Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Klasszikus RPG-k


tenderlumpling

Recommended Posts

Balee

Nem is gondoltam volna, én egy régi (talán 2001-es) GSCD-n fedeztem fel, tetszett meg minden, de akkor még túl nehéz volt számomra. :)

Amúgy a Bard's Tale-nek a demójával toltam, humoros meg minden, de nekem nem tetszett. :S

A demóval asszem én is próbálkoztam, olyan lightos RPG-nek tûnt, azért adok neki egy esélyt, hátha B)

Link to comment
Share on other sites

Leon121

Perszehogy, sztem elég nagy rajongói tábora van... B) Viszont az Idõvihar nagyon nehezen készül... :unsure:

Talán nem annyira klasszikus RPG, de szeretném a közeljövõben elkezdeni a 2005-os remake The Bard's Tale-t. Vki próbálta? B)

Nekem tetszett. Van benne pár hülyeség, meg inkább csak akció-RPG, viszont a humora ellensúlyozta nálam a gyengeségeit. Nameg a játékmenetben is van pár érdekes újítás.

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Milyen karaktert csináltál? Az íjászok meg tán a mágusok is eléggé gyengék egy jóféle közelharcoshoz képest. :)

Egyébként szerintem tán nincs semmi hátránya, nem emlékszem, hogy bármi is idõre ment volna.

Thx. Amúgy közelharcra gyúrok, fura. 4/5 már a csíkja, igaz, még csak app. Mondjuk abban voltam hülye, hogy consti-ra nem gyúrtam, páncélból meg nem találok olyan keményet.

Link to comment
Share on other sites

cuthbert1

Jézuska hozhatna karácsonyra Might & Magic topicot :)

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Jézuska hozhatna karácsonyra Might & Magic topicot :)

Nem élne soká. Ezért van itt ez.

Link to comment
Share on other sites

cuthbert1

Egymás után végigmentem a 6,7,8 részén,ezért a nagy lelkesedés.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Volt is egy idõben Tender által nyitott M&M's (:D) topic, csak ki is fulladt. Így nagyobb az esély a túlélésre, valóban.

Tender, a 8-at nem tolod? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Balee

tényleg Arx Fatalis totyik is volt, még Arch nyitotta, az viszont megélt párszáz kommentet, emlékszem csomóan elkezdték lázasan tolni a gamet B) :D

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Volt is egy idõben Tender által nyitott M&M's (:D) topic, csak ki is fulladt. Így nagyobb az esély a túlélésre, valóban.

Tender, a 8-at nem tolod? :lol:

Hát igen, nem árt'na :D

Link to comment
Share on other sites

cuthbert1

Úgy értve,hogy meghozza újra a kedvet a játékhoz.Ezért a sorozatért fáj a szivem leginkább,hogy kivégezték a kilences résszel.

Link to comment
Share on other sites

Adi86

Egymás után végigmentem a 6,7,8 részén,ezért a nagy lelkesedés.

Mennyi ídõt emésztett fel?

Link to comment
Share on other sites

cuthbert1

Mennyi ídõt emésztett fel?

Karácsony elött kezdtem a hatodik részt.Vasárnap fejeztem be a nyolcast.De a hatost már negyedszer,a hetes-nyolcast harmadszor játszottam végig,szóval elakadnom nem igazán kellett:)

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Karácsony elött kezdtem a hatodik részt.Vasárnap fejeztem be a nyolcast.De a hatost már negyedszer,a hetes-nyolcast harmadszor játszottam végig,szóval elakadnom nem igazán kellett:)

Gratz. Én a hatodik részt vagy 2-szer évente végigviszem 2001 óta (képzelheted :lol:), a hetediket kb. 5-6-szor toltam ki, ebbõl 4 tuti, hogy gonosz volt :D A kilencedik elég volt egyszer is, a nyolcadikat elkezdtem ugyan anno, de valamiért nyomasztott, olyan... nem volt érdekes a világa. Bár még úgyis adok esélyt neki.

