure: (Most jókisfiú vagyok, és megkérdezem, mielõtt teleoffolom vmelyik topicot! [angel] )

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

Emlékeim szerint volt külön topikja tavaly is, amíg aktuális volt.

Link to comment
Share on other sites

Warfoki

Ötlet: Csináljatok egy "Gameshowk" vagy hasonló címû topikot az Egyéb Játékokba, és akkor oda mehetnek mindenfajta kommentek a budapesti játékkiállításról, E3-ról, stb.

Link to comment
Share on other sites

jardo

Csak halkan jelzem, hogy lesznek olyan irányú fejlesztések, hogy annak aki blokkolja a reklámokat annak nem lesz a fórum elérhetõ.

A reklámok azért vannak (lesznek) itt, hogy némi bevételt hozzanak, tehát ez a lépés várható és véleményem szerint meg is lesz csinálva.

Hozzáteszem, csak akkor lesz ez megvalósítva, ha a reklámok betöltése nem akasztja meg teljesen az oldalt, mint jelenleg.

Amúgy ez nem lenne egyedi dolog. Én pl. Imageshack-re nem tudok képet feltölteni, amíg le nem lövöm az AdBlock-ot.

Link to comment
Share on other sites

Warfoki

Amúgy ez nem lenne egyedi dolog. Én pl. Imageshack-re nem tudok képet feltölteni, amíg le nem lövöm az AdBlock-ot.

:blink: Nekem ilyen jellegû gondom sosem volt. Épp tegnap tettem fel utoljára képet pedig... Vagy azért, mert regisztrálva vagyok ezek szerint vagy a NoScript lövi ki a védelmet vagy nem tudom. :unsure: Lényeg, hogy megkerülhetõ, ahogy minden hasonló lépés. A kérdés inkább az, hogy megkerülje-e az ember...

szrk.: egyébként most társtudományi könyvtárból netezem, itt nincs AdBlock és tényleg piszok lassú az oldalbetöltés. Pedig a net nem lassú itt sem, legalábbis nem ennyire...

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

Amúgy ez nem lenne egyedi dolog. Én pl. Imageshack-re nem tudok képet feltölteni, amíg le nem lövöm az AdBlock-ot.

Nekem pedig simán jó, és blokkolja ott is a reklámokat O.o

Link to comment
Share on other sites

-Laslie-

Amúgy ez nem lenne egyedi dolog. Én pl. Imageshack-re nem tudok képet feltölteni, amíg le nem lövöm az AdBlock-ot.

ImageShack Uploader ;) egyszerû, gyors, könnyû, nameg magyar :D

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Csak halkan jelzem, hogy lesznek olyan irányú fejlesztések, hogy annak aki blokkolja a reklámokat annak nem lesz a fórum elérhetõ.

A reklámok azért vannak (lesznek) itt, hogy némi bevételt hozzanak, tehát ez a lépés várható és véleményem szerint meg is lesz csinálva.

Hozzáteszem, csak akkor lesz ez megvalósítva, ha a reklámok betöltése nem akasztja meg teljesen az oldalt, mint jelenleg.

Huh, és én ezt csak most látom meg ...

Hozzátenném h nekem minden reklám mindig látható mert találtam érdekeseket is, meg kibírható (16Mbites nettel) amíg betölt de ez már kikívánkozott az emeltdíjas SMS-es téma bevezetésekor is :

Az elmúlt 6-7 év során több fórumnál voltam global modi, admin, vagy épp társtulajdonosi helyzet, úgyhogy azért van sejtésem az árakról ...

Manapság már 20GBás tárhelyet is lehet bérelni sql-el meg mindennel ami kell, akár évi(!) 18ezer ft-ért is. Nem hiszem h a fórum mérete elérné a 20GBát (úgy saccolom h az adatbázis 3-4GBnál nem több) azt ugyan nem tudom h mekkora a tényleges napiforgalom, de az utóbbi idõben alaposan visszaesett...

Ehhez képest telistele van reklámmal, google ads, meg mobil telefonok, meg filmek hirdetése amik Ledérül! nem érdeklnek, meg gamestar shop, meg igyen nyomkövetõ ami a cookiekat elemzi... (köszi GS-es srácok, de tényleg)

És akkor erre még majd jön a emeltdíjjas SMS??? Meg még több reklám? (meg most ez a fenyítés h ha letiltod a reklámokat nem megy majd a fórum?)

Ha a lap nem tud annyi pénzt termelni h eltartsa a fórumot, akkor ideje lenne elgondolkodni a továbbiakon!

Én eltudok tartani egy fórumot (mert mostmár eltartok egyet), pedig nem vagyok nagy cég, és nem mondok olyanokat h majd lesz új szerver ... 5 éve ezt várjuk, meg évek óta a fél fórum ki van kapcsolva, mert "leterheli a szervert", naná mert szerintem a fél IDG (ha nem az egész) birodalom egyetlen szegény gépen van. (alátámasztja ezt az elképzelést az h amikor pár éve feltölték a PC World weboldalát akkor megállt az õ fórumjuk is meg a GSF is ... Ja persze akkor is GSF volt utoljára - 1 hónapig állt a fórum!!! )

Meg ilyen funkciók kifejlesztésére van idõ, hogy megállítsa a fórumot ha letiltod a reklámokat, de egy sötét skinre persze nincs... Tényleg azt érzem h a GSF az IDG mostohagyereke, akirõl jó lenne már megfeledkezni, csak nem lenne illendõ, ezért kényszerbõl vonszoljuk - persze szigorúan minidg az utolsó utáni helyen - ...

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

@ Krok

Milyen emelt díjas sms-rõl beszélsz? Álmodtál valamit? :blink:

Biztosan lesznek még reklámok, ezt nem én döntöm el.

Diszkrétebb reklámok lesznek, jobban elhelyezve. Ez talán az én dolgom lehet.

Skineket én teszek majd fel, ha lesznek jogosultságaim. Hogy a reklámokat nem lehet majd kikerülni, azt ugyancsak nem én döntöm el és nem is én fejlesztem. (Ha egyáltalán valóban lesz ilyen)

Azért van ennyi reklám, mert megpróbálnak valamit hozni vele. Ez nem sikerül, mert nem jól van megközelítve a téma és szinte az egész bagázs letiltja, tehát nem használja azokat. A "Róka fogta csuka, csuka fogta róka" tipikus esete.

A GameStar a bevételeit arra költi amire akarja. Ha a fórumra nem hajlandó pénzt áldozni (és jelenleg ez van), akkor nem fog. Sem munkaerõt (ami ugyancsak pénzbe kerül az üzemeltetõnek) sem anyagiakat a fejlesztésre. Mivel ugye a szerver adott, a fórum meg megvan, hagyják, menjen amíg megy, azt annyi. Ha a fórum tud termelni valami pénzmagot, azt vissza forgatják a fórumba. Ezt megígérték és szerintem így is lesz. Örülhetünk, hogy egyenlõre nem a Delete gombot birizgálják az FTP-n..

Én azért jelentkeztem, hogy fejlõdést indítsak ezen a fórumon, felfigyeljenek ránk az IDG-nél (nem azért, mert feleslegesen terheli a szervert) és megmeneküljön ez a hely.

Azért van kikapcsolva a fél fórum, mert annak idején volt aki kikapcsolja. Most már, hogy valaki a szabadidejét feláldozva ingyen dolgozzon a fórummal, felejtõs. Már nem az a világ van, mint öt éve. IDG-n belül sem. Én azonban itt vagyok.

Nem szeretném emlegetni, hogy miért nem lehetett külsõs admin a fórumon eddig és miért nem lehetett a fejlesztéseket elkezdeni már akár több éve..

A GSF lehet, hogy jelenleg az IDG mostohagyereke, de meg kellene próbálni ezen változtatni.

Konstruktív, pozitív hozzáállás kéretik. :)

Link to comment
Share on other sites

jardo

Mikor még az ötletelés ment, abban mindannyian egyetértettünk, hogy ha normális reklámok lesznek (pl. amiknek van köze mondjuk a játékokhoz, hardverekhez, stb.), amik valóban hasznosak lesznek a fórumozóknak, akkor azokat nem fogjuk blokkolni. Miért is tennénk, hiszen számunkra is hasznosak lehetnek.

De most a Google Ads-ektõl meg a mobilreklámoktól mit várunk? Vagy pl. az a GS Shop létezik még egyáltalán? Szóval jelenleg - ahogy mondat te is, Godzilla - nagyon rossz irányból van megközelítve a dolog, emiatt nem is csoda, hogy mindenki blokkolja ezeket a szemeteket.

De most, hogy legalább aktív admin van, az elsõ lépést megtettük. :)

Tényleg, a rendszergazdával sikerült már egyeztetned? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

@ Krok

Milyen emelt díjas sms-rõl beszélsz? Álmodtál valamit? :blink:

...

Az emeldíjjas SMS még a szerkibe bemenetel után került ki, valami öcsi rendszerrel is kapcsolatos, tudja már a fene akkoriban épp elég bajom volt.

Amúgy könyörgöm Godzillamessage abszolút nem veled van bajom! Örülök neki h admin vagy, és bár tipikus GSes tempóban de azért a dolgok is haladnak, (tudom h sokminden nem rajtad múlik!) ezt ugyanúgy - sõt sokkal szívesebben - elmondanám Gyunak, ZCnek vagy akárki másnak aki sokkal illetékesebb ebben...

Ami pedig a segítséget illeti : Felajánlottam 5 éve is, 4 éve is (még glob modi voltam), és úgy 2,5 éve is, hogy hajlandó vagyok geccsolni a fórummal ingyen, de "köszönjük nem kell" volt a válasz.

Ugyaza mint amikor az PHPBB fórumot bezárták, könyörögtem h egy rohadt adatbázist adjanak, volt azonos verziójú PHPBB motorom, fellököm a fórumot lezárva valami ingyenes tárhelyre, és akkor megmarad nem kell letörölni, és évek múlva is vissza lehet olvasni...

Nem kellett, sõt összevissza mutogatott mindenki mindenkire h ez nem az õ ügye, valaki végül mégis letörölte. (így van az h az én gépemen lévõ archívumon kívül semmi sem maradt a 2003-2005 szeptemberi idõszakból)

Az bosszant, hogy ha már úgy vannak a fórummal h "megy amíg megy" meg le van tojva akkor miért ne lehetett már admint kinevezni évekkel ezelõtt, miért nem lehetett elfogadni a segítéget meg ilyenek?

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

Ami pedig a segítséget illeti : Felajánlottam 5 éve is, 4 éve is (még glob modi voltam), és úgy 2,5 éve is, hogy hajlandó vagyok geccsolni a fórummal ingyen, de "köszönjük nem kell" volt a válasz.

Mert a sötét skinnel kezdenéd a fejlesztést. És most nem vicces akartam lenni.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Mert a sötét skinnel kezdenéd a fejlesztést. És most nem vicces akartam lenni.

Ezt sem te sem õk nem tudhatják biztosan. (Amikor elõször felajánlottam a segítségem még sötét skin is volt, úgyhopgy a fail truckot is megtöltötted sikeresen)

és nem siekrült viccesnek se lenned.

De remélem azért nicns harag ;)

Godzilla megmondta : Konstruktív, pozitív hozzáállás kéretik.

Link to comment
Share on other sites

MailMan

Az emeldíjjas SMS még a szerkibe bemenetel után került ki, valami öcsi rendszerrel is kapcsolatos, tudja már a fene akkoriban épp elég bajom volt.

Ezt honnan veszed? A legtöbb kommentet összeszedett fórumozó nem olvas vissza, mielõtt leírna valamit, amirõl maga se tudja, hogy megalapozott-e? Újabb bizonyíték, hogy a kommentszám önmagában nem jelent semmit...

Amúgy nem vagy valami up to date, ha szerinted ZeroCool még mindig a GSnél dolgozik.

Krok, elhisszük, hogy te már évekkel ezelõtt javasoltál egy csomó mindent, nem kell többször elmondani. Ettõl még nem téged választottak a változások megvalósítására - ideje beletörõdni! Kicsit unalmas már minden 3. hszedben ugyanazt az enyhe sértõdött felhangú megjegyzést olvasni. Nem számítanak rád, és erre biztos megvannak az indokaik (nem tudom, talán van köze ahhoz, hogy elvették tõled a moderátorságot...?), de az, hogy itt panaszkodsz (és ne mondd, hogy nem panaszkodsz), nem fog ezen változtatni.

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

Godzilla megmondta : Konstruktív, pozitív hozzáállás kéretik.

Nehh, ember már a könnyem folyik :lol:.

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

Valami vicceset mondtam? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Warfare

Valami vicceset mondtam? :unsure:

Szerintem arra céloz, hogy Krok teleírt három A4es lapot panaszkodással, aztán beírta Necreonnak a te konstruktív szöveged. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...