Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Top 10 Kedvenc Film


Hartigan

Recommended Posts

grasslover

A Batman Returns és a The Crow mint képregényfilm? Azért az merész :) Ja és a Superman II-bõl melyik verzió, a Richard Lesteres vagy a Richard Donneres?

Link to comment
Share on other sites

Thunderstick_is_not_dead

Top 10 legalábecsültebb film

Twin Peaks: Fire Walk With Me (1992)

Mary Shelley's Frankenstein (1994)

Starship Troopers (1997)

Alien: Resurrection (1997)

The Beach (2000)

American Psycho (2000)

Hollow Man (2000)

Freddy Got Fingered (2001)

Revolver (2005)

Southland Tales (2006)

Link to comment
Share on other sites

Hartigan

A Batman Returns és a The Crow mint képregényfilm? Azért az merész :) Ja és a Superman II-bõl melyik verzió, a Richard Lesteres vagy a Richard Donneres?

Batman Returns gyerekkorom kedvence volt, mivel nagy Burton fan voltam. Az elsõ részért pl. sohasem voltam oda, és bár a Returns közelebb áll Burtonhoz mint a képregényhez, hasonló vádakkal illethenténk a Dark Knight-ot is, mi nem kevésbé viseli alkotója kézjegyeit. The Crow szintúgy gyerekkor, plussz a legkedvesebb OST-m, bár a képregényrõl viszonylag szegényesek az ismereteim.

Superman II.-t rengetegszer láttam kiskoromban. És pár napja döntöttem úgy hogy újra nézem, de neten ráleltem a Richard Donner verzióra. Miután megnéztem nem egészen értettem ezt anno miért nem engedte a stúdió, mert bár az emlékeim fakultak, de sok különbséget nem vettem észre, amiket meg mégis azok eléggé ártatlan változtatások voltak. (Eiffel jelenet kivágása, Louisék kandallós romantikázásénak törtlése...)

Amúgy egy jelenetet külön kiemelnék mert anniyra megfogott, mai fejjel is újranézve, az amerikai kajáldás jelenet, azokkal a végtelenül képregényes, tónusos piros-zöld színeivel.. ;)

Top 10 legalábecsültebb film

Twin Peaks: Fire Walk With Me (1992)

Mary Shelley's Frankenstein (1994)

Starship Troopers (1997)

Alien: Resurrection (1997)

The Beach (2000)

American Psycho (2000)

Hollow Man (2000)

Freddy Got Fingered (2001)

Revolver (2005)

Southland Tales (2006)

Box Office vonatkozásban vagy ismerettség??

Twin Peaks - Eléggé ismert és szeretett. Nem hinném hogy alá lenne becsülve.

Frankenstein - Kedves film, Branagh féle színpadias megvalósításban. Tetszett, de nálam messze nem etalon.

Starsheep Tropers - Ez nagyon is kitermelte az elég vaskos rajongói körét, kritikailag se bukott meg.

Alien 4 - Bár anyagi siker volt, ténylen nem sokan szeretik. Nekem pl. a kedvenc részem. ;)

The Beach - Igaz, tényleng nem egy megbecsült film. Mondjuk jómagam se vagyok oda érte

American Psycho - Ez abszolút kult film. Egyáltalán nem alábecsült.

Hollow Man - Szeretem én is, de mint film azért ne feszegessük sztem...a zenéje kiválló.

Freddy - Nem láttam...

Revolver - Megint csak jogos az állítás. Viszont nekem sem tetszett.

Southland Tales - Ezzzel értek egyedül teljesen egyet, mert alapvetõen szinte senki sem ismeri, pedig nagyszerû film! ;)

Link to comment
Share on other sites

Thunderstick_is_not_dead

Box Office vonatkozásban vagy ismerettség??

Twin Peaks - Eléggé ismert és szeretett. Nem hinném hogy alá lenne becsülve.

Frankenstein - Kedves film, Branagh féle színpadias megvalósításban. Tetszett, de nálam messze nem etalon.

Starsheep Tropers - Ez nagyon is kitermelte az elég vaskos rajongói körét, kritikailag se bukott meg.

