Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Star Wars: Knights Of The Old Republic 1 & 2: The Sith Lords


Lucky_Strike

Recommended Posts

balugabi

Nos akk nekem lenne egy kérdésem is a kotor 1gyel kapcsolatban

ez 2 hszem máshonnan csak idemásoltam, hogy tuti megkapjam a válaszomat:)

Nem tom, hogy írták-e már, de nem fogok most átnézni 33 oldalt és remélem kapok választ bár az utolsó hsz már vagy fél éve volt, na szóval:

Feltelepítettem a kotor-t meg a magyarítást meg a magyar yavin modot, crackeltem. Aztán elindítom a játékot, kezdek egy új játékot, új karakter meg ienek, kezdõdik a sztori felkell a csávókám a hajón jön be a másik csávó aki egy darabig a haverunk lesz kinyitjuk az elsõ 2 ajtót kinyírjuk a 2 sith katonát aztán szembe is kinyitjuk az ajtót kinyírjuk azt a 2 sith katonát is ezután kb 10 sec múlva kilép a játékból.

Ezt mindig eljátsza velem és nem tok vele jáccani amikor elõször volt fent a gépemen a játék akkor is volt ien de az türhetõbb volt me kb csak 1-2 óránként csinálta ezt. Azóta ahányszor feltelepítem mindig ezt csinálja.

megvan a megoldás, de ehhez is lenne egy kérdésemXD

a kotor nem jól bírja az olyan procikat amik nem 1magosak, tehát a task manegerben vagy vagy affinity.exe-vel ki kell kapcsolni a többi magot vagy nem tom innen vettem az ötletet nem tom hogy ez most jóe de azt sem tom hogy ez az affinity.exe hol van?

"A duA dual-core-hoz kapcsolódó problémára megoldás lehet az affinitás állítása (pl. affinity.exe, ha addig nem jut el az ember, hogya task managerben állítsa), akkor csak egy magot használ.

al-core-hoz kapcsolódó problémára megoldás lehet az affinitás állítása (pl. affinity.exe, ha addig nem jut el az ember, hogya task managerben állítsa), akkor csak egy magot használ."

Link to comment
Share on other sites

_George_

Elindítod a játékot, alt-tab, megnyitod a feladatkezelõt, a folyamatoknál megkeresed az adott játékot, jobb klikk -> affinitás beállítása, és itt kiveszed a pipát az összes mag mellõl az elsõt kivéve.

Linkeltem a választ egy másik topikból neked, remélem segíteni fog.

Link to comment
Share on other sites

balugabi

Linkeltem a választ egy másik topikból neked, remélem segíteni fog.

ezt megcsináltam beléptem a játékba alt tab feladatkezelõ folyamatok jobbegér az swkotor.exe-re affinitás beállítás csak az elsõt hagytam kipipálva rányomok hogy OK visszalépek a játékba és ugyanaz aztán ezt eljáccom mégegszer és nem mentette el az affinitás változtatást ez má van? vagy ezt hogy lehet véglegesíteni hogy úgy maradjon? és hogy ha én ezt megváltoztatom akkor ez a beállítás csak a kotorra fog vonatkozni?

de sok kérdés:D

Link to comment
Share on other sites

_George_

ezt megcsináltam beléptem a játékba alt tab feladatkezelõ folyamatok jobbegér az swkotor.exe-re affinitás beállítás csak az elsõt hagytam kipipálva rányomok hogy OK visszalépek a játékba és ugyanaz aztán ezt eljáccom mégegszer és nem mentette el az affinitás változtatást ez má van? vagy ezt hogy lehet véglegesíteni hogy úgy maradjon? és hogy ha én ezt megváltoztatom akkor ez a beállítás csak a kotorra fog vonatkozni?

de sok kérdés:D

Ha csak a kotor.exe-re állítod akkor csak arra fog vonatkozni viszont minden indításnál újra be kell állítani. Legalábbis nekem sem sikerült másféle beállítást találnom. :)

