Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Doctor Who


SasOri-Sama

Recommended Posts

tenderlumpling

És ezt vágjátok? :lol: Gagyi top trumps kártyás meg franc tudja milyen játék, de videó alapján aranyos :D

IPB Image

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Fúj, ez rettenetes videó alapján :D

Ellenben az ötödik évad elég komoly B) (5X2 volt meg) Moffat-ból fõ író lett bazz? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Fúj, ez rettenetes videó alapján :D

Ellenben az ötödik évad elég komoly B) (5X2 volt meg) Moffat-ból fõ író lett bazz? :rolleyes:

Olvastam Moffatról, hogy egész életében arra vágyott, hogy Doctor Who epizódokat írjon (Tennant meg azért lett színész, hogy lehessen Doctor Who :D). Nekem is vágynom kéne :lol:

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Olvastam Moffatról, hogy egész életében arra vágyott, hogy Doctor Who epizódokat írjon (Tennant meg azért lett színész, hogy lehessen Doctor Who :D). Nekem is vágynom kéne :lol:

Ezt a Moffat story-t mintha én említettem volna neked msn-en, de mindegy végülis :D A Who wikit meg ne nagyon látogasd me valami elképesztõ nagy spoiler-rengeteg :unsure: Szépen nyugodtan, majd az ötödik évad környékén bõven elég neked oda járkálni,addig felfoghatatlan mennyiségû poént lõhetnek le a nem naprakész nézõk számára.

Link to comment
Share on other sites

UC

Na srácok, én tegnap végeztem az 5x05-tel...

Gyorsan Tender kérdésére: igen, fõ író lett, áldja meg érte a mindenség :D

Szóval: dupla epizód, Steven Moffat, River Song, weeping angels, ahogy eddig sosem láttuk õket, és azt kell, hogy mondjam, ez valami eszméletlen jó volt. Iszonyúan kitaláltak megint mindent, a helyükön voltak a részletek, a közben felvetõdött apró logikai észrevételeimet is sikerült megmagyarázni, szóval a szokásos profi, csavaros, elgondolkodtató minõségi epizód volt :rolleyes:

Nagyon jól elkezdõdött már a Dalekes részben a szokásos évadátaívelõ szál, pont annyira volt észrevehetõ amennyire kellett, erre itt gyorsan lezavarták és egyben úgy gondolták tovább, hogy majdnem tapsikoltam, mint egy gyerek az epizód végén :)

Érdekes amúgy, hogy az epizód alatti egyik "jelenség" nagyon is ismerõsnek tûnt egy Star Trek epizódból; az elmúlt 50 évben ahol csak lehetett mindenki "végiglopkodta" a DW ötleteit, kivltelesen most ez fordítva történt (bár lehet, hogy csak az én ismereteim nem terjednek ki, és már korában is volt hasonló sztori egy másik történetben). Az viszont biztos, hogy nagyon mozgatta a fantáziámat, zseniális alapötlet, de az ahogy az említett ST részben végül meg lett magyarázva, annyira nem tetszett. Itt viszont alig lettem okosabb a végére, de amennyit már most tudni, az alapján nagyon ütni fog a befejezés :)

Ha valaki már eljutott idáig, szíven kibeszélem vele a dolgot fehérített keretek között! :rolleyes:

http://www.dvdcollections.co.uk/drwho/doctor-who-box-set.htm

Elsõ évad digije milyen király már :rolleyes:

Ezt már én is néztem. Ha csak egy magyar feliratot dobnának rá, már menne is a rendelés, de sajnos az angolom semmilyen szinten nem alkalmas egy DW epizódhoz :(

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Ezt a Moffat story-t mintha én említettem volna neked msn-en, de mindegy végülis :D A Who wikit meg ne nagyon látogasd me valami elképesztõ nagy spoiler-rengeteg :unsure: Szépen nyugodtan, majd az ötödik évad környékén bõven elég neked oda járkálni,addig felfoghatatlan mennyiségû poént lõhetnek le a nem naprakész nézõk számára.

