Jump to content
GSForum - Segélyvonal

V


JaniRazor

Recommended Posts

JaniRazor

IPB Image

Rövid ismertetõ:

Óriási ûrhajók jelennek meg a világ jelentõs 29 városa fölött és Anna ezeknek a szép és az emberekhez megszólalásig hasonlító látogatók(innen a cím V=Visitors) karizmatikus vezetõje azt állítja, hogy békével jöttek. Ahogy egy maréknyi ember elkezd kételkedni a látszólag jóindulatú látogatók õszinteségében, egy FBI-os, terrorizmus elleni ügynök, Erica Evans rájön, hogy az idegenek azzal töltötték az elmúlt évtizedeket, hogy beszivárogtak az emberi kormányokba és üzletekbe és most a tervük végõs fázisában vannak, hogy átvegyék a hatalmat a világ felett. Erica csatlakozik egy ellenállási mozgalomhoz, aminek a vezetõje Ryan, aki meg akarja menteni az emberiséget. Azonban az idegenekek elkezdik imádni az emberek, különösen azért, mert meg tudnak gyógyítani olyan betegségeket, amiknek az ellenszerét eddig nem fedezte fel az emberiség. Valamint van az idegeneknek egy Földi bázisa is, aminek a tagja Erica fia, Tyler is, és õk akaratlanul is kémkednek nekik.

Trailer

Én most néztem meg a pilotot és szerintem nagyon jó lesz ez. Tetszik az alapszitu is, valamint a CGI is sokkal igényesebb, mint pl. a Flash Forwardnál(pl. az elején, amikor lezuhan a vadászrepülõ).

És mivel láttam, hogy páran fogjuk nézni, gondoltam megnyitom.

Link to comment
Share on other sites

Flame_of_Aiur

A vadászrepülõs lezuhanás a leggagyibb rész volt benne, de komolyan :lol:

Link to comment
Share on other sites

JaniRazor

Nekem tetszett :D

Link to comment
Share on other sites

Snexi

hát nem tudom,nekem egyáltalán nem tûnik igényesnek a cgi,sõt,zavaróan gagyi

Link to comment
Share on other sites

Hero44

Nekem is tetszett szal suck it, 2-2 :D

Akiket eddig megfertõztem vele azoknak eddig mind bejött, de mind félnek a folytatástól.

És õk még nem is tudják, hogy a V showrunnerjét kibaxták, valsz. mert nem tetszett nekik az irány amerre elvitte a sorit, szóval ez talán rossz elõjel...

De a V pilotja határozottan veri az FF pilotját.

Link to comment
Share on other sites

_DooM_

hát nem tudom,nekem egyáltalán nem tûnik igényesnek a cgi,sõt,zavaróan gagyi

Szerintem az egész pilot fájóan gagyi volt... Én imádom a sci-fit (fõleg az idõutazós dolgokat; ehez képest nem sok sci-fi sorozatot nézek... :ph34r: ), de ez egy baromi nagy vicc volt. Mármint a tálalás...

Link to comment
Share on other sites

Hor1

Szerintem is jól nézett ki a gép lezuhanása, de nem a CGInek kell elvinnie a hátán egy sorozatot.

Link to comment
Share on other sites

Hero44

Mármint a tálalás...

Nem lehet, hogy csak fura volt, hogy az összes UFO-s filmmel ellentétben itt most nem lõtték ki az ország összes létezõ atomját a hajóra?

Link to comment
Share on other sites

_DooM_

Nem lehet, hogy csak fura volt, hogy az összes UFO-s filmmel ellentétben itt most nem lõtték ki az ország összes létezõ atomját a hajóra?

Nem. Illetve részben. Elkezd remegni "minden", erre elég "érdekesen" reagáltak az emberek. Kimennek, WTF? Megjelenik a kép, hogy nem támadnak, erre mindenki azonnal megnyukszik, hurrá, 2 hétre rá már egy szimpla turista látványossággá váltak a hajók.