Link to comment
Share on other sites

balugabi

Sajnos nem seg�_( 2 percig tal�ha enged j�ani azt�kil�

Csin�am egy olyat, hogy elkezdtem a storit �kb az el�a pont el�ahol kiszokott l�i elmentettem, most onnan folytattam �kb megint 2 percig engedett j�ani. percenk�i ment�kkel nem lehet j�ani:(

Azért köszönöm

majd megpróbálom tesóm gépén, az pentium 3as :D azon meg épphogy elfutna sztem :D

Edited by balugabi
Link to comment
Share on other sites

Meridius

Sok év után végre végigvittem a KoTOR 1-et, hát messze felülmúlja bármelyik Mass Effectet... imádom. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

balugabi

az én gépem túl jó a kotornak a tesómé meg túl gagyi neki sehogy sem tok vele jáccani:_(

az én gépemen 2 percig hagy jáccani aztán kilép de mivel a játék csak az 1 magos procikat szereti átállítottam a affinitást hogy csak 1 magot használjon a játék és így sem jó ugyan azt csinálja most ienkor mi a teendõ? am a patchelése ezt megoldja?

Link to comment
Share on other sites

hcpxlvir

Sok év után végre végigvittem a KoTOR 1-et, hát messze felülmúlja bármelyik Mass Effectet... imádom. :rolleyes:

Ezt azért nem mondanám. :) Nem mondom azt se, hogy a Mass Effect jobb. Más a két játék, ha jobban belegondolsz. Elhiszem, hogy neked jobban tetszik személy szerint, rám is nagy hatással volt mind a két rész amikor végigjátszottam õket (többször is). A Star Wars ancient világa olyan hangulatot áraszt, amit kevés játék tud visszaadni, hát ha még a kettõben bejön Kreia szerepe, akkor aztán totál díjnyertes (egyébként az is). Nekem nagyon tetszett kotor 1 és a 2.

Hozzá kell tennünk, hogy a Mass Effect jóval újabb játék, korszerûbb megoldásokkal, más gameplay designerrel, bár ez nem befolyásolja azt nálam, hogy melyik játék jobb (ezt félre is teszem). Nem igazán tudom összehasonlítani a két játékot (nyugodtan vitába szállhat velem ebben akárki, engem az õ véleményük is érdekel :P ), mert a Star Wars világa jóval másabb a Mass Effecténél. Mindkettõ jól megállja a helyét, nálam egy szinten helyezkednek el. Szaporíthatnám a szót, hogy miért, de... védjük a pixeleket! :)

Light Side vagy Dark Side? (ki hogyan vitte végig?)

Link to comment
Share on other sites

gebali1991

Ezt azért nem mondanám. :) Nem mondom azt se, hogy a Mass Effect jobb. Más a két játék, ha jobban belegondolsz. Elhiszem, hogy neked jobban tetszik személy szerint, rám is nagy hatással volt mind a két rész amikor végigjátszottam õket (többször is). A Star Wars ancient világa olyan hangulatot áraszt, amit kevés játék tud visszaadni, hát ha még a kettõben bejön Kreia szerepe, akkor aztán totál díjnyertes (egyébként az is). Nekem nagyon tetszett kotor 1 és a 2.

Hozzá kell tennünk, hogy a Mass Effect jóval újabb játék, korszerûbb megoldásokkal, más gameplay designerrel, bár ez nem befolyásolja azt nálam, hogy melyik játék jobb (ezt félre is teszem). Nem igazán tudom összehasonlítani a két játékot (nyugodtan vitába szállhat velem ebben akárki, engem az õ véleményük is érdekel :P ), mert a Star Wars világa jóval másabb a Mass Effecténél. Mindkettõ jól megállja a helyét, nálam egy szinten helyezkednek el. Szaporíthatnám a szót, hogy miért, de... védjük a pixeleket! :)

Light Side vagy Dark Side? (ki hogyan vitte végig?)