Alien 4 - Bár anyagi siker volt, ténylen nem sokan szeretik. Nekem pl. a kedvenc részem. ;)

The Beach - Igaz, tényleng nem egy megbecsült film. Mondjuk jómagam se vagyok oda érte

American Psycho - Ez abszolút kult film. Egyáltalán nem alábecsült.

Hollow Man - Szeretem én is, de mint film azért ne feszegessük sztem...a zenéje kiválló.

Freddy - Nem láttam...

Revolver - Megint csak jogos az állítás. Viszont nekem sem tetszett.

Southland Tales - Ezzzel értek egyedül teljesen egyet, mert alapvetõen szinte senki sem ismeri, pedig nagyszerû film! ;)

Elismertség. Azt hittem ez egyértelmû.

Twin Peaks - Ez igaz, a 9.5-ös IMDB raiting is teljesen reális. De én nem a sorozatról beszélek. A filmet még Lynch legnagyobb rajongói is ott szidják ahol érik, pedig csak a humor hiányzik belõle.

Frankenstein - Sajnos a rövidsége miatt közel sem tökéletes, de hogy a legjobb, legigényesebb adaptációja az eredeti mûnek az tuti. Az meg, hogy szinte az összes régebbi Frankenstein filmre van benne valami finom utalás, különösen nagy odafigyelésre vall.

"Starsheep" :D Troopers - Hogy a Rottenen ugyan annyin áll mint a Transformers szerintem elég degradáló. A rajongótáborának meg a fele se látja bele azt amit kéne.

Alien 4 - Egy f*szság, de az, hogy sokan minden idõk legótvarabb filmjével (AVP 2) egy szinten emlegetik, elég volt ahhoz, hogy bekerüljön.

American Psycho - De az. A könyv rajongói egytõl-egyig utálják. Az IMDBs pontszám meg vicc, pedig az egyedüli gond vele a gore hiánya.

Hollow Man - Verhoeven legjobb filmje lenne, ha nem maradt volna ott a fele a vágószobában. Így "csak" egy baromi jó slasher.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Batman Returns gyerekkorom kedvence volt, mivel nagy Burton fan voltam. Az elsõ részért pl. sohasem voltam oda, és bár a Returns közelebb áll Burtonhoz mint a képregényhez, hasonló vádakkal illethenténk a Dark Knight-ot is, mi nem kevésbé viseli alkotója kézjegyeit. The Crow szintúgy gyerekkor, plussz a legkedvesebb OST-m, bár a képregényrõl viszonylag szegényesek az ismereteim.

Superman II.-t rengetegszer láttam kiskoromban. És pár napja döntöttem úgy hogy újra nézem, de neten ráleltem a Richard Donner verzióra. Miután megnéztem nem egészen értettem ezt anno miért nem engedte a stúdió, mert bár az emlékeim fakultak, de sok különbséget nem vettem észre, amiket meg mégis azok eléggé ártatlan változtatások voltak. (Eiffel jelenet kivágása, Louisék kandallós romantikázásénak törtlése...)

Amúgy egy jelenetet külön kiemelnék mert anniyra megfogott, mai fejjel is újranézve, az amerikai kajáldás jelenet, azokkal a végtelenül képregényes, tónusos piros-zöld színeivel.. ;)

Box Office vonatkozásban vagy ismerettség??

Orbitális nagy tévedés hogy a The Dark Knight nem lenne hû a képregényhez. Amikor Bob Kane megalkotta a denevérruhás figurát, egy krimi fõszereplõjévé tette, nagyjából követhezõ tudományos felszereléssel. Késõbb, az alkotócserék következtében lett belõle sci-fi és nevetséges idiotizmus...mely a hetvenes években lett tónusozva, ott lett körülbelül a Burton-féle feldolgozáshoz leginkább hasonlítható figura. De Frank Miller a Year One-nal a 80-as években abszolút visszatért a Kane-vonulathoz, melyet az egész mellkason elterülõ Batman-jellel lehet leginkább elkülöníteni a jól ismert sárga célkeresztestől. Az ezzel a képregénnyel elindult Batman származás már külön utakon járt a mainstream, fantasztikumra támaszkodó, Supermannel és a JLA-val gyakran összetalálkozó Batman vonulattól. A The Legends of The Dark Knight sorozat pedig neves írók tollából, jól követhezõ kronológiában meséli el Batman sorsát, mely nem feltétlenül idõrendben jött ki, de a híres storyk, kevés hozzáértéssel is egymás után helyezhetõek. A Begins és a The Dark Knight ezt a Bob Kane által kezdett és a 80-as években tökéletesített Batman figurát dolgozza fel, elképesztõ sok elemben hasonlóságot mutatva a legnagyobb storykkal (mint például a The Man who Falls, a Year One, a Long Halloween (2Face eredete innen van kb átemelve) és még sok más).

Sokan próbálják szidni amiatt a Nolan feldolgozást, hogy nem hû a képregényhez, pedig a képregény imádata tûnik ki belõle minden percben. A két Burton feldolgozás ezzel szemben sokkal inkább Burton-film, mint hogy bármi köze is lenne Batmanhez, fõleg a Returns esetében. Utóbbi annyira eltér minden elemben, hogy én nem is sorolnám képregényadaptációk közé, kb annyira emlékeztet az eredeti alapanyagra, mint a szörnyû Constantine a Hellblazerre. Mellesleg a Joel Schumacher-féle vízió meg leginkább a hatvanas évek idióta sorozatára, meg az akkori képregényre emlékeztet, szörnyű, szar, foshalom. A legrosszabb képregényfilmek, még a Superman IV-nél is borzasztóbbak.

Aztán a The Crow...nagyszerû film, mely önmagában szórakoztató, de mivel én kifejezetten képregényadaptációk listáját készítettem, így ezt maximum a legjobban eltérõ képregényadaptációk közé sorolhatnám...ha beleolvasol az írott-rajzolt anyagba, magad is meglátod :)

A Superman II azért lett végül Donner nélkül elkészítve, mert a produceri iroda erõltette benne a komédia elemeket, amit Donner nagyon ellenzett. Donner ezért el is ment/meg igazából küldték is. Richard Lester újravágta, lelassította, nem tisztelve egyáltalán az alapanyagot.

Link to comment
Share on other sites

Real013

American Psycho - De az. A könyv rajongói egytõl-egyig utálják. Az IMDBs pontszám meg vicc, pedig az egyedüli gond vele a gore hiánya.

Nem csak a gore hiányzik belõle, hanem a mélység is. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Hartigan

Válasz Grass-nek:

Elsõnek is hogy félre értés ne essék, minden tiszteletem a témában jártasságod iránt, annak ellenére hogy nagy Batman képregény faló voltam kiskoromban, ilyen rendszerezett és kronológikus tudást nem mondhatok magaménak. Így nyílván eszembe sem jutna afelõl vitázni veled hogy mi képregényes és mi nem, inkább máshogy fejezném ki álláspontom.

Az új Batman-ekben nem a történet zavart, vagy a kevéssé meseszerû város, képregényes mese színezet elhagyása. Amiért állításomhoz ragaszkodom az nem a képregény hiteltelenség, mert érveid alapján el kell ismernem a Dark Knight nem hûtlen az alapanyaghoz. Ellenben a film hangvételében, és itt szedjük ízekre azt hogy mit hívunk rendezésnek : mint dramaturgiai, világítás, zene, vágás, arts poetika, ez a film 100%-osan C. Nolan film.

Amikor megnéztem a TDK-t, nem egy olyan filmet láttam ami egy képregényt ad vissza egy rendezõ hû tolmácsolásával, hanem egy képregény filmet egy nagyon karakteres rendezõ szemüvegén keresztül. Mint a forgatókönyv mint a komor, precíz rendezés olyan összetéveszthetetlen stílusjegyei Nolannek, hogy számomra Burton-hez hasonlóan (de nem olyan látvány orientáltan szemet szúróan) észre vehetõ hogy az õ filmje, anélkül is hogy látnám a nevét a stáblistán.

