Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Mit Olvasol Most?


tenderlumpling

Recommended Posts

MikaRoss

Agatha Christie - Tíz kicsi néger

Egyik kedvencem tõle. Pedig még Poirot sem bukkan fel benne. (Miss Marple-t meg sose bírtam.)

Link to comment
Share on other sites

Devgel

És hogy tetszik? (Ha már itt tartunk, az is érdekelne, Te mire jutottál Eriksonnal)

Majd valszeg írok mindkettőről a kritikás topikba, ha ráveszem magam és főleg, ha időm jut rá :D.

Link to comment
Share on other sites

robbantea

Lilith Saintcrow: Az ördög szolgálatában

Link to comment
Share on other sites

PCBalu

Egyik kedvencem tõle. Pedig még Poirot sem bukkan fel benne. (Miss Marple-t meg sose bírtam.)

Szerintem is az egyik legjobb Agatha Christie regény. Folyamatos feszültség, a szereplõk nyugtalansága, üldözési mániája az olvasóra is rávetül, legalábbis nálam így volt. Én is nemrég olvastam el, volt valami akció az újságárusoknál, 290 ft-ért v 390, már nem tudom) meg lehetett venni.

Én viszont Miss Marple-t bírtam, bár lehet hogy csak a filmsorozat miatt.

Link to comment
Share on other sites

-StiF-

Egyik kedvencem tõle. Pedig még Poirot sem bukkan fel benne. (Miss Marple-t meg sose bírtam.)

Tényleg jó. Igaz nem nagyon bírom az efféle írói stílust, de itt "adja".

Én is nemrég olvastam el, volt valami akció az újságárusoknál, 290 ft-ért v 390, már nem tudom) meg lehetett venni.

Gondolom már nem lehet kapni. :unsure: Csak, mert én is megvenném. A mostanin vmi 25 Ft van, árként. :D

Link to comment
Share on other sites

PCBalu

Gondolom már nem lehet kapni. :unsure: Csak, mert én is megvenném. A mostanin vmi 25 Ft van, árként. :D

Nem tudom, Relay-ekben nézz körül :)

De a mostani példányod miértnem jó, nagyon szerintem nem különbözik :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

-StiF-

Jónak jó, csak nem az enyém (anyáé).

Link to comment
Share on other sites

-Slane-

Én is kábé, a pap sztoriját tudtam le. Sajna, vizsgák mellett lassan haladok, pedig amúgy borzasztó olvasmányos :)

Én kivégeztem, suli közben nem terelte el más a figyelmem, szóval a felesleges órákon gyorsan tudtam vele haladni. Tényleg olvassa magát a cucc. Nem is igazán a világ tetszett meg, inkább a karakterek drámája és természete az ami magával ragadó szerintem. A Tudós és a Konzul meséje számomra a legemberibb, hogy úgy mondjam. Viszont a Pap meséje meg örök kedvenc marad, nem tudom én szeretem az ilyen beteg dolgokat. :D

Olvasd csak, a vizsgákra meg üríts :lol:

Link to comment
Share on other sites

-StiF-

Agatha Christie - Tíz kicsi néger

húúú, marha jóóó volt! még ilyet. ha tudtok hasonlót ajánlani megköszönném. ^^,

Rejtõ Jenõ - Tigrisvér

Link to comment
Share on other sites

MikaRoss

húúú, marha jóóó volt! még ilyet. ha tudtok hasonlót ajánlani megköszönném. ^^,

Rejtõ Jenõ - Tigrisvér

Háát, Rejtõtõl még csak novellákat olvastam, de õ egy kicsit más... ;)

Örülök, ha tetszett, mert tényleg az egyik legjobb könyve. Esetleg, ha még nem olvastad, olvasd el a Gyilkosság az Orient expresszent, az a másik legjobb. :)

Link to comment
Share on other sites

-StiF-

Tudom, h más. :D Azért írtam annyival lentebb! :)

Á, Poirot irritál. Legalábbis a filmekben...

Link to comment
Share on other sites

robbantea

Kurt Vonnegut: A hazátlan ember

Link to comment
Share on other sites

Real013

Chuck Palahniuk: Láthatatlan szörnyek

Link to comment
Share on other sites

MikaRoss

Végre a vizsgaidõszakban van egy kis pihi, úgyhogy nem csak kötelezõkkel kell foglalkoznom (de persze van az is, Andorka Rudolf: Bevezetés a szociológiába).

