Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Final Fantasy és JRPG őrültek Ide!


Kult13

Recommended Posts

Kult13

No jön angolul is a Xenoblade, ezen felbátorodva kipróbáltam a Japán verziót emulátorral. Nincs mese kell egy Wii, no nem most azonnal, de mindenképpen a következõ konzolom az lesz. Hatalmas helyszínek, iszonyat nagy látótávolság, pöpec hangulat, a zene meg egy csoda. Ami a legkeményebb, hogy az elején a nagy semmiben harcol két weapon(jobb szó nem jut rá eszembe, mert tényleg úgy néznek ki, mint az FF sorozatban), és tulajdonképpen ez két világ. A karjuk, lábuk, a törzsük, fejük, mind egy élõ világ, ahol a játék is játszódik, már csak ez nagyot dob a hangulaton és a történeten. Például az elején egy háborúba csöppenünk, majd ahogy kimegy az "atmoszférába" a kamera látjuk, ahogy a két weapon összecsap a kardal, és tulajdonképpen ez a harctér. Állat.

Link to comment
Share on other sites

Athesz

Lynx joined to my team.

Eeeeeh ez nem tetszik a régi testet akarom vissza kapni, hogy néz ez ki, nemár. Az normális mint általában szokott lenni, hogy nem értem h ez miért történt és egy rakás kérdésem lenne? :D Pl minek neki a testem? Meg mi ez a duma hogy õt megtagadni ugyanaz mint ha a saját létét tagadná meg? Mire fel ez a kapcsolat kettõjük közt? :unsure:

Még nagyon sok van hátra és én már annyira tolnám a Chrono Triggert az az idõutazós még ennél is hangulatosabb lehet. :)

Link to comment
Share on other sites

Kult13

Há majd mindent megtudsz a történet előrehaladtával, Lynx-et meg jobb ha megszokod :D legalábbis egy jó ideig.

Link to comment
Share on other sites

Athesz

Az nembaj ha majd kiderül csak én azt hittem h elsiklottam valami fontos fölött.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Karez

Ezen beszartam most :D

AyBZy9y0qvg

Link to comment
Share on other sites

Athesz

Kicsit most át álltam Crono Triggerre egyrészt csak õ lenne az elsõ rész plusz kicsit ehem unom a másodikat. :unsure: Most járok ott benne hogy fel kellene kutatni a hat sárkányt. Plusz egy rakat utalást így azért majd jobban megértek.

Link to comment
Share on other sites

Athesz

Retrós epic boosfight :D

[GSF] Picture

----

Elakadtam ilyen hülyeség miatt melyik gomb az l1+r1? :D

[GSF] Picture

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

grasslover

W - L1

E - L2

R - R1

T - R2

Link to comment
Share on other sites

Athesz

Pont azon filóztam délelõtt hogy eddig egy komolyabb ellenfelem se volt a játék alatt erre elértem Magushoz. :scare:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
grasslover

Nagyon sok idõ telt el azóta, hogy kedvet kapjak az FFX-hez. Ma megtörtént (vizsgaidõszak van, miért is ne? -_-).

Másfél órát mászkálok, fejlõdök a sivatagban, ilyen k*csög fûszerbolygóról csórt homokférgek ellen megyek...és jön egy cactuar. 10000 needles két körön belül háromszor és GAME OVER.

[GSF] Picture

Fuck you, mr. cactuar.

Link to comment
Share on other sites

Cortez_Corleone

Final Fantasy Type-0 gameplay, jó hosszú! :)

Engem hangulatra az iskolai elemek miatt az FF VIII-ra emlékeztet. Ígéretesnek tûnik, E3-on szerintem 90%, hogy bejelentik a nyugati megjelenést.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Final Fantasy Type-0 gameplay, jó hosszú! :)

Engem hangulatra az iskolai elemek miatt az FF VIII-ra emlékeztet. Ígéretesnek tűnik, E3-on szerintem 90%, hogy bejelentik a nyugati megjelenést.

Hú, de szörnyen nagy tereket mozgat és milyen borzasztóan sivár is az egész :D Ez amúgy akkor egy "15"?

Link to comment
Share on other sites

Cortez_Corleone

Hú, de szörnyen nagy tereket mozgat és milyen borzasztóan sivár is az egész :D Ez amúgy akkor egy "15"?

Eredetileg ugye a Fabula Nova Crystalisban lett volna, ami a XIII-as részeket tömöríti, de kivették valamilyen megfontolásból, viszont nem lett nagy önálló rész, hanem egy új sorozat kezdetének tekintik (állítólag tervbe van véve a Type-1, Type-2, stb. is).

