Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Milyen Albumot Hallgattál Legutóbb?


Warfoki

Recommended Posts

harylmu

szerintem is jó lett,bár a borítóval még a mai napig nem tudtam megbarátkozni

ami meg még zavar hogy az album "hangulata" eléggé érdekes

a viccesebb és komolyabb számok váltják egymást,bár ez elmondható az elözõ albumról is

ne mond már, hogy nem tetszik. nézd meg nagy felbontásban: klikk. szerintem baromi jó

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave
IPB Image

EPICA - Design Your Universe



Még mindig teljesen a hatása alatt vagyok, nagyon nagyon ütõs lett az új Epica album. Jóval több lett a zúzós rész, tekintve akár magát a zenét, vagy a hörgéseket. Sajnáltam, hogy kissé háttérbe szorult az énekesnõ gyönyörû hangja, de azért megcsillogtatja tudását rendesen így is. Az albummal (számomra sajnos) kissé elmozdultak a progger irányba, remélem azért még visszatér majd az a jelleg, ami inkább köti az Epica nevet az operához. A szimfónikus és metál részek váltakozása illetve keveredése tökéletes, csak ajánlani tudom mindenkinek, aki köszönõviszonyban van a mûfajjal.


Tracklist:
1. “Samadhi (Prelude)” – 1:26
2. “Resign to Surrender (A New Age Dawns, Part IV)” – 6:18
3. “Unleashed” – 5:48
4. “Martyr of the Free Word” – 5:03
5. “Our Destiny” – 6:00
6. “Kingdom of Heaven (A New Age Dawns, Part V)” – 13:35
7. “The Price of Freedom (Interlude)” – 1:14
8. “Burn to a Cinder” – 5:40
9. “Tides of Time” – 5:33
10. “Deconstruct” – 4:13
11. “Semblance of Liberty” – 5:42
12. “White Waters” (feat. Tony Kakko of Sonata Arctica) – 4:44
13. “Design Your Universe (A New Age Dawns, Part VI)” – 9:28


9.6/10
Link to comment
Share on other sites

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon

Hm, akkor ezt bepróbázom majd. Az ezelõtti "új album" nekem nagyon nem tetszett, pedig régen szerettem õket. :/

Link to comment
Share on other sites

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon

Foxy Shazam - s/t

Mióta vártam már egy új albumot tõlük. Érdekes, a Flamingo Triggertõl egyre jobban "szelídülnek" meg, lazábbak a számok, de engem nem zavar. Ez a lemez már majdhogynem pop...de olyan stílusa van, hogy ihaj.

Így kell ezt csinálni. B)

edit:

Azt kihagytam, hogy gááácijó. :D

Link to comment
Share on other sites

Joey

Még mindig teljesen a hatása alatt vagyok, nagyon nagyon ütõs lett az új Epica album. Jóval több lett a zúzós rész, tekintve akár magát a zenét, vagy a hörgéseket. Sajnáltam, hogy kissé háttérbe szorult az énekesnõ gyönyörû hangja, de azért megcsillogtatja tudását rendesen így is. Az albummal (számomra sajnos) kissé elmozdultak a progger irányba, remélem azért még visszatér majd az a jelleg, ami inkább köti az Epica nevet az operához. A szimfónikus és metál részek váltakozása illetve keveredése tökéletes, csak ajánlani tudom mindenkinek, aki köszönõviszonyban van a mûfajjal.

Tracklist:

1. “Samadhi (Prelude)” – 1:26

2. “Resign to Surrender (A New Age Dawns, Part IV)” – 6:18

3. “Unleashed” – 5:48

4. “Martyr of the Free Word” – 5:03

5. “Our Destiny” – 6:00

6. “Kingdom of Heaven (A New Age Dawns, Part V)” – 13:35

7. “The Price of Freedom (Interlude)” – 1:14

8. “Burn to a Cinder” – 5:40

9. “Tides of Time” – 5:33

10. “Deconstruct” – 4:13

11. “Semblance of Liberty” – 5:42

12. “White Waters” (feat. Tony Kakko of Sonata Arctica) – 4:44

13. “Design Your Universe (A New Age Dawns, Part VI)” – 9:28

9.6/10

Mindenekelõtt: kellemes album volt ez anno, de azon túl, hogy van benne némi progger íz (ezt rá lehet sütni a bndák igen nagy százalékára), azt azért nem mondanám, hogy a zenéjük elmozdult volna ebbe az irányba. Most érted, itt egy példa az igazi progresszivitásra. Nem kell félned, az Epica megmarad a szimfonikus stílusnál.

