Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Aion - The Tower of Eternity


_Raidon_

Recommended Posts

moody

A LineAge II kicsit más kategória, ott maga az Nc engedélyezte az úgymond "free" szerverek mûködését.

honnan vetted ezt a hülyeséget?

Link to comment
Share on other sites

Leo88

tehát, ez azt jelenti, hogy az Aion-hoz is lesz tört szerver? :huh:

Megvan rá az esély, de elég kevés. Elmondom miért:

A Lineage chronicle-ökre van osztva, röviden a C-k. Nagyon-Nagyon régen mikor kijött a Prelude, játszogattak az emberek, bétázgattak stb., ekkor megtetszett nekik a játék. Jött a C1 (Chronicle 1 [ van neve is, de nem ugrik be]), amit szépen "elloptak" a cég asztaláról, így a játékosok kaptak egy tökéletes játékot, amelyen csak néhány kisebb javítandó dolog volt, viszont ingyenes. Jött a C2, ezt is sikerült kijuttatni, ugyanott vagyunk mint az elõbb, csak újabb verzió. Történt ezután, hogy jött a C3 és nagyot gondoltak NCSoftnál, vhogy megoldották a kliens kiszivárgását. Jöttek a bugos L2j szerverek, valamint a kevés megmaradt offmod maradt C2-es. (ez ugye azt jelenti, hogy amikor eredetiben már kijött C3, addig az offmod szerveren a csóri játékosok még egy régebbi verzióval játszottak). A hard-working developerek elkezdtek dolgozgatni és kb. 2-3 hónap csúszással, MAGUKTÓL átírták, kiegészítették a C2-es verziót C3-ra. Ez azt jelentette, hogy te C2-vel játszol, csak fel van "turbózva" C3-ra. Jött a C4 és a nagy készülõdések ellenére kiszivárgott! Emberek örültek, új C4-es szervereken játszhattak ingyen. Ezután NCSoft még óvatosabb lett, jött a C5, az Interlude és egyik sem szivárgott ki, egyszerûen nem tudták megszerezni. Elõfordultak olyan szerverek, hogy off-on már Interlude volt, miközben te még csak C4-el játszottál. Aztán természetesen a C4-es szerverek is elértek rengeteg develop munkával az Interlude szintre, de ez ugye mindig megkövetelt néhány hónap munkát és természetesen csúszást.

L2 világból én ekkor szálltam ki. Azóta jött talán még 2 vagy 3 chronicle, de tudtommal azok sem szivárogtak ki. Ergo 4 vagy 5 részt már meg tudtak védeni a hackerektól, tehát lehet, hogy hasonló védelemmel az Aion már az elejétõl "be lesz védve". Ezért nem adok sok esélyt.

Link to comment
Share on other sites

_Raidon_

Megvan rá az esély, de elég kevés. Elmondom miért:

A Lineage chronicle-ökre van osztva, röviden a C-k. Nagyon-Nagyon régen mikor kijött a Prelude, játszogattak az emberek, bétázgattak stb., ekkor megtetszett nekik a játék. Jött a C1 (Chronicle 1 [ van neve is, de nem ugrik be]), amit szépen "elloptak" a cég asztaláról, így a játékosok kaptak egy tökéletes játékot, amelyen csak néhány kisebb javítandó dolog volt, viszont ingyenes. Jött a C2, ezt is sikerült kijuttatni, ugyanott vagyunk mint az elõbb, csak újabb verzió. Történt ezután, hogy jött a C3 és nagyot gondoltak NCSoftnál, vhogy megoldották a kliens kiszivárgását. Jöttek a bugos L2j szerverek, valamint a kevés megmaradt offmod maradt C2-es. (ez ugye azt jelenti, hogy amikor eredetiben már kijött C3, addig az offmod szerveren a csóri játékosok még egy régebbi verzióval játszottak). A hard-working developerek elkezdtek dolgozgatni és kb. 2-3 hónap csúszással, MAGUKTÓL átírták, kiegészítették a C2-es verziót C3-ra. Ez azt jelentette, hogy te C2-vel játszol, csak fel van "turbózva" C3-ra. Jött a C4 és a nagy készülõdések ellenére kiszivárgott! Emberek örültek, új C4-es szervereken játszhattak ingyen. Ezután NCSoft még óvatosabb lett, jött a C5, az Interlude és egyik sem szivárgott ki, egyszerûen nem tudták megszerezni. Elõfordultak olyan szerverek, hogy off-on már Interlude volt, miközben te még csak C4-el játszottál. Aztán természetesen a C4-es szerverek is elértek rengeteg develop munkával az Interlude szintre, de ez ugye mindig megkövetelt néhány hónap munkát és természetesen csúszást.

