Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Final Fantasy és JRPG őrültek Ide!


Kult13

Recommended Posts

grasslover

A dark aeonos mókákhoz sajnos grindelni kell keményen, nincs könnyebb út. Nem véletlenül lehet 150+ órát belerakni a játékba, ha mindent össze akarsz hozni.

Az a baj, hogy abból a 150-bõl 40 a szabadságig tartó játékidõ, 90 a dögunalmas fejlõdés, a maradék meg a szivatós minijátékok. Szerencsém volt egyébként, hogy szimpla egy óra után sikerült anno a chocobo race-es 0.00.00 alatt megnyerõs mini? :D A Khimari-s pillangós minit viszont esélytelen megcsinálni, a Blitzballozás szerintem élvezhetetlen, a Lulu-s villámkerülgetés meg egy elmebetegség. Szóval lehet megyek Sin ellen azt csõ <_<

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Athesz

Valaki aki ismeri a sorozatot útbaigazíthatna. :unsure: El akartam kezdeni a Tales of Eternia-t de egy pár oldalon Tales of Destiny II a neve. Más oldalon meg külön van Eternia is meg Destiny II is akkor most folytatás vagy mégsem?

Van egy olyan érzésem hogy ezekkel jól el leszek.

Link to comment
Share on other sites

Athesz

Ez a Tales of Eternia nagyon tetszik.Érdekes harcrendszer.És még szép is. :)

Link to comment
Share on other sites

Kult13

Tales of Eternia a rendes neve, csak Amerikában Tales of Destiny 2 néven jött ki. A Tales of Destiny 1-2 két külön játék, amiket majd én is végig akarok vinni, mert anno csak japánul volt, mostanra meg már ha jól tudom készült hozzájuk fan fordítás.

Egyébként szerintem az Eternia a sorozat legjobbja.

Link to comment
Share on other sites

Athesz

Adjak linket? :D

Akkor jól beleválasztottam. :) Még lent van a Destiny 1 ( a beszélõ kardos) U are a sword?! No im a teapot! :lol: )) majd utána azt.

Jó ez a harcrendszer csak az a baj hogy az ütleg váglak kicsit anarchikus nagy tömegben így h csak egyet irányítok igazából.

Asszem ez is állok a mezõn és szintezek féle lesz most egy kicsit.

Most értem az elsõ boss szerûséghez. Átgyalogol rajtam, területre ható spellt spammol x)

Link to comment
Share on other sites

Kult13

Adjak linket? :D

Akkor jól beleválasztottam. :) Még lent van a Destiny 1 ( a beszélő kardos) U are a sword?! No im a teapot! :lol: )) majd utána azt.

Jó ez a harcrendszer csak az a baj hogy az ütleg váglak kicsit anarchikus nagy tömegben így h csak egyet irányítok igazából.

Asszem ez is állok a mezőn és szintezek féle lesz most egy kicsit.

Most értem az első boss szerűséghez. Átgyalogol rajtam, területre ható spellt spammol x)

Adjá :D de csak abban az esetben ha teljesen levan fordítva, nem csak ilyen 70-80%-ig.

Mondjuk a héten tervezem befejezni a Baten Kaitost, aztán nem tudom játszok-e valamivel. Meglehet szünetelek egy darabig, bár ebbe a Destinybe bele nézek, mintha anno japánul játszottam volna vele egy kicsit. Nier meg lehet felejtős lesz, 12 órát beleöltem, de most úgy vagyok egy percet sem játszanék vele.

Link to comment
Share on other sites

Cortez_Corleone

Nier meg lehet felejtõs lesz, 12 órát beleöltem, de most úgy vagyok egy percet sem játszanék vele.

Még adj neki 3-4 órát, vagy legalább egyszer vidd végig. A mostani next-gen palettán a sztori szempontjából egyértelmûen a három legerõsebb darab között van.

