Jump to content
GSForum - Segélyvonal

The Walking Dead


Hartigan

Recommended Posts

Hartigan

Robert Kirkman es Tony Moore hires kepregeny sorozatanak filmes adaptacioja, aminek pilot reszet nem kissebb rendezo dirigalta, mint

Frank Darabont (Halalsoron, Remeny Rabjai, Mist) aki remelem vegig aktiv tagja lesz a csapatnak a tovabbiakban is. Persze csak ha sikeres lesz a sorozat. Az elso reszhez viszont mar hozza lehet ferni, persze mar ha az embernek vannak kapcsolatai..... (mondjuk internet.. :D )

Link to comment
Share on other sites

Hor1

Valami katasztrófa a kiszivárgott rész minõsége, nekem akadt is kicsit, inkább kivárom még azt az egy hetet. :P

Link to comment
Share on other sites

Athesz

Most egy egy órás résznek már nem ülök neki majd holnap délután megnézem, de ahogy így belenéztem jó lesz ez, mindenképp nézni fogom. B)

Az a pizsis kis csaj a frászt hozta rám az elején.

Azt magyarázza meg nekem valaki , hogy ha kitör a zombi invázió miért megy mindenki a legnépesebb városba ahelyett h elkerülné azokat rohadt messzire. :D

Link to comment
Share on other sites

Hartigan

A pizsamas kislany mar nem tudott megijeszteni, mert tul sok horror hasznalt ehhez hasonlo jelenetet. (pl REC-ben is van egy..)

Eddig igazan kepregeny hu a sorozat, kellemesen hasznalnak benne minimalis koltsegvetes okan amator jeleneteket, es nagy filmes

megoldasokat is. Lassan epitkezik de biztosan, a hangulat szepen osszetartja az egeszet, a szineszek jok, es kelloen dramaiak az annak

szant jelenetek. Mint nagy zombie fan, igazan tetszett az eredeti abrazolasa is az elohalottaknak. Olyan volt mint eddig meg talan soha,

tenyleg latni az arcukon a szenvedest. Osszesegeben igazan elegedett vagyok es nagyon varom a remelem gyorsan jovo masodik reszt.

Link to comment
Share on other sites

Drakeamarth

A Lost óta nem igazán érdekelt egy sorozat sem, de ez a Walking Dead baromi jónak tûnik. Csak ez a 6 részes évad elég kiábrándító... :(

Link to comment
Share on other sites

Csubi90

A kiszivárgott rész (és az elõzetes információk alapján) nagyon jó sorozat lesz, csak tényleg rövid lesz. Szeretem a zombis filmeket, játékokat, sorozatból még nem volt ehhez szerencsém. Filmben se sok van, a Resident Evilt annyira nem nevezném annak (még az elsõ rész igen, a többi már nem annyira). Zombieland viszont egyik kedvencem. :D

Mindenesetre, én úgy emlékeztem, hogy valami 2 órás nyitórész lesz, akkor az azt jelenti, hogy ha kijön rendesen az elsõ rész, akkor kb. még 1x ilyen hosszú lesz, vagy csak rosszul emlékszem a 2 órára? :)

Link to comment
Share on other sites

Hares

A Lost óta nem igazán érdekelt egy sorozat sem, de ez a Walking Dead baromi jónak tûnik. Csak ez a 6 részes évad elég kiábrándító... :(

6rész az egész,vagy több évados lesz? Már csak Darabont miatt is megnézem a pilotot,utána dõl el hogy nézem-e tovább.

Athesz: Pont így gondolkodtak a 28nappal késõbb-ben is, és szerintem én is így tennék. :D

Link to comment
Share on other sites

Barney-16

Az elsõ évad csak 6 rész, de úgy néz ki lesz második évad is. Belenéztem a kiszivárgott pilotba, nagyon jónak ígérkezik, de inkább megvárom a normális minõséget. :)

Link to comment
Share on other sites

Real013

Én a szokásosat mûvelem: bevárom, míg vége az évadnak, aztán darálok, vagy legalábbis annyi részt nézek, amire van épp idõm: jobban szeretem ezt így, mint egy hetet (vagy többet) várni egy epizódra.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Várakozásaimon felül teljesített a kezdõ epizód: a képregény felülmúlhatatlan hangulata, stíluselemei, melankolikus világvége-érzete és a túlélés szabályaihoz igazított, megváltozott életmód õrülete is maximálisan átépült mozgóképre. Rick és az eddigi karakterek kinézete hû az eredetihez, a story apró változtatásokkal (bármily meglepõ, de finomítással, kibõvítéssel!) ugyanaz mint az eredetiül szolgáló rajzolt változat. Kb fél óra múlva már nem is zavart a szín, mivel az apokaliptikus légkörben szinte minden éles és világító szín eltûnt (bár a sátortábor rikító képi világa kissé nekem vidám feelinget kölcsönzött, b&w-ben ez teljesen más), mintha az élettel és a civilizációval az is kiszívódott volna a világból.