Nem voltam Who wikin. (Sima Moffat Wikipedia a forrás, nem rémlik, hogy említetted volna :D)

UC: Grass költõi kérdése volt :D

Link to comment
Share on other sites

_George_

Érdekes amúgy, hogy az epizód alatti egyik "jelenség" nagyon is ismerõsnek tûnt egy Star Trek epizódból; az elmúlt 50 évben ahol csak lehetett mindenki "végiglopkodta" a DW ötleteit, kivltelesen most ez fordítva történt (bár lehet, hogy csak az én ismereteim nem terjednek ki, és már korában is volt hasonló sztori egy másik történetben). Az viszont biztos, hogy nagyon mozgatta a fantáziámat, zseniális alapötlet, de az ahogy az említett ST részben végül meg lett magyarázva, annyira nem tetszett.

Velem kitárgyalhatod, én már láttam 5x05-öt. Pontosan, melyik ST rész melyik cselekményére gondolsz?

Link to comment
Share on other sites

UC

Velem kitárgyalhatod, én már láttam 5x05-öt. Pontosan, melyik ST rész melyik cselekményére gondolsz?

A TNG 4x05 - Remember Me-re gondoltam: ott történt meg ugyanez, hogy Dr. Crusher kivételével sorban tûntek el az emberek, és a megmaradtak egyátalán nem emlékeztek rájuk, a puszta létezésük is kitörlõdött a többiek agyából, mintha sosem lettek volna. Zseniális alapsztori, ráadásul itt még zseniálisabban volt felvezetve, fõleg akkor éreztem, hogy itt valami zseniális van készülõben, amikor a DW 5x03 végén a Doktor megjegyzi Amy-nek, hogy emlékezie kellett volna a Dalekokra, hiszen a 4. évad végén megszállták a földet. Most már ugye tudjuk, hogy miért történik itt mindez, de hogy mi okozza, miért, hogyan és mikor, és mi köze van ehhez Amy eskövõje napjának az még várat magára. Amúgy meg milyen megoldás volt már, hogy az angyalok is mind a feledésbe süllyedtek, és ezáltal Amy fejébõl is kitörlõdött az az egy... :rolleyes:

Nem voltam Who wikin. (Sima Moffat Wikipedia a forrás, nem rémlik, hogy említetted volna :D)

UC: Grass költõi kérdése volt :D

Jogos, ráadásul én neked címeztem a választ, nem figyeltem :)

Link to comment
Share on other sites

Athesz

The Next Doctor

Planet of the Dead

Waters of Mars

The End of Time part 1 & 2

Volt egy kisebb szünetem , holnapra még ennyi van , aztán ötödik évadba belefogok.

Amúgy Matt Smith hogy alakít? Mert így fejre nem hinném h kedvenc lesz. [sm38] Hülye kifogás de szimplán nem szimpatikus. Vmi idõsebb komolyabb Dokit is választhattak volna, a következõ mi lesz már tinédzser? :huh: :D

Még jó hogy grass kiírta a listát, mert amit találok ahhoz általában a special nincs hozzátéve , pislogtam volna 0501nél, hogy jé új Doki. :D

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Volt egy kisebb szünetem , holnapra még ennyi van , aztán ötödik évadba belefogok.

Amúgy Matt Smith hogy alakít? Mert így fejre nem hinném h kedvenc lesz. [sm38] Hülye kifogás de szimplán nem szimpatikus. Vmi idõsebb komolyabb Dokit is választhattak volna, a következõ mi lesz már tinédzser? :huh: :D

Még jó hogy grass kiírta a listát, mert amit találok ahhoz általában a special nincs hozzátéve , pislogtam volna 0501nél, hogy jé új Doki. :D

Tennant után senki sem az igazi, de valójában semmi gond nincs vele az égvilágon. Laza, kicsit nerd, görbe hát, hadarja a technoblabla-t és egy icipicit ügyetlen is...deeeeeeee, mintha egy kicsit másolná Tennant hanghordozását, fejhez kapását, felkiáltásait :unsure: A Dokik pedig elvileg különbözõek mind megjelenésben, mind természetben (Tennant szerette Eccleston Dokiját és kérte, hogy had legyen neki is észak-ír akcentusa, de a készítõk mondták hogy arról szó sem lehet, saját személyiség kell) ezt én egy picit hibának értékelem. Meg nem tudom belőle kinézni, hogy később miképp fog tudni drámai jeleneteket eljátszani.

