Jump to content
GSForum - Segélyvonal

The Walking Dead


Hartigan

Recommended Posts

_ktamas

Ááááh, milyen messze vannak még a kedvenc részeim a képregénybõl :rolleyes: Remélem tudjátok, hogy az elsõ egynéhány rész a legbénább tucathorror elemekkel operál ahhoz képest, késõbb milyen fordulatok és álleejtõs elemek lesznek a storyban...

Akkor már ide várom az elkövetkezõ részeket :D Mondjuk az elsõ rész is igen csak jól zárt, meg nagyon megtetszett az egész hangulat. Szerintem nagyon el lett találva a pilot, de ha ennél csak jobbra számíthatunk, akkor még jobban várós :) Egyedül annyit sajnálok, hogy a trailerrel kb minden elmondtak, hogy mi fog történni a részben. De legalább csak a rész történéseit mondták el.

Egyébként ugye 6 részt emlegetnek ennek az évadnak. De lesz több évad is?

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Akkor már ide várom az elkövetkezõ részeket :D Mondjuk az elsõ rész is igen csak jól zárt, meg nagyon megtetszett az egész hangulat. Szerintem nagyon el lett találva a pilot, de ha ennél csak jobbra számíthatunk, akkor még jobban várós :) Egyedül annyit sajnálok, hogy a trailerrel kb minden elmondtak, hogy mi fog történni a részben. De legalább csak a rész történéseit mondták el.

Egyébként ugye 6 részt emlegetnek ennek az évadnak. De lesz több évad is?

Ilyen bevétel mellett szerintem meg merném tenni a nem létezõ ötös lottó nyereményem, hogy lesz sequel, mert elcseszni egy ilyen kezdés után nem tudják. Igazából semmi nem történt még a történet szerint, amit fel lehetett volna emelni piedesztálra - mint mondtam, egyelõre :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

-Slane-

Ilyen bevétel mellett szerintem meg merném tenni a nem létezõ ötös lottó nyereményem, hogy lesz sequel, mert elcseszni egy ilyen kezdés után nem tudják. Igazából semmi nem történt még a történet szerint, amit fel lehetett volna emelni piedesztálra - mint mondtam, egyelõre :rolleyes:

Csak annak aki olvassa a képregényt!

Kíváncsi vagyok, hogy az elsõ évad a börtön elfoglalásával ér-e véget. Vagy az már sokkal késõbb volt? Nem igazán emlékszem a régi részekre :unsure:

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Csak annak aki olvassa a képregényt!

Kíváncsi vagyok, hogy az elsõ évad a börtön elfoglalásával ér-e véget. Vagy az már sokkal késõbb volt? Nem igazán emlékszem a régi részekre :unsure:

képregényspoiler

Ilyen sebességgel szerintem a tábort fogják elhagyni, meg bejutnak abba a városba, aminek a bejáratánál a hó eltakarja a feliratot, hogy mindenki meghalt odabent. Szerintem ez lesz az évad záróképe, vagy esetleg még ezt a helyet elhagyják. Vagy eltérnek majd az alapoktól és ugranak, de szerintem a börtön még igencsak odébb lesz (rengeteg új szereplõ fog addig beugrani, azokat be kell mutatni, szerintem lesznek flashbackek mert a képregényes hosszú szövegbuborékok leírásait elég nehéz lenne egy az egyben átültetni, ezért is kaptak a mellékszereplõk bónusz jeleneteket az elsõ részben).

Link to comment
Share on other sites

-Slane-

képregényspoiler

Ilyen sebességgel szerintem a tábort fogják elhagyni, meg bejutnak abba a városba, aminek a bejáratánál a hó eltakarja a feliratot, hogy mindenki meghalt odabent. Szerintem ez lesz az évad záróképe, vagy esetleg még ezt a helyet elhagyják. Vagy eltérnek majd az alapoktól és ugranak, de szerintem a börtön még igencsak odébb lesz (rengeteg új szereplõ fog addig beugrani, azokat be kell mutatni, szerintem lesznek flashbackek mert a képregényes hosszú szövegbuborékok leírásait elég nehéz lenne egy az egyben átültetni, ezért is kaptak a mellékszereplõk bónusz jeleneteket az elsõ részben).

Tényleg az a város! :D Az is mekkora jelenet volt. El tudnám képzelni záróképnek a feliratot. :) Na de nem offolom tovább a topicot.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Tényleg az a város! :D Az is mekkora jelenet volt. El tudnám képzelni záróképnek a feliratot. :) Na de nem offolom tovább a topicot.

Ez nem off, elvégre a Walking Deadrõl beszélgetünk. Csak a többiek ne jelöljék ki a szöveget :)

Link to comment
Share on other sites

Athesz

Oké ebbõl én nem birok kivárni heti egy epizódot , elkezdem olvasni a képregényt.

