Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Facebook


-StiF-

Recommended Posts

Stauffenberg

nekem ki van töltve. Csak olyan mitnha senki másnak nem lenne. Vagy az is lehet h csak nem tudom h hogy kell megnézni

Be kell jelölni ismerõsnek! :rolleyes:

Alapértelmezésben nem látszanak a személyes információk és a képek az idegenek számára, csak a profil kép az is csak kicsiben (kivéve ha van közös ismerõsötök, akkor lényegesen több infó látszik). Mivel a felhasználók 90 százaléka szarik az alapértelmezett beállításokra, ezért ezek rendre úgy is szoktak maradni... ezért már azokat okold akik lusták beállítani a jogosultságokat.

A lényege a kommunikáció. Mégis, a facebookot kevésbé érzem "leselkedõsnek", mint az iwiwet vagy májvipet.

Én például nem fogom használni a nyomorult alkalmazásokat. Más talán nem oszt meg videókat, zenéket.

Nem csak a kommunikáció a lényege, hanem a _folyamatos_ kommunikáció. Ezért olyan addiktív a Facebook, mert az ember egyik legelemibb szükséglete az információ éhség és pont ezt elégíti ki a Facebook, de csak annyira, hogy pár óra múlva visszatérj megint körülnézni.

Nekem mondjuk pont ez a szimpatikus benne. Én nem leskelõdni akarok az ismerõseim után, hanem tudni, hogy mi van velük, nevetnek vagy sírnak-e és így tovább. Olyan ismerõseimmel is napi kapcsolatban vagyok így, akikkel máskülönben minimális szinten sem lennék. Akikkel meg napi kapcsolatban vagyok azokkal meg szinte nem is kommunikálok Facebook-on, az megmarad IRL elfoglaltságnak.

Na meg korábban szóba került a Twitter is: Én regisztráltam rá a fotós dolgaim megosztására, de nekem nagyon nem bejövõs. Egyszerûen idegesít a 140 karakteres limit... még egy SMS-be is több karaktert lehet zsúfolni, de még azt is keveslem. Emellett roppant felületes kommunikációt tesz csak lehetõvé... pont azt a fajta kommunikációt szorgalmazza és szoktatja hozzá a júzereket, amire semmi szüksége a világnak. Én még a reggeli pisim színét sem tudom 140 karakterben leírni, nem hogy ennél árnyaltabb témákat.

Inkább maradok a Facebook Page-emnél, hogy a fotós munkásságom iránt érdeklõdõkkel ellássam információkkal. Ráadásul sokkalta jobb a FB Page rendszer, mint egy végtelenségig korlátolt Twitter.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Be kell jelölni ismerõsnek! :rolleyes:

Alapértelmezésben nem látszanak a személyes információk és a képek az idegenek számára, csak a profil kép az is csak kicsiben (kivéve ha van közös ismerõsötök, akkor lényegesen több infó látszik). Mivel a felhasználók 90 százaléka szarik az alapértelmezett beállításokra, ezért ezek rendre úgy is szoktak maradni... ezért már azokat okold akik lusták beállítani a jogosultságokat.

Köszönöm, így már sokkal világosabb :)

Link to comment
Share on other sites

SH4D0W

sikerült elb.sznom az adatlapomat, pl. az érdeklõdési körnél az általam megadott dolgokhoz még hozzácsapta azokat a csoportokat is, amikhez csatlakoztam.

IPB Image

ezt vissza lehet valahogy csinálni? <_<

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

sikerült elb.sznom az adatlapomat, pl. az érdeklõdési körnél az általam megadott dolgokhoz még hozzácsapta azokat a csoportokat is, amikhez csatlakoztam.

IPB Image

ezt vissza lehet valahogy csinálni? <_<

És ez miért baj? Gondolom azért csatlakoztál (jóllátom zenei klubbok) mert érdekel az irányzat. nem?

