Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Star Wars: Knights Of The Old Republic 1 & 2: The Sith Lords


Lucky_Strike

Recommended Posts

_George_

Kössz.

Gond van; miután Nar Shaddaán megcsináltam minden küldit, két pazaakos kivételével amit nem is akarok elvégezni, visszatértem az Ében Héjára, hogy menjek tovább másik bolygóra, de senki sincs a hajón. :blink: Valami tipp?

Ez bug, ami emlékeim szerint akkor jön elõ amikor a Red Eclipse-nek meg kellene támadnia a hajódat. Vagy ezen már túljutottál?

Link to comment
Share on other sites

CsiziDani

Tovább szerkesztettem az eredit hsz-t mielõtt válaszoltál.

És igen túljutottam, mentem tovább, nincs elõtte lévõ mentésem már, gondoltam majd megjavul, de eszerint cseszhetem a játékom?

Link to comment
Share on other sites

_George_

Tovább szerkesztettem az eredit hsz-t mielõtt válaszoltál.

És igen túljutottam, mentem tovább, nincs elõtte lévõ mentésem már, gondoltam majd megjavul, de eszerint cseszhetem a játékom?

Igen, szerintem ez elszállt. Próbálj egy korábbi mentést betölteni, autosave mindig van.

Link to comment
Share on other sites

-moki-

Eh, a Disciple-bõl hogyan lehet sithet faragni? :D Mindig beletörik a bicskám. Mindig elfelejtem, hogy õ rosszul reagál arra, ha valakit pusztán passzióból levágok xD Nem rég értem vissza Koribanrõl és még most is kevés az influencem :'( Sosem tudtam még Sithet faragni belõle :'(

Link to comment
Share on other sites

-Dan-

Eh, a Disciple-bõl hogyan lehet sithet faragni? :D Mindig beletörik a bicskám. Mindig elfelejtem, hogy õ rosszul reagál arra, ha valakit pusztán passzióból levágok xD Nem rég értem vissza Koribanrõl és még most is kevés az influencem :'( Sosem tudtam még Sithet faragni belõle :'(

Amikor összeszeded Dantooine-on, be kell szedned pár ls pontot azzal h olyanokat mondogatsz neki amiket szeretne hallani - ezzel ugye õ megy le szépen a sötét oldal felé. Na szóval az Enclave-ben ki is tudod képezni erõhasználónak, aztán jóság lesz, mert onnantól kezdve tökmindegy mi a véleménye rólad, már sithnek kezeli a játék B)

//Legalábbis én így emlékszem :D//

Link to comment
Share on other sites

GustyX

Bendak Starkiller ellen van valami taktika az arénában Tarison? Lvl 3 vagyok és megfogadva a tanácsokat, megpróbálom így befejezni Tarist, hogy a jedi képességekre gyúrhassak majd. Azonban így....mondjuk azt, hogy nehéz :) :D. Pláne így elsõre :D.

Mellesleg mikor vált zöldre a sebzésem? Néha zölden mutatja. Wtf?

A kocsmában Felsõ Városban van egy Jergan nevû fickó, akivel nem tudok mit kezdeni, csak beszél nekem a csajozásról. Mit lehet vele kezdeni?

A 2. résszel kapcsolatban:

- ott már ki lehet lépni a szintlépésbõl? Itt idegesítõ, hogy kötelezõen el kell osztani a pontokat, ha egyszer beléptünk...

- egyáltalán: ott egybõl lépünk szintet vagy ott is csak akkor, ha minden kapott pontunkat elosztunk? Hülye egy rendszer... :blink:

- ott sincs olyan ablak/táblázat vagy bármi, amivel össze tudjuk hasonlítani az inventoryban lévõ cuccokat a rajtunk lévõkkel? Úgy vettem észre, itt csak akkor lehet, ha magamra öltöm és úgy hasonlítom.

- hogyan lehet beállítani, hogy ne az ellenméreg legyen az alapértelmezett "potion", hanem a gyógyítócsomag (a jobb alsó sarokban, balról a második rublika).

