Jump to content
GSForum - Segélyvonal

S.T.A.L.K.E.R. sorozat


wYth-NRG

Recommended Posts

-Laslie-

[GSF] Picture

Hátha esetleg érdekell valakit :)

Link to comment
Share on other sites

nyrfan

Végre végeztem a CS-al. Hát nem a legjobb...

Hasonlóan a SoC-hoz a végén

ez a teleportálós hülyeség nagyon nem kellett volna. Rohadtul megnehezíti a dolgot, hogy ha mész elõre, mindig egyszerre rakta be mögém is, és elém is a monolitosokat.

Patch-ek ide vagy oda, még így is ez a legbugosabb rész a trilógiából. Több olyan küldetésem volt, amit egyszerûen nem tudtam megcsinálni, mert az illetõ, akihez mennem kellett volna, / tárgy, amit el kellett volna hozni, nem volt ott, ahol a játék jelölte.

+ Az egyik sztori küldetés közben adott annyi pénzt a játék, hogy gyakorlatilag mindent meg tudtam venni, amit csak lehetett...

Legalább ezt a részt is végigvittem, most jöhet a CoP újra,(sokadszorra) Misery 2.0 moddal.

De jó lenne egy S.T.A.L.K.E.R 2

Link to comment
Share on other sites

nyrfan

Hát eddig ez a Misery 2.0 mód nekem csalódás.

Igaz hogy választhatunk, hogy milyen emberrel induljunk(pl sniper, assault stb) de nevetségesen gyenge felszereléssel, fegyverekkel, és nagyon kevés lőszerrel és ellátmánnyal kezdünk, ráadásul alig lehet bármit is megvenni, annyira drága minden. + ehhez jön még, hogy nagyon gyakran van kitörés, és a vadállatok pl kutyák is jóval nagyobbat sebeznek mint eddig.

Mindegy, azért adok neki még esélyt, hátha később beindul.

Ja és sajnos nem működik vele a magyarosítás sem, nekem xray bug-ot írt ki, és kilépett mindig.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Charger18

Azért az jó volna, ha mindenki felfogná végre azt, hogy egy játékhoz a beszerezhetõ magyarosítás szinte biztos, hogy nem mûködik egy nagyobb módosítás után :rolleyes: Ha megakarod érteni a gyári játék történetét akkor csak módolás nélkül próbáld. Sztem logikus.

Amúgy igaz még nincs õsz feeling, de a stalker világa nekem nagyon õszies hangulatú, sztem fel is rakom megint a SoC-ot és hozzá a OL-ot. Már nem tudom hányszor, de ez a gém és az eredeti terveknek megfelelõ OL mod még most is ugyan úgy magába szippant mint pár éve. És fõleg ilyenkor gondolkodok el, hogy milyen elképesztõ már, hogy pár ukrán srác egy könyvel és némi kreativitással milyen iszonyat jó hangulatú játékot raktak össze és mindezt gyakorlatilag támogatás és kiadó nélkül! Mondjuk az is jelent valamit, hogy a csapatból azóta már kiváltak jó páran és késõbb ugye õk rakták össze a Metro-t :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

nyrfan

Felfogtam én, de egy próbát megér, mint hogy szokták is írni a modok készítõi a leírásokban, hogy a honosítások mûködhetnek. de nem biztos hogy jók is lesznek. Nálam pl a SMRTERel ment a magyarítás, ezzel a Misery-vel nem.

Ettõl függetlenül még nem lenne rossz, ha a saját nyelvemen játszhatnék egy játékot. Ha tudok angolul ha nem.

Link to comment
Share on other sites

Charger18

Egy próbát megér, de a Misery nem csak egy szimpla mod, teljesen átformálja a gémet, szóval biztos, hogy egy mezei magyarosítás nem passzol hozzá. A SMRTER mod inkább csak fegyvereket ad ami nem kavar bele a gyári dolgokba.

Link to comment
Share on other sites

nyrfan

Próbálgattam a Miseryt, de 7 óra játék után még egy normálisabb ruhát sem tudtam venni, egyedül az induló bõrkabát helyett vettem egy fokkal erõsebbet.

Igazából szerintem kicsit túlságosan megnehezítették a játékot. PL volt olyan, hogy a banditák tûzharcban voltak a stalkerekkel, megvártam a végét, mondom király, lesz eladható fegyverem, pár felszerelés, meg lõszer, de szinte semmi. Soha nem volt nálunk szinte egy darab lõszer sem, a fegyvereik is elég rossz állapotúak voltak, és üresek, és felszerelés sem nagyon volt.

Mondanom sem kell, a kereskedõk meg iszonyú drágán adtak mindent, a sima 9x18as lõszer, 12 db is ilyen 100+ rubeles tétel volt.