Szerintem ugyanabba a hibába estek, csak még durvábban, mint a FF esetében. Megvan az alapszitu, de nemes egyszerûséggel kihagyták azt a lépést, ahogy az emberek kezelik ezt a helyzetet, egybõl a következményekre és az összeesküvésre ugrottak. Amiket meg mutattak, teljesen életszerûtlen volt, szerintem. A fõszereplõ csaj reakciója kapásból. Oké, hogy amerikában sokkal vallásosabbak az emberek, nah de ne... Ne kezdjen már mindenki azonnal templomba járni, mert "csoda" történt... Szerintem.

Egyedül a pap ipsének voltak jó gondolatai, de azonnal le is rombolták az õ épeszû imidszét az összeesküvésnél. Amit szintén csak úgy bedobtak. Ha csak sejtették volna, hogy tudnak valamit, és késõbb derültek volna ki csak dolgok, akkor sokkal hatásosabb lehetett volna.

A másik meg az alapszitu. Idejönnek, néhány erõforrásért, cserébe technológiát és tudást adva, valójában pedig földlakóknak álcázva néhányan terrorista merényletet terveznek, mindenzt úgy, hogy földi mûszerekkel is nyomon követhetõ módon kommunikálnak...

Link to comment
Share on other sites

berc00

Nadejó, topik. Akkor mondom:

A pilot elõször tökre berántott, tetszett nekem látom itt mással ellentétben a tálalás, de fõleg az alapszitu, hogy itt nem arról szó, hogy jönnek és ledarálnak az alienek mindenkit, szerintem a CGI-al sem volt gond (FF-nél pl szvsz jóval jobb), azonban félek, hogy a folytatásban ez az összeesküvés-elmélet gagyi lesz (ráadásul a sok hír meg a showrunner váltás is ezt mutatja), valaki megmagyarázhatná, most mért jó az, hogy itt a V-k beépülnek az emberek közé, meg terroristák közé, és így akarják átvenni a hatalmat, hát akkora technológiai elõnyök van, ez ilyen sok hûhó semmiért dolognak tûnik.

Viszont volt pár jó jelenet (pl amit már elõzetessel is lelõttek, mikor felszakad a csávó bõre, és ott a gyíkszem...), de annyi gagyiság van itt is mint FF-nél (gagyi szó használata miatt megint le leszek KisTehén!va mi? :lol:), most annyira látszik, hogy a fõcsaj (Mitchell amúgy nagyszerû választás volt, bírom a nõt) meg a fia közti dráma majd a V ellenzék és a V pártfogás lesz, ajj ajj.

Azért kíváncsian várom a folytatást, a pilot összességében tetszett, de nem hiszem, ebbõl valami nagy kiemelkedõ cucc lesz.

Link to comment
Share on other sites

_DooM_

Szerintem is jól nézett ki a gép lezuhanása, de nem a CGInek kell elvinnie a hátán egy sorozatot.

Jah, és szerintem a CGI is ultra gáz volt helyenként (nagyon durván kilógott az odavetítés, gyakorlatilag mindenhol), máskor meg - TV-hez képest - álleejtõen jó (bazi ûrhajó animációja, tükrözõdése az üvegen).

Egy sci-finél ez igenis komoly szempont, mégha nem is ennek kell elvinnie az egészet.

Egy-két részt még bevizsgálok, de szerintem megvan az elsõ sorozat, amit teljesen elkaszálok. (Van egy-két sorozat, ami a "majd késõbb, ha nem lesz más, megnézem" kategóriában van, de itt a késõbb erõsen kövelít a sohához.)

Link to comment
Share on other sites

berc00

Szerintem ugyanabba a hibába estek, csak még durvábban, mint a FF esetében. Megvan az alapszitu, de nemes egyszerûséggel kihagyták azt a lépést, ahogy az emberek kezelik ezt a helyzetet, egybõl a következményekre és az összeesküvésre ugrottak.

Ne kezdjen már mindenki azonnal templomba járni, mert "csoda" történt... Szerintem.

Muszáj nekik, egy pilotot pörgõssé kell tenni, azzal, hogy azt mutatnák, "jajj UFOk", nemhsizem, sok embert megragadnának.