Link to comment
Share on other sites

Kult13

Még adj neki 3-4 órát, vagy legalább egyszer vidd végig. A mostani next-gen palettán a sztori szempontjából egyértelmûen a három legerõsebb darab között van.

Az eddigiek alapján nem olyan nagy szám a sztori, de el kell ismernem nem is szar, annyira nem is klisés, és kiemelkedik a többi közül. Amivel marha nagy problémám van az a játékmenet, és hogy baromi unalmas számomra. Történet szempontjából a Lost Odyssey az ami mesteri, még ha hozzá vesszük az elmúlt generációk Jrpg termését akkor is, bõven. Tales of Vespariaé sem rossz, de az ugyanaz mint az elõzõ nemtudom hány Tales of részé.

Link to comment
Share on other sites

Cortez_Corleone

Az eddigiek alapján nem olyan nagy szám a sztori, de el kell ismernem nem is szar, annyira nem is klisés, és kiemelkedik a többi közül. Amivel marha nagy problémám van az a játékmenet, és hogy baromi unalmas számomra. Történet szempontjából a Lost Odyssey az ami mesteri, még ha hozzá vesszük az elmúlt generációk Jrpg termését akkor is, bõven. Tales of Vespariaé sem rossz, de az ugyanaz mint az elõzõ nemtudom hány Tales of részé.

A sztorivezetéssel annyi para van benne csak, hogy sok mindennek magadnak kell utána járnod, ha tudni akarod, hogy mégis WTF ez az egész (pl. hogy kapcsolódik a kezdõ 20xy év az aktuális eseményekhez), mivel a játék a régi Drakengard kvázi "folytatása".

Az A ending után megint végigviheted a játékot, amikor elég nagy cliffhangerként megfordulnak az események.

A harc meg a játékmenet valóban nem nagy szám, fõleg ha még mellé túl is grindeled magad, de ettõl függetlenül szerintem a karakterek és a sztori bõven elviszi a hátán a játékot.

Link to comment
Share on other sites

Kult13

Elkapott a szokásos évi FF hangulat, most a 8. rész személyében. :)

Kérdésem az lenne, hogy valakinek sikerült-e felturbózni a felbontást legalább 720p szintre? Van hozzá ilyen patch, de nekem abszolút nem sikerült mûködésre bírni. Xbox 360 kontrollerrel nyomnám, de feszt nem tudom beállítani az irány gombokat, még a d-pad-ot sem. Van erre valami megoldás,vagy csak jó ráb@sztam a xbox kontrollerrel, mert egy csomó emulátorral kínszenvedés a beállítása. Esetleg egy PS2 kontrollerhez a usb-s átalakító mennyibe kerül?

Valamint még olyanom lenne, ami nem igazán ide tartozik, de az FF8-ból nem sikerül a alt+F4-el való kilépés, mert a laptopon az F4-et ha megnyomom,akkor a kontrasztot tudom vele állítani. Lehet ezzel valamit kezdeni?

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Elkapott a szokásos évi FF hangulat, most a 8. rész személyében. :)

Kérdésem az lenne, hogy valakinek sikerült-e felturbózni a felbontást legalább 720p szintre? Van hozzá ilyen patch, de nekem abszolút nem sikerült működésre bírni. Xbox 360 kontrollerrel nyomnám, de feszt nem tudom beállítani az irány gombokat, még a d-pad-ot sem. Van erre valami megoldás,vagy csak jó ráb@sztam a xbox kontrollerrel, mert egy csomó emulátorral kínszenvedés a beállítása. Esetleg egy PS2 kontrollerhez a usb-s átalakító mennyibe kerül?

Valamint még olyanom lenne, ami nem igazán ide tartozik, de az FF8-ból nem sikerül a alt+F4-el való kilépés, mert a laptopon az F4-et ha megnyomom,akkor a kontrasztot tudom vele állítani. Lehet ezzel valamit kezdeni?