A mutánsok meg iszonyú erõsek, chimera 2 ütésbõl megöl, a kutyák úgyszintén, lelõni õket viszont nagyon nehéz. Viszont ha meg el akarnál futni, na az sem fog menni, mert még az alap felszereléssel, fegyverrel, kb 30kg össz felszereléssel is, pillanatok alatt elfárad az embered.(aki mellesleg képzett katona :) fõleg úgy, hogy 3 féle kasztból választhatsz indulásnál- bár pl a snipernél van egy mosin nagant puska, 10 vagy 15 lõszerrel-kb semmire nem elég, meg egy sörétessel, szintén pár lõszerrel)

Nagyon jó kis mód lehetne egyébként, csak szvsz túlságosan meg van nehezítve. Bár aztán lehet hogy egyszer újra nekiülök, és adok neki még egy esélyt.

Link to comment
Share on other sites

Charger18

Próbálgattam a Miseryt, de 7 óra játék után még egy normálisabb ruhát sem tudtam venni, egyedül az induló bõrkabát helyett vettem egy fokkal erõsebbet.

Igazából szerintem kicsit túlságosan megnehezítették a játékot. PL volt olyan, hogy a banditák tûzharcban voltak a stalkerekkel, megvártam a végét, mondom király, lesz eladható fegyverem, pár felszerelés, meg lõszer, de szinte semmi. Soha nem volt nálunk szinte egy darab lõszer sem, a fegyvereik is elég rossz állapotúak voltak, és üresek, és felszerelés sem nagyon volt.

Mondanom sem kell, a kereskedõk meg iszonyú drágán adtak mindent, a sima 9x18as lõszer, 12 db is ilyen 100+ rubeles tétel volt.

A mutánsok meg iszonyú erõsek, chimera 2 ütésbõl megöl, a kutyák úgyszintén, lelõni õket viszont nagyon nehéz. Viszont ha meg el akarnál futni, na az sem fog menni, mert még az alap felszereléssel, fegyverrel, kb 30kg össz felszereléssel is, pillanatok alatt elfárad az embered.(aki mellesleg képzett katona :) fõleg úgy, hogy 3 féle kasztból választhatsz indulásnál- bár pl a snipernél van egy mosin nagant puska, 10 vagy 15 lõszerrel-kb semmire nem elég, meg egy sörétessel, szintén pár lõszerrel)

Nagyon jó kis mód lehetne egyébként, csak szvsz túlságosan meg van nehezítve. Bár aztán lehet hogy egyszer újra nekiülök, és adok neki még egy esélyt.

Ne ad fel, keress a fegyverekhez/cuccokhoz leírásokat vagy youtubos videókat,hogy mi hol található.

Link to comment
Share on other sites

nyrfan

Ne ad fel, keress a fegyverekhez/cuccokhoz leírásokat vagy youtubos videókat,hogy mi hol található.

Pár videót néztem, stash helyekrõl, csak ugye még ott van az is, hogy hiába tudom hol van, ha bent csücsül egy anomáliába oda nem tudok érte bemenni. Gyógyszert venni meg iszonyú drága.

te próbáltad a módot?tetszett?

Link to comment
Share on other sites

Charger18

Pár videót néztem, stash helyekrõl, csak ugye még ott van az is, hogy hiába tudom hol van, ha bent csücsül egy anomáliába oda nem tudok érte bemenni. Gyógyszert venni meg iszonyú drága.

te próbáltad a módot?tetszett?

Sztem az anomáliák kitörésenként vándorolnak.

Amúgy nem próbáltam még a módot, írtad, hogy túl nehéz, meg is jött hozzá a kedvem.

Link to comment
Share on other sites

Charger18

Bár nem tudom milyen ez a Misery mod de abból ki indulva, hogy alig van lõszer, már sokkal reálisabb mint a többi. Nekem bármelyik stalker játék és ezekhez bármelyik módot is próbáltam mindegyikbe benne volt ez az enyhén irreális lõszer mennyiség már amit ad a játék. Értemén, hogy a Zóna veszélyes és mindenki fegyvert hord magánál, de valahogy sokkalom. És ami a legfurább, hogy az npc-k többnyire nem takarékoskodnak a skulóval, de amikor kifosztom õket alig van töltény náluk a fegyvereik nagy részébe meg nincs tár, pedig daráltak rendesen. De még így is csomó lõszer van és sok töltény a rejtekhelyeken van.

Viszont nem tudom, hogy a Miseryben az eredeti CoP-os rejtekhelyek megmaradtak-e mert ha igen akkor idõvel majd elég hasznos cuccokat találsz.

