Jump to content
GSForum - Segélyvonal

3d Animálás Illetve Minden Ami Cg


oPalRx7

Melyik programot részesíted elõnyben/ismered/hallottál róla?  

28 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

sirpalee

Magyarázhatnám órákig min bukik el a blender, de úgysem értenéd, ha csuklóból ezt linkelted ;)

Link to comment
Share on other sites

kaliban

Magyarázhatnám órákig min bukik el a blender, de úgysem értenéd, ha csuklóból ezt linkelted ;)

Fogalmam sincs de magyarázhatnád :D Nekem ez azért elég meggyõzõ munka.

Link to comment
Share on other sites

sirpalee

Fogalmam sincs de magyarázhatnád :D Nekem ez azért elég meggyõzõ munka.

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

kaliban

[GSF] Picture

Ez is Blender ? :D :lol:

Link to comment
Share on other sites

kissgy1028

Az alternatíva azt is jelenti, hogy lecserélheted az egyik eszközt a másikra. Az esetek 99%-ban nem lehet a fizetõs progikat lecserélni blenderre, mert buta. Pont.

Én is eredeti "modellezõt" használok, és folyamatosan gondok vannak vele. Részben a mi cuccainkkal, részben a beépített dolgokkal. Az eredeti sosem megoldás a fagyásra, mert a legtöbb törés olyan, hogy a licensz szerverhez nyúl hozzá, magához a programhoz nem...

Megkérdezhetem, hogy milyen modellezõ programot használsz, és milyen komplexitásúak a cuccaid? (pár egyszerû modellnél minden ultrastabil általában...)

3D Studio Max 2009-et használok. A modellek komplexitása pedig az igényektõl függ rendszerint.

Itt megtekinthetsz néhány munkát.

3D modellezés

Link to comment
Share on other sites

_AATT_

Aki segítene egy modellben (csak pár résznél) és már nagyon vágja a modellezést az pls dobjon egy PM-et.

Elõre is kösz!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
sirpalee

3D Studio Max 2009-et használok. A modellek komplexitása pedig az igényektõl függ rendszerint.

Itt megtekinthetsz néhány munkát.

3D modellezés

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

djlaczoka

Van egy kis gondom, ami nem is gond, csak nem értem.

A lényeg, cinema 4d 12, egy emiterel nyomatom a kockákat, rendben leis adja, de mikor renderelem, akkor csak néhányat jelenit meg, Esetleg tipp ennek mi a pontos oka ? Segítséget elõre is köszönöm ;)

Link to comment
Share on other sites

sirpalee

Van egy kis gondom, ami nem is gond, csak nem értem.

A lényeg, cinema 4d 12, egy emiterel nyomatom a kockákat, rendben leis adja, de mikor renderelem, akkor csak néhányat jelenit meg, Esetleg tipp ennek mi a pontos oka ? Segítséget elõre is köszönöm ;)

Picit részletesebben? ;)

Link to comment
Share on other sites

djlaczoka

Picit részletesebben? ;)

Szoval: Van egy Kocka Objectem, és azt emiterben használom, gondolom tudod mi az emiter, ha nem ez egy efflector, amibe ha beteszek valami megsokszorozza és nyomja ki magábol. Ennél szakszerübben nem tudom elmondani. Na de a lényeg, miután minden beállitás megvolt, és elinditom a kép renderelését. akkor nem jelenik meg minden object ami a képen van. Néztem nem e valami beállitás, de nem vettem észre semmi furcsát. Ha még valami részlet érdekelne akkor kérdezd konrétan. Mert sajnos ennél részletesebben nem tudom leírni.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
sirpalee

Újabb magyar cg filmecske :)

Link to comment
Share on other sites

Razon

Újabb magyar cg filmecske :)

Ezt magyarok készítették? :blink: Akkor grat nekik, nagyon tetszik. Meg a zene is.

Link to comment
Share on other sites

sirpalee

Ezt magyarok készítették? :blink: Akkor grat nekik, nagyon tetszik. Meg a zene is.

