Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Formula One


_AATT_

Recommended Posts

jardo

Csak az Open Wheel autók törése egy vicc. Ponosabban nincs is nekik.

Pedig az simán benne van a pakliban. Lásd: Coulthard balesete a malajzia FP-n. Nem tûnt olyan vészesnek a dolog, de mégis kiszakadt mindkét elsõ kerék.

Én ilyesmiket szeretnék látni.

persze, ilyen sponrtán baleseteket meg hasonlókat énis szivesen látnék majd a játékban.

de azért azt ne feledjük el h az nem teljesen természetes dolog volt ami coulthard autójával történt..ugy értem h még a sportbirok is vizsgálodtak mer a red bull autói feltünöen könnyen törtek...

olyat pedig számtalanszor látni futamokon h vmelyik pilota véletlen egy kicsit elméri a kigyorsitást és egy picit a kocsi leszalad az aszfaltrol és megcsipi a mûfû vagy a rendes fû szélét...de attól még nem kell feladnia az adott versenyzõnek a futamot menthetetlen felfüggesztés-problémák miatt...

szal ezzel csak arra akartam utalni h a kedves codemasters-es fiúknak voltak már jobb (lsd. Dirt) és rosszabb (pl. toca 3) törés- és sérülésmodelljei egyaránt. bizom benne h az F1 is a jobbak közé tartozik majd :)

Csak az Open Wheel autók törése egy vicc. Ponosabban nincs is nekik.

meg a másik ami mindig felk.úrta ott az agyamat de kib@szottul h ha az ellenfelek engem egy kicsit meglöktek akkor azonnal szarrá sérült az autom, de ha én szálltam beléjük 250-nel akkor nekik nem lett semmi bajuk... :ph34r: :ph34r:

egyébként meg az a felfüggesztés dolog nem csak az open wheel kocsiknál volt, hanem az összes többi jármünél ez volt...a rázókõvet meg a füvet messze el kellett kerülni

Link to comment
Share on other sites

TaviG

Csak az Open Wheel autók törése egy vicc. Ponosabban nincs is nekik.

A 4keréken meg a 2 szárnyon kívül más nem is sérül sajnos.

Link to comment
Share on other sites

Wyvern

Gridbe hány fokosan használjátok a kormányt?

Link to comment
Share on other sites

Wyvern

Rossz topicba ment...

Link to comment
Share on other sites

jardo

amugy ha karácsony lenne én biztosan azt kivánnám h legyen a játéknak egy kis menedzselgetõs része is. nem lenne rossz ha ki lehetne választani a szponzorokat, pilótákat meg satöbbi :) :) bár hivatalos játék lévén ebben kizárt h legyen majd ilyen opció.

télleg, nincs vmi F1-es manager játék? (az se baj h régi)

egyébként ha már a törésmodellrõl beszélünk, sztem sajnos itt sem várhatunk sokkal többet a 4 kerék meg a 2 szárny sérülésénél. max esetleg egy kis felfüggesztés vagy kasztni deformálódás, plusz még talán olyan h bizonyos kiegészitő elemek (pl. kis szárnyak) leszakadnak. ennél sokkal többet sztem itt sem várhatunk. de azért jó lenne ha a felfüggesztés nem csak eltörne, hanem pl meglazulna vagy hasonló. meg azért azis elég f@sza lenne ha lenne majd a játékban pl. defekt és egyéb ilyen véletlenszerû dolgok. és nem csak az ellenfelekkel hanem adott esetben velünk is :)

Link to comment
Share on other sites

Brian55

LOL. Ha ki sem próbálod, akkor honnan tudod meg, hogy milyen az irányítása? Milyen alapon minõsíted látatlanban?

Mellesleg szerintem a GRiD-nek kifejezetten JÓ az irányítása (billentyûzettel és kormánnyal egyaránt). Persze az árkod(osabb) vonalat erõsíti, de ezt tudni lehetett elõtte is. Attól nem lesz valaminek rossz az irányítása, hogy nem pontosan úgy történik minden, mint ahogy a valóságban történne. (Amirõl mellesleg nagyon nagyon kevés embernek van fogalma, hogy milyen is, fõleg az F1 esetében.)