Link to comment
Share on other sites

nyrfan

Bár nem tudom milyen ez a Misery mod de abból ki indulva, hogy alig van lõszer, már sokkal reálisabb mint a többi. Nekem bármelyik stalker játék és ezekhez bármelyik módot is próbáltam mindegyikbe benne volt ez az enyhén irreális lõszer mennyiség már amit ad a játék. Értemén, hogy a Zóna veszélyes és mindenki fegyvert hord magánál, de valahogy sokkalom. És ami a legfurább, hogy az npc-k többnyire nem takarékoskodnak a skulóval, de amikor kifosztom õket alig van töltény náluk a fegyvereik nagy részébe meg nincs tár, pedig daráltak rendesen. De még így is csomó lõszer van és sok töltény a rejtekhelyeken van.

Viszont nem tudom, hogy a Miseryben az eredeti CoP-os rejtekhelyek megmaradtak-e mert ha igen akkor idõvel majd elég hasznos cuccokat találsz.

Ez a misery-ben is benne van sajnos, hogy lõnek az NPC-k mint állat, nem spórolnak a lõszerrel, mégis ha egy meghal, és átkutatod, szinte semmi nem lesz nála. a fegyvere meg jó eséllyel rossz állapotú, esetleg eladhatatlan.

a stash-ek benne vannak, ugyan ott, ahol az eredeti játékban, és ha nincs is jelölve a PDA-n, akkor is benne lesznek a felszerelések, kötszerek stb, ilyenkor kiírja a játék, hogy megtaláltál egy stash-t, vagy kifosztottad, már nem emlékszem pontosan.

Egyébként, visszatérve a lõszerre, tényleg reálisabb, hogy kevés a skúló, de mikor egy feladathoz engedhetetlen, hogy legyen lõszered, mert mondjuk egy mutánst kellene megölni, vagy olyan helyre bemenni valamiért, ahol vannak mutánsok, akkor baromi bosszantó, hogy pár pisztolytöltényen kívül semmid sincs, és nem is tudsz nagyon venni, mert túl drága.

Na mindegy, lényeg hogy próbáld ki, lehet hogy neked tetszeni fog!

Link to comment
Share on other sites

Charger18

Ez a misery-ben is benne van sajnos, hogy lõnek az NPC-k mint állat, nem spórolnak a lõszerrel, mégis ha egy meghal, és átkutatod, szinte semmi nem lesz nála. a fegyvere meg jó eséllyel rossz állapotú, esetleg eladhatatlan.

a stash-ek benne vannak, ugyan ott, ahol az eredeti játékban, és ha nincs is jelölve a PDA-n, akkor is benne lesznek a felszerelések, kötszerek stb, ilyenkor kiírja a játék, hogy megtaláltál egy stash-t, vagy kifosztottad, már nem emlékszem pontosan.

Egyébként, visszatérve a lõszerre, tényleg reálisabb, hogy kevés a skúló, de mikor egy feladathoz engedhetetlen, hogy legyen lõszered, mert mondjuk egy mutánst kellene megölni, vagy olyan helyre bemenni valamiért, ahol vannak mutánsok, akkor baromi bosszantó, hogy pár pisztolytöltényen kívül semmid sincs, és nem is tudsz nagyon venni, mert túl drága.

Na mindegy, lényeg hogy próbáld ki, lehet hogy neked tetszeni fog!

Még idén minden kép kipróbálom.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Pepperoni

Hali, a SoC-hoz tartozó Stalker Mod Compilation modot próbálta innen már valaki?

Ezen az oldalon találtam.

Egy olyan modot kerestem, ami kijavítja a játék legfõbb hibáit (pl fegyverek javítása, mesterséges intelligencia) de nem változtatja meg túlságosan az eredetitõl.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Pepperoni

Hali, a SoC-hoz tartozó Stalker Mod Compilation modot próbálta innen már valaki?

Ezen az oldalon találtam.

Egy olyan modot kerestem, ami kijavítja a játék legfõbb hibáit (pl fegyverek javítása, mesterséges intelligencia) de nem változtatja meg túlságosan az eredetitõl.

Most fejeztem be. Ez egy nagyon király mod!

Nem emlékszem, hogy ezelõtt sikerült volna úgy játszanom, hogy egyáltalán nem swappolt a játék. Sokkal simábban fut mint az alap.

Link to comment
Share on other sites

nyrfan

Ha lesz majd rá idõm ,kipróbálom.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
gerro

hali

ki akartam próbálni az oblivion lost modot, de feltelepítés után már nem indul a játék (xr_3da mûködése leállt)

fsgame.ltx fájlban is átírtam valamit, de nem jó

help :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Charger18

hali

ki akartam próbálni az oblivion lost modot, de feltelepítés után már nem indul a játék (xr_3da mûködése leállt)

fsgame.ltx fájlban is átírtam valamit, de nem jó

help :unsure:

Asszem 10004-re/10005-re is fel lehet rakni. Én az OL 2.2+a hozzá csapott arsenal modot használom. Bár ez lényegében ugyan az.