Viszont szerintem a templomba járás tök normális, az emberek a katasztórfák után/közben imádkoznak, templomba járnak, meg a rendkívüli helyzeteknél is, ez meg eléggé az.

A másik meg az alapszitu. Idejönnek, néhány erõforrásért, cserébe technológiát és tudást adva, valójában pedig földlakóknak álcázva néhányan terrorista merényletet terveznek, mindenzt úgy, hogy földi mûszerekkel is nyomon követhetõ módon kommunikálnak...

Na igen, ez a röhej...

Link to comment
Share on other sites

_DooM_

Nadejó, topik. Akkor mondom:

A pilot elõször tökre berántott, tetszett nekem látom itt mással ellentétben a tálalás, de fõleg az alapszitu, hogy itt nem arról szó, hogy jönnek és ledarálnak az alienek mindenkit, szerintem a CGI-al sem volt gond (FF-nél pl szvsz jóval jobb), azonban félek, hogy a folytatásban ez az összeesküvés-elmélet gagyi lesz (ráadásul a sok hír meg a showrunner váltás is ezt mutatja), valaki megmagyarázhatná, most mért jó az, hogy itt a V-k beépülnek az emberek közé, meg terroristák közé, és így akarják átvenni a hatalmat, hát akkora technológiai elõnyök van, ez ilyen sok hûhó semmiért dolognak tûnik.

Viszont volt pár jó jelenet (pl amit már elõzetessel is lelõttek, mikor felszakad a csávó bõre, és ott a gyíkszem...), de annyi gagyiság van itt is mint FF-nél (gagyi szó használata miatt megint le leszek KisTehén!va mi? :lol:), most annyira látszik, hogy a fõcsaj (Mitchell amúgy nagyszerû választás volt, bírom a nõt) meg a fia közti dráma majd a V ellenzék és a V pártfogás lesz, ajj ajj.

Azért kíváncsian várom a folytatást, a pilot összességében tetszett, de nem hiszem, ebbõl valami nagy kiemelkedõ cucc lesz.

Szerintem ez is az alapszitu része, és egyelõre rohadt nagy baromságnak tûnik, legalábbis ahogy így felvezették.

Nekem nem tetszett, és szerintem sem lesz kiemelkedõ cucc (pláne nem "új Lost"), de szerintem ez a késõbbiekben javulni fog. (Azt már kétlem, hogy olyan szinten javulna, hogy elkerülje a kaszámat...)

Ilyen kezdés után csak javulni lehet.

És bár Irananak gyönyörû arca van, letörném a kezét annak, aki levágta a haját...

Egyébként, ha már itt (is, többek közt általam) elõjött, szerintem sokkal inkább a Fringe az "új Lost", annak ellenére, hogy az szinte különálló részekbõl áll.

Legalábbis az eddig látott "Lost jelöltek" eddig nem sokat mutattak... :(

Link to comment
Share on other sites

JaniRazor

Leginkább a Flash Forwardot szánták volna a Lost utódjának.

De ez az utódlás alapból marhaság, a Lost olyan szinten ezek fölött a sorozatok fölött áll zsenialitásban, hogy azt szinte lehetetlen még csak megközelíteni is szerintem.

Link to comment
Share on other sites

Hor1

És bár Irananak gyönyörû arca van, letörném a kezét annak, aki levágta a haját...

Hát igen Fireflyban enyhén jobban nézett ki. :)

Inara btw. :P

Link to comment
Share on other sites

berc00

Hát igen Fireflyban enyhén jobban nézett ki. :)

Inara btw. :P

Én már ott sem nagyon bírtam, de itt egyenesen irritált a csaj :D :unsure:

Viszont a csávó, aki ott Wash-t játszotta, tök menõ volt, kár hogy ilyen sorsa lett :lol:

Link to comment
Share on other sites

Hor1

Valamiképpen csak visszatér, Alan Tudykot nagyon csípem. :rolleyes: ^_^

Link to comment
Share on other sites

UC

Ma nézem meg én is a pilotot, és meglepõen jó volt. Nagyon kíváncsi lettem a folytatásra, de ahogy sokan, én is tartok a folytatás irányától. Meglátjuk, remélem nem rontják el :)

És csatlakozom: M. Baccarin nekem ssem teszik ezzel a hajjal - bár Inaraként sem jött be annyira, mégis fényévekkel szebb volt a FF-ban :)

Link to comment
Share on other sites

Hero44

Egyik sem lesz a Lost utódja.