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Eredetileg ugye a Fabula Nova Crystalisban lett volna, ami a XIII-as részeket tömöríti, de kivették valamilyen megfontolásból, viszont nem lett nagy önálló rész, hanem egy új sorozat kezdetének tekintik (állítólag tervbe van véve a Type-1, Type-2, stb. is).

Eléggé olyan érzése van ezzel az embernek, hogy csak a névvel akarják eladni. Bár tény, hogy egy teljesen új sorozat meg alapvetõen nagyon nehezen érne el akkora image-t, hogy képesek legyenek FF-szintû eladásokat produkálni. Ettõl függetlenül én felfoghatatlannak tartom, hogy miért nem készítenek még mindig egy normális folytatást a VII-nek, amikor akármi is lenne benne (na jó, majdnem) úgyis bármiféle egyéb új FF-részt letarolna pénzügyileg. Ha az FFX-nek képesek voltak egy erõltetett sequelt eszkábálni, nyomokban körökre osztott rendszerrel, akkor a VII miért csak PSP-s prequelt és hack n' slash sequelt kap? Az Advent Children is ott volt, látványban aláz, storyban félelmetesen alul teljesít, de mégis libabõr-feszt egy rajongónak. Egy normális, random encounteres, körökre osztott, klasszikus nevekkel tarkított folytatás egy akár ügyefogyott történettel is kegyetlenül jól sikerülne. Teljesen értelmetlen számomra, hogy miért kell minden egyes résznek egy teljesen más világban játszódnia (ellenpélda: FF12 a Vagrant Story és a Tactics világára épít, csak ugye teljesen másik idõben, ezáltal kb ugyanott vagyunk), ahelyett, hogy egy összefüggõ, régi ismerõsökkel és helyszínekkel telepakolt rész tuti befutó lehetne? Tény, hogy néhány rajongó lehet, hogy alapvetõen dacból nem ülne neki "mert az már nem ugyanaz" és ennyi év után bolygatni lehet, hogy hamvába holt ötlet, de...eddig miért nem jutott eszükbe? A Square/soft/-Enix ilyen irányba haladással szépen az enyészeté lesz...

---

Egyébként a XII-t baromira meguntam, visszaültem az X elé, ami meg a körökre osztott, tradicionális vonal miatt most jobban megfogott. Most már lehet, hogy végigülöm végre...

Link to comment
Share on other sites

Karez

Hogy olajat tegyek a tűzre.

Elméletileg a közeledő "PSP 2" vagy ismertebb nevén a Sony NGP-re a Square-Enix a Final Fantasy VII remake-et szeretné megálmodni!

Ez állítólag onnan derült ki, hogy az egyik amerikai SE terjesztőcég kapott levelet, hogy az idén év végén megjelenő új PSP gépre, többek között a FF VII-rész újragondolása lenne az egyik nagy nyitócím.

Az ígéretek szerint amiatt is, mert a SE olcsón akarja megúszni, és egy XIII vagy a lassan hat éve készülő versus XIII hatalmas monumentális HD újraértelmezést nem akarnak.

Hanem csak annyit, hogy fogják a régi jól bevált helyszíneket, kicserélnek minden grafikai elemet (figuráktól a háttereken át mindent), megtoldva HD átvezetőkkel szinkronokkal és bár nincs megerősítve, de egy XIII részhez hasonló de körökre osztott harcrendszert is kapna.

Bár nagyon meg kérdőjelezhető ez a levél, de eleddig a Square-Enix nem nagyon cáfolta, vagy kommentálta a kikerült hírt, de páram mondják hogy "túl szép hogy igaz legyen" azaz, csak egy jól sikerült FAKE anyag.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Hogy olajat tegyek a tûzre.

Elméletileg a közeledõ "PSP 2" vagy ismertebb nevén a Sony NGP-re a Square-Enix a Final Fantasy VII remake-et szeretné megálmodni!

Ez állítólag onnan derült ki, hogy az egyik amerikai SE terjesztõcég kapott levelet, hogy az idén év végén megjelenõ új PSP gépre, többek között a FF VII-rész újragondolása lenne az egyik nagy nyitócím.

Az ígéretek szerint amiatt is, mert a SE olcsón akarja megúszni, és egy XIII vagy a lassan hat éve készülõ versus XIII hatalmas monumentális HD újraértelmezést nem akarnak.

Hanem csak annyit, hogy fogják a régi jól bevált helyszíneket, kicserélnek minden grafikai elemet (figuráktól a háttereken át mindent), megtoldva HD átvezetõkkel szinkronokkal és bár nincs megerõsítve, de egy XIII részhez hasonló de körökre osztott harcrendszert is kapna.

Bár nagyon meg kérdõjelezhetõ ez a levél, de eleddig a Square-Enix nem nagyon cáfolta, vagy kommentálta a kikerült hírt, de páram mondják hogy "túl szép hogy igaz legyen" azaz, csak egy jól sikerült FAKE anyag.