L2 világból én ekkor szálltam ki. Azóta jött talán még 2 vagy 3 chronicle, de tudtommal azok sem szivárogtak ki. Ergo 4 vagy 5 részt már meg tudtak védeni a hackerektól, tehát lehet, hogy hasonló védelemmel az Aion már az elejétõl "be lesz védve". Ezért nem adok sok esélyt.

De azért van rá esély :D

Link to comment
Share on other sites

Horakme

Szerintem teljesen felesleges most azon filózni, hogy lesz e tört vagy sem. Nem vagyok az a játékos aki csak eredeti játékokkal játszik de szerintem egy mmo-ban csak akkor van fun ha a rendes offical servereken játszik az ember. Most valaki indít egy tört servert 10 meg nemtom hányszoros ratevel annak sok értelme van. Ha megyek low ratere akkor meg mire elérem a szintet meghal a server... Akkor már inkább elõre összezedem pénzem egy 2hónap játékidõre, úgyis adnak ajándékba 1hónapot (remélem), az úgy 3 hónap. Azalatt el lehet dönteni, hogy megéri e egyáltalán. Sárgáknál megy a beta, eus betrol még szó sincs, így igazából a közönséges fehér ember még nem is láthatta "rendesen" a játékot. Elöbb lássunk valamit azt majd utána ráérünk a tört serveres dolgokkalfoglalkozni. (mondjuk ha kijön a végleges verzió akkor úgy is csak eredeti serverrõl lesz majd csak szó :lol: )

Link to comment
Share on other sites

nandmc

honnan vetted ezt a hülyeséget?

Látom egyes emberek nagyon el vannak tévedve ... Leo88 kb jól mondja ... nem összekeverendõ az L2j és az offmod szerver! L2j az NCsoft által engedélyezve van ... és ez mindaddig legális is ameddig nem kérnek pénzt az üzemeltetésért, és nem piszkálnak bele a cuccba. Persze ez tele van buggal meg kevés dolog mûködik officalhoz képest, de ez ingyé van.

Amirõl itt beszéltetek, hogy "FBI" akció meg miegymás ... azok - a valóban illegális - offmod szerverek ellen irányultak valamit olyan L2j szerverek ellen akik pénzt szedtek, vagy belepiszkáltak a cuccba ... és elkezdtek pl custom weapon-öket heggeszteni ... stb stb (volt már szerencsém dual Dragon Slayert látni).

Szóval L2j nem egyenlõ offmod.

De hogy ne csak offoljak :P Lineage 2nél soha nem jutott volna eszembe, hogy fizessek érte. Ez az állandó grindelésrõl szóló játék nekem nem éri meg a havidíjat. De az Aionra már benevezek ... majd az elsõ 1-2 havidíj után kiderül, h megéri-e!

Tört szerverrõl csak annyit, hogy 1-2 dolgot tuti nehéz lesz megoldani ... pl a szerver által irányított Balaurnép ... anélkül meg valahogy nem lesz az igazi :P

Remélhetõleg itt nem készül elkövetni az NCSoft a Lineage 2 hibáit, ami kifejezetten ázsiának készült, és a mai napig nem foglalkoznak más kontinensek játékosainak igényeivel. Aion ezzel szemben már "globálisra" készül ... valami nagyot akar hozni az NCSoft ... majd az idõ eldönti, hogy sikerül-e. Szerintem senki nem azt várja tõle hogy megverje a WoWot, hanem hogy egy minõségi kikapcsolódást nyújd majd az elõfizetõinek.