Így értettem. Nekem ez fontos, hogy ne tolmácsoljanak egy képregény directbe, mint a Sin City, hanem hogy egy képálmodó alkotó ember szemüvegén keresztül láthassam. Pontosan ezt keresem, és szeretem a képregény filmekben.

Ugyanezen ok miatt tetszett a Constantine is. Ezen esetben kivételesen képbe vagyok a Hellblazer kapcsán, sõt tulajdonosának mondhatom magam pár eredeti példánynak is. Valóban eltér igen, úgy ahogy a Punisher is az alapanyagtól. De mind2 alkotó, valamit átmentett, sok mindent hozzá tett, át alakított, már korántsem direct adaptációt tett le az asztalra. Bizonyos körülmények közt ezért jómagam is neheztelnék rájuk, de amikor mûködik az eredmény, élvezem mint film élményt, akkor már nem érdekel, mert ketté választom a képregényt és a filmet, nem várom el a szoros kapcsolatot. Ezen okból kifolyólag sem tetszett különösebben a Sin City. Vászonra préselt képregény hasábok. Sok értelmét nem láttam.

The Crow is azért jelent nekem sokat, mert egy rendezõi vizió, átitatva a jellegzetes 90es évek kor hangulatával. Amúgy a History of Violence-nél is, igazából eszembe se jutott a képregény után nézni. Ott mennyire klappol a hûség?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
MikaRoss

Én nagy erõkkel keresgélem a 10 kedvenc filmet. És eddig elég sokat volt szerencsém látni, de 10 kedvencet nem tudnék most felsorolni.

1. Hair

2. Hetedik

3. The Prestige

4. Paranoid Park

5. Becstelen Brigantyk

6. Blöff

A maradék 4 helyen még nagyon gondolkodom (Big Fish vagy Ollókezû Edward és hasonló problémák...). De így is meg vagyok elégedve a listámmal. :)

7. Dr. Horrible's Sing-Along Blog :wub:

Link to comment
Share on other sites

4rc28

Néhány kedvenc horrorfilm: www.tophorror.atw.hu

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Monochrome

Sorrend nélkül:

Ponyvaregény

Hannibál trilógia (mert a Hannibál rising trágya)

Gyûrûk ura trilógia

Keresztapa trilógia

Amerikai história X

Harcosok klubbja

Hetedik

Játsz/ma

Fûrész I

Kill Bill 2

Edited by Monochrome
Link to comment
Share on other sites

Flame_of_Aiur

Sorrend nélkül:

Ponyvaregény

Hannibál trilógia (mert a Hannibál rising trágya)

Gyûrûk ura trilógia

Keresztapa trilógia

Amerikai história X

Harcosok klubja

Hetedik

Játsz/ma

Fûrész I

Kill Bill 2

Erõs filmek, erõs filmek... maximálisan osztom :) De - szabad kérdezni, ugye? - mit keres egy ilyen normális listában egy Gyûrûk Ura trilógia? :D Ha még az elsõ rész lenne, akkor egy szavam nem lenne. De mit tud a 2 meg a 3 ahhoz képest? Plusz X-szer annyi orkot? Samu meg Frodó nyavajgását könyvben is rendszeresen átlapoztam, annyira szar; a Barnaföldeken meg az Ettin sziken például én személy szerint egyszer "jártam", többször nem is kell :D Pedig ezek a filmbéli, erõsen homokos áthallásokkal teli változataikhoz képest még egyenesen szórakoztatóak voltak.

Az elõzõ mondatban egy fiktív helyzetben kicserélhetõ lenne a "Gyûrûk Ura" szó "Mátrix"-ra is tulajdonképpen.

Link to comment
Share on other sites

Hartigan

Tovább gondolt, avagy frissült top tíz.