Az fsgame.ltx fájlban az a "valami" meg csak a gamedata legyen, azt a sort átírni true-ra, már ha van false.

Sztem ha sehogy se sikerül akkor próbáld ki az Arsenal moddal, a játékmeneten nem változtat csak ad jó pár új fegyvert.

Ha kell ehhez tudok telepítés leírást.

Link to comment
Share on other sites

Charger18

Na Stalkerek ha már unjátok a Zónát, akkor próbáljátok ki a Lost Alpha modot!

A mod Standalone és elég sok új helyszín került bele, sõt pl a Cordon, a Garbage, a Dark Valley és a bár területe is alaposan át lett alakítva(a többit még nem láttam). Kicsit változtattak a történeten is és a küldetések se ugyan azok. És van hozzá magyarítás is! Viszont a fegyverek ballisztikája sajnos hasonló mint az eredeti játékban.

Link to comment
Share on other sites

nyrfan

Na Stalkerek ha már unjátok a Zónát, akkor próbáljátok ki a Lost Alpha modot!

A mod Standalone és elég sok új helyszín került bele, sõt pl a Cordon, a Garbage, a Dark Valley és a bár területe is alaposan át lett alakítva(a többit még nem láttam). Kicsit változtattak a történeten is és a küldetések se ugyan azok. És van hozzá magyarítás is! Viszont a fegyverek ballisztikája sajnos hasonló mint az eredeti játékban.

Király! Ez a lost alpha modót már rég óta vártam, akkor ezek szerint most elkészült?

Link to comment
Share on other sites

Charger18

Király! Ez a lost alpha modót már rég óta vártam, akkor ezek szerint most elkészült?

Ráférne még 1-2 patch ami valszeg majd még jön hozzá(most a 1.3003-as verzió a legutóbbi). De én azt olvastam, hogy korábban adták ki a modot, mert "kiszivárgott egy korai bétaverzió."

Igazából én csak a fegyverekkel meg a jármûvezetéssel nem vagyok kibékülve, nincs sok új(igaz 3 revolver is bekerült ^_^ ) és a már említett ballisztika is lehetne jobb, mondjuk ez csak a játék elején problémás a modernebb fegyverek már megbízhatóbbak. Viszont a verdák vezetése az valami szörnyû. Tegnap meg észrevettem, hogy a Clear Sky szerû fegyver módolás is visszajött.

Link to comment
Share on other sites

gerro

Na Stalkerek ha már unjátok a Zónát, akkor próbáljátok ki a Lost Alpha modot!

grafikán esetleg javítottak kicsit?

inkább ezt vagy a complete modot próbáljam ki?

Link to comment
Share on other sites

nyrfan

én anno az oblivion lost moddal játszottam végig a stalkert 2x, az egy kifejezetten jól sikerült mod, jó néhány extrával(meg nehezítéssel). pl abba is vannak kitörések, ha jól emlékszem több fegyver, páncél ilyesmik.

Link to comment
Share on other sites

Charger18

grafikán esetleg javítottak kicsit?

inkább ezt vagy a complete modot próbáljam ki?

A Complete modot nem próbáltam még. A LA grafikája nem sokkal jobb mint bármelyik alap stalkeré, de azért elég szép. Sztem amúgy a CoP grafikája a legdurvább, gondolom a modok, is rátesznek még egy lapáttal.

Én a helyedben azért tennék egy próbát a LA-val, igaz a csomó új pálya nem annyira kidolgozott meg sok közülük inkább csak ilyen tranzit pályák, mint ahogy számomra kiderült, de aki szeret mászkálni, felfedezni az csípni fogja. A story ugyan az mint a SoC-ban csak itt lényegesen ki van bõvítve ill. van valami Dark Stalker vonal is de még nem értem ez, hogy kapcsolódik bármihez is.

én anno az oblivion lost moddal játszottam végig a stalkert 2x, az egy kifejezetten jól sikerült mod, jó néhány extrával(meg nehezítéssel). pl abba is vannak kitörések, ha jól emlékszem több fegyver, páncél ilyesmik.

Csak ha az Arsenal modot felrakod akkor lesz több fegyver, de amúgy tényleg az egyik legtökéletesebb mod a SoC-hoz.

Link to comment
Share on other sites

nyrfan

Megnézem ezt a LA modot, egész pontosan honnan lehet letölteni, vagy egyáltalán mit érdemes hozzá még leszedni?van patch vagy ilyesmi?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...