Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Minecraft


mr_zone

Recommended Posts

payskin

Ennek sem fognak örülni Mojang-landen, de megígérte 2 hónapja, hogy megcsinálja, és mostanra lett kész vele. Teljes áttekintés, miért szar, hogy lehet kivédeni:

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Szép, szerver configba már bele is tetem a "enforce-secure-profile=false" opciót biztos ami biztos.... :D

 

Te tudsz rendesen játszani a szerveremen? Engem valamiért mindig kidob és csak ennyi van a szerver logban:

[16:41:48 INFO]: UUID of player jagdtigger is <uuid>
[16:41:49 INFO]: jagdtigger joined the game
[16:41:49 INFO]: jagdtigger[/<ip>:2480] logged in with entity id <id> at ([world]0, 0.0, 0)
[16:42:34 WARN]: jagdtigger was kicked due to keepalive timeout!
[16:42:34 INFO]: jagdtigger lost connection: Timed out
[16:42:34 INFO]: jagdtigger left the game

Kipróbáltam egy random publikus szervert, ott minden gond nélkül tudok játszani. Illetve nem a szerver szoftver a gond szerintem mert próbáltam spigot-al, vanilla-val, illetve a legfrissebb paper-el is......

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
jagdtigger

Skyfactory modpack:
16.png

:hmm:

Link to comment
Share on other sites

payskin
On 9/18/2022 at 4:38 PM, jagdtigger said:

Te tudsz rendesen játszani a szerveremen?

Mostanában nem néztem. Egy közösségi szerveren tolom, ha időm engedi, ott Paper van. Még. A kidobással nincs gond, azzal viszont kurvára, hogy a Paper fejlesztői úgy gondolták, hogy ők jobban tudják a Mojangnál, hogy mi kell a játékba, és "kivettek" pár dolgot, pl. a TNT dupe-ot, de tegnap vettük észre, hogy hiába gyógyítjuk egymás után a falusiakat, nem adnak több kedvezményt, mert a Paper-fejlesztők szerint ez bug, amit ők "kijavítottak". :fffuuu:

Állítólag kiszivárgott, mire lehet két hét múlva szavazni: :facepalm:

 

Ez meg állat:

 

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger
2 hours ago, payskin said:

Mostanában nem néztem.

Nem gond, időközben megjavult. Illetve annyit sikerült kiderítenem amíg fennállt hogy nem nálam és nem a hoszt cégnél volt a bibi. Valamelyik közbeeső részen volt egy 10-20% packetloss.....
 

2 hours ago, payskin said:

a Paper fejlesztői úgy gondolták, hogy ők jobban tudják a Mojangnál,

:blink: Még jó hogy pont visszaváltok spigot-ra, bármennyire is szerettem volna az 5 dodós szerver kevés ehhez.....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
jagdtigger

 

Link to comment
Share on other sites

payskin

Avagy, ahogy a közésségben elkeresztelték: a bullshit update. :D

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Az valahogy kimaradt nekem :D . Hát kíváncsi vagyok hogy a beharangozottakon kívül nem-e lesz valami ronda meglepi is benne (pl hatástalanná teszik a chat reportot ellehetetlenítő modokat).....

Link to comment
Share on other sites

payskin

Azt nem tudom, láttad-e, hogy a snapshot, ami kijött, az nem 1.20-as, hanem 1.19.3-as, amiben feature flaggel tesztelhetők a Minecraft Live-on beharangozott új dolgok.

De hogy egyelőre minden látható koncepció nélkül csak ezt a 4 dolgot (teve, lógó táblák, bambusz és könyvespolc) sikerült tető alá hozniuk 4 hónap alatt, azért ez parádés. Vagy, ha jóindulatú akarok lenni, lehet, hogy van valami mélyebb koncepció, csak nem mernek még beszélni róla az 1.19-es beégés után. De nem hiszek ebben. Szerintem itt végleg elgurult a gyógyszer: a Dungeons meg az új stratégiai játék került fókuszba, a Minecrafton meg pont annyit fognak előre lökdösni, ami a közösséget még így vagy úgy éberen tartja. De be fogom látni, ha kiderül, hogy nem volt igazam.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
jagdtigger
On 10/21/2022 at 9:06 AM, payskin said:

De hogy egyelőre minden látható koncepció nélkül csak ezt a 4 dolgot (teve, lógó táblák, bambusz és könyvespolc) sikerült tető alá hozniuk 4 hónap alatt, azért ez parádés.