TOP10

Payback (1999)

Fight Club (1999)

In Bruges (2008)

King Kong (2005)

Kingdom of Heaven - DC (2005)

Shutter Island (2010)

The Fountain (2006)

Million Dollar Baby (2004)

Csinibaba (1997)

The Godfather (1972)

Link to comment
Share on other sites

Joey

Erõs filmek, erõs filmek... maximálisan osztom :) De - szabad kérdezni, ugye? - mit keres egy ilyen normális listában egy Gyûrûk Ura trilógia? :D Ha még az elsõ rész lenne, akkor egy szavam nem lenne. De mit tud a 2 meg a 3 ahhoz képest? Plusz X-szer annyi orkot? Samu meg Frodó nyavajgását könyvben is rendszeresen átlapoztam, annyira szar; a Barnaföldeken meg az Ettin sziken például én személy szerint egyszer "jártam", többször nem is kell :D Pedig ezek a filmbéli, erõsen homokos áthallásokkal teli változataikhoz képest még egyenesen szórakoztatóak voltak.

Az elõzõ mondatban egy fiktív helyzetben kicserélhetõ lenne a "Gyûrûk Ura" szó "Mátrix"-ra is tulajdonképpen.

A mai napig nem láttam a GYU-t. :D

Engem inkább a Hannibal trilógia (A Bárányok Hallgatnak atomjó, de a többi már kevésbé) zavar illetve a Fûrész, ami egy nagy rakás kiszámítható semmi, mint horror és mint thriller egyaránt.

Illetve érdekes, hogy több filmet is egybe vesz, de a Kill Billt külön kezeli.

Link to comment
Share on other sites

Real013

A mai napig nem láttam a GYU-t. :D

Engem inkább a Hannibal trilógia (A Bárányok Hallgatnak atomjó, de a többi már kevésbé) zavar illetve a Fûrész, ami egy nagy rakás kiszámítható semmi, mint horror és mint thriller egyaránt.

Illetve érdekes, hogy több filmet is egybe vesz, de a Kill Billt külön kezeli.

Azért Hannibalból a Vörös Sárkány sem rossz, sõt. A Hannibalt régen láttam sajnos, de anno tetszett. Fûrész elsõ része jó, még ha össze is van lopkodva. A GYU meg mindhárom részében fas.za. (Moki, benyögheted az ellenérveidet :D )

Link to comment
Share on other sites

Joey

Azért Hannibalból a Vörös Sárkány sem rossz, sõt. A Hannibalt régen láttam sajnos, de anno tetszett. Fûrész elsõ része jó, még ha össze is van lopkodva. A GYU meg mindhárom részében fas.za. (Moki, benyögheted az ellenérveidet :D )

Nekem nagy bajom nincsen Lecter doktor újabb kalandjaival, csak lehetetlen vállalkozás lenne bekerülniük a top10-embe. A fûrész meg egyszer nézõs cucc, de nagyban csökkentette az élvezeti értékét, hogy a nagyobb fordulatokat kitaláltam idõ elõtt...

Link to comment
Share on other sites

Real013

Nekem nagy bajom nincsen Lecter doktor újabb kalandjaival, csak lehetetlen vállalkozás lenne bekerülniük a top10-embe. A fûrész meg egyszer nézõs cucc, de nagyban csökkentette az élvezeti értékét, hogy a nagyobb fordulatokat kitaláltam idõ elõtt...

Jah, hát nekem sem lenne a Top 10-be a Fûrész vagy a Lecter trilógia(kivétel a Bárányok), vagy a GYU, az tuti. Egyébként nem rossz lista Monochromé szvsz.

Link to comment
Share on other sites

Joey

Jah, hát nekem sem lenne a Top 10-be a Fûrész vagy a Lecter trilógia(kivétel a Bárányok), vagy a GYU, az tuti. Egyébként nem rossz lista Monochromé szvsz.

Persze nem is mondtam, láttam már itt ezerszer rosszabbat is. -_-

Link to comment
Share on other sites

Spyk3r

hmm én top 10 et nem tudnék összeállitani ( sok film van még amit nemláttam és pótolni szeretnék,addig inkább 10 film ami a kedvenceim között van ( nem sorrendben).