Link to comment
Share on other sites

Hor1

Most nézem, ez lett a misztikus 100. sorozatom amit nézek. :D

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Jó lett a második rész is, némi fenntartásom van csupán.

Eléggé zavar, hogy ilyen rengeteg sok a túlélõ. Ez lényegesen nagyobb számú csapat mint eredetileg volt, ott nem volt ez a fekete és redneck közötti kavar, nem ragadtak így benn egy épületben - ha úgy vesszük ez a rész a képregényhez képest egy filler volt :unsure:...

A sok szójáték, poénkodás is egy kicsit szerintem túl van játszva, inkább érintenék a drámát (a hulla feldarabolásánál lévõ hezitálás, cuccainak végignézése, "szervdonor" poén nagyon jó; ahogy Rick kezének remegése, Andrea jelenlegi null-képességgel felruházott kis cafka és felesleges nõi karakter szerepköre (de bizony hová fejlõdött rajzolt formájában,hogy aztán kedvenc karakteremmé avanzsálódjon ^^); és nagyon eltalált lett Glenn is...meg a gore. Utóbbi a hulladarabolásnál már kezdett az öncélú belezés kategóriájába esni, de igazából nem volt vele gond, még mindig gyönyörû a kihalt város meg ahogy a rácson kaparászó zombikon megtörõ felhõk mögül elõbújó napfény is találó.

Kedvenc jelenet: Rick és a 15 headshot, a rész elején :D Glenn késõbb említette is :D

Béna húzás: a kulcs véletlenül leesik a lefolyón...pff, ezt nagyon nem kellett volna.

De ilyen lomha sebességgel bizony nagyon sok helyen fog eltérni a képregénytõl, ahogy az már most is tapasztalható volt, a harmadik évad környékén jutunk majd el a 12. számig :\

Link to comment
Share on other sites

Barney-16

Nekem így a képregény elõzetes ismerete nélkül bitang módon tetszett a 2. rész is. Bár kuzinommal együtt néztük és rengeteget poénkodtunk közben szóval az rátett még egy lapáttal. :D A tankból való kitörés utáni menekülés és 15 fejes nekem is kedvenc jelenet. Viszont a zombi apokalipszis utáni rasszizmust kicsit erõsnek éreztem, de hát úgy látszik kellett bele. Azért durva, hogy ott hagyták a Puding!it, kíváncsi vagyok, hogy mi lesz vele... :unsure: A darabolós rész elég kemény volt, fõleg, hogy elõtte még meg is nézték ki az, mondtak róla pár szót, igencsak nyomasztóan hatott. Annyira tudtam, hogy az esõ miatt fogna lebukni és hát így is lett, de remekül volt megoldva az kis akció a végén, a Ferenc-es furgon meg priceless :D.

Link to comment
Share on other sites

Warfare

Nekem kifejezetten tetszett a rasszista szál, valamiért minden ilyesmi tetszik (pedig nem vagyok rasszista, csak ez olyan... gonosz :D ).

Link to comment
Share on other sites

martin_dante

Ferenc megvolt? :D

szerk.: Látom, igen :(

Link to comment
Share on other sites

Warfare

Ferenc megvolt? :D

Ja, bár nem tudom miért kell minden ilyesmire ugrani, komolyan, szerintem szánalmas, hogy büszkék vagyunk arra, hogy egy filmben fél másodpercig megjelenik valami magyar vonatkozás... :D

Link to comment
Share on other sites

martin_dante

Ja, bár nem tudom miért kell minden ilyesmire ugrani, komolyan, szerintem szánalmas, hogy büszkék vagyunk arra, hogy egy filmben fél másodpercig megjelenik valami magyar vonatkozás... :D

A junkie-n például állandóan szerepelnek easter egg-ek, ez is az, csak a kevés magyar nyelvû sorozatnézõ és Darabont múltjáról sokat tudó ember miatt sokkal exkluzívabb. A büszkeség csak másodlagos :D

Link to comment
Share on other sites

ProfWilliam

Most nézem hogy a második rész elején az ablaknál az egyik oszló úriember segédeszközt használ a betöréshez de valahogy ez is teljesen beleillik. Nem lehet ösztönösebb mint pl az állatoknál...

Ahogy nézem eddig itt legtökéletesebbek a zombik... Nem sprintelnek de nem is csoszognak. Ha beindulnak akkor egy amolyan majdnem futás-szerû csoszogással mennek. Sztem ez a tökéletes sebesség.

A rasszizmus meg... Aki bunkó rohadék az általában az is marad... Vagy esetleg még jobban ront rajta az ilyen világvégi szituáció.