Azt egyébként én is észrevettem, hogy folyton egyre fiatalabbnak tűnő színészeket szereznek, talán az átalakuló nézőközönség miatt lehet? Az első Doki anno még valami hatvan éves lehetett, és a komor és teljesen komoly sci-fi/krimi stílushoz passzolt is egy idős nézőkönség, de már Tennant is milyen durván fiatal (Eccleston marcona kései harmincasához képest is :D), erről a Matt Smithről meg nehezen elhihető, hogy huszonéves :D

Link to comment
Share on other sites

UC

Volt egy kisebb szünetem , holnapra még ennyi van , aztán ötödik évadba belefogok.

Amúgy Matt Smith hogy alakít? Mert így fejre nem hinném h kedvenc lesz. [sm38] Hülye kifogás de szimplán nem szimpatikus. Vmi idõsebb komolyabb Dokit is választhattak volna, a következõ mi lesz már tinédzser? :huh: :D

Még jó hogy grass kiírta a listát, mert amit találok ahhoz általában a special nincs hozzátéve , pislogtam volna 0501nél, hogy jé új Doki. :D

Szerintem semmi gond nincs vele. Én is nagyon tartottam tõle, nemcsak mert Tennant igen magasra tette a lécet, hanem mert nekem sem volt szimpatikus feje a srácnak. De aggodalomra semmi ok, az elején nagyon "tennantosan" próbál játszani (néhol egészen jól sikerül), most így az 5. részen túl már kezd előjönni a saját stílusa: bohókás, semmit nem mond el, akkor sem ha kérdezik, kissé szétszórt, és legbelül aggódik. Utóbbit fõleg azért írom, mert egyre érzõdik, hogy egy nagyon sejtelmes, izgalmas átívelõ szálat hoznak össze, márpedig a sztorik szokás szerint legalább a felét a hátukon cipelik a részeknek, ott pedig egyértelmű volt már előre, hogy nem semmi lesz, ami jön (Moffat). Jó színész a srác, és hát elõtte is úgy voltam vele, hogy a készítõk eddig nem adtak okot arra, hogy kételkedjünk, ez pedig bejött. De érzõdik az egészen a reboot jelleg, amire nagyon ráerõsít az, hogy most elõször teljesen egyszerre kaptunk új gárdát.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Behoztam a sorozatot, megvolt az 5X5 -_-

Info! :D Melyik nap jönnek ki az új részek és angol felirat mikorra várható legkorábban hozzá? Köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

UC

Behoztam a sorozatot, megvolt az 5X5 -_-

Info! :D Melyik nap jönnek ki az új részek és angol felirat mikorra várható legkorábban hozzá? Köszönöm.

Szombat este mennek le, vasárnap hajnalban, reggel már beszerezhetõ, és ált. még aznap van angol felirat is. De a magyar is el szokott készülni kedd körnéykére.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Szombat este mennek le, vasárnap hajnalban, reggel már beszerezhetõ, és ált. még aznap van angol felirat is. De a magyar is el szokott készülni kedd körnéykére.

Ok, cool. Akkor...baaazzz, új részért most NÉGY napot kell várni? :\ Deszar :D

Akkor beszállok a csevelybe. 5X5< spoiler!!!