Nemrég nagyon azt bizonygatta az SE, hogy milyen sokáig tartana a VII remake, de még mindig egyszerûbb kis képernyõre összetenni mint PS3-as nagy kivetítõre...csak akkor meg egy remake lenne az új készülék húzóneve? Az elég nagy fail.

Link to comment
Share on other sites

Kult13

Most úgyis a remake-ek korszakát éljük, a SE meg fõleg. Gondolom a kisebbik tábort erõsítem, akik nem akarnak egy FF7-8 újragondolást semmilyen formában. Nálam lehet hogy a szinkron miatt is elvérezne, az elõre renderelt hátterekrõl hiányáról nem is beszélve. Ha én bármelyikkel akarok játszani, akkor elõveszem, ezt gyakrolatilag mindenki megtudja tenni, nem hinném hátrány lenne az hogy nem HD. Na meg aztán túl sok emlék fûzõdik mindkét játékhoz, úgy ahogy anno a 90-es évekbe ütött. Mondjuk a kettõ közül bármelyiket is adják ki, garantált a 8-10 vagy több milliós eladás. Én meg gonosz leszek, nem érdemelné meg a SE, gyártsanak új játékokat, új címeket, és azért zsebeljék be a sok pénzt, mert ami most megy náluk az siralom.

Az FF7-el meg úgy vagyok hogy semmit nem akarok már látni belõle. AC, Dirge of Cerberus, Crisis Core, Before Crisis bõven elég volt, sok is. Egy folytatás felesleges lenne, max teljesen új szereplõkkel, de a világból meg már mindent láttunk a játékban, pár évvel késõbb nem hinném, hogy több város, falu épült volna. Meg folytatásnak ott van a szerény AC. Minden formában(játék, anime, manga) csak erõltetetttséget éreznék, a 8-ból meg fõleg.

Link to comment
Share on other sites

Karez

Érdekes kijelentés, úgy nézve hogy a 8.részbõl pl. semennyi folytatás vagy mellékszálat soha nem ért meg, mióta megjelent. :rolleyes:

Vannak olyan Final Fantasy részek, amik a nagy sikerre való tekintettel, a SE külön értékeli és támogatja is azok folytatását.

El eddig az 1., 2., 4., 7., 10., és most a 13.részek azok, amik már többféle verzióban megjelentek, és mindegyik kapott/kapni fog folytatást vagy mellékszálat.

Ezek között kiemelkedõen ott van a 7.rész is mint tudjuk. SE el is szaladt rendesen a ló ezen a téren. Valahogy a Advent Children és a Crisis Core után nem is kellene többet zaklatni, holmi mobilos marhaságokkal.

Dirge of Cerberus azért nem hozom ide, mert az frappánsan nem rondít bele a szériába, hanem kivesz egy fontosabb karaktert, és a környezetet megtartva egy saját sztorit mesél el. Amit nem kötelezõ befogadni, vagy játszani vele, és sokat nem is veszít az ember, max. egy élménnyel lesz gazdagabb. (vagy nem)

Link to comment
Share on other sites

Kult13

Első bekezdésed nem tudom nekem szólt-e, de nem is írtam olyat, hogy bármi folytatás érkezett volna. És szerintem ez így normális, nehogy már az legyen a baj, hogy dehogy még ebből nem is készült remake. A 8. rész pont egy kerek sztorit zár le, amihez még nagyon hozzá tenni sem lehet egyik karakterrel sem, mert minden meg volt benne, és ha még az emberek GF-eket és varázslatokat is használtak, akkor is olyan érzés kering amikor játszol vele, hogy ez akár Japánban is játszódhatna a mi korunkban, hisz semmi olyan nagy hű de fantasy nincs benne. Oké Esthar city, meg a vége felé 1-2 helyszín azért már átmegy abba, de a mellékszereplők, mint mondjuk Cid, teljesen hétköznapi karakter.

Dirge of Cerberus történetileg nem vett el semmit, és még jó is volt úgy ahogy, de maga a gameplay borzadály, értelmesebb lett volna egy animét összedobni, mint a last order esetében.

Link to comment
Share on other sites

Cortez_Corleone

Eladnám a PC-s Final Fantasy VIII-at. Sikerült végre szereznem jó árban PSX-es változatot, így a PC-stõl megválnék, már nem valószínû, hogy még egyszer ezen a platformon játszanék vele. A lemezek helyenként karcosak, de még természetesen bírják a strapát. A doboza sincs meg. Jelképes összeget kérnék érte. Ajánlatokat PÜ-ben vagy e-mailben cortez71 [kukac] gmail [pont] com.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Eladnám a PC-s Final Fantasy VIII-at. Sikerült végre szereznem jó árban PSX-es változatot, így a PC-stõl megválnék, már nem valószínû, hogy még egyszer ezen a platformon játszanék vele. A lemezek helyenként karcosak, de még természetesen bírják a strapát. A doboza sincs meg. Jelképes összeget kérnék érte. Ajánlatokat PÜ-ben vagy e-mailben cortez71 [kukac] gmail [pont] com.

