Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Kalandjátékokról általában


Stampede

Recommended Posts

grasslover

Az elsõt megpróbáltam felerõszakolni a gépemre de nem akart menni :(

Egy újsághoz járt pár régi játék így próbáltam ki a King Quest 1-et ami nagyon tetszett!

Most ott tartok hogy sorra próbálom ezeket pl:

- Indiana Jones and the Fate of Atlantis ,

- Monkey Island 2,

- Full Throtte

Mind a három zseniális játék, de a kötélidegzet néhány erõs feladványhoz igencsak szükségeltetik :D

Link to comment
Share on other sites

Thunderstick_is_not_dead

Mind a három zseniális játék, de a kötélidegzet néhány erõs feladványhoz igencsak szükségeltetik :D

Pedig ezek egyáltalán nem vészesek. Engem a mostani 3D-s cuccok készítenek ki inkább, a pixelhunting miatt.

Link to comment
Share on other sites

FischiPiSti

pedig a régebbi játékokban kell vadászgatni, mostaniakban már szoktak lenni billentyûk amik megmutatják mik hol vannak..

sosem felejtem el pl broken sword 2-t, ugye akkoriban nem volt net(nekünk), nemhogy walkthrough, és vmi francia galériában kellett egy fazont eltûntetni, unokatesóimmal HETEKIG próbáltuk és nem és és nem! tudtuk, hogy valahogy le kéne itatni hisz volt nálunk absinthe, de akármivel próbálkoztunk, sehogy...

aztán egyszer épp náluk voltam, wormsoztünk, de mondom csak utoljára próbáljuk meg nah... erre elkezdtem legyezgetni összevissza a képernyõn, mire felordít "ÁLLJ!!! mivoltaz!!" szûkül a kör, szûkül, ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ a pohár KÜLÖN tárgynak számít a kezében! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Thunderstick_is_not_dead

pedig a régebbi játékokban kell vadászgatni, mostaniakban már szoktak lenni billentyûk amik megmutatják mik hol vannak..

sