Jump to content
GSForum - Segélyvonal

S.T.A.L.K.E.R. sorozat


wYth-NRG

Recommended Posts

Charger18

Megnézem ezt a LA modot, egész pontosan honnan lehet letölteni, vagy egyáltalán mit érdemes hozzá még leszedni?van patch vagy ilyesmi?

Szóval Ne rakd fel a SoC-t! innen leszeded a jobb szélen található torrentet. Ez egy 4 részes tömörített cucc, ezt egy mappába kitömöríted aztán telepíted. Ekkor lesz a játék 1.3000-as. Utána még 3 db patchet leszedsz majd sorrendben telepíted. Ha minden rendben akkor a játékod v1.3003 kell hogy legyen.

magyarítás

Ezt meg érdemes leszedni, 1-2 fegyver szebb textúrát kap.

És egy jó tanács a játék elején amikor majd egy Stalkert kell kiszabadítani a banditáktól, nehogy megöld õket! Mert késõbb megszívód. Sõt a Sin frakció banditáit sose öld meg.

Link to comment
Share on other sites

nyrfan

Köszönöm szépen a választ! Sokat segítettél!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Pepperoni
On 2015. 02. 19. at 7:26 PM, Pepperoni said:

Most fejeztem be. Ez egy nagyon király mod!

Nem emlékszem, hogy ezelõtt sikerült volna úgy játszanom, hogy egyáltalán nem swappolt a játék. Sokkal simábban fut mint az alap.

Hello-

Azota végig játoszttam én is a MODot, és baromi jó, tényleg sokkal simábban fut a játék. Nemrég újra elővettem, de a telepítés után nem indul el.

A játékot a GoG.com-on vettem meg, annak a könyvtárába másolom a SMC mod mappáját, de hiába állítom át a konfig fájlt is, az alap játék indul el, semmi nem észlelhető a változtatásokból. Valakinek előfordult ilyen? megpróbálom újratepelíteni a játékot, és újra bemásolni a mappát, hátha valamit én rontottam el.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
XCube

 

Link to comment
Share on other sites

Cori
21 hours ago, XCube said:
Spoiler

 

 

Jók a soundtrackek amiket eddig hallottam, remélem mutatnak gameplayt is hamarosan!

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
VassGabor

Egésszen december 8-ig elhalasztották pedig nagyon vártam, na nem baj az E3-ba legalább tutkó ott lesz.

Link to comment
Share on other sites

XCube
1 hour ago, VassGabor said:

Egésszen december 8-ig elhalasztották pedig nagyon vártam, na nem baj az E3-ba legalább tutkó ott lesz.

Inkább késsen, minthogy elszarják.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

VassGabor

Jaja nehogy Cyberpunk 2077 legyen belőle XDXDXD

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
VassGabor

Ismeretlen időre elhalasztották a gémet, most teljesen le is álltak, ebből se lesz mostanság játék.

Link to comment
Share on other sites

XCube
4 hours ago, VassGabor said:

Ismeretlen időre elhalasztották a gémet, most teljesen le is álltak, ebből se lesz mostanság játék.

Ez meglepett téged?

Link to comment
Share on other sites

VassGabor

Valahol sejtettem, csak mindig bele szol valami ebbe az elátkozott játékba.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Lord_KROK
On 3/3/2022 at 6:23 PM, VassGabor said:

Ismeretlen időre elhalasztották a gémet, most teljesen le is álltak, ebből se lesz mostanság játék.

Ne csodálkozz, ha jól emlékszem Kijevben fejlesztették, és hát március elején ott forró lett a talaj... 

Link to comment
Share on other sites

Jimkingdom
16 minutes ago, Lord_KROK said:

Ne csodálkozz, ha jól emlékszem Kijevben fejlesztették, és hát március elején ott forró lett a talaj... 

Én még 2023-ban se számítok rá, figyelembevéve hogy az első stalker 7-8 évvel a bejelentése után jelent meg, ha jól emlékszem.

Anno akkor még egy tps-ként reklámozták, ha jól emlékszem a cím is más volt (Oblivion Lost). Később egy mod lehetővétette ezt a nézetet én is próbáltam.

Aztán persze nekem a személyes kedvencem lett. Nem is volt egy könnyű játék, a maga survivor mechanizmusával, meg a beragadó fegyverekkel.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
6 minutes ago, Jimkingdom said:

Én még 2023-ban se számítok rá, figyelembevéve hogy az első stalker 7-8 évvel a bejelentése után jelent meg, ha jól emlékszem.

Anno akkor még egy tps-ként reklámozták, ha jól emlékszem a cím is más volt (Oblivion Lost). Később egy mod lehetővétette ezt a nézetet én is próbáltam.

Aztán persze nekem a személyes kedvencem lett. Nem is volt egy könnyű játék, a maga survivor mechanizmusával, meg a beragadó fegyverekkel.

Hát azt nem tudom, hogy mikor fogják folytatni és hogy haladnak a fejlesztésekkel, de 2022 során én sem nagyon számítok rá. :(

A korábbi verziót nemsokat játszottam, mivel az akkori gépemen, hát ... szóval nem ment valami jól :D 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jimkingdom
9 minutes ago, Lord_KROK said:

Hát azt nem tudom, hogy mikor fogják folytatni és hogy haladnak a fejlesztésekkel, de 2022 során én sem nagyon számítok rá. :(

A korábbi verziót nemsokat játszottam, mivel az akkori gépemen, hát ... szóval nem ment valami jól :D 

Ja emlékszem anno olyan volt mint később a Crysis. Nekem szerencsém volt pont akkortájt váltottam pc-t.  Core 2 Duo emlékszem 1Gb rammal keztem bele, igaz 2GB-osat rendeltem a boltból, de akkor valamiért még nem érkezett meg mert nem volt raktáron (hű de rég volt). Ment is 40-50FPS-sel 1024x768-ban, ami nekem hatalmas teljesítmény volt.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
1 hour ago, Jimkingdom said:

Ja emlékszem anno olyan volt mint később a Crysis. Nekem szerencsém volt pont akkortájt váltottam pc-t.  Core 2 Duo emlékszem 1Gb rammal keztem bele, igaz 2GB-osat rendeltem a boltból, de akkor valamiért még nem érkezett meg mert nem volt raktáron (hű de rég volt). Ment is 40-50FPS-sel 1024x768-ban, ami nekem hatalmas teljesítmény volt.

Fuh, nekem akkoriban még Athlon XP-m volt, igaz rendesen feltuningolva (akkor már volt az 1700+ (1466MHZ-ről) 2669MHZ-re húzva ), ráadásul már 1GB RAMmal, de a VGA még csak a GeForce 3-as volt... GEForce 3-al 2007-ben már eléggé kemény volt az élet. (Ezért is váltotta később a 7300GT, ami az utolsó AGP-s kártyám volt, ami a főgépet illeti) 
Később volt valami második része, ami már a tesztallációt is tudta, (annak külön benchmarkja is volt), akkor már jobb gépem volt (Phenom 9500 + 2GB RAM + HD4850), de valamiért elmaradt a végigjátszása. 

Egyébként a Stalker Clear Sky benchet pont nemrég nyomtam végig a mostani gépemen. Most eléggé jól menne :D [kép]

Amúgy az még hagyján amikor 2GB-t rendelsz és megmondják h 1GB jött, és 1GB-ot fizetsz ... (C2D-knél 1-2 és a csúcsoknál 4GB RAM volt a jellemző), de ahogy én jártam a 366-osommal még 1999-ben : a 366-os Celeron 2×32MB RAMjából sikerült "elkallódnia" a szervízben 32MB-nak, és fura módon sosem lett meg, de kifizetve vagy pótolva sem volt. 
A legrosszabb az volt, hogy ott vettem a gépet 2-3 hónappal korábban, és a számlán valóban 32MB RAM volt, mivel az utolsó pillanatban találtam ki, hogy legyen már 2×32MB RAM, és hát nem nyomtattunk új számlát, mert nem... Az egyik szervizes srác emlékezett rá, hogy 64MB RAM volt benne, a többi "nem tudja" volt. Szerintem valamelyik "nem tudja" húzta be a RAMot. Végül azt hiszem a "javítás"ból engedtek valamennyit a kellemetlenségekért, aminek elengedhetetlen része volt az adatokkal és belakott jó Windowssal teli HDD teljes leformázása, a megkérdezésem nélkül, mikor úgy vittem oda, hogy megdöglött az alaplap és garba cseérljék ki. Mellesleg alapból is gyengébbet kaptam mint ami benne volt korábban. 
Akkoriban még ez a fényképezés, videózásos dolog abszolút nem volt opció, úgyhogy beletörődve a helyzetbe félévig szenvedtem utána 32MB RAMmal, (ez szeptemberben történt) mígnem 2000 áprilisában +64MB-val leptem meg magamat, és így lett 96MB RAMom. Egyébként akkoriban a 32MB és a 64MB között olyan különbség volt, mint manapság a 4 és 8GB között, vagyis elsőre is észrevehető volt, ha valaki nem volt vagy totál hülye a géphez, vagy szándékosan nem akarta észre venni. 

Link to comment
Share on other sites

Jimkingdom
4 hours ago, Lord_KROK said:

Fuh, nekem akkoriban még Athlon XP-m volt, igaz rendesen feltuningolva (akkor már volt az 1700+ (1466MHZ-ről) 2669MHZ-re húzva ), ráadásul már 1GB RAMmal, de a VGA még csak a GeForce 3-as volt... GEForce 3-al 2007-ben már eléggé kemény volt az élet. (Ezért is váltotta később a 7300GT, ami az utolsó AGP-s kártyám volt, ami a főgépet illeti) 
Később volt valami második része, ami már a tesztallációt is tudta, (annak külön benchmarkja is volt), akkor már jobb gépem volt (Phenom 9500 + 2GB RAM + HD4850), de valamiért elmaradt a végigjátszása. 

Egyébként a Stalker Clear Sky benchet pont nemrég nyomtam végig a mostani gépemen. Most eléggé jól menne :D [kép]

Amúgy az még hagyján amikor 2GB-t rendelsz és megmondják h 1GB jött, és 1GB-ot fizetsz ... (C2D-knél 1-2 és a csúcsoknál 4GB RAM volt a jellemző), de ahogy én jártam a 366-osommal még 1999-ben : a 366-os Celeron 2×32MB RAMjából sikerült "elkallódnia" a szervízben 32MB-nak, és fura módon sosem lett meg, de kifizetve vagy pótolva sem volt. 
A legrosszabb az volt, hogy ott vettem a gépet 2-3 hónappal korábban, és a számlán valóban 32MB RAM volt, mivel az utolsó pillanatban találtam ki, hogy legyen már 2×32MB RAM, és hát nem nyomtattunk új számlát, mert nem... Az egyik szervizes srác emlékezett rá, hogy 64MB RAM volt benne, a többi "nem tudja" volt. Szerintem valamelyik "nem tudja" húzta be a RAMot. Végül azt hiszem a "javítás"ból engedtek valamennyit a kellemetlenségekért, aminek elengedhetetlen része volt az adatokkal és belakott jó Windowssal teli HDD teljes leformázása, a megkérdezésem nélkül, mikor úgy vittem oda, hogy megdöglött az alaplap és garba cseérljék ki. Mellesleg alapból is gyengébbet kaptam mint ami benne volt korábban. 
Akkoriban még ez a fényképezés, videózásos dolog abszolút nem volt opció, úgyhogy beletörődve a helyzetbe félévig szenvedtem utána 32MB RAMmal, (ez szeptemberben történt) mígnem 2000 áprilisában +64MB-val leptem meg magamat, és így lett 96MB RAMom. Egyébként akkoriban a 32MB és a 64MB között olyan különbség volt, mint manapság a 4 és 8GB között, vagyis elsőre is észrevehető volt, ha valaki nem volt vagy totál hülye a géphez, vagy szándékosan nem akarta észre venni. 

Nem semmi. :smile:

Link to comment
Share on other sites

VassGabor

2023-ba jön, már régóta újra halad a meló, itt kb 3 hónap fejlesztés esett ki.

Link to comment
Share on other sites

XCube
22 hours ago, Jimkingdom said:

Anno akkor még egy tps-ként reklámozták, ha jól emlékszem a cím is más volt (Oblivion Lost). Később egy mod lehetővétette ezt a nézetet én is próbáltam.

Változtatható volt a nézőpont, de elsősorban FPS -nek készült, viszont eredetileg nem volt benne semmilyen chernobyli környezet.

22 hours ago, Jimkingdom said:

Ja emlékszem anno olyan volt mint később a Crysis. Nekem szerencsém volt pont akkortájt váltottam pc-t.  Core 2 Duo emlékszem 1Gb rammal keztem bele, igaz 2GB-osat rendeltem a boltból, de akkor valamiért még nem érkezett meg mert nem volt raktáron (hű de rég volt). Ment is 40-50FPS-sel 1024x768-ban, ami nekem hatalmas teljesítmény volt.

Nekem a megjelenéskor Athlon 64 X2 5600+ -om volt 7600 GT -vel. Elég rendesen vissza kellett butítanom, hogy élvezhetően fusson. Aztán pár hónap múlva megvettem a 8800 Ultrámat és mindent maxra húzva, tweakelve is úgy suhant, mint a szélvész :D . A Crysis megjelenésekor felmosta vele a padlót grafika terén és igazán szerencsésnek kell mondanom magam, hogy az akkori legerősebb VGA kártyával rendelkeztem, mert azzal teljes pompájában tudtam élvezni a játékot, igaz néha csak 15 - 20 FPS -sel :laugh: .

20 hours ago, Lord_KROK said:

Később volt valami második része, ami már a tesztallációt is tudta, (annak külön benchmarkja is volt), akkor már jobb gépem volt (Phenom 9500 + 2GB RAM + HD4850), de valamiért elmaradt a végigjátszása. 

Egyébként a Stalker Clear Sky benchet pont nemrég nyomtam végig a mostani gépemen. Most eléggé jól menne :D [kép]

A Call of Pripyat -ra gondolsz második részként ha jól sejtem, de akkor az ha így nézzük a harmadik volt. Telepakolták gyorsan implementálható DX11 effektekkel. Amiket megint csak célegyenesből tudtam megfigyelni, mert vettem egy HD 5870 -et rögtön az 5000 széria piacra kerülése után még 2009 szeptemberében.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
1 hour ago, XCube said:

Változtatható volt a nézőpont, de elsősorban FPS -nek készült, viszont eredetileg nem volt benne semmilyen chernobyli környezet.

Nekem a megjelenéskor Athlon 64 X2 5600+ -om volt 7600 GT -vel. Elég rendesen vissza kellett butítanom, hogy élvezhetően fusson. Aztán pár hónap múlva megvettem a 8800 Ultrámat és mindent maxra húzva, tweakelve is úgy suhant, mint a szélvész :D . A Crysis megjelenésekor felmosta vele a padlót grafika terén és igazán szerencsésnek kell mondanom magam, hogy az akkori legerősebb VGA kártyával rendelkeztem, mert azzal teljes pompájában tudtam élvezni a játékot, igaz néha csak 15 - 20 FPS -sel :laugh: .

A Call of Pripyat -ra gondolsz második részként ha jól sejtem, de akkor az ha így nézzük a harmadik volt. Telepakolták gyorsan implementálható DX11 effektekkel. Amiket megint csak célegyenesből tudtam megfigyelni, mert vettem egy HD 5870 -et rögtön az 5000 széria piacra kerülése után még 2009 szeptemberében.

Nekem sajnos nagyon kevésszer adatott meg csúcs vagy ahhoz közeli kártyával rendelkezés élménye, tulajdonképp a legközelebb a GeF3 TI550-re húzott 200-assal álltam ehhez, de nagyon hamar ott volt a 4-es széria, így ki sem nagyon tudtam élvezni.

2009 szeptembere? Akkor nekem egy HD3870X2-esem volt, de még összesem volt alá rakva a (Phenom 9500-as) gép. HD5870-et valamikor 2010-ben láttam először élőben, rögtön megfogalmazódott bennem, hogy nekem kell egy ilyen!! Ehhez képest még 2014-ben is csak a HD4890-ig sikerült jutni. (mondjuk hozzátenném, hogy akkor még CRT monitorom volt,  és fontos volt, hogy tudjon a kártya 100Hz-es frissítést, ami az ATinál (AMD) a HD4000-es szériával ért véget, NVidiánál meg azt hiszem a GTX200-as sorozattal... így dönthettem, hogy vagy veszek egy HD4890-est és minden OK, vagy veszek egy HD5870-est több mint kétszer annyiért, és még monitort is kell vennem mellé ... Hát az előbbi lett, mert pénzem persze nem volt túl sok). 

A Call of Pripyat -ra gondolhatok, de nem igazi új rész volt, csak olyan kiegészítő. A tesztallációt én a saját gépemen először csak 2015-ben tudtam az Unigine  Heaven Benchmarkban tudtam megnézni a GTX950-esemmel ... 
Apropó erről itt egy szemléletes videó, hogy ilyen volt tesztalláció meg anélkül a Heaven


 

Link to comment
Share on other sites

XCube
On 8/24/2022 at 11:22 PM, Lord_KROK said:

mondjuk hozzátenném, hogy akkor még CRT monitorom volt,  és fontos volt, hogy tudjon a kártya 100Hz-es frissítést, ami az ATinál (AMD) a HD4000-es szériával ért véget, NVidiánál meg azt hiszem a GTX200-as sorozattal...