LOL. Van internet és az erre szolgáló fórumok is vannak ;) legfeljebb utánna olvasok.

Igen a GRiD-nek nagyon jó irányítása van, egy doboz nyugtató után TALÁN..

Anyway az beb.aszna ha olyan lenne az irányítása ennek mint a GRiD-ben az Open Wheels-es kocsiknak :lol:

Link to comment
Share on other sites

jardo

Anyway az beb.aszna ha olyan lenne az irányítása ennek mint a GRiD-ben az Open Wheels-es kocsiknak :lol:

nah azt még nem probáltam...de ahogy itt olvasgatom a fórumon a grid topikot...könnyen lehet h nem is akarom kiprobálni... :lol: :lol: :lol: egyrészt mert nem akarom ezt a billt (is) szétverni ..mer az elözö sajnos igy járt, másrészt meg a hajamat sem szándékozom kitépkedni.. :D :lol:

de a viccet félre téve, kiprobálom majd azt is... aztán ha télleg olyan sza.r mint amilyennek mondják akkor majd imádkozom h az F1 ne olyan legyen..

addig is reméljük h a codemasters tanult a hibábol, és hallgatva a rajongók szavára, jobban odafigyel majd erre az F1-nél :)

Link to comment
Share on other sites

_DooM_

LOL. Van internet és az erre szolgáló fórumok is vannak ;) legfeljebb utánna olvasok.

Igen a GRiD-nek nagyon jó irányítása van, egy doboz nyugtató után TALÁN..

---

Anyway az beb.aszna ha olyan lenne az irányítása ennek mint a GRiD-ben az Open Wheels-es kocsiknak :lol:

Ha te mások véleménye alapján ezt meg tudod ítélni...

Nem kell messzire menni, hogy teljesen ellentétes véleményeket lehessen olvasni. Vannak akik szerint teljesen jó az irányítás (egy arcade játékhoz képest; õk vannak túlnyomó többségben, szerintem), s vannak, akik szerint ku.rva szar (ezeknek mondanám, hogy tegyenek vele egy próbát belsõ nézettel is). Most akkor kinek van igaza?

---

Ezt én sem szeretném. No nem mintha rossz lenne, csak túl könnyû. Az oké, hogy már egy gázelvételtõl jelentõsen lassulnak az F1-es kocsik, de eléggé nonszensz, hogy a Forma 1000-es kocsikkal MINDEN pályán (ahol multiban lehet menni) fékezés nélkül, szinte végig padlógázzal körbe lehet menni.

Link to comment
Share on other sites

TaviG

télleg, nincs vmi F1-es manager játék? (az se baj h régi)

tudtommal nincs.

Link to comment
Share on other sites

Nandesz

tudtommal nincs.

Pedig van. F1 Manager 2000. EA adta ki.

Link to comment
Share on other sites

Brian55

Ha te mások véleménye alapján ezt meg tudod ítélni...

Nem kell messzire menni, hogy teljesen ellentétes véleményeket lehessen olvasni. Vannak akik szerint teljesen jó az irányítás (egy arcade játékhoz képest; õk vannak túlnyomó többségben, szerintem), s vannak, akik szerint ku.rva szar (ezeknek mondanám, hogy tegyenek vele egy próbát belsõ nézettel is). Most akkor kinek van igaza?

---

Ezt én sem szeretném. No nem mintha rossz lenne, csak túl könnyû. Az oké, hogy már egy gázelvételtõl jelentõsen lassulnak az F1-es kocsik, de eléggé nonszensz, hogy a Forma 1000-es kocsikkal MINDEN pályán (ahol multiban lehet menni) fékezés nélkül, szinte végig padlógázzal körbe lehet menni.

Véleményekbõl majd úgy is kiderül.. de majd sztem úgy is kipróbálom

Amúgy szinte végig az egész játékot belsõ nézetbõl játszottam már csak azért is mert nagyon szépen kidolgozták a belsõ teret másrészt mert egy kicsit élethûbb. Kivéve a Drift-et meg a Le Mans-i versenyeket nem játszottam belsõvel. De a többit mindet. És belsõbõl se valami hú de jó az irányítás véleményem ugyanaz.