- fõkarakternek érdemes valamit tenni a lopakodásra?

- elsõ részre is: van benne szerelem?

Azt hiszem most csak ennyi :).

Ez egyben az elsõ rész kritikája is.

Mellesleg várom a 3. részt, amit remélem átláthatóbbá, egyszerûbbé tesznek majd, hogy a magamfajta "RPG"-s se úgy tolja végig, mint h&s-t.

Link to comment
Share on other sites

csontee

Bendak Starkiller ellen van valami taktika az arénában Tarison? Lvl 3 vagyok és megfogadva a tanácsokat, megpróbálom így befejezni Tarist, hogy a jedi képességekre gyúrhassak majd. Azonban így....mondjuk azt, hogy nehéz :) :D. Pláne így elsőre :D. rengeteg gránát és/vagy medpack

Mellesleg mikor vált zöldre a sebzésem? Néha zölden mutatja. Wtf?

ha zöld a sebzés, az azt jelenti, hogy meg vagy mérgezve - poison gránát, force plague stb..A kocsmában Felső Városban van egy Jergan nevű fickó, akivel nem tudok mit kezdeni, csak beszél nekem a csajozásról. Mit lehet vele kezdeni?If you're male, Jergen will leave you alone. If you're female, you'll be his prey. He'll attempt to con you into giving him credits in order to get back stage with the band. Once he gets them, he'll leave you high and dry. vagy http://starwars.wikia.com/wiki/Jergan

A 2. résszel kapcsolatban:

- ott már ki lehet lépni a szintlépésből? Itt idegesítő, hogy kötelezően el kell osztani a pontokat, ha egyszer beléptünk...auto level?:D ha már annyira nem érsz rá.

- egyáltalán: ott egyből lépünk szintet vagy ott is csak akkor, ha minden kapott pontunkat elosztunk? Hülye egy rendszer... :blink: ugyanúgy van mint az egyben, de több a max szint, talán 30+, asszem

- ott sincs olyan ablak/táblázat vagy bármi, amivel össze tudjuk hasonlítani az inventoryban lévő cuccokat a rajtunk lévőkkel? Úgy vettem észre, itt csak akkor lehet, ha magamra öltöm és úgy hasonlítom. minek kéne összehasonlítani? sebzés a legtetején, és hogy mire/mit ad pluszban, az it ott van felül, tehát még görgőzni sem kell a fontosabb adatokért - bár konkrét választ nem tudok adni

- hogyan lehet beállítani, hogy ne az ellenméreg legyen az alapértelmezett "potion", hanem a gyógyítócsomag (a jobb alsó sarokban, balról a második rublika). nyomogatod a nyilakat?

- főkarakternek érdemes valamit tenni a lopakodásra?hát, én egyszer kétszer használtam, hogy jobb pozícióban legyek

- első részre is: van benne szerelem?kettőben van, az biztos

Link to comment
Share on other sites

GustyX

Zöld sebzés: mármint nálam a menüben. Egyik fegyvernél zölddel írta ki a sebzésem, pedig nem láttam +méreg sebzést (vibrokardnál?)

Plusz creditért bármit... :D

Annak mi értelme??? Nem idõ kérdése, de engem marhára zavar, hogyha csak valamit meg akarok nézni, nem tudok visszalépni, meg el kell használnom az összes pontomat.

:blink: :blink: :huh:

Hogy tudjam mi mennyit sebezne. Az egy dolog, hogy kiírja az összes sebzésem, de nem tudom, a kezemben lévõ fegyver mennyit sebez, így folyton próbálgatom a fegyvereket. Nyilván ez azért lenne fontos, hogy egy eleve kisebb sebzésû fegyvert ne cserélgessek.

Ja, de mindig visszavált ellenméregre. :( Ez plusz szöszmösz harc közben...

Köszi! :)

Link to comment
Share on other sites

-Dan-

- elsõ részre is: van benne szerelem?