Koszi :)

Link to comment
Share on other sites

Razon

Koszi :)

Netán te is része voltál a készítésnek? :o Min dolgoztál?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
sirpalee

Picit erõs nem?

Netán te is része voltál a készítésnek? :o Min dolgoztál?

Igen, shadereket fejlesztettem, a render pipelinen dolgoztam, render problémák megoldása, no meg fõleg technológiai fejlesztés :) .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Razon

00gAbgBu8R4

Link to comment
Share on other sites

djlaczoka

Sziasztok !

Lenne egy kérdésem.

Cinema 4D használok (12es).

Egy emiterel golyokat renderelek egy feliratba. Na már most azzal nincs is gond, amikor egy sima scene rendert tolok rá, minden okés, de amikor már az anyagot renderelem, nem jelenik meg az össze golyo ami ott van. Nem igazán értem a dolgot. lehet valami limit van beállitva , amiröl nem tudok ? Remélem érthetõ a kérdésem. De itt a kérdéses probléam képekben.

http://kepfeltoltes.hu/110803/5809794831_w...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/110803/363059832_ww...ltoltes.hu_.jpg

Elsõn rajta van ahogy kell, de a render rendernél nem jelenik meg... Ennek az okát keresem, aki kérem tud segitsen nekem ebben =)

Link to comment
Share on other sites

djlaczoka

Megoldódott :) Idehaza nem nagyon pörög a cinema 4d forum élete... nem csak itt, sehol sem.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
_AATT_

Sziasztok!

Valaki tudna segíteni egy olyan bump mapot készíteni?

[GSF] Picture

Ezt a felületet akarom létrehozni, de sehogy se sikerül. Még nem csináltam bump mapolást

Link to comment
Share on other sites

RamMiki

Nos pár ötlet. Rajzolsz egy ismétlõdõ képet amin van ferdén kör és azt teszed be szinnek meg bump mapnak. Vagy kifurkálod az anyagot vagyis ténylegesen ugy modellezed le ahogy van "Duplicate speciálvá" nem olyan sokaig tart.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
_AATT_

Nos pár ötlet. Rajzolsz egy ismétlõdõ képet amin van ferdén kör és azt teszed be szinnek meg bump mapnak. Vagy kifurkálod az anyagot vagyis ténylegesen ugy modellezed le ahogy van "Duplicate speciálvá" nem olyan sokaig tart.

Köszi! Nagyjából sikerült

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Alan

Hali.

Maya 2012 használok, és a Scale tool manipulatorom eltünt, de csak az. A többi rendesen mûködik. Próbáltam már, hogy kitörlöm a prep mappát, hogy minden nulláról induljon és az sem segített. Ha elindítom a progit akkor üres scene-re létrehozok egy geometriát akkor megy, de ha megnyitok egy régebbi scene-t akkor már nem...

pls Help.

Link to comment
Share on other sites

RamMiki

Hali.

Maya 2012 használok, és a Scale tool manipulatorom eltünt, de csak az. A többi rendesen mûködik. Próbáltam már, hogy kitörlöm a prep mappát, hogy minden nulláról induljon és az sem segített. Ha elindítom a progit akkor üres scene-re létrehozok egy geometriát akkor megy, de ha megnyitok egy régebbi scene-t akkor már nem...

pls Help.

ha nyomsz egy R betüt elõjön a szerszám ?

Link to comment
Share on other sites

Alan

ha nyomsz egy R betüt elõjön a szerszám ?

nem

Link to comment
Share on other sites

RamMiki

nem

Én még 2012 nem láttam nekem csak 2011 es van. Maya jól alakítható program de nem hiszem hogy megengedné hogy ki törölj egy egész szerszámot. Plug-in managgerben esetleg lehet hogy ki lódolódik de ez csak ötlet. Installáld ujra a programot más ötletem nincs.

Ha viszont tényleg nem használ semmi akkor exportáld valahogy a modelleket es késöbb inportáld meg töröld belõlük a létrehozás folyamatát. Akkor hátha nem örökli a fálj azt hogy nincs nyomorító szerszám.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...