Engem az foglalkoztat, hogy River Song kit ölt meg, aki számára a legjobb ember. Aki számára a legjobb lehet, az nagyon a Doctorra utalna, de az hogy "a very good man" - az ugye nem Time Lord, hanem "ember-férfi"? :unsure: Az bizarr lenne, ha idõrendben akkor hal meg River, amikor elõször találkozik vele a Doki, majd a Doki akkor halna meg, amikor River elõször találkozik vele... :rolleyes:

Aaaztán a feltámasztását meg valahogy megoldanák...ez az idõhasadék különben sem lenne képes megbirkózni a Doctor "felõrlésével", mert annyi helyen hagyta ott a lenyomatát, hogy az univerzum önmagába roskadna. Lehetetlen lenne kitörölni mindenkibõl és mindenhonnan, az összes évad összes eseményének be kellett volna úgy fejezõdnie (ahogy Donna is átélte anno egy rész erejéig, de az csak egy fél évad történése volt, itt meg a hatvanas évekbeli elsõ sorozat elsõ részétõl számíthatjuk a teljes kitörlõdést...és még azon túl is). Szóval River kit ölhetett meg...? Vajon egy régi szereplõ fog újra feltûnni - bár az õ szálaikat már gyönyörûen elvarrták...de ki tudja? - vagy egy még nem ismert karaktert fog kivégezni?

Amy-t meg megkedveltem most így a rész végére, ahogy ott vonaglott az ágyon, teljesen tüzesen :lol: ^^

És persze ott a kérdés, hogy mi okozza a nagy bummot, ami gondolom az évad fő kérdése lesz és majd csak a végjátékban szerzünk róla tudomást; valamint hogy mi Amy fontossága, mi a dátummal kapcsolatos nagy lét...ééés én nagyon remélem, hogy az első négy évad eseményei ettől az új időtörlős eseménytől nem fognak megszűnni :\ Az nagyon amatőr húzás lenne, csak azért, hogy később is újra és újra ellőhessék a Master-t, Davrost, dalekokat, cyberment...

Link to comment
Share on other sites

_George_

Azt egyébként én is észrevettem, hogy folyton egyre fiatalabbnak tûnõ színészeket szereznek, talán az átalakuló nézõközönség miatt lehet? Az elsõ Doki anno még valami hatvan éves lehetett, és a komor és teljesen komoly sci-fi/krimi stílushoz passzolt is egy idõs nézõkönség, de már Tennant is milyen durván fiatal (Eccleston marcona kései harmincasához képest is :D), errõl a Matt Smithrõl meg nehezen elhihetõ, hogy huszonéves :D

Az elsõ Doktor (Hartnell) 55 éves volt amikor elkezdték játszani a Doctor Who-t. Az utána következõ színészek se voltak korban messze tõle egészen az ötödik színészig aki a Doktort játszotta. Õ 29 éves volt akkor amikor megkapta a szerepet, ez volt 1981-ben. Õt láthattad a Time Crash-ban is, õ volt Tennant "doktora".

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Az elsõ Doktor (Hartnell) 55 éves volt amikor elkezdték játszani a Doctor Who-t. Az utána következõ színészek se voltak korban messze tõle egészen az ötödik színészig aki a Doktort játszotta. Õ 29 éves volt akkor amikor megkapta a szerepet, ez volt 1981-ben. Õt láthattad a Time Crash-ban is, õ volt Tennant "doktora".

Én is ezt mondtam...egyre fiatalabbak a színészek. Davison mekkora volt a hagymával :lol:

Link to comment
Share on other sites

Athesz

Na kezdõdik az 5. évad.

Hát Tennant magasra tette a mércét. Amíg Eccleston csak lazán átalakult ilyen laza "képébe röhögök a halálnak" stílussal ahhoz képest Tennant nem semmi módon elõadta magát.

A vége mekkora jelenet már , hogy nem a Mester öli meg nem az Idõ urak, nem is lövik le , ott térdel a földön éppen kezd örülni erre *kop*kop*kop*kop és az Öreg kezd el kopogni az üvegen :o , ennyin múlott ilyen apróságon hogy akkor volt valaki a kabinban és az öreg utána ment hogy segítsen és közben õ miatta halt meg.