Egyszerûen válaszolva, van :)

Jobb, mint a 2ben.

Link to comment
Share on other sites

-moki-

Egyszerûen válaszolva, van :)

Jobb, mint a 2ben.

Nem csak a kettõben lévõnél jobb, hanem a sagában szereplõ összesnél :D Anakin és Padmé "viszonya" szinte nevetségesnek hat mellette :D Mondjuk ezzel nem mondtam sokat :D

Link to comment
Share on other sites

-Dan-

Nem csak a kettõben lévõnél jobb, hanem a sagában szereplõ összesnél :D Anakin és Padmé "viszonya" szinte nevetségesnek hat mellette :D Mondjuk ezzel nem mondtam sokat :D

Na ez igaz :) Valahogy mindegyik sántít kicsit, talán csak a Han/Leia páros volt okés - expanded universebõl meg nekem még a Luke/Mara kapcsolat kialakulása tetszett, de annak is össze lett csapva a vége... Na mindegy.

Maradjunk annyiban, hogy bár az új trilógiából a Revenge of the Sith a legjobb, ezt a párbeszédet 2:19-2:35 soha nem fogom megbocsátani Lucas-nak <_< :D Szinte... ááá... fáj :lol:

KotOR-hoz visszatérve, a BioWare már akkor megmutatta, hogy érti a dolgát ha a karaktereirõl van szó :)

Link to comment
Share on other sites

-moki-

Na ez igaz :) Valahogy mindegyik sántít kicsit, talán csak a Han/Leia páros volt okés - expanded universebõl meg nekem még a Luke/Mara kapcsolat kialakulása tetszett, de annak is össze lett csapva a vége... Na mindegy.

Maradjunk annyiban, hogy bár az új trilógiából a Revenge of the Sith a legjobb, ezt a párbeszédet 2:19-2:35 soha nem fogom megbocsátani Lucas-nak <_< :D Szinte... ááá... fáj :lol:

KotOR-hoz visszatérve, a BioWare már akkor megmutatta, hogy érti a dolgát ha a karaktereirõl van szó :)

Remélem, hogy a The Old Republic is ad valami hasonlóképpen kiváló történetet.

Link to comment
Share on other sites

Leo88

Remélem, hogy a The Old Republic is ad valami hasonlóképpen kiváló történetet.

kétlem. inkább csináltak vna kotor 3at
Link to comment
Share on other sites

alratar

Remélem, hogy a The Old Republic is ad valami hasonlóképpen kiváló történetet.

Biztos, hogy nem.

Hiszen MMO lesz, ahol lehetetlen egy nagyon erõs, remekbe szabott story vonalat adni.

Valamilyen szál lesz, de szerintem ilyen WoW, esetleg egy FPS szintû.

Link to comment
Share on other sites

_George_

Biztos, hogy nem.

Hiszen MMO lesz, ahol lehetetlen egy nagyon erõs, remekbe szabott story vonalat adni.

Valamilyen szál lesz, de szerintem ilyen WoW, esetleg egy FPS szintû.

Szerintem azért egy MMORPG-ben is össze lehet hozni egy tisztességes sztorivonalat és a Bioware meg is tudja ezt csinálni. Persze nagy az offline RPG-knél megszokott nagy konklúziókról le kell mondani de ezen kívül szerintem minden területnek és helyszínnek megfelelõ sztorit fognak adni ami a végén továbbvezet a következõ területre/helyszínre.

Link to comment
Share on other sites

alratar

Szerintem azért egy MMORPG-ben is össze lehet hozni egy tisztességes sztorivonalat és a Bioware meg is tudja ezt csinálni. Persze nagy az offline RPG-knél megszokott nagy konklúziókról le kell mondani de ezen kívül szerintem minden területnek és helyszínnek megfelelõ sztorit fognak adni ami a végén továbbvezet a következõ területre/helyszínre.