Azokat a promo képeket láttátok ahol a nagyvárosok fölött vannak az ûrhajók? Ötletes :D

Link to comment
Share on other sites

JaniRazor

Amúgy szerintem itt nem azon van a hangsúly, hogy van terrorista csoportjuk, hanem hogy az IS van.

Hogy beépültek az élet minden területére és már régóta tervezik ezt az eljövetelt és azért ilyen készségesek, hogy az embereknek ne tûnjön fel, hogy õk nem azok akiknek hiszik õket és ezért is játszanak arra, hogy semmi rossz ne kerüljön nyílvánosságra róluk és imádják õket.

Link to comment
Share on other sites

Hor1

Én azon gondolkoztam a rész vége felé, ha van mindenfelé magas pozícióban emberük, akkor miért nincs médiafelelõsük, aki gond nélkül megcsinálná a benyalós interjúkat..

Link to comment
Share on other sites

UC

Én azon gondolkoztam a rész vége felé, ha van mindenfelé magas pozícióban emberük, akkor miért nincs médiafelelõsük, aki gond nélkül megcsinálná a benyalós interjúkat..

Felesleges, ott a srác, aki az interjút készítette. A fõnöke beadta neki, hogy a nagyobb jóért megéri ferdíteni, a fõnök pedig V; rajta volt a fényképen az öreg hapsival együtt.

Link to comment
Share on other sites

Madridista

Nekem egyáltalán nem tetszett a pilot, de mivel maga az ötlet tetszik, ezért pár 3-4 részt azért bepróbálok, hátha.

Link to comment
Share on other sites

_DooM_

Hát igen Fireflyban enyhén jobban nézett ki. :)

Inara btw. :P

Ez van akkor, ha az ember nem nézi át a postot, mielõtt elküldené. Hamu a fejemre. :ph34r:

Felesleges, ott a srác, aki az interjút készítette. A fõnöke beadta neki, hogy a nagyobb jóért megéri ferdíteni, a fõnök pedig V; rajta volt a fényképen az öreg hapsival együtt.

Akkor is hibalehetõség, hisz a srác még így is bekavarhatott volna, max utána kirúgják.

Ettõl szerintem még nem lesz egyértelmûen V (megjegyzem nekem fel sem tûnt, pedig az ilyeneket azért ki szoktam szúrni, ha másképp nem, hát megállítom a lejátszást), de érdekes tény, ha így van.

Egyik sem lesz a Lost utódja.

Azokat a promo képeket láttátok ahol a nagyvárosok fölött vannak az ûrhajók? Ötletes :D

Azért a FF legutóbbi része odatette magát, legjobb rész volt eddig.

Ez sem újdonság, a FF-nak is voltak ilyen promói, még videó formában is. Bár lehet, hogy az csak az AXN partizán akciója volt. :unsure:

De ettõl még szeressük az ilyeneket.

Link to comment
Share on other sites

UC

Akkor is hibalehetõség, hisz a srác még így is bekavarhatott volna, max utána kirúgják.

Ettõl szerintem még nem lesz egyértelmûen V (megjegyzem nekem fel sem tûnt, pedig az ilyeneket azért ki szoktam szúrni, ha másképp nem, hát megállítom a lejátszást), de érdekes tény, ha így van.

De így egy embert tudnak manipulálni, ami nekik jót tesz. Najó, nem akarom védeni :)

Egyébként az a hapek tutira V. Egyrészt a fénykép (tuti õ van rajta, direkt megállítottam szemügyre venni), másrészt amúgy is olyan ütnivaló tekintettel néz mindig, harmadrészt elég gyanúsan szemezgetett Anna-val.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...