Jump to content
GSForum - Segélyvonal

3d Animálás Illetve Minden Ami Cg


oPalRx7

Melyik programot részesíted elõnyben/ismered/hallottál róla?  

28 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

amiron

A 3. Blenderrel készült, fain rövidfilm, a Sintel:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
GTA007

Sziasztok,

Lenne egy kérdésem a 3D Studio Max-al kapcsolatosan.

(Megpróbálom érhetõen elmagyarázni)

Ugye pl. ha létrehozok egy sima beépített "Teapot" (Teáskannát) azt azonnal lehet módosítani a Parameters (Paraméterek) résznél a Szegmensek számát, ezáltal lehet növelni és csökkenteni a modell részletességét.

Viszont ha készítek egy egyénileg készített testet-modellt, azt hogyan tudnám megnövelni, vagy csökkenteni a szegmenseket? Az megoldható? (Pl. ha túl részletesen, vagy nem túl részletgazdag) készítettem egy adott dolgot... csökkenteni vagy növelni a polygon-ok számát...

(Mondjuk ez a low poly lényeg..., de gondoltam megkérdezem hogy ez módosítható-e..)

A választ elõre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

kissgy1028

Sziasztok,

Lenne egy kérdésem a 3D Studio Max-al kapcsolatosan.

(Megpróbálom érhetõen elmagyarázni)

Ugye pl. ha létrehozok egy sima beépített "Teapot" (Teáskannát) azt azonnal lehet módosítani a Parameters (Paraméterek) résznél a Szegmensek számát, ezáltal lehet növelni és csökkenteni a modell részletességét.

Viszont ha készítek egy egyénileg készített testet-modellt, azt hogyan tudnám megnövelni, vagy csökkenteni a szegmenseket? Az megoldható? (Pl. ha túl részletesen, vagy nem túl részletgazdag) készítettem egy adott dolgot... csökkenteni vagy növelni a polygon-ok számát...

(Mondjuk ez a low poly lényeg..., de gondoltam megkérdezem hogy ez módosítható-e..)

A választ elõre is köszönöm!

Az összes Standard Primitives-nek lehet a szegmensszámát állítani, nemcsak a teapotnak. Mielõtt nekikezdesz modellezni célszerû eldönteni, hogy highpoly modellt készítesz, vagy nem.

Ha mondjuk átalakítottad már editable poly-vá, akkor pedig simán tudsz vertexeket, éleket, poligonokat stb, elátvolítani, vagy hozzáadni a modellhez, de 3DS Max nem tudja a gondolataidból kitalálni, hogy te miket szeretnél eltávolítani, ehhez neked kell kijelölni az eltávolítandó részeket.

Tesselate-tel egyébként egyszerûen növelhetõ a poligonszám.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Razon

Modellezni ti tutorialok szerint tanultatok? Mert szeretnék összehozni 1-2 dolgot, de jó lenne megtanulni pár alapot. Blendert használok, wikibookson találtam ilyen Blender Noob to Pro könyvet, egész jónak tűnik.

Link to comment
Share on other sites

kissgy1028

Modellezni ti tutorialok szerint tanultatok? Mert szeretnék összehozni 1-2 dolgot, de jó lenne megtanulni pár alapot. Blendert használok, wikibookson találtam ilyen Blender Noob to Pro könyvet, egész jónak tûnik.

Szerintem a tutorialok és könyvek kombinációja a legjobb, a jó könyvek egy része angol nyelvû.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
djlaczoka

Sziasztok, némi segitségre lenne szükségem

Valamiért állandoan kifagy a cinema4d progim amikor egy materialt huzok rá az objektumra és mindegyik verzionál elöfordul ez, amiota 64 bites win 7 van fent azota ilyen, esetleg valami ötlet ? :S

Link to comment
Share on other sites

RamMiki

Magad is megállapítottad a problémat ''amiota 64 bit win 7". Lehet hogy a program 32 bites

Link to comment
Share on other sites

kissgy1028

Sziasztok, némi segitségre lenne szükségem

Valamiért állandoan kifagy a cinema4d progim amikor egy materialt huzok rá az objektumra és mindegyik verzionál elöfordul ez, amiota 64 bites win 7 van fent azota ilyen, esetleg valami ötlet ? :S

A 64 Bites operációs rendszereken a 32 Bites programok rendszerint mûködnek. Fordítva ez már nem igaz.

Én is 64 Bites rendszert használok, és az alkalmazásaim 80%-a 32 bites, még a 3D modellezõ szoftverem is, és kiválóan mûködnek.

Eddig egy olyan 32 bites alkalmazásba futottam csak bele, amelyik nem volt hajlandó megfelelõen mûködni.

A kompatibilitási üzemmód átállításával próbálkoztál már? Ha nem, akkor próbáld ki!

A program telepítésénél a "Futtatás rendszergazdaként" lehetõséget választottad?