Nekem õszintén szólva abszolút nem jött be a Mass Effect, egynek jó volt, és bár ennek minden tényt ellent mond, de sokkal behatároltabbnak és egyszerûbbnek éreztem. Miután végigmentem rajta, egyszerûen semmi kedvem nem volt újra nekiikezdeni a másik oldalon, pedig a kotorokat kb. ötször végigtoltam egyenként, ahogy az összes többi olyan játékot is, amiben lehet a jó és gonosz között választani... Talán csak a Star Wars miatt, de a világ is jobban bejön, a harcrendszerrõl nem is beszélve, nem vagyok oda a taktikai lövöldékért, inkább preferálom a kotor-féle harcot :)

Link to comment
Share on other sites

JoeJoeJoe

Light Side vagy Dark Side? (ki hogyan vitte végig?)

Ami azt illeti, kicsit hülyén érzem magam, hogy voltaképpen csak "félig" játszottam végig a játékot, mivel light Side voltam minden alkalommal. Egyszer ugyan megpróbáltam gonoszul, de nem igazán ment, ráadásul úgyis csak a pénz jelentett különbséget a két oldal közt (fõleg az egyben), amibõl úgyis annyit van mindig, hogy el sem tudom költeni. Ja és a TSL-ben szeretek mindenkit befolyásolni, ami ugye Sithel nem igazán megy.

Link to comment
Share on other sites

balugabi

nekem má herótom van mindenki tud a kotor 1-gyel jáccani 2 magos procival nekem meg 4 magos procival 2-3 perc után kilép a játékból.

Link to comment
Share on other sites

ChipLecsap

"Tudjátok, egy eredeti Ízig-vérig Bioware játékot, csak a világ többi játékához lehet hasonlítani . Amiket nem a Bioware készített. " pont :)

Link to comment
Share on other sites

Cori

Ezt azért nem mondanám. :) Nem mondom azt se, hogy a Mass Effect jobb. Más a két játék, ha jobban belegondolsz. Elhiszem, hogy neked jobban tetszik személy szerint, rám is nagy hatással volt mind a két rész amikor végigjátszottam õket (többször is). A Star Wars ancient világa olyan hangulatot áraszt, amit kevés játék tud visszaadni, hát ha még a kettõben bejön Kreia szerepe, akkor aztán totál díjnyertes (egyébként az is). Nekem nagyon tetszett kotor 1 és a 2.

Hozzá kell tennünk, hogy a Mass Effect jóval újabb játék, korszerûbb megoldásokkal, más gameplay designerrel, bár ez nem befolyásolja azt nálam, hogy melyik játék jobb (ezt félre is teszem). Nem igazán tudom összehasonlítani a két játékot (nyugodtan vitába szállhat velem ebben akárki, engem az õ véleményük is érdekel :P ), mert a Star Wars világa jóval másabb a Mass Effecténél. Mindkettõ jól megállja a helyét, nálam egy szinten helyezkednek el. Szaporíthatnám a szót, hogy miért, de... védjük a pixeleket! :)

Light Side vagy Dark Side? (ki hogyan vitte végig?)

nekem a Mass Effect jobban tetszik annak ellenére, h hatalmas SW fan vok :P de egyebkent igaz, teljesen más a két játék, nem igazan lehet összehasonlitani max RPG elemekbe. de az meg igazsagtalan lenne, mivel a Mass Effect elég buta ilyen téren.

én az 1et Dark Sideként toltam, a 2õt Light Side. és elõször a 2õt toltam ki majd késõbb az 1et :D (mind2 olyan 3 éve?). ujra neki kene ulni, mer nagyon állat jatekok, de valahogy nincs kedvem :( (lehet, h azert mert old republicos környezetben jatszodik, en meg - annak ellenere, h imadom ezt is - ink a filmes világot szeretem)

Link to comment
Share on other sites

-Dan-

Light Side vagy Dark Side? (ki hogyan vitte végig?)