Na meg az hogyha kerékkel ütköztel nem lett semmi baja. Eléggé vicces volt. Meg ha az elsõ szárnyad letörik akkor sem történik semmi nem bizonytalan az autó a pályán hanem ugyanúgy repeszt mint a többi..

Link to comment
Share on other sites

TaviG

Pedig van. F1 Manager 2000. EA adta ki.

Biztos, nem is halottam róla...

Link to comment
Share on other sites

_AATT_

Azt hittem lesz hír a GC-n :unsure: de nem lett :( pedig egy video jól jött volna B)

Link to comment
Share on other sites

Bullittt

Azt hittem lesz hír a GC-n :unsure: de nem lett :( pedig egy video jól jött volna B)

Semmit nem tudunk, hogy fognak kinézni az autók jövõre, sztem azért nincs semmi...

Link to comment
Share on other sites

TaviG

Azt hittem lesz hír a GC-n :unsure: de nem lett :( pedig egy video jól jött volna B)

Hát ha videó nem is, legalább eg ykis fejlesztói ámulatbaejtés jöhetett volna.

Link to comment
Share on other sites

Csapoati

Van egy olyan érzésem hogy egy árkád **** lesz ez is. Ne mtudom elképzelni a Dirt meg a Grid után, hogy komoly szimet csinálnának... Bár ha belegondolok, végülis ott lesz az rFactor 2, az alá meg úgyis csinálnak jó kis F1-modokat majd.

Link to comment
Share on other sites

Bullittt

Van egy olyan érzésem hogy egy árkád **** lesz ez is. Ne mtudom elképzelni a Dirt meg a Grid után, hogy komoly szimet csinálnának... Bár ha belegondolok, végülis ott lesz az rFactor 2, az alá meg úgyis csinálnak jó kis F1-modokat majd.

Bírom amikor még semmit, de tényleg SEMMIT nem tudni a játékról, már bélyegzi mindenki, hogy mekkora szar. A GTA 4 PC-re szar lesz. Na.

Codemasters is szimulátorokkal kezdett, csak át kellett nyargalnia. Amúgy én játszottam a Sony által kiadott F1 06-al, és határozottan árkádosabb mint az EA Sports féle F1 sorozat volt. Megmondták kódmesterék: ez más közönség, más lesz teljesen mint a GRiD vagy DiRT...

Link to comment
Share on other sites

jardo

Van egy olyan érzésem hogy egy árkád **** lesz ez is. Ne mtudom elképzelni a Dirt meg a Grid után, hogy komoly szimet csinálnának... Bár ha belegondolok, végülis ott lesz az rFactor 2, az alá meg úgyis csinálnak jó kis F1-modokat majd.

szerintem is felesleges elõzetesen ilyesfajta találgatásokba belemenni. egyébkénet meg lehet h a dirt meg a grid inkább árkád, semmint szimulátor, de viszont ha a codemasters elözö autós játékával, a toca3-mal hasonlitjuk össze, akkor viszont azt látjuk h a dirt és a grid inkább a szim. felé húz..de legalábbis mindenképpen fejlõdést látunk a codemasters-es fiuk részéröl...szal inkább várjuk meg amig ki lehet majd probálni a játékot..vagy legalábbis látunk belöle vmit.

amugy abban igazad van h rF alá van jópár F1-es mod, ezekkel viszont csupán annyi a baj, h a jobbak azok mind régebbi szezonokat dolgoznak fel... és bizony sokak szemében ezis egy komoly szempont lehet

a Sony által kiadott F1 06

az nekem is megvan de eddig még egy percet se játszottam vele... :P :lol:

Link to comment
Share on other sites

Csapoati

Bírom amikor még semmit, de tényleg SEMMIT nem tudni a játékról, már bélyegzi mindenki, hogy mekkora szar. A GTA 4 PC-re szar lesz. Na.

Codemasters is szimulátorokkal kezdett, csak át kellett nyargalnia. Amúgy én játszottam a Sony által kiadott F1 06-al, és határozottan árkádosabb mint az EA Sports féle F1 sorozat volt. Megmondták kódmesterék: ez más közönség, más lesz teljesen mint a GRiD vagy DiRT...