Link to comment
Share on other sites

Warfare

Egyébként én csak azt nem értettem az elsõ részbõl (ahogy a 28 nappal késõbb-ben sem), hogy miért nem zabálták fel kapásból a kómában fekvõ f*szit.

Link to comment
Share on other sites

martin_dante

Egyébként én csak azt nem értettem az elsõ részbõl (ahogy a 28 nappal késõbb-ben sem), hogy miért nem zabálták fel kapásból a kómában fekvõ f*szit.

A 28 Days-ben kulcsra volt zárva emlékeim szerint az ajtó, a TWD-ben meg a kórház személyzete elég jól kezelte a szituációt, a fejbelõtt hullákat, amíg bírták, kipakolták az udvarra, aztán mikor a pokol végleg elszabadult, rájuk zárták a nagy csapóajtót, és ráírták a vérükkel, hogy "Don't Dead, Open Inside" :D Egy kómás ember pedig ugye nem csap nagy zajt, tehát nem lett volna túl sok okuk a zombiknak, hogy éppen az õ ajtaját próbálják meg kinyitni. De ez csak az én teóriám.

Link to comment
Share on other sites

Barney-16

Meg még egy kórházi ágy is oda volt tolva az ajtó elé kívûlrõl, az is biztos számított valamit... :unsure: Amúgy a Don't Dead, Open Inside-t én is néztem elõszõr, hogy mi van?! Aztán leesett, hogy kicsit máshogy kéne olvasni. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Athesz

Ne kombináljátok túl. A képregényben egy szimpla deszka tartotta távol a tagtól a több tucat zombit. Se ágy se felirat.. és be is nyit a zombikhoz. :D

Csak azok olvassák el akik a képregényt olvasták:

Mondjatok bármit én azért sajnálom Shanet , megmenti a kiskölyköt meg az Rokonát! az meg fogja és tarkón lövi. Hát hálás egy gyerek. A félrekúrásról meg annyit h 2 ember kell hozzá. :D

Link to comment
Share on other sites

berc00

Tetszett a rész nagyon, hangulat ott van rendesen, aztán lassan a karaktereket lehetne jobban kifejteni, valamint azért egy-két klisés jelenet nagyon rosszul esett (akár az esõ-mosta álca, de leginkább a kulcs-eltûnésre gondolok itt). Jelenleg a hetik közül azért ez így a legütõsebb, legigényesebb sorozat, kár a rövid évadért.

Link to comment
Share on other sites

Hor1
Hát a kulcsos megoldás eszméletlen gáz volt. :D De elõtte lelökte legalább a szerzámosládát, úgyhogy tuti kivágja magát emberünk.
Link to comment
Share on other sites

Hares

Hát a kulcsos megoldás eszméletlen gáz volt. :D De elõtte lelökte legalább a szerzámosládát, úgyhogy tuti kivágja magát emberünk.

Szerintem is sikerül neki kiszabadulni, most néztem egybe a két részt,állatira tetszik a sorozat,lehet hogy ezt az évadot még hétrõl hétre követem,de szerintem utána belekezdek a képregénybe...

Link to comment
Share on other sites

martin_dante

Csak azok olvassák el akik a képregényt olvasták:

Mondjatok bármit én azért sajnálom Shanet , megmenti a kiskölyköt meg az Rokonát! az meg fogja és tarkón lövi. Hát hálás egy gyerek. A félrekúrásról meg annyit h 2 ember kell hozzá. :D

Jézusom, ez a fórumcenzúra rémes :D Egyébként meg ki tudja még, hogy Shane mit fog itt mûvelni, ha olyan lesz, mint a képregényben volt, akkor nem lesz miért sajnálni. Lori viszont ettõl függetlenül nagy Ledér nõszemély! a sorozatban, mondjuk Sarah Wayne Callies engem egyébként is taszít, szóval enélkül is nehezemre esett volna megkedvelni :D

Link to comment
Share on other sites

martin_dante

Nagyon találó kép.

IPB Image

Link to comment
Share on other sites

M3LK0R

Szerintem is sikerül neki kiszabadulni, most néztem egybe a két részt,állatira tetszik a sorozat,lehet hogy ezt az évadot még hétrõl hétre követem,de szerintem utána belekezdek a képregénybe...

Az a kár ,hogy Magyarországon soha az életbe nem fog megjelenni, pedig azért jólesik az ilyeneket a polcon tudni. Igaz még régebben elolvastam jó pár részt a képregénybõl és már akkor is tetszett, de most ,hogy a sorozatot is nézem és újra elkezdtem a képregényt is úgyérzem lassan meglesz rendelve az a 6 hardcovernyi képregény ami eddig megjelent :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...