Érdekelne, hogy ezt a sületlenséget kitől hallottad :ohmy: .

On 8/24/2022 at 11:22 PM, Lord_KROK said:

A Call of Pripyat -ra gondolhatok, de nem igazi új rész volt, csak olyan kiegészítő.

Ez a beszélgetés is kezd érdekes fordulatot venni... :laugh: . Nyilván nem új rész volt, de mindkét új "epizód" nagyjából ugyanannyi tartalmat adott, mint az alap játék és mindkettő önállóan futtatható.

On 8/24/2022 at 11:22 PM, Lord_KROK said:

A tesztallációt én a saját gépemen először csak 2015-ben tudtam az Unigine  Heaven Benchmarkban tudtam megnézni a GTX950-esemmel ... 

Apropó erről itt egy szemléletes videó, hogy ilyen volt tesztalláció meg anélkül a Heaven


 

Az nem tesztalláció, hanem tesszelláció (a térinformatikában) vagy tesszaláció (az építészetben) :smile: . A program menüsorában ki is van írva.

Egyébként annak idején elég sokat mókoltam tech demókkal és benchmarkokkal, túlzás nélkül merném kijelenteni, hogy mindet láttam a kilencvenes évek végétől. A demoscene is hatalmas kedvencem volt, a PC-X lemezeken ismerkedtem meg vele. Ez egy kicsit hiányzik, bár manapság már nem nagyon van mit demózni (leszámítva a régi hardverek korlátainak feszegetését).

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
17 hours ago, XCube said:

Érdekelne, hogy ezt a sületlenséget kitől hallottad :ohmy: .

Ez a beszélgetés is kezd érdekes fordulatot venni... :laugh: . Nyilván nem új rész volt, de mindkét új "epizód" nagyjából ugyanannyi tartalmat adott, mint az alap játék és mindkettő önállóan futtatható.

Az nem tesztalláció, hanem tesszelláció (a térinkormatikában) vagy tesszaláció (az építészetben) :smile: . A program menüsorában ki is van írva.

Egyébként annak idején elég sokat mókoltam tech demókkal és benchmarkokkal, túlzás nélkül merném kijelenteni, hogy mindet láttam a kilencvenes évek végétől. A demoscene is hatalmas kedvencem volt, a PC-X lemezeken ismerkedtem meg vele. Ez egy kicsit hiányzik, bár manapság már nem nagyon van mit demózni (leszámítva a régi hardverek korlátainak feszegetését).

Annak idején utánajártam. Én sem örültem az eredménynek. :(
A melóhelyen még egy 5770-el ki is próbáltam, CRT monitoron sem tudtam 60Hz felé állítani a frissítést :(


Örülök, hogy érdekesnek véled a beszélgetést :)
ha nem új rész, de önállóan futtatható. Mégis minek is nevezzem? Mert a patch (az amúgyis más), mission disk, expansion set kifejezések nagyjából ki is esnek. Jó lesz az "epizód" is, de az ugye meg a résznek a szinonímája. Igazából erre a török KISIM szó lenne a legjobb, de tartok tőle, hogy azt rajtunk kívül nem sokan értenék :( (Amennyi ideje kint vagy németben, feltételezem már a török ilyen szinten lazán megy)

Techdemok nekem is megvoltak, még C64-en kezdtem az egész demo/scene ágazattal foglalkozni. Egyébként a Serious SAMben is voltak anno techdemok. 
 

Link to comment
Share on other sites

payskin

Oké, elmentem elolvasni, mi a tesszeláció, ehhez képest abszolút nem értem, hogy mit látunk a videón és annak mi köze van ehhez. Tartok tőle, hogy itt valami egész mást jelenthet.

Link to comment
Share on other sites

XCube
8 hours ago, payskin said:

Oké, elmentem elolvasni, mi a tesszeláció, ehhez képest abszolút nem értem, hogy mit látunk a videón és annak mi köze van ehhez. Tartok tőle, hogy itt valami egész mást jelenthet.

Nem, az elv ugyanaz, csak itt (és a legtöbb felhasználási területen) meg lett toldva displacement mapping -gel.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
VassGabor

11-én este 7-től lesz bemutatva a stalker 2, remélem dobni fognak egy megjelenési dátumot.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...