A múltkori kupi után gondolom inkább nem mutatnak semmit se ami nem biztos....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
jagdtigger

Frissítettem 1.19.3-ra illetve visszaváltottam forge-ra a spigot-ról.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Ja és a port is változott 27000-re.

Link to comment
Share on other sites

payskin
On 2/28/2023 at 10:43 AM, jagdtigger said:

Frissítettem 1.19.3-ra illetve visszaváltottam forge-ra a spigot-ról.

Én most épp megint ki vagyok égve Minecraftilag, de ma bejelentik az 1.20 nevét (komolyan itt tartunk, hogy erre verik magukat napok óta, hogy vajon mi lesz a neve, na, vajon mi? kit affffffffffff érdekel? számít? nem mindegy? ), másrészt viszont jó eséllyel bejelentik, hogy jövő héten lesz 1.19.4, úgyhogy jól időzítetted a frissítést. :wink:

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger
1 hour ago, payskin said:

úgyhogy jól időzítetted a frissítést

Nem követem hogy mikor jönnek ki, most volt időm visszapakolni az itthoni szerveremre.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
payskin

Azt hittem áprilisi tréfa... 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
jagdtigger

Szerver frissítve 1.19.4-re.... (továbbra is forge)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

payskin

Közben 1.20 RC1 van, Sparklez pedig csinált egy rövid, de érdekes "társadalmi célú hirdetést":

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
jagdtigger

Jó messzire gurult a gyógyszer.... :facepalm:

 

Link to comment
Share on other sites

payskin

Csodálatos történet. 

Múltkor derült égből villámcsapásként felhívott egy nem túl kedves ismerősöm, hogy a kölykének baja van a Minecraft -> Microfot fiókátvitelben, tudok-e segíteni. Beszéltem a sráccal, semmi értelme nem volt annak, amit mondott, úgyhogy írtam neki, hogy küldje el a bejelentkezéshez szükséges adatokat, és átrakom neki Microsoftra. Nyilván első lépésben lepattantam, hogy a fiók már át van rakva. Küldtem neki róla képet. Három hét múlva visszaír, hogy nem tud bejelentkezni, bla-bla-bla, és kiderült, hogy kibannolták a multiplayerből! Szóval van az a faszság, amiért tényleg bannolnak.

 

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger
15 hours ago, payskin said:

Szóval van az a faszság, amiért tényleg bannolnak.

És olyanért is amit el sem követtél:


Nem véletlen van kinyírva a szerveremen.....

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

https://www.bleepingcomputer.com/news/security/new-fractureiser-malware-used-curseforge-minecraft-mods-to-infect-windows-linux/

Quote

Hackers used the popular Minecraft modding platforms Bukkit and CurseForge to distribute a new 'Fractureiser' information-stealing malware through uploaded modifications and by injecting malicious code into existing projects.

According to multiple reports, the attack began when several CurseForge and Bukkit accounts were compromised and used to inject malicious code into plugins and mods, which were then adopted by popular modpacks such as 'Better Minecraft,' which has over 4.6 million downloads.

:tv_horror:

Link to comment
Share on other sites

payskin

2Én is ma futottam bele, de szerencsére valamikor az év elején frissítettem utoljára a modjaimat, meg a Windowst is újratelepítettem azóta. 

Itt a link a részletekkel, meg hogy hol érdemes szétnézni a fertőzés nyomai után.

Az a szerencse, hogy bárkik is voltak, akkora kretének, hogy nem várták meg azt az 1-2 hetet, hogy a ma megjelent 1.20-hoz kijövő új modverziókat fertőzzék meg, mert azzal viszont rettentő csúnyán lehetett volna tarolni.  

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
jagdtigger

Szerver frissítve 1.20.1-re.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
jagdtigger


alakul az újabb botrány

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...