Én nem azt mondom, hogy nem lesz tisztességes story benne.

Csak annyit mondok, hogy a KOTOr szintjét nem fogja megütni.

Link to comment
Share on other sites

Leo88

Alratarnak van igaza, lesz story, csak gyenge.

Meg egyébként olvastam olyan dolgokat róla, hogy az rpg elemeket nagyon erősre akarják benne hagyni, tehát hogy kb. magadban is tudj játszani és vinni a storyt (inkább lesz küldizgetős single játék, mint egy normális (az én fogalomtáram szerinti) mmo).

Csak itt nem értem, akkor hogy jön be egy mmo? Viszel egy küldit, aztán jön valami überhardkocka nolife sith/jedi, agyonveri any.ádat is és kezdheted előlről? Tehát kb. ez lesz az mmo része, meg gondolom néha lennének szerverszintű összecsapások, amúgy single game (mert ugye még a companionos küldiket is npcekkel csinálod, lol)? Ezért cserébe kapsz gagyi grafot meg effekteket (csak ha belegondolunk, hogy milyen durva lenne egy mass effect 2 szintű cuccal a kotor 3) és ugye egy normál offline játékhoz képest 100.000 %-ra sokkal gagyibb sztorit.

Hajrá...

Link to comment
Share on other sites

Leo88
akkor pl a wow mitõl mmo? semmitõl csak a raidoktol meg az bgktõl meg az arena-tõl az itt is meglesz....

itt egy képa ronda grafikáról...

http://c0001841.cdn1.cloudfiles.rackspacec...151-zabrak1.jpg elhiszem hogy a stílusa nem tetszik de hogy ronda? nevetséges...

hát amennyit játszottam wowwal, ott azért többet lehetett együtt grindelni -ebben a játékban direkt kiemelték, hogy a küldetéseken lesz a legeslegnagyobb hangsúly, mint ahogy írtam is az elõzõ postomban-, de nálam az is elég szar, unalmas szinten van. bár nem tudom, szerintem itt még raid se lesz...wowban legalább az is nagyot dob a közösségi színvonalon. ha magamba akarok küldizni NEM mmoért fogok fizetni havonta 5k-t.

a grafnál meg direkt odaírtam, hogy ha figyelembe vesszük, hogy egy kotor 3nak milyen grafja lehetne, ha a mass effect 2bõl indulunk ki (a különbözõ animációkról, dialógusokról nem is beszélve), akkor ennek igenis nagyon gány ahhoz képest. de egyébként nálam még a graf lenne a 3. helyen, sokkal fontosabb a normálisan kidolgozott skillek (nem annyira leegyszerûsítve, mint az mmokban van (lehet van kivétel, TORban szar) és azok a hihetetlen faxa dialógusok, mint ME2ben vagy DAban (kidolgozottságra értem, pont olyan, mintha filmet néznénk)

Link to comment
Share on other sites

crocki

inkább ez legyen belõle, mint hogy ilyen mass effect 2 féle randiszimulátort csináljanak belõle. a biowaretõl meg kitelik, hogy rendes történetet raknak a játékba, csak el kell majd olvasni a questek leírását, nem csak átugrani fölötte, és ész nélkül grindelni.

amúgy én pl úgy képzelem el a dolgot, hogy adott a küldetés, és party kell hozzá, összeszedsz még két embert (kotor sztájl), és mehet a buli. na ez fa­sza lenne. mert komolyan, mintha egy küldetést feltétlenül egyedül vagy NPC-kkel kéne megcsinálni, és nem más playerekkel - csak elárulom, hogy ez volt az MMO-k alapkoncepciója.