Negatívumok:

Hosszúra nyúlt a felvezetés, a kocsiban elmélezgetés túlságosan nagy táptalajt szolgáltatott a késõbbi nõi-férfi viszonyok hozzáállásához, ez szerintem nem illik annyira a késõbbi események sodrásába. A képregényben imádom az elsõ oldalt, nem elég hogy in medias resesen ugrunk be a lövöldözésbe, de egyetlen lövés-képkocka és a következõ oldalon már Rick ébred a kórházban. Bár az meg külön poén, hogy Ricket nem az elsõ golyó sebesíti meg (mintha a képregény rajongóinak lennének elrejtve ezek az apróságok :D)

Vártam a kórház folyosójának végén a "DEAD INSIDE" ajtó mögötti látképet, sajnos ez lemaradt. A képregény pont abban volt brutál, hogy ezt a sokkoló egy oldalt az elsõ szám elején hirtelen nyomta az arcunkba, itt meg jó horror szokás szerint elmaradt és csak késleltetve láttunk nagyobb tömeget (na de Atlanta látképe a sarok után...brrrr!).

A két fekete túlélõ túljáratása szerintem túlzás volt, nem feltétlenül kellett volna megmagyarázni ennyire szájbarágósan ezt az anya-dolgot, éppen elég lett volna egy-egy képpel utalni rá. Mondjuk Dwayne tuti Walking Dead képregényt olvasott az ágyban mikor az apja leültette, fekete fehér volt és...ez egy kihagyott ziccer lenne :D

Néhány elszart effekt. Rick a kórházban látja a buddy-t elmosódva, majd a ló szétkapásánál volt ilyen bárgyú fade-es, rázódós izé. A remekül kiszámított látképek, festõi hátterek mellé nem kellene ilyen idétlen húzás.

Kedvenc jelenet: Rick belép a lépcsõházba, az ajtó bezárása után megszûnik minden fény. Az egymás után gyújtott gyufák néhány pillanatig bitosítanak egy csöppnyi sárgás árnyalatú, vibráló látótávolságot, majd Rick megégett ujjai szépen eldobják õket, hogy újból a sötétség lepjen el mindent. A külvilágba vezetõ ajtó meg teljesen vakít...

+ külön kiemelném a zseniális make-up gore-t, és még a CGI vér se zavaró, mert legalább élethûen fröcskölõdik és kimarad a kamerára freccsenés, ami szerintem már akkor unalmas fogás volt mikor elõször ellõtték :D.

Kirkman büszke lehet a csemetéjére, igazán színvonalas adaptálás.

Link to comment
Share on other sites

Warfare

Van már jó minõségû rip?

Link to comment
Share on other sites

Barney-16

Most már van. :)

Link to comment
Share on other sites

freezy

Az igen, 9.6-ot kapott imdb-n? Jó,tudom nem sûrûn adunk az imdb véleményére,de azért ez nem rossz. Nézem is mindjárt : )

Link to comment
Share on other sites

-OJ-

Kicsit lassú és elnyújtott volt a kezdés, de azért akadtak benne bõven ütõs pillanatok. Én sem fogom hétrõl-hétre nézni (ahhoz túl érdekes :D ), fõleg ha csak 6részes az elsõ évad azt simán kivárom B)

Viszont ezt a "lenyúltad a feleségemet" szálat szerintem nagyon nem fogom csípni :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Kicsit lassú és elnyújtott volt a kezdés, de azért akadtak benne bõven ütõs pillanatok. Én sem fogom hétrõl-hétre nézni (ahhoz túl érdekes :D ), fõleg ha csak 6részes az elsõ évad azt simán kivárom B)

Viszont ezt a "lenyúltad a feleségemet" szálat szerintem nagyon nem fogom csípni :rolleyes:

Ha ebben is hûek lesznek az eredeti felálláshoz, annyira nem lesz ez fontos szál :D

Link to comment
Share on other sites

Karez

Baromi jól megcsinálták a pilot epizódot. B)

Egyetlen bajom talán annyi volt, hogy hangulat emelõ háttér zenét nem hallhattunk mindig, csak nagyon ritkán.

Jó tudom ez nem film, hanem sorozat, de mégis volt 1-2 jelenet ahol belehetett volna tenni valami nyomasztó háttérzajt hogy emelje de még ne tegye giccsesé a jelenetet. (gondolok itt a egymás után meggyújtó gyufákra. Annyira adja az egész, hogy valami silent hill-be hallható zenét kapunk...és mégsem :( )

De pl. eltudtam volna viselni olyasmit is, hogy Rick gondolatait halljuk éppen, néha visszaemlékezik a múltba stb.