KotOR1, cirka 30 végigjátszás, kb 10x-er Dark side

KotOR2, cirka 20 végigjátszás, kb fele-fele arány.

Alapjáraton teljes mértékben a jó oldalt erõsítem, de a 2nek olyan állat feelingje volt dark side-on, hogy párszor muszáj volt gonoszkodni B)

Nekem õszintén szólva abszolút nem jött be a Mass Effect, egynek jó volt, és bár ennek minden tényt ellent mond, de sokkal behatároltabbnak és egyszerûbbnek éreztem. Miután végigmentem rajta, egyszerûen semmi kedvem nem volt újra nekiikezdeni a másik oldalon, pedig a kotorokat kb. ötször végigtoltam egyenként, ahogy az összes többi olyan játékot is, amiben lehet a jó és gonosz között választani... Talán csak a Star Wars miatt, de a világ is jobban bejön, a harcrendszerrõl nem is beszélve, nem vagyok oda a taktikai lövöldékért, inkább preferálom a kotor-féle harcot :)

Azért ne felejtsd el, hogy az SW mögött mekkora világ van, és hogy a BW a Mass Effect-et teljesen a nulláról építette fel úgy, hogy nincs neki sem SW sem ST hangulata... ami pedig sci-finél nagyon nagy szó.

Link to comment
Share on other sites

Lucky_Strike

KotOR1, cirka 30 végigjátszás, kb 10x-er Dark side

KotOR2, cirka 20 végigjátszás, kb fele-fele arány.

Alapjáraton teljes mértékben a jó oldalt erõsítem, de a 2nek olyan állat feelingje volt dark side-on, hogy párszor muszáj volt gonoszkodni B)

Azért ne felejtsd el, hogy az SW mögött mekkora világ van, és hogy a BW a Mass Effect-et teljesen a nulláról építette fel úgy, hogy nincs neki sem SW sem ST hangulata... ami pedig sci-finél nagyon nagy szó.

Na, végre valaki aki ilyen sokszor játszotta õket végig, nemcsak 3-4-5x. :)

Én az 1-et kb. 20x, a 2-t 10x játszottam végig. Nálam benne van a top 4-be a két játék, nem tudom miként, de annyi biztos, hogy az elsõ rész elõrébb áll mint a második.

Link to comment
Share on other sites

Cori

h lehet annyiszor végigtolni? :D átlagosan évente 3szor. lol elég durva :)

Link to comment
Share on other sites

-Dan-

Na, végre valaki aki ilyen sokszor játszotta õket végig, nemcsak 3-4-5x. :)

Én az 1-et kb. 20x, a 2-t 10x játszottam végig. Nálam benne van a top 4-be a két játék, nem tudom miként, de annyi biztos, hogy az elsõ rész elõrébb áll mint a második.

Az elõzõ topicba én írtam a legtöbb postot, megelõzve OJ-t :D Nagyon rá voltunk anno pörögve a témára, sajnos az archiválás miatt nem tudom megmondani pontosan, de mindketten 1000+ kommenttel gazdagítottuk az õs-topicot :)

Régen minden karácsony tájékán elõvettük vmelyik részt, és végigtoltuk õket - néha többször is. Most már az a baj, hogy mióta a téli szünet = vizsga idõszak, jelentõsen kevesebb idõm van játszani - meg most jön a Witcher 2, és végig kéne tolni még az 1et mentés miatt... Mindenesetre tervbe van véve még egy komplett KotOR1 végigjátszás (a 2t nemrég toltam végig restoration mod-dal).