A Codemastersnek egy darab szimulátora sem volt, mutass egyet ha te tudsz ilyenrõl.

szerintem is felesleges elõzetesen ilyesfajta találgatásokba belemenni. egyébkénet meg lehet h a dirt meg a grid inkább árkád, semmint szimulátor, de viszont ha a codemasters elözö autós játékával, a toca3-mal hasonlitjuk össze, akkor viszont azt látjuk h a dirt és a grid inkább a szim. felé húz..de legalábbis mindenképpen fejlõdést látunk a codemasters-es fiuk részéröl...szal inkább várjuk meg amig ki lehet majd probálni a játékot..vagy legalábbis látunk belöle vmit.

amugy abban igazad van h rF alá van jópár F1-es mod, ezekkel viszont csupán annyi a baj, h a jobbak azok mind régebbi szezonokat dolgoznak fel... és bizony sokak szemében ezis egy komoly szempont lehet

az nekem is megvan de eddig még egy percet se játszottam vele... :P :lol:

A Toca3-nál semmivel sem szimesebb sem a Dirt, sem a Grid.

Link to comment
Share on other sites

_DooM_

Van egy olyan érzésem hogy egy árkád **** lesz ez is. Ne mtudom elképzelni a Dirt meg a Grid után, hogy komoly szimet csinálnának... Bár ha belegondolok, végülis ott lesz az rFactor 2, az alá meg úgyis csinálnak jó kis F1-modokat majd.

Elvileg mindkettõ alapja egy szimulátor, csak úgy paraméterezték, hogy arcade(osabb) legyen.

Link to comment
Share on other sites

TaviG

Elvileg mindkettõ alapja egy szimulátor, csak úgy paraméterezték, hogy arcade(osabb) legyen.

Szeritnem gyakorlatilag is. Nem smost találták ki, hogy f1 game-t akarnak csinálni...

Link to comment
Share on other sites

Csapoati

Szeritnem gyakorlatilag is. Nem smost találták ki, hogy f1 game-t akarnak csinálni...

A licenszet nemrég vették meg, aztán gondolom nem volt olyan biztos az, hogy õk kapják meg. De az alapokban én sem kételkedem, csak abban, hogy tényleg szimet csinálnak-e? Lehet hogy csak én vagyok így vele, de azért az F1C fizikai szintjénél alább nem szeretnék menni.

Link to comment
Share on other sites

jardo

A Toca3-nál semmivel sem szimesebb sem a Dirt, sem a Grid.

hát ha a toca3-t hasonlitjuk a másik kettövel, akkor mérföldekkel jobb játék szim. vs. árkád tekintetben a dirt meg a grid

a toca3 pl. mind a fizikát, mind pedig az irányitást tekintve jelentõs körhátrányban van a griddel meg a dirttel szemben

nem állitom h a codeM. utolsó 2 játéka vérprofi szim., de a TOCA3-hoz képet elég erõs fejlõdés mutatkozik ebbe az irányba

Link to comment
Share on other sites

_DooM_

Azért ez túlzás.

Talán egy kicsit nehezebb irányítani a GRiD-et és a DiRT-öt, mint a ToCA 3-at (bár utóbbival már elég régen játszottam, akkor is csak billentyûzettel), de köröket nem ver rá.

Azt meg, hogy mennyivel reálisabb, nehez tudjuk megítélni. Szerintem kb. egy szint, fõleg ha beleszámítjuk, hogy mennyi idõ telt el a kettõ megjelenése (ToCA 3 vs DiRT) között.

Link to comment
Share on other sites

Csapoati

hát ha a toca3-t hasonlitjuk a másik kettövel, akkor mérföldekkel jobb játék szim. vs. árkád tekintetben a dirt meg a grid

a toca3 pl. mind a fizikát, mind pedig az irányitást tekintve jelentõs körhátrányban van a griddel meg a dirttel szemben

nem állitom h a codeM. utolsó 2 játéka vérprofi szim., de a TOCA3-hoz képet elég erõs fejlõdés mutatkozik ebbe az irányba

A Dirtnél árkádabb játékot nehezen tudok elképzelni. A Toca3 kb egy szint a Griddel.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...