Ha nem sikerül megoldani sehogy a problémát, akkor szerintem írj egy levelet a supportnak. Szvsz csak tudják, mit tudsz ilyenkor tenni:

http://t3dev.maxon.net/support/support-questions.html

Üdv.!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
djlaczoka

Minap találtam egy nagyon szép water glass materialt, de akármilyen fényt használok, sehogy sem ugy néz ki mint a sample képeken, estleg valakinek tipp? progi az cinema 4d :)

Link to comment
Share on other sites

RamMiki

Minap találtam egy nagyon szép water glass materialt, de akármilyen fényt használok, sehogy sem ugy néz ki mint a sample képeken, estleg valakinek tipp? progi az cinema 4d :)

Nem értek a cinema 4d-hez. Az anyag nevébõl itélve valami üveg akar lenni. A tükrözõdõ átlátszó felületek csak akkor néznek ki jól ha valamit tükrözhetnek vagy van valami hátterük.

Link to comment
Share on other sites

djlaczoka

Nem értek a cinema 4d-hez. Az anyag nevébõl itélve valami üveg akar lenni. A tükrözõdõ átlátszó felületek csak akkor néznek ki jól ha valamit tükrözhetnek vagy van valami hátterük.

Probáltam studiot körülötte és ez a cucc áttetszõ, de semmi üvegszerût nem tudtam még kihozni belõle...

Link to comment
Share on other sites

kissgy1028

Probáltam studiot körülötte és ez a cucc áttetszõ, de semmi üvegszerût nem tudtam még kihozni belõle...

Két dolog kell csak:

1. megfelelõ környezet

2. megfelelõ bevilágítás

Link to comment
Share on other sites

RamMiki

Lehet hogy nem töri meg a fényt csak áttetszõ. Mayaban van egy olyan, Refractive index és az ha 1 akkor nem töri a fényt lehet hogy 4D be van e ilyesmi nem tom.

Link to comment
Share on other sites

sirpalee

Minap találtam egy nagyon szép water glass materialt, de akármilyen fényt használok, sehogy sem ugy néz ki mint a sample képeken, estleg valakinek tipp? progi az cinema 4d :)

Raydepth beállítások, caustics, glob illum stb be van kapcsolva?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
djlaczoka

Egyiksem volt jó, igy nekiálltam magam egyet készíteni, és megkell mondjam jobb lett mint amit amugy találtam és így legalább egyedi :)

Egyébként azt nem értem, hogy mikor egy materialt huzok rá objectre akkor elöfordul elég sok alkalommal hogy a progi édesen megfagy... nem gyözök emitt menteni és nem tudtam rájönni sehogy a probléma gyökerére.

Link to comment
Share on other sites

kissgy1028

Egyiksem volt jó, igy nekiálltam magam egyet készíteni, és megkell mondjam jobb lett mint amit amugy találtam és így legalább egyedi :)

Egyébként azt nem értem, hogy mikor egy materialt huzok rá objectre akkor elöfordul elég sok alkalommal hogy a progi édesen megfagy... nem gyözök emitt menteni és nem tudtam rájönni sehogy a probléma gyökerére.

Ha nem eredeti a szoftver, akkor ne is csodálkozz!

Link to comment
Share on other sites

djlaczoka

Ha nem eredeti a szoftver, akkor ne is csodálkozz!

De most komolyan, idehaza aki ilyennel foglalkozik, és magyar ember van több száz ezre egy ilyen program licencére ?

Annyit még hozzátennék hogy régebben semmi baja nem volt.

Link to comment
Share on other sites

kissgy1028

De most komolyan, idehaza aki ilyennel foglalkozik, és magyar ember van több száz ezre egy ilyen program licencére ?

Annyit még hozzátennék hogy régebben semmi baja nem volt.

Van free alternatíva is:

Blender 3D

Hát, a látványtervezéssel foglalkozó vállalkozók, vagy megveszik a szoftvert, vagy használnak ingyenes alternatívát.

Szerinted az APEH (fogalmam sincs jelenleg mi a neve) megjelenik egy látványtervezõ cégnél, nem fogja azt megnézni, hogy milyen szoftvert használnak??? Az elég fura, ha látványtervezésbõl élsz, és nincs hozzá legális szoftvered, nem? Egy számítógép meg Operációs rendszer nélkül elég nehezen üzemel. Vagyis, vagy veszel egy operációs rendszert, vagy használsz ingyenest (pl.: Linux).

Link to comment
Share on other sites

djlaczoka

Van free alternatíva is:

Blender 3D

Hát, a látványtervezéssel foglalkozó vállalkozók, vagy megveszik a szoftvert, vagy használnak ingyenes alternatívát.