Link to comment
Share on other sites

Ronnie
Flying Lotus - Cosmogramma


IPB Image


Flying Lotus azaz Steve Ellison a 2000-es évek egyik legfontosabb hip-hop producere, akire olyan nevek voltak hatással, mint J Dilla vagy a jazz nagy öregjei. Sõt rokoni kapcsolatban állt Alice Coltrane-nel a nemrég elhunyt jazzkirálynõvel. Az új FlyLo-lemez érkezését óriási várakozás elõzte meg és Ellisonnak sikerült a várakozásokat beteljesítenie. A többszáz sample, amit felhasznál Steve valami nagyszerû egyveleget alkot. Van itt fúrótól kezdve lézerfegyveren át minden, és akkor még nem beszéltem az olyan vendégszereplõkrõl, mint Thom Yorke.

Az év egyértelmûen legfontosabb hip-hop/electronikus lemeze kézenfogva Gonjasufi idei munkájával.
Link to comment
Share on other sites

marco045
Attila- Rage


IPB Image


Nagyon durca album lett, az eddigi legjobb. Végig pörög, sosem unalmas. Nem mindennapi hangja van Fronznak. :D 9/10


Brain Drill- Quantum Catastrophe


IPB Image


Még szoknom kell ezt a fajta zúzást, de kezdek megbarátkozni vele, és eléggé bejön. Az elõzõ albumuk szerintem sokkal jobb. :unsure: De ez is lazán megér egy 8-ast.



As I Lay Dying- The Powerless Rise


IPB Image


Vártam az albumot, nem is csalódtam, sokak szerint nagyon szar lett. :unsure: Miért volt olyan nagy az elvárás? :D Szerintem simán élvezhetõ, még talán a régebbi albumok hangulatát is hozza egy kicsit. 8/10
Link to comment
Share on other sites

Cori

Attila- Rage

Brain Drill- Quantum Catastrophe

As I Lay Dying- The Powerless Rise

brain drill regebbije sztem is sokkal jobb... uj as i lay dyinggal is egyetértek

viszont attila nekem eddig teljesen kimaradt az életembol... pedig haverom ezzel sokkol már kb 1 honapja h mekkora kiráy party zene :D

Link to comment
Share on other sites

Warfare
Misery Index - Heirs To Thievery (2010)
IPB Image


Death metal mestermû. Ajánlom mindenkinek, akinek nem szükséges, hogy valaki végig a kristálytiszta budapest pride énektudásával villantson. :D 10/10
Link to comment
Share on other sites

Cori

ezzel is nyaggatnak xD

Link to comment
Share on other sites

MailMan

The Ocean - Heliocentric

IPB Image

Meghallgattam háromszor. Bár jól kezdõdik, hamar iszonyatos unalomba fullad, szétfolyik, erõlködve próbál eklektikus és progresszív lenni, és nem elég, hogy ez se sikerül neki, zenei téren végig egyszerûen lapos. Az énekes beleélése 0, pedig ha próbálkozott volna, talán még ki tud valamit hozni a hangjából. A lemez második fele gyakorlatilag beledöglik a saját jellegtelenségébe. Nem nekem találták ezt ki...

2/10

Link to comment
Share on other sites

Shinestreet

Az utóbbi idõben leginkább hallgatott albumjaim:

IPB Image

Ez a 2 lemezes, + 1 DVD-s kiadás. Tipikus Prodigy hangzás. A 2. lemezen pedig az Invaders Must Die, az Omen, a Warriors Dance, és a Take me to the Hospital remixeivel, ezeknek már változó a minõsége de többségében ezek is nagyon élvezhetõ darabok.

A DVD-n pedig egyaránt klip, és live felvétel is található.

IPB Image

Nekem ez az album sem okozott csalódást, változatos zenék vannak rajta, nagyon jó hangzással.

IPB Image

Paul Kalkbrennert csak pár hónapja fedeztem fel magamnak, a Sky and Sand c. dalával, de az egybõl magával is ragadt. Azóta beszereztem az albumot is, és a teljes album megvett kilóra.

Csak egyetlen bajom van a lemezzel hogy nálunk nagyon nehéz hozzájutni. a fent említett 2 lemezt is nagyon sokáig keresgéltem, de ezt szinte lehetetlen.

Nem tud valaki egy olcsó webshop-ot ahonnan meg lehetne rendelni?

Nekem abszolút szubjektív vélemény alapján, mindhárom lemez 10/10

Link to comment
Share on other sites

Warfare

Csak egyetlen bajom van a lemezzel hogy nálunk nagyon nehéz hozzájutni. a fent említett 2 lemezt is nagyon sokáig keresgéltem, de ezt szinte lehetetlen.

Nem tud valaki egy olcsó webshop-ot ahonnan meg lehetne rendelni?

Szimpatikus a hozzáállásod.

Link to comment
Share on other sites

a880120

........

Bangye, kérek ennek egy törlést.