Enyhén drámaibb volt ez a vég így beállítva h olyan mintha meghalna.

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Nem tom, volt-e már, de ezen besírtam.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

(3X1-re épül, vigyázni vele)

jobb szerintem. Nagyon jó a minimál effektes Who theme felbukkanása alatta, meg én csípem a Judoon "do kro blo co" szövegét, meg a "Shadow Proclamation" nevet mer' awesome :D
Link to comment
Share on other sites

grasslover

Az új rész (5x06) elérhetõ!

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Kinek mi a véleménye az 5x6-ról?

Ugyan sem a múltban (1950 elõtt) játszódó részekért nem kifejezetten rajongok, és kifejezetten herótom van a vámpírok rettentő túlszerepeltetésétől de ez egy igen kellemes megvalósítása volt a legendás faj különbözõ értelmezéseinek. Külön nagy poén volt, ahogy a kereszt formáló pajzsot félrelökte egyikük :D - bár már sok vámpíros filmben is volt ilyen, mint pl a Blade.

Na de a rész: nem túlzottan kiemelkedõ, de bevezette Rory-t aki most marad is egy kicsit (csak nekem túl feltûnõ a hasonlóság a Rose-Mickey párossal? Ugyanúgy a csaj a bevállalósabb, a fiú a pancser és aki féltékeny a Dokira...hát nemtom, ez tényleg tisztára olyan mint egy remake...), a "silence" tovább húzza az idegeinket és az elõzetesbõl ítélve bitang jó lesz a következõ rész B)

Link to comment
Share on other sites

UC

Kinek mi a véleménye az 5x6-ról?

Én még feliratra várok, de nagyon felcsigáztál! A Rory-Mickey hasonlóság nekem már az elõzetesben feltûnt, szóval tényleg lehet benne valami :D

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Azon mekkorát röhögtem egyébként, mikor 5x1-ben Amy mondta, hogy õ "kissogram", amirõl halvány gõzöm nem volt hogy mit jelent...leállítottam és wikin rögtön rá is kerestem és a szócikk két sorban összefoglalja hogy mit jelent, majd "popkultúrai megjelenés: Doctor Who 5x1, Amy Pond..." :D

Link to comment
Share on other sites

grasslover

5x7, ez nagyon jól sikerült B) Elõzõ rész végi bemutató alapján másra számítottam, de meggyõzõ lett. Erõsen emlékeztetett a Lost szerkezetére, még említette is a Doctor, hogy nem tudja, hogy flash forward van vagy flashback :) Komoly volt a két szál, meg ahogy az egyikbõl a másikba utazgattak. És a Dream Lord kiléte...az utolsó jelenet alapján arra is lehetne következtetni, hogy ebbõl az új "nemesis" szálból jönni ki az évad végi nagy téridõhasadékos fõstory? Talán, de az biztos hogy a Deam Lordot nem most láttuk utoljára... Továbbá érdekes, hogy végül Amy miként választott, a Doctor megint csak egy harmadik személy, a magányos útitárs...nem csoda, hogy lassacskán megzakkan szerencsétlen.

Én a Doki lányát szeretném már viszontlátni, remélem nem feledkeznek el arról az elkezdett mellékszálról :)

Új rész promoja most annyira nem tûnik érdekesnek, egy átlag misztikum/monstahunt lesz, némi érzelmi kötõdéssel. De az ilyenekkel is lehet mélyíteni a jelenlegi Doki-jellemet.

Link to comment
Share on other sites

UC

5x7, ez nagyon jól sikerült B) Elõzõ rész végi bemutató alapján másra számítottam, de meggyõzõ lett.

Most fejeztem be, uh gyorsan a kérdésem, mert kicsit homályos, és csak ezután vonnám le a következtetéseimet: Amy miért ébredt fel ott és akkor? Amikor a szobában ült Rory és a Doktor bemászott az ablakon? Volt ennek valami köze ahhoz, hogy a Dream Lord választásra kényszerítette közvetlenül elõtte?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...