De ez csak én hiányoltam. Persze ettõl függetlenül baromira élveztem, és néztem is egyet mikor ránéztem hány perces volt, és kereken egy órát írt a lejátszóm. :D

Már csak abban bízok, hogy itthon is megjelenik majd dvd-n. Hisz ha már Dexter-t betudták mutatni, pont ez mér maradna ki? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Kellerman

Elsõ rész nagyon odab@sz. B)

Link to comment
Share on other sites

freezy

De vicces : DDD,amikor Rick fejbelövi a társát a kerítésnél,a lövés után félmásodperccel hallható egy Achievment Unlocked hang "kill a friendly zombie with a gun".. :D Észrevettétek? Hallottam már párszor,úgyhogy tuti az.. :D

Link to comment
Share on other sites

marco045

De vicces : DDD,amikor Rick fejbelövi a társát a kerítésnél,a lövés után félmásodperccel hallható egy Achievment Unlocked hang "kill a friendly zombie with a gun".. :D Észrevettétek? Hallottam már párszor,úgyhogy tuti az.. :D

jé tényleg. :D nekem nem tünt volna fel..

Btw nekem is tetszett a pilot. Biztosan folytatom.

Link to comment
Share on other sites

Athesz

Ha valakit érdekel készítettek egy nulladik Hogyan készült epizódot is.

Link to comment
Share on other sites

Warfare

Számomra nem szólt olyan nagyot, szóval a magas imdb értékelést sem értem, de kifejezetten jónak ígérkezik. :)

Link to comment
Share on other sites

Hor1

Szokásos AMC minõség, lassan építkezõ, színvonalas sorozat. Jó volt.

Most nézem 5,3 milliós nyitónézettség, egy darabig el fogjuk nézegetni az biztos. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

berc00

Nagyon tetszett. Nagy elvárásaim voltak, és azokat simán hozta, teljesen belemerültem a hangulatába a végére. Képregényt nem ismerem, így nekem voltak meglepetések azért - ráadásul én tipikusan a legkisebb spoilert is kerülõ vagyok, úgyhogy elég mérges vagyok magamra, hogy egy korábbi interjúba bevágták a tankos jelenetet, így sikeresen lelõttem azt magamnak, mert bevallom õszintén, amikor körbevették több százan az utcán, nem tudtam volna, most hogy mászik ki ebbõl a sheriff.

Tetszett, hogy nem lõttek el olyanokat, amit más filmekben/sorozatokban már tuti elhasználtak volna (gondolok itt a kórházas részre, ahol egy walkerrel sem találkozott, vagy késõbb a Jerichos pudingi rejtekhelyénél a kilincsnyitogatásnál nem kezdtek beözenleni - így a végejelenet ütött jó nagyot, az elsõ igazi nagy találkozás velük.

Eddig egyetlen negatívum Sarah Wayne Callies, akit valamiért nem nagyon csípek, de talán majd megszokom.

9/10 volt, remélem tartja a színvonalat, örülök ennek most nagyon. Meg a nézettségnek is.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Nagyon tetszett. Nagy elvárásaim voltak, és azokat simán hozta, teljesen belemerültem a hangulatába a végére. Képregényt nem ismerem, így nekem voltak meglepetések azért - ráadásul én tipikusan a legkisebb spoilert is kerülõ vagyok, úgyhogy elég mérges vagyok magamra, hogy egy korábbi interjúba bevágták a tankos jelenetet, így sikeresen lelõttem azt magamnak, mert bevallom õszintén, amikor körbevették több százan az utcán, nem tudtam volna, most hogy mászik ki ebbõl a sheriff.

Tetszett, hogy nem lõttek el olyanokat, amit más filmekben/sorozatokban már tuti elhasználtak volna (gondolok itt a kórházas részre, ahol egy walkerrel sem találkozott, vagy késõbb a Jerichos pudingi rejtekhelyénél a kilincsnyitogatásnál nem kezdtek beözenleni - így a végejelenet ütött jó nagyot, az elsõ igazi nagy találkozás velük.

Eddig egyetlen negatívum Sarah Wayne Callies, akit valamiért nem nagyon csípek, de talán majd megszokom.

9/10 volt, remélem tartja a színvonalat, örülök ennek most nagyon. Meg a nézettségnek is.

Sarah Wayne Callies-t én sem tudom hova tenni, én tudom miért nem bírom ( :D), de reméljük talán néha azért érzelmet is tud majd tükrözni, mert azért a szerep megkívánná.

Ááááh, milyen messze vannak még a kedvenc részeim a képregénybõl :rolleyes: Remélem tudjátok, hogy az elsõ egynéhány rész a legbénább tucathorror elemekkel operál ahhoz képest, késõbb milyen fordulatok és álleejtõs elemek lesznek a storyban...

Link to comment
Share on other sites

Hor1

Én az elsõ évadban kifejezetten imádtam. :) Aztán kifejezetten megutáltam, fõleg a feltámadása után. :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...