Link to comment
Share on other sites

-malvin-

Ezeréves anyag, de:

Killing Joke - Nighttime

Egész jó album, az egyik kedvencem. Eléggé new-wave-es beütésû lett az album, de nem szeretem azt, mikor egy zenekar önmagát ismételgeti.

Nálam 10/10.

Link to comment
Share on other sites

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon

Kistehén Tánczenekar - Pi.csába az ûrhajókkal!

Új album, rengeteg új zenésszel, mondhatni csak az alapítótagok maradtak meg.

Ez erõsen hallatszik is a lemezen, kicsit rokkosabb lett, most már lehet õket kis túlzással altrocknak besorolni.

A szövegek szokásosan buták, a dalcímekben is van remek ( Egyszer otthon lakate nõtt egy nõnek ).

Mindent egybevéve azonban nekem az elõzõ albumok jobban tetszettek.

Ez sem rossz csak új és szokatlan. Kicsit vesztettek az egyediségükbõl.

Link to comment
Share on other sites

harylmu

Dead Letter Circus - This Is Warning

Ilyen elszállós alternatív rock, de nagyon jó. Szerintem benne lesz az év végi top 20ban.

Link to comment
Share on other sites

_Hektor_

Pendulum - Immersion

IPB Image

Január 22-én láttam egy Preview-t a londoni bemutatójáról , már akkor éreztem , hogy zseniális lesz. Az In Silico után (amit egyébként sokan fikáznak , hogy nem igazi Pendulum , hát Istenem , attól még lehet jó , és jó is) ismét a Hold Your Colour-höz hasonló Dn'B jellegû muzsikát hallgathatjuk , bár a paletta vegyesebb , inkább úgy mondanám , hogy az elõzõ 2 album keveréke. A minimaltól a soft-osabb Dn'B-en át a metál-ig minden található az albumban , aki nincs mûfaji korlátoltságban annak nagyon ajánlom! A 15 számból kb. 2-re mondom azt , hogy nem nyerte el a tetszésemet , de semmiképp sem a 'nem tetszik' kategóriába tartoznak.

9,9/10 Mivel semmi sem tökéletes...:D

Link to comment
Share on other sites

otamas

The White Stripes -- Under Great White Northern Lights

IPB Image

Hiánypótló jellegû ez a lemez, az USA egyik leginnovatívabb rockduójától. Viszont egyáltalán nem tudnám bizonyossággal kijelenteni, hogy érdemes volt erre várni. A setlist meglehetõsen gyenge szerintem. A kiadott 16 számból úgy 6-7re tudom azt mondani, hogy emlékezetes. Nem szar a koncert, csak ennyi év után többet várok Jack és Meg White közös produkciójától.

7/10

Link to comment
Share on other sites

marco045
Whitechapel - A New Era Of Corruption (2010)


IPB Image



Elsõ meghallgatás után azt kérdeztem, hogy mi ez a szar. Végig untam.
Pár újrahallgatás után megváltozott valamelyest a véleményem.
Beért, vagy nem tudom, De most már tetszik. Nem a legegyedibb deathcore album, de szerintem nem is ez volt a cél.
Az elõzõ albumoktól természetesen nem jobb. A borító tetszetõs. Párszor még lefog menni.
7/10
Link to comment
Share on other sites

Joey

L.A. Guns - Covered in Guns (2010)

IPB Image

<_< <_<

Az L.A. is a nyolcvanas évek végén élte virágkorát, akkoriban kiadtak néhány csemegét, de ez... Nem is tudom, a lényege az albumnak, hogy csupa legendás számot porszívóztak össze, aztán azokat coverelik. Sehol sem érik el az elõdök színvonalát, de azért annyira nem tudták elcseszni azokat, hogy kifejezetten rosszak legyenek. Hallgatható, de 0 fantázia. Béke a banda poraira. -_-

A borító meg kiköpött amerikai álom, de legalább a chick mutatós. -_-

Link to comment
Share on other sites

M3LK0R

Nem a legegyedibb deathcore album, de szerintem nem is ez volt a cél.

Ha találsz ilyet mostanában szólj :D

Link to comment
Share on other sites

marco045

Ha találsz ilyet mostanában szólj :D

Upon A Burning Body 2010-es albuma. Szerintem jóféle. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

marco045
Parkway Drive - Deep Blue (2010)


IPB Image



Pozitívan csalódtam. :o Kifejezetten kellemes album lett, van rajta 1-2 slágeres szám is.
Még a Sleepwalker is megfogott. Többször hallgatós cucc, a fanok tuti isteníteni fogjaák, bár az elõzõ albumok szintjét nem hozza.
De azért 7/10-et megér.
Link to comment
Share on other sites

getro2
Pink Floyd - The Wall


Már legalább húszadszorra hallgatom. Aki többre kíváncsi, nézze meg a filmet. Egyszerûen nem lehet megunni :D 9.9/10
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...