Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Vírusok


UTFan

Recommended Posts

ManBoy

Tisztelt mindenki!

Szeretnék érdeklõdni, hogy milyen vírus lehet az amelyik azt csinálja, mint amikor kicsinyített ablakot nézel és véletlenül mellé kattintasz, illetve néha a netrõl is ledobál.

Ez nem túl zavarónak hangzik, de például játékoknál teljesen kidob és a tálcán újból rá kell kattintani, hogy vissza menjek.

Megjegyzem sem a nod sem az avast nem talált semmit illetve több olyan keresõt is futtattam csökkentett módban ami nem talált semmit, ami még fontos, hogy csökkentettben nem jelentkezik a hiba!

Elõre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
attack3

Sziasztok. Mivel lehet kiirtani a public8media vírust?

Avast, Antimalvare, yac nem találja, rendszervisszaállítás nem segít...

Mozilla van XP-n.

Link to comment
Share on other sites

attack3

Üdv.

Sajnos csak angol verziót találtam az eltávolításra:

http://malwaretips.com/blogs/public8media-virus/

Köszi, ezzel végre sikerült...

Egyszerûen le lehet fordítani, részletesen le van írva minden. A firefoxot kellett alaphelyzetbe állítani. :bliss:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Isaking

Hello!

A segítségetek szeretném kérni, sikerült az új gépemre összeszednem valami vírust. Emlékeim szerint egy daemon toolst szedtem le pár napja és utána jöttek a problémák. Elõször észrevettem hogy valami Youtube Accelerator felrakta magát és fut nekem, mikor le akartam törölni láttam a listában hogy van egy Shopper-Pro és egy Sense. Volt valami Live Support de az egy-két uninstall után már eltûnt. A fenti 3 programot hiába törlöm le újra felrakják magukat. Megpróbáltam átírni a .dll fájljaik nevét, de akkor megszûnik az internetkapcsolatom...

Friss Norton van fent a gépen (original), talál pár kritikus fájlt, azokat törli is de még így sem szûnt meg a probléma, iwebar.exe és utils.exe amit van hogy óránként megtalál és töröl.

Fõleg a Sense ami nagyon bosszantó, bõvítményként felrakja magát a böngészõbe (bõvítménykezelõbeli törlés után is) és hirdetésekkel pakolja teli az összes oldalt meg zavarja a flasht is.

Hogy tudnék ettõl megszabadulni?

Elõre is köszönöm a segítséget.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
DemonFace

Hello!

A segítségetek szeretném kérni, sikerült az új gépemre összeszednem valami vírust. Emlékeim szerint egy daemon toolst szedtem le pár napja és utána jöttek a problémák. Elõször észrevettem hogy valami Youtube Accelerator felrakta magát és fut nekem, mikor le akartam törölni láttam a listában hogy van egy Shopper-Pro és egy Sense. Volt valami Live Support de az egy-két uninstall után már eltûnt. A fenti 3 programot hiába törlöm le újra felrakják magukat. Megpróbáltam átírni a .dll fájljaik nevét, de akkor megszûnik az internetkapcsolatom...

Friss Norton van fent a gépen (original), talál pár kritikus fájlt, azokat törli is de még így sem szûnt meg a probléma, iwebar.exe és utils.exe amit van hogy óránként megtalál és töröl.

Fõleg a Sense ami nagyon bosszantó, bõvítményként felrakja magát a böngészõbe (bõvítménykezelõbeli törlés után is) és hirdetésekkel pakolja teli az összes oldalt meg zavarja a flasht is.

Hogy tudnék ettõl megszabadulni?

Elõre is köszönöm a segítséget.

Tölts le egy Free Avast-ot! Futass egy boost elõtti/egy teljes víruskeresést. Használd a Böngészõtakarítót. Töltsd le a CCleaner-t és futass egy tisztítást és egy renszerleírót(vagy inkább 2õt :) ). Indítsd újra a gépet. Ellenõrízd, hogy az Avast eltávolított-e mindent. Ha nem mindent, de kevés maradt, akkor indíts még 1 keresést. Ha sok maradt, vagy megmaradt a probléma, akkor Rescue Disk.

Ha megszûnt a probléma tegyél fel egy Comodo Free Firewall-t. Vagy egy ZoneAlarm-ot, de én a Comodo-t ajánlom

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
GTA007

Csatlakozni tudok az elõttem szólóhoz.

- Igen, sajnos gyakran elõfordul hogy mellékelve beletesznek a telepítõbe felesleges cuccokat (Toolbar, egyéb böngészõ, stb.) amik természetesen alapból be vannak jelölve, ezért némely program(ok) telepítésekor érdemes odafigyelni hogy mégis mit hagyunk jóvá (ne csak Next-Next-Next-Install), mert kis odafigyeléssel mellõzhetjük õket a telepítéskor.

Én még a Malwarebytes-ot ajánlanám keresésre.

Vagy a SUPERAntiSpyware-t, egy keresés erejéig. // Ezeket inkább keresésre.

Védelemre meg igencsak megoszlanak a vélemények. Mindenki mást tart a "jobbnak". Korábban Nod-ot használtam régen még jó volt, (ne értsétek félre nem azt mondom hogy nem az) de olyan érzésem van hogy annak is már csak a neve nagy. (egy egyszerû mezei tisztítóval kiszûrtem olyat, amit a Nod nem vett észre.) mondjuk az se feltétlen elõnyös ha mindenre ráugrik. Nekem most AVG van fent, nincs rá panasz, bár néha kicsit "túlbuzgó". pl. fura hogy eredeti lemezes anyagra Trójait riaszt... :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
bLoOdwiLLTeLL

Üdv!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Nemrég letölöttem a samsung hivatalos oldaláról az AllShare nevezetû programot( filmnézés célzattal laptoról, samsung smart tv-re). Azóta ha elindítom a firefox-ot, a nod32 feldob egy riasztást:

Objektum: "http://htmlverifier.com/addons/tr/config.txt?r="valamilyen szám"

Kártevõ:

JS/Kryptik.I trójai

Információk:

kapcsolat megsakítva - karanténba helyezve

Minden új lap nyitásnál felugrik, de a beállított kezdõlapot hozza be.

Megnéztem a napló fájlokat a nod-ban, ott ezt írta:

"A program kártevõt észlelt, amikor a következõ alkalmazás a webhez próbált hozzáférni: C:\Windows.old\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe."

Futattam vírus írtást, kártevõ mentesítést, töröltem a firefoxot, újra telepítettem, de a probléma még mindig fenáll.

Hogy tudnék ettõl megszabadulni???

A segítséget elõre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

Elsõ körben próbáld meg a böngészõ alaphelyzetbe állítását, hátha segít.

Link to comment
Share on other sites

bLoOdwiLLTeLL

Elsõ körben próbáld meg a böngészõ alaphelyzetbe állítását, hátha segít.

Ez kellett. Köszönöm!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
gerro

hali

ingyenes Avast-ot használok

érdemes lecserélni valamilyen Comodo termékre?

ha jól tudom azok is ingyenesek, magyar nyelvûek

ha igen, melyik a célszerûbb? tûzfal vagy internet security?

mert csak egyiket akarnám

köcce

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...