Szerintem az átalakítóval drágábban jössz ki mint egy igényesebb, középkategóriás, PC-re szabott gamepad-del. Nekem olyan van, aminek két csatlakozója is van: egy PS2-es, meg egy USB-s. Vagy három éve vettem, akkor került 4k-ba. Ja, és ez nem az az undorító PS-es kontroller fajta, amelyiken a szimbólumok helyett számok vannak, hanem felismerhető háromszög-kör-négyzet-kereszt :). Egyébként meg szedj le egy Xpadder-t: kicsit körülményes megszokni a beállításait, de ha ráérzel, akkor onnan kezdve bármihez hozzá tudod rendelni bármelyik kontrolleredet. Mondjuk Windows Media Playerhez (ha messze vagy a monitortól de ott nézel filmet, akkor mondjuk gamepad-del hangosítasz meg pause-olsz...stb :D), vagy Word-höz, MSN-hez... :D Poén nélkül meg persze olyan játékokhoz, amik alapból nem támogatják a gamepad-et.

Link to comment
Share on other sites

Karez

Most csak így felvetődött bennem, de lenne kedvetek esetleg egy játék magyarításban?

Konkrétan a Crono Trigger SNES verziójára gondoltam. Annyira nem nehéz, és csak a párbeszédeket fordítanám le, se többet.

Csak nem tudom hogy lenne-e értelme, plusz még azt se tudom melyik ROM bütykölővel tudnám kiszedni és visszarakni hibamentesen a magyarítást.

Jah és persze nem az eredeti amcsi kiadást fordítanám, mert ahogy olvastam cenzúráztak elég rendesen benne szövegileg, és csak a ps1-es és nintendo DS kiadáson van az eredeti szöveghű angol fordítás. (ugye ezt a két verziót már maga a Square-Enix adta ki)

Szerencsére ugyanúgy mint Final Fantasy VI-nál is, rajongók megcsinálták a szöveghű és módosítatlan fordítást is.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Most csak így felvetõdött bennem, de lenne kedvetek esetleg egy játék magyarításban?

Konkrétan a Crono Trigger SNES verziójára gondoltam. Annyira nem nehéz, és csak a párbeszédeket fordítanám le, se többet.

Csak nem tudom hogy lenne-e értelme, plusz még azt se tudom melyik ROM bütykölõvel tudnám kiszedni és visszarakni hibamentesen a magyarítást.

Jah és persze nem az eredeti amcsi kiadást fordítanám, mert ahogy olvastam cenzúráztak elég rendesen benne szövegileg, és csak a ps1-es és nintendo DS kiadáson van az eredeti szöveghû angol fordítás. (ugye ezt a két verziót már maga a Square-Enix adta ki)

Szerencsére ugyanúgy mint Final Fantasy VI-nál is, rajongók megcsinálták a szöveghû és módosítatlan fordítást is.

Nekem lenne kedvem, de ez irgalmatlan sok idõt vesz igénybe. Mindenesetre írj rám (itt, facebookon, mindegy), ha haladsz vele valamerre és mindenképp szívesen beugrok segíteni ;) Ugyan régen játszottam végig, de szerintem simán emlékszem annyira, hogy egy kis youtube-videó végigjátszás és netes walkthrough-okon keresztül szöveghû fordítást tudjak hozzátenni a produktumhoz.

Link to comment
Share on other sites

Athesz

Megláttam Grass kommentjét és elkezdtem Dragon Questezni. :) Nem volt sok idõm rá hétvégén úgy hogy eléggé az elején vagyok de nagyon be tud húzni. :D Most vagyok 15ös és most kezdtem el szintezni Doomingaleben, Brigadoomból meg el kellett menekülnöm akkora a tömeg. :D

Kicsit nyomozást folytattam hogy mire is számítsak:

És nem kicsi a terep úgy hogy attól hogy DS játék nem lesz egy rövid darab komolyan kell venni a dolgot. Grass neked már vannak társaid?