Adulthood

District 9

Gran Torino

The life of David Gale

A Walk to remember

American History X

City of Angels

The Shawshank redemption

One fleew over the cuckoo's nest

The green mile

Link to comment
Share on other sites

Monochrome

Erõs filmek, erõs filmek... maximálisan osztom :) De - szabad kérdezni, ugye? - mit keres egy ilyen normális listában egy Gyûrûk Ura trilógia? :D Ha még az elsõ rész lenne, akkor egy szavam nem lenne. De mit tud a 2 meg a 3 ahhoz képest? Plusz X-szer annyi orkot? Samu meg Frodó nyavajgását könyvben is rendszeresen átlapoztam, annyira szar; a Barnaföldeken meg az Ettin sziken például én személy szerint egyszer "jártam", többször nem is kell :D Pedig ezek a filmbéli, erõsen homokos áthallásokkal teli változataikhoz képest még egyenesen szórakoztatóak voltak.

Az elõzõ mondatban egy fiktív helyzetben kicserélhetõ lenne a "Gyûrûk Ura" szó "Mátrix"-ra is tulajdonképpen.

A könyvhöz nem lehet hasonlítani, az teljesen más, de maga a megvalósítása Tolkien univerzumának zseniális. Egy fantasy világot meg tudott a rendezõ úgy ragadni, hogy ne tûnjön giccsesnek, a regényt olvasók nagy részének, és az amerikai dagadt kis gyereknek is tetszen. Az elõbbinek a rengeteg könyvbõl vett idézet miatt, a másiknak a tucatork miatt. :D

A mai napig nem láttam a GYU-t. :D

Engem inkább a Hannibal trilógia (A Bárányok Hallgatnak atomjó, de a többi már kevésbé) zavar illetve a Fûrész, ami egy nagy rakás kiszámítható semmi, mint horror és mint thriller egyaránt.

Illetve érdekes, hogy több filmet is egybe vesz, de a Kill Billt külön kezeli.

Amiket egybe vettem együtt láttam, a Kill Billbõl, meg elõször a 2. részt néztem meg, az elsõt utólag megnézve, nem éreztem azt mint a második részénél. Az utóbbi 80 fûrész kiszámítható semmi, de az elsõ újat alkotott, plussz a csattanó a végén mindent visz. Ne mond hogy nem tetszett!

Ma bõvitettem a listát az Apokalipszis most-tal, és még a Nem vénnek való vidéket is beírnám ide.

Edited by Monochrome
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Hartigan

MY TOP 10 TIM BURTON FILM LIST

1. Sweeney Todd

2. Sleepy Hollow

3. Big Fish

4. Batman Returns

5. Edward Scissorhands

6. Ed Wood

7. Corpse Bride

8. Beetlejuice

9. Charlie and the Choclat Factory

10. Batman

+ Nightmare Before Christmas, csak az nem õ rendezte ugyebár, azért nem soroltam be..

- Alice-t meg még nem láttam.....

Link to comment
Share on other sites

grasslover

01. Edward Scissorhands

02. Ed Wood

03. Big Fish

04. Sweeney Todd

05. Charlie and the Chocolate Factory

06. Mars Attacks!

07. Sleepy Hollow

08. Vincent

09. Batman

10. Frankenweenie

Link to comment
Share on other sites

-moki-

Nálam:

1.: Ed Wood

2.: Big Fish

3.: Ed Ward Scissorhands

4.: Batman

5.: Sleepy Hollow

5.: Corpse Bride

6.: Beetlejuice

7.: Mars Attacks

8.: Charlie and the Chocolate factory

9.: Sweeney Todd

10.: Planet of the Apes

Link to comment
Share on other sites

a880120

1, Charlie and the Chocolate Factory

2, Big Fish

3, Ed Wood

4, Mars Attack!

5, Beetle Juice

6, Pee Wee

7, Corpse Bride

8, Batman

9, Edward Scissorhands

10, Sweeney Todd

X, Batman Returns

Link to comment
Share on other sites

Monochrome

amúgy hány filmje van?:D

Link to comment
Share on other sites

gataka

amúgy hány filmje van?:D

van egy pár

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...