Akit pedig komolyabban érdekel a dolog az látogasson el a hivatalos magyar Aion rajongói oldalra: AionHun . Itt nem mendemondákat lehet olvasni, hanem 4 magyar bétateszter beszámolóit és leírásait. Igaz az OBT-nek már vége ... de az NCSoft szépen csepegteti az infót európába is ... várhatóan Január 1-én indul a kínai Open Béta ... a következõ állomás pedig US/EU lesz ... szóval kitartás Aion funok :lol:

Edited by nandmc
Link to comment
Share on other sites

Leo88

Látom egyes emberek nagyon el vannak tévedve ... Leo88 kb jól mondja ... nem összekeverendõ az L2j és az offmod szerver! L2j az NCsoft által engedélyezve van ... és ez mindaddig legális is ameddig nem kérnek pénzt az üzemeltetésért, és nem piszkálnak bele a cuccba. Persze ez tele van buggal meg kevés dolog mûködik officalhoz képest, de ez ingyé van.

Amirõl itt beszéltetek, hogy "FBI" akció meg miegymás ... azok - a valóban illegális - offmod szerverek ellen irányultak valamit olyan L2j szerverek ellen akik pénzt szedtek, vagy belepiszkáltak a cuccba ... és elkezdtek pl custom weapon-öket heggeszteni ... stb stb (volt már szerencsém dual Dragon Slayert látni).

Szóval L2j nem egyenlõ offmod.

de az NCSoft szépen csepegteti az infót európába is ... várhatóan Január 1-én indul a kínai Open Béta ... a következõ állomás pedig US/EU lesz ... szóval kitartás Aion fanok :lol:

most itt akartam egy hozzászólást tenni, de mégegyszer elolvasva úgy ítélem meg, hogy jól látod. (hirtelen azt hittem, hogy te offmod-nak a megpiszkált l2j-t tartod)

Link to comment
Share on other sites

nandmc

nem nem ... épp azt mondom, hogy a kettõ nem összekeverendõ :P

Link to comment
Share on other sites

_Raidon_

Nem tudom láttatok-e már videót a game-rõl, ha igen, akkor gondolom ti is láttáok a "futást". Szerintem(!) iszonyat élethûen futnak a karakterek.Egyébkéént most néztem egy vidi-z, amiben a karakter átváltozik egy kukoricává, vagy nem tom mi az...., nagyon LOL :lol: , itt a link:

Link to comment
Share on other sites

_Raidon_

Egyébként nem tudjátok mennyi lesz kb. az ÉVES elõfizetés, lesz-e vmilyen kedvezmény?

Link to comment
Share on other sites

Leo88
Egyébként nem tudjátok mennyi lesz kb. az ÉVES elõfizetés, lesz-e vmilyen kedvezmény?

miért lenne kedvezmény?

Link to comment
Share on other sites

_Raidon_

miért lenne kedvezmény?

En nem mondtam ezt, hanem kérdeztem! :P

Link to comment
Share on other sites

jetine

En nem mondtam ezt, hanem kérdeztem! :P

Õ meg visszakérdezett, hogy miért járna kedvezmény attol hogy 1 évig fizetsz elõ? lehet olyan van, hogy pl 1 hónap (TEGYÜK FEL) 5000 ft 2 hónap 9500 és így tovább... tehát minél többet fizetsz egyszerre annál olcsóbb... de nembiztos, csak ez az észszerû.

Link to comment
Share on other sites

_Raidon_

Õ meg visszakérdezett, hogy miért járna kedvezmény attol hogy 1 évig fizetsz elõ? lehet olyan van, hogy pl 1 hónap (TEGYÜK FEL) 5000 ft 2 hónap 9500 és így tovább... tehát minél többet fizetsz egyszerre annál olcsóbb... de nembiztos, csak ez az észszerû.

És ez , amit mondtál nem kedvezmény? :huh:

Link to comment
Share on other sites

jetine

De az, csak ez tipp volt... lehet nem ilyen, de tuti lesz árlista, hogy 1-2-6-12 hónap mennyi, majd meglátod.

Link to comment
Share on other sites

_Raidon_

Nem tudjátok, itt is 3 féle (arany, ezüst, bronz) pénz lesz-e?