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Történetben nem járok még ott ahol te, kb 4-5 napja elõ se vettem, de társaim vannak, persze. Másabb a megoldása, mint a többi jrpg-nek, ugyanis neked kell õket is megalkotni, a stornway-i fogadóban - a pultos csajok közül a jobb oldalinál, ha jól emlékszem. Kiválasztod a kasztot, meg ugyanolyan karakterkészítõ jön be mint mikor a sajátodat csináltad.

Link to comment
Share on other sites

Athesz

Ha legyõzted a Brigadoomi bosst akkor oldja fel az alkímiát a Stornway-i kocsmában. (Találnak egy fazekat a pult alatt. :lol: )

Szerinted elsõ társnak egy Gyógyító jó lesz?

És a Litheness Skill ág mire jó?

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Ha legyõzted a Brigadoomi bosst akkor oldja fel az alkímiát a Stornway-i kocsmában. (Találnak egy fazekat a pult alatt. :lol: )

Szerinted elsõ társnak egy Gyógyító jó lesz?

És a Litheness Skill ág mire jó?

Ja, akkor ott még voltam :D

Én rögtön csináltam is három karaktert, egy warriort, egy thief-et és egy priest-et. Nagyon jó csapat, csak felháborítóan sokat kell tápolni, hogy beérjék a fõkaraktert :\

Link to comment
Share on other sites

Athesz

Az szép , három társ. Én meg magamban küzdök és pislogok hogy nehéz. :lol: :D Akkor a pap az fix hogy kell de lehet nézek mellé még egyet csak azt nemtom még mit.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Az szép , három társ. Én meg magamban küzdök és pislogok hogy nehéz. :lol: :D Akkor a pap az fix hogy kell de lehet nézek mellé még egyet csak azt nemtom még mit.

Ha egyedül nyomtad végig a Brigadoom helyszínt, akkor fogadd gratulációmat ;) :D

Link to comment
Share on other sites

Athesz

Ha egyedül nyomtad végig a Brigadoom helyszínt, akkor fogadd gratulációmat ;) :D

Köszi! Csak 3an vagyunk a csapatban de így is nagyon belassult a szintlépés hogy három fele kell osztani, viszont "biztos" hogy nem halunk meg. :D

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Köszi! Csak 3an vagyunk a csapatban de így is nagyon belassult a szintlépés hogy három fele kell osztani, viszont "biztos" hogy nem halunk meg. :D

Tudtommal nem oszlik meg az XP, csak aszerint kap minden karakter, hogy milyen magas szintû. Egy 15-ös karakter ugyanabból a csapat mobból pl kap 30 xp-t, egy mellette harcoló zöldfülû egyes szintû karakter meg 5-öt. Legalábbis én így láttam...

A jrpg-kben nem szokás megosztani az xp-t :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Athesz

Quarantombban spawnol a metal slime amit meséltél. 1200~1500expet ad. B)

Link to comment
Share on other sites

Athesz

Az emu úgy döntött hogy az egész ma délelõtti munkámat inkább nem veszi észre, volt egy áramszünet futás közben de már a mentés után, és inkább a tegnap esti állást tölti be nekem. Csak egy 5 szintet estem vissza. Én meg pislogtam h miért ilyen nehéz a bosst lenyomni. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Athesz

Azóta játszottál? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Cortez_Corleone

Én most épp az Eternal Sonatát gyûröm, nagyon bejövõs, a harcrendszer az általam játszott next-gen RPG-k közül szvsz a legjobb, nehéz beleunni, annak ellenére, hogy az ellenfelek nem feltétlenül változatosak. Viszont az egyik dungeonben úgy eltévedtem, hogy öröm volt nézni, 3 és fél óráig mászkáltam céltalanul, mire rájöttem, hogy hova is kéne menni :lol: Ennyire csúnyán még az FF XII-ben sem sikerült elkeverednem, pedig ott nagyon mûködik az open world.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...