Szerinted az APEH (fogalmam sincs jelenleg mi a neve) megjelenik egy látványtervezõ cégnél, nem fogja azt megnézni, hogy milyen szoftvert használnak??? Az elég fura, ha látványtervezésbõl élsz, és nincs hozzá legális szoftvered, nem? Egy számítógép meg Operációs rendszer nélkül elég nehezen üzemel. Vagyis, vagy veszel egy operációs rendszert, vagy használsz ingyenest (pl.: Linux).

Persze én ezt értem is, de aki ebböl él ott a cég általában rendez neki licenecet ha nagyobb volumenü.

A windwos énis megvettem, ez egy olyan dolog ahol csak az eredetiben bizom.Na de ez már off, ha elkészülök a képpel majd linkelem :)

Link to comment
Share on other sites

sirpalee

Van free alternatíva is:

Blender 3D

Hát, a látványtervezéssel foglalkozó vállalkozók, vagy megveszik a szoftvert, vagy használnak ingyenes alternatívát.

Szerinted az APEH (fogalmam sincs jelenleg mi a neve) megjelenik egy látványtervezõ cégnél, nem fogja azt megnézni, hogy milyen szoftvert használnak??? Az elég fura, ha látványtervezésbõl élsz, és nincs hozzá legális szoftvered, nem? Egy számítógép meg Operációs rendszer nélkül elég nehezen üzemel. Vagyis, vagy veszel egy operációs rendszert, vagy használsz ingyenest (pl.: Linux).

A blender3d nem alternatíva egy komoly programra, túl buta hozzá.

A fagyások meg... Legális program is ugyanúgy szét szokott esni, szal tökmindegy :D . Ameddig a licensz szerver van buherálva, nincs para a program stabilitásával.

Link to comment
Share on other sites

kissgy1028

A blender3d nem alternatíva egy komoly programra, túl buta hozzá.

A fagyások meg... Legális program is ugyanúgy szét szokott esni, szal tökmindegy :D . Ameddig a licensz szerver van buherálva, nincs para a program stabilitásával.

Szvsz nem vagy tisztában az alternatíva szó jelentésével, ezért leírom neked, alternatíva :kettõs, két választási lehetõséget felkínáló, választható. Ebbõl következik teljesen helytálló amit írtam. Soha nem állítottam, hogy a Blender 3D nem komoly program.

Eredeti modellezõ szoftvert használok és soha semmi problémám nem volt még vele, és tény, hogy semmilyen más szoftvereket nem pakolok a munkára használt gépemre, mint amikre feltétlenül szükségem van, és ezeknek a szoftvereknek igen komoly az erõforrásigényük is, szvsz egy jó személyi számítógépbe is célszerû beruházni, ha valaki komolyabban akarja használni.

Link to comment
Share on other sites

sirpalee

Szvsz nem vagy tisztában az alternatíva szó jelentésével, ezért leírom neked, alternatíva :kettõs, két választási lehetõséget felkínáló, választható. Ebbõl következik teljesen helytálló amit írtam. Soha nem állítottam, hogy a Blender 3D nem komoly program.

Eredeti modellezõ szoftvert használok és soha semmi problémám nem volt még vele, és tény, hogy semmilyen más szoftvereket nem pakolok a munkára használt gépemre, mint amikre feltétlenül szükségem van, és ezeknek a szoftvereknek igen komoly az erõforrásigényük is, szvsz egy jó személyi számítógépbe is célszerû beruházni, ha valaki komolyabban akarja használni.

Az alternatíva azt is jelenti, hogy lecserélheted az egyik eszközt a másikra. Az esetek 99%-ban nem lehet a fizetõs progikat lecserélni blenderre, mert buta. Pont.

Én is eredeti "modellezõt" használok, és folyamatosan gondok vannak vele. Részben a mi cuccainkkal, részben a beépített dolgokkal. Az eredeti sosem megoldás a fagyásra, mert a legtöbb törés olyan, hogy a licensz szerverhez nyúl hozzá, magához a programhoz nem...

Megkérdezhetem, hogy milyen modellezõ programot használsz, és milyen komplexitásúak a cuccaid? (pár egyszerû modellnél minden ultrastabil általában...)

Link to comment
Share on other sites

kaliban

Az alternatíva azt is jelenti, hogy lecserélheted az egyik eszközt a másikra. Az esetek 99%-ban nem lehet a fizetõs progikat lecserélni blenderre, mert buta. Pont.

Én is eredeti "modellezõt" használok, és folyamatosan gondok vannak vele. Részben a mi cuccainkkal, részben a beépített dolgokkal. Az eredeti sosem megoldás a fagyásra, mert a legtöbb törés olyan, hogy a licensz szerverhez nyúl hozzá, magához a programhoz nem...

Megkérdezhetem, hogy milyen modellezõ programot használsz, és milyen komplexitásúak a cuccaid? (pár egyszerû modellnél minden ultrastabil általában...)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...