Link to comment
Share on other sites

Leo88
Nem tudjátok, itt is 3 féle (arany, ezüst, bronz) pénz lesz-e?

szvsz nem, az ilyen wowos betegség. :)

Link to comment
Share on other sites

_Raidon_

szvsz nem, az ilyen wowos betegség. :)

hála az égnek.... :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Razuel

szvsz nem, az ilyen wowos betegség. :)

A wowos megoldás még mindíg jobb mint az L2-be a milliárdos nagyságrendû adena :)

Link to comment
Share on other sites

SlyFox

A wowos megoldás még mindíg jobb mint az L2-be a milliárdos nagyságrendû adena :)

egy valuta kell kész, max minden frakciónak más fajta, mondjuk ennek csak akkor lenne értelme a gazdaság is frakciókhoz van lebontva, mégpedig piacokra nem npc-re elsõsorban fõleg mivel az npc-k kifogyhatatlanok mindenbõl, termelnek a semmibõl, persze meglehet oldani hogy ne ugy legyen de akkor már inkább a playerek kezébe adjuk az egészet és már is elõrébb járunk a player driven worldben,

Link to comment
Share on other sites

Leo88

A wowos megoldás még mindíg jobb mint az L2-be a milliárdos nagyságrendû adena :)

Milyen milliárdokról beszélsz?

Amúgy ha eselteg csak egy váltó lenne, tehát ezüst-->arany, akkor még elmenne ez is, de így mindenféleképpen jobb az l2-s megoldás.

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

Milyen milliárdokról beszélsz?

Amúgy ha eselteg csak egy váltó lenne, tehát ezüst-->arany, akkor még elmenne ez is, de így mindenféleképpen jobb az l2-s megoldás.

l2 megoldás jó, és annyi az egész hogy adjanak mindent olcsón, nem kellenek a milliárdok ^^

Link to comment
Share on other sites

Leo88

l2 megoldás jó, és annyi az egész hogy adjanak mindent olcsón, nem kellenek a milliárdok ^^

nemhiszem hogy offon gyakori lenne a milliárdos összeg, max a nagyon ritka dolgok iránt érdeklõdnek ennyire és csakis azért mert kb. 5 éves szerókon már igen fel lehetett halmozni a pénzt. egy újonnan induló szerón jó ideig 10 milliós összegek sem lenénnek.

Link to comment
Share on other sites

Razuel

nemhiszem hogy offon gyakori lenne a milliárdos összeg, max a nagyon ritka dolgok iránt érdeklõdnek ennyire és csakis azért mert kb. 5 éves szerókon már igen fel lehetett halmozni a pénzt. egy újonnan induló szerón jó ideig 10 milliós összegek sem lenénnek.

Van benne weight limit nem? (egy bizonyos nehézségnél több cuccot nem tudsz magadnál tartani..)

Milyen reális lenne már, hogy akkor nem milliárdos hanem mondjuk 100milliós nagyságrendû kis coinokat cipelsz magaddal.. :) (100milla azért már nem nagy pénz offon se L2-be)

Link to comment
Share on other sites

Leo88

Van benne weight limit nem? (egy bizonyos nehézségnél több cuccot nem tudsz magadnál tartani..)

Milyen reális lenne már, hogy akkor nem milliárdos hanem mondjuk 100milliós nagyságrendû kis coinokat cipelsz magaddal.. :) (100milla azért már nem nagy pénz offon se L2-be)

aionban mire eljutsz odáig, hogy százmilliós összegek legyenek, addigra (ha nem vagy kocka, bár aki ilyennel játszik, az már alapjáraton az) 6x elunod, befejezed :)

ennyi erõvel 100 aranyat 90 ezüstöt meg 90 bronzot se nagyon lehet cipelni a zsákodban, mert az ugyanúgy lehúz. de wow offon van biztos olyan, akinek több ezer aranya van, azt meg még úgy lehetetlenség. tehát ne térj át a realitások mezejére, mert ott a wow ugynaúgy elbukik. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ilias

Akkor ez most egy Koreai játék ?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...