Nietzsche: Ecce Homo

Link to comment
Share on other sites

infojeti

Stephen Hawking: Az idõ rövid története :(

Link to comment
Share on other sites

Ante

Stephen Hawking: Az idõ rövid története :(

Ennyire borzasztó? :D

Link to comment
Share on other sites

infojeti

Ennyire borzasztó? :D

Nem csak többször is elolvastam már és most kezdem igazán megérteni. Elõtanulmányokat igényel!!!!!!!!!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Ante

Nem csak többször is elolvastam már és most kezdem igazán megérteni. Elõtanulmányokat igényel!!!!!!!!!!! ;)

Én csak olyan fogalmakkal voltam zavarban, mint entrópia, esemény meg szingularitás, amit mindenféle magyarázat nélkül használ :)

Link to comment
Share on other sites

infojeti

Én csak olyan fogalmakkal voltam zavarban, mint entrópia, esemény meg szingularitás, amit mindenféle magyarázat nélkül használ :)

Engem alapjában érdekel az idõ fogalmának tudományos megközelítése, ezért igyekszem minél többet olvasni a témában. Stephen Hawking szerintem a jelenlegi egyik legnagyobb gondolkodó és elméleti tudós, a nehézkes megfogalmazás mellett szerintem nagyon eredetiek az elképzelései, amelyeket mellesleg tudományosan meg is magyaráz. Szeretem olvasni és másoknak is ajánlom. Megvan még tõle Einstein álma és Az idõ még rövidebb története. Izgalmas olvasmányok.

Link to comment
Share on other sites

Razon

Tudnátok nekem ajánlani valami kötelező krimi könyveket (úgy tudom a sherlock ilyen, film is tetszett), vagy valami nagyon jó fantasyt (ilyen gyűrük urás elfek, orkok, esetleg űrös is lehet)? Nyugodtan lehet angol is. Igazából nem nagyon olvasok, Harry Potter 1-7 és Robinson Crusoe van meg csak.

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Tudnátok nekem ajánlani valami kötelezõ krimi könyveket (úgy tudom a sherlock ilyen, film is tetszett), esetelg valami nagyon jó fantasyt? Nyugodtan lehet angol is. Igazából nem nagyon olvasok, Harry Potter 1-7 és Robinson Crusoe van meg csak.

Elég relatív, mi a "kötelezõ", meg mi a "jó", de ahogy nézem, olyan könyvet szeretnél, ami fordulatos, jól olvasható, ilyen vonalon:

Mondhatni jó krimi Sherlockon kívül: Agatha Christie, Raymond Chandler, Dashiell Hammett

Michael Crichton: A nagy vonatrablás, Gömb, Õslénypark, Az Androméda-törzs

Stephen King: A menekülõ ember, Blaze

Brandon Sanderson: Mistborn

Scott Lynch: The Lies of Locke Lamora

Ezek nagy része bûncselekményekrõl és következményeikrõl szól.

Link to comment
Share on other sites

Razon

Kötelezõt úgy értettem hogy annyira jó hogy muszáj elolvasni :)

Sherlockal fogom kezdeni, de majd a többinek is utánanézek, kösz.

Holnap asszem meglátogatok 1-2 könyvtárat.

Ilyen Warcraft, Warhammer vagy hasonlókból nincsenek valami rövidebb könyvek, esetleg sorozatok amiket érdemes elolvasni?

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Ilyen Warcraft, Warhammer vagy hasonlókból nincsenek valami rövidebb könyvek, esetleg sorozatok amiket érdemes elolvasni?

Ha engem kérdezel, ezek többsége ritka igénytelen. Hidd el, elolvasol egy tényleg jó, eredeti világú fantasy-regényt (szóval nem a futószalagon gyártott kétszázhatvanhetedik orkos-elfes szart), érezni fogod a különbséget.

Link to comment
Share on other sites

bcom

Ha engem kérdezel, ezek többsége ritka igénytelen. Hidd el, elolvasol egy tényleg jó, eredeti világú fantasy-regényt (szóval nem a futószalagon gyártott kétszázhatvanhetedik orkos-elfes szart), érezni fogod a különbséget.

Nálam a Dragonlance Chronicles elsõ három része volt az utolsó sorozat, ami nagyon bejött... (a többi részt nem olvastam). Meg néhány regény a Ravenloftból.

Link to comment
Share on other sites

Cycl0ne28

Madách Imre: Az ember tragédiája

Most kövezzetek meg, de nekem, ameddig elolvastam, addig eléggé tetszik. Lehet, hogy nem vagyok normális, de ez a véleményem.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...