Link to comment
Share on other sites

SH4D0W

de eddig nem így egyben volt minden, hanem az érdeklõdési körnél megvolt az, amit megadtam, és az oldal alján meg megint külön azok a csoportok, amikhez csatlakoztam, most meg minden sz.r egyben.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
-StiF-

Kit hívnak D. Balázsnak innen? :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon

Lehet választani kalóz nyelvet.

Óriási :DD

Link to comment
Share on other sites

gebali1991

Lehet választani kalóz nyelvet.

Óriási :DD

What be troublin' ye

Arr! (ez a lájkolás :lol: )

'bout 6 shots o' rum ago (kb 6 perce)

Hát ez tényleg hatalmas :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

SH4D0W

Lehet választani kalóz nyelvet.

Óriási :DD

ez jóóó, mekkora fun :lol:

Link to comment
Share on other sites

Jooni

ez jóóó, mekkora fun :lol:

Ez hol van, mert én nem találtam :unsure:

Link to comment
Share on other sites

-StiF-

Nyelv beállítás? :D

Link to comment
Share on other sites

gebali1991

Ez hol van, mert én nem találtam :unsure:

Lejjebb kell menni, a szokásos nyelvek után van, tehát nem simán ábécérend szerint.

Link to comment
Share on other sites

Jelan

Hát gyerekek a 1337 se semmi.

Link to comment
Share on other sites

buub

Lehet választani kalóz nyelvet.

Óriási :DD

tényleg hatamas :D Úgy is hagytam a beállítást B)

Link to comment
Share on other sites

gebali1991

A leet speak mégis milyen?

Link to comment
Share on other sites

Kellerman

Kocka :)

Link to comment
Share on other sites

Tomina

fifasuperstars-al játszik valaki?

Link to comment
Share on other sites

Kellerman

Kipróbáltam,de arra jutottam,hogy most nincs ehhez türelmem :D Egyébként jónak tûnik.

Link to comment
Share on other sites

RyanTT

Nekem olyan problémán van, hogy a Portrék albumomat töröltem véletlenül, és bár csináltam egy újat ugyanolyan néven ugye az mégsem az alapértelmezett. Ennek annyi hátránya van, hogyha pl valaki rámegy valakinek a profilképére akkor a Portrék albumba kerül, szerintem az én esetembe is így van, de azt írja, hogy "Az album üres", de feltölteni nem lehet képet oda, mivel törölve lett. Nah akkor most? :)

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

A leet speak mégis milyen?

Elborultan kocka most próbáltam ki :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
MarcRulez

Nekem van egy olyan problémám, hogy a játékok alatt el van csúszva az egér. Szal ha le akarok okézni vmit akkor a gomb fölé 1-2 centivel kell húzni az egeret, de az csak a játékoknál van, az oldalon tökéletesen mûködik. Egyik este még jó volt, aztán másnap már ilyen volt.

Vmi tipp megoldásra? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

_AATT_

Meg akarok osztani híreket ismerõseimmel, de a legfrissebb eseményekhez nem teszi ki csak az én üzenõfalamra :unsure:

Mit csináljak, hogy jó legyen?

Link to comment
Share on other sites

-StiF-

Törd fel a haverjaidét és meglátod, h õk látják. :D

Link to comment
Share on other sites

_AATT_

Törd fel a haverjaidét és meglátod, h õk látják. :D

Már megkérdeztem, de nem látják <_< . De az az érdekes, hogy reggel még mûködött :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Arwy

nekem ki van töltve. Csak olyan mitnha senki másnak nem lenne. Vagy az is lehet h csak nem tudom h hogy kell megnézni

Nekem nincs, nem tudom, mit írhatnék, kedvenc szín meg ital meg kaja olyan unalmas, engem sem érdekel más kedvence dolga, a háziállatoknak, születési dátumnak, munkahelynek, iskolának, és a mit csinálok, ha nem dolgozom résznek, idézeteknek stb. pedig van külön helye, szóval azokból már szinte minden kiderül, ami ilyen általános információ. Vagy nem tudom, de bármit írnék, úgysem ismernének meg teljesen belõle szerintem.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...