Simán ugranék érte, ha nem lenne meg nekem is PS-es verzióban :) Meg a doboz nélküliség is valahogy elriaszt tõle... :)

---

Mellesleg hamarosan végzek az X-szel -_- Most értem el Zanarkandba, vagyis már annak is a fõbossával harcolok. Aztán meg nekiállok fejleszteni és a durva fegyverekért, overdrive-okért küzdeni.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
grasslover

A tetves, kislámpás, kiskéses, bújkálós prostituált édesanyukáját tonberrynek -_- Nem túlzok, ha azt mondom, hogy egy órán át folyamatosan ide-oda mászkáltam, hogy végre be tudjam gyûjteni...de nem volt hajlandó elõjönni.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Van valami módja annak, hogy úgy menjek vissza bizonyos templomokba, hogy ne kelljen dark aeonokkal csatázni? :\ Shiva és Valefor is azonnal lealáz...ha szerencsém van, akkor Tidus kezd és nem az aeon, úgy sikerül rögtön flee-zni egyet. De a templomokba nem lehet bemenni, mert az utat elállják...netes leírásokban ajánlják Anima és Magus Sisters aeonokat, csak ahhoz meg azokba a templomokba kéne visszamennem ahol a dark aeonok eleve állomásoznak - a Bevelle ládák ki vannak nyitva, azt nem hagytam ott. Vagy Besaidban, vagy a Macalania Lake utáni, Shiva-s, fagyos templomban lesz az utolsó láda, csak az kellene már az Anima-s secrethez.

Nem mondom, hogy túlságosan sokat tápoltam volna a karaktereket, de nagyobb fennakadást egyik boss sem jelentett (Yunalesca is csak amíg a death-t nyomatta és rá nem jöttem, hogy a zombie tökéletes védelmet nyújt, amúgy nem igazán tudott mit kezdeni a csapattal). Ellenben az Omega Ruinsban gyakran aláznak le sima mobok is, a dark aeonok meg brutál módon aláznak. (Celestial weaponje van már Tidusnak, Rikkunak és Auronnak, ha esetleg kérdés lenne :D).

Link to comment
Share on other sites

Kult13

Tudtommal nem, én így szívtam meg Tidus fegyverét, az utolsó darab ott lett volna, ahol Dark Bahamut is volt, mondanom sem kell hamar kinyírt. Aztán bele is untam az egészbe, végigvittem, aztán soha többet elõ.

Tonberry 1 órás keresése semmi, a XII-ben vannak cifrább dolgok, nekem az egyik fegyvert megcsinálni több mint 20 óra volt, a huntok között is volt olyan amit egy egész vasárnap délután agyvérzés közepette kerestem. De legalább jó emlékek maradtak utána. :)

Link to comment
Share on other sites

Cortez_Corleone

Van valami módja annak, hogy úgy menjek vissza bizonyos templomokba, hogy ne kelljen dark aeonokkal csatázni? :\ Shiva és Valefor is azonnal lealáz...ha szerencsém van, akkor Tidus kezd és nem az aeon, úgy sikerül rögtön flee-zni egyet. De a templomokba nem lehet bemenni, mert az utat elállják...netes leírásokban ajánlják Anima és Magus Sisters aeonokat, csak ahhoz meg azokba a templomokba kéne visszamennem ahol a dark aeonok eleve állomásoznak - a Bevelle ládák ki vannak nyitva, azt nem hagytam ott. Vagy Besaidban, vagy a Macalania Lake utáni, Shiva-s, fagyos templomban lesz az utolsó láda, csak az kellene már az Anima-s secrethez.

Nem mondom, hogy túlságosan sokat tápoltam volna a karaktereket, de nagyobb fennakadást egyik boss sem jelentett (Yunalesca is csak amíg a death-t nyomatta és rá nem jöttem, hogy a zombie tökéletes védelmet nyújt, amúgy nem igazán tudott mit kezdeni a csapattal). Ellenben az Omega Ruinsban gyakran aláznak le sima mobok is, a dark aeonok meg brutál módon aláznak. (Celestial weaponje van már Tidusnak, Rikkunak és Auronnak, ha esetleg kérdés lenne :D).

A dark aeonos mókákhoz sajnos grindelni kell keményen, nincs könnyebb út. Nem véletlenül lehet 150+ órát belerakni a játékba, ha mindent össze akarsz hozni.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...