Link to comment
Share on other sites

cuthbert1

Gratz. Én a hatodik részt vagy 2-szer évente végigviszem 2001 óta (képzelheted :lol:), a hetediket kb. 5-6-szor toltam ki, ebbõl 4 tuti, hogy gonosz volt :D A kilencedik elég volt egyszer is, a nyolcadikat elkezdtem ugyan anno, de valamiért nyomasztott, olyan... nem volt érdekes a világa. Bár még úgyis adok esélyt neki.

Én a 9hez már vagy 4szer hozzákezdtem,de egyszer se jutottam pár óra játéknál tovább. A nyolcasnál nekem csak a kezdés volt nyomasztó.Alig vártam,hogy elkerüljek a kezdötérképröl.Második ,harmadik játszáskor pedig már az elsö dolgom volt,hogy rohanjak a sárkányt felvenni.A sárkány meglevö skillpontjaiból és az összeszedett patkókból fel lehet húzni a dragon abilityt mester szintre,aztán a játék nehézsége egyböl lezuhan gyermeki szintre :) Ami ugye baj,csak egyszerüen nem birom megállni,hogy ne legyen sárkányom :)

A hatodik rész pedig a kedvenc játékom.

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

A hatodik rész pedig a kedvenc játékom.

Nekem is, holtversenyben a Thief-fel :D

Link to comment
Share on other sites

Warfoki

Az Icewind Dale II.-ben karaktert akarok készíteni, de amikor eljutok az Appearance ponthoz és a Next gomb fölé viszem a kurzort, mindig kifagy. Bármi ötlet esetleg? (elvileg patchelve van)

Link to comment
Share on other sites

Adi0625

Az Icewind Dale II.-ben karaktert akarok készíteni, de amikor eljutok az Appearance ponthoz és a Next gomb fölé viszem a kurzort, mindig kifagy. Bármi ötlet esetleg? (elvileg patchelve van)

Haveromnál is volt ez a probléma...

Nem tudtunk rájönni, hogy mi a szent szr a baj, kénytelenek voltunk beérni az alapban elkészített csapatokkal. De ha elég ügyesnek érdezed magad programozás terén, akkor beletúrhatsz a forráskódba, így készítve el a saját csapatodat.

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Az Icewind Dale II.-ben karaktert akarok készíteni, de amikor eljutok az Appearance ponthoz és a Next gomb fölé viszem a kurzort, mindig kifagy. Bármi ötlet esetleg? (elvileg patchelve van)

2 magos proci?

Link to comment
Share on other sites

Warfoki

2 magos proci?

igen, de közben megoldódott. Kiderült, hogy rossz patchet raktam fel, és volt újabb is.

Link to comment
Share on other sites

cuthbert1

Végigolvastam a topic mindhárom oldalát.Sajnos nem tartott sokáig.

Örülök neki,hogy más is hallgatta az M&M6 zenéit külön is:)

7,8nak is vannak jó zenéi de a hatosé a legjobb.(mellesleg New Sorpigalban már azt is elterveztem hol épitenék házat :) )

A kissé félresikerült Crusaders of might and magicben is volt egy nagyon jó zene,de youtube-on nem találom sehol.Aki szeretne nosztalgiázni régebbi játékok zenéivel,annak ajánlom ezt http://www.gamemusicjukebox.com/?id=68

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Végigolvastam a topic mindhárom oldalát.Sajnos nem tartott sokáig.

Örülök neki,hogy más is hallgatta az M&M6 zenéit külön is:)

7,8nak is vannak jó zenéi de a hatosé a legjobb.(mellesleg New Sorpigalban már azt is elterveztem hol épitenék házat :) )

Wow, jó arc valaki :D Én azt tervezgettem anno, hogy veszek majd egy lakatlan szigetet, és megépítem New Sorpigalt :lol: Sõt, hogy ások egy alagutat Nighonba is -_-

MM6 zenéi meg kostans MP3-ban fent vannak gépen, iPodra is felkerül hamarosan ^_^

Link to comment
Share on other sites

cuthbert1

Segitek ásni :)

Link to comment
Share on other sites

Adi0625

igen, de közben megoldódott. Kiderült, hogy rossz patchet raktam fel, és volt újabb is.

Mondhatnál egy verzió számot, mert elégé lehangoló, minden egyes karakterért szarakodni egy órát a forráskóddal :-D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...