Link to comment
Share on other sites

Leo88
inkább ez legyen belőle, mint hogy ilyen mass effect 2 féle randiszimulátort csináljanak belőle. a biowaretől meg kitelik, hogy rendes történetet raknak a játékba, csak el kell majd olvasni a questek leírását, nem csak átugrani fölötte, és ész nélkül grindelni.

amúgy én pl úgy képzelem el a dolgot, hogy adott a küldetés, és party kell hozzá, összeszedsz még két embert (kotor sztájl), és mehet a buli. na ez fa­sza lenne. mert komolyan, mintha egy küldetést feltétlenül egyedül vagy NPC-kkel kéne megcsinálni, és nem más playerekkel - csak elárulom, hogy ez volt az MMO-k alapkoncepciója.

jajj, hagyjuk már, tudod jól te is, hogy nem erről szólt a játék. egyáltalán nem volt kötelező megbaxni benne senkit. azzal meg ne foglalkozz, hogy ki hogyan szövi a történetet. ;)

ebben igazad van. de amiket olvastam róla régebben, azokból egyértelműen az jött le, hogy npckel lehet csak vinni, bár ha nem így van (és megtudták oldani, hogy egy bizonyos beszégetésbe beletudj szólni te is meg én is, és így akár teljesen másirányba vinni a dolgokat (mert itt nem az lesz, hogy odamész az npchez, aztán kattintasz kettőt és felvettél egy questet), mint ahogy te vagy én szerettem volna (valljuk be ezt nem csak nehéz megoldani, hanem baromság is)), akkor én kérek elnézést. ettől még fenntartom azon állításom, hogy lehet benne jó sztori, de egy szingli kotor 3 közelébe sem érhet.

Link to comment
Share on other sites

crocki

jajj, hagyjuk már, tudod jól te is, hogy nem errõl szólt a játék. egyáltalán nem volt kötelezõ megbaxni benne senkit. azzal meg ne foglalkozz, hogy ki hogyan szövi a történetet. ;)

fityfenét. az volt a legkidolgozottabb része a játéknak, és onnantól úszott minden. de ez nem a ME topic...

ebben igazad van. de amiket olvastam róla régebben, azokból egyértelmûen az jött le, hogy npckel lehet csak vinni, bár ha nem így van (és megtudták oldani, hogy egy bizonyos beszégetésbe beletudj szólni te is meg én is, és így akár teljesen másirányba vinni a dolgokat (mert itt nem az lesz, hogy odamész az npchez, aztán kattintasz kettõt és felvettél egy questet), mint ahogy te vagy én szerettem volna (valljuk be ezt nem csak nehéz megoldani, hanem baromság is)), akkor én kérek elnézést. ettõl még fenntartom azon állításom, hogy lehet benne jó sztori, de egy szingli kotor 3 közelébe sem érhet.

jó, persze, az nyilvánvaló volt már az MMO bejelentésekor, hogy NEM egy kotor3-at fogunk kapni. amúgy meg nem igyunk elõre a medve bõrére, biztos vagyok benne, hogy lesz a játéknak pozitív odlala is.

Link to comment
Share on other sites

-Dan-

inkább ez legyen belõle, mint hogy ilyen mass effect 2 féle randiszimulátort csináljanak belõle. a biowaretõl meg kitelik, hogy rendes történetet raknak a játékba, csak el kell majd olvasni a questek leírását, nem csak átugrani fölötte, és ész nélkül grindelni.

Lehet, hogy lesz rendes történet a TOR-ban, de most komolyan... 2004 óta várom, hogy megtudjam mi lett Revan-nal, erre ahelyett, hogy egy grandiózus single rpg-t csinálnának amiben az Unknown regions részeken kalandoznánk a Great sith empire-t kutatva összetett, csavaros, szerteágazó történettel, BioWare-hez méltó kidolgozott npc-kkel, látványos átvezetõkkel, omg momentekkel mit kapunk?

15 oldalnyi A4-es szöveget, hogy "Revan 500 évvel ezelõtt emlékezni kezdett, oszt' elment ide, Exile utánament, Bastila meg csak váááárt meg vááárt..."

Hagyjanak már lógva az mmo történetmeséléssel. Egyszerûen nem lehet úgy elõadni benne a sztorit, mint egy rendes rpg-ben.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...