Na de a lényeg, ha KotOR kérdése van vkinek keressen meg nyugodtan, szerintem 10bõl 9 kérdésre tudnék válaszolni :lol:

Link to comment
Share on other sites

Lucky_Strike

h lehet annyiszor végigtolni? :D átlagosan évente 3szor. lol elég durva :)

Úgy, hogy imádom a játékot, fõleg azután, hogy kijött, és rá pár évig játszottam velük nagyon sokat, fõleg, hogy kb. minden újrajátszásnál felfedeztem valami újat, magyarítás frissítések, stb. Az elmúlt 3-4 évben az 1-et talán 1x, a 2-t kb. 2x játszottam végig, szóval már több nem nagyon lesz.

Link to comment
Share on other sites

-Dan-

h lehet annyiszor végigtolni? :D átlagosan évente 3szor. lol elég durva :)

Már régen játszottam velük, kb 2 éve nem volt feltéve az 1, a 2 pedig másfél év után a nyáron került fel újra...

Amúgy ezért szeretem a BW-t, mivel megéri akár ennyiszer is végigtolni a játékait, mert gyk minden végigjátszáskor talál az ember vmi újat.

Link to comment
Share on other sites

Lucky_Strike

Az elõzõ topicba én írtam a legtöbb postot, megelõzve OJ-t :D Nagyon rá voltunk anno pörögve a témára, sajnos az archiválás miatt nem tudom megmondani pontosan, de mindketten 1000+ kommenttel gazdagítottuk az õs-topicot :)

Régen minden karácsony tájékán elõvettük vmelyik részt, és végigtoltuk õket - néha többször is. Most már az a baj, hogy mióta a téli szünet = vizsga idõszak, jelentõsen kevesebb idõm van játszani - meg most jön a Witcher 2, és végig kéne tolni még az 1et mentés miatt... Mindenesetre tervbe van véve még egy komplett KotOR1 végigjátszás (a 2t nemrég toltam végig restoration mod-dal).

Na de a lényeg, ha KotOR kérdése van vkinek keressen meg nyugodtan, szerintem 10bõl 9 kérdésre tudnék válaszolni :lol:

Nálam a resto mód valahogy kimaradt, de emlékszem, hogy talán mintha próbálkoztam volna vele, de nem ment.

Elmondod röviden, hogy mi van benne? Nameg egy linknek is örülnék. :)

Link to comment
Share on other sites

-Dan-

Nálam a resto mód valahogy kimaradt, de emlékszem, hogy talán mintha próbálkoztam volna vele, de nem ment.

Elmondod röviden, hogy mi van benne? Nameg egy linknek is örülnék. :)

Kerestem a képeimet amiket a visszaállított tartalomról csináltam, de még nem találtam... Ha sikerült találni mutatok mindenképpen.

Am a hangulathoz adott nagyon sokat hozzá a rest. mod, tényleg el lehet hinni hogy fejvadászok üldöznek a galaxisban, egy csomó új lehetõség van fõleg a befejezésekkel kapcsolatban, rengeteg új cutscene, párbeszéd, de a mod oldalán mindent megtalálsz:

Letöltési lehetõség - Mit állítottak vissza

Link to comment
Share on other sites

Lucky_Strike

Köszi. :)

Egyébként van még rajtam kívül olyan elvetemült, akinek van még egy nagyon halvány reménysugara egy kotor 3-ra?

Link to comment
Share on other sites

-Dan-

Köszi. :)

Egyébként van még rajtam kívül olyan elvetemült, akinek van még egy nagyon halvány reménysugara egy kotor 3-ra?

Szívesen! :)

Természetesen én! Egyszerûen nem akarom elhinni, hogy Revan és az Exile sztoriját így zárják le, és majd a ToR-ban egy "500 évvel késõbbi hõs személyében olvashatunk tekercseket" róluk...

Remélem, ha a TFU saga a végére ér - legalábbis bízom egy 3. részben abból is - akkor jön egy single KotOR3 ...

Link to comment
Share on other sites

-Dan-

Remek...

Igazából 1:30tól van a lényeg, na meg a ToR logo után. Ez mind szépnek és jónak tûnik, de kell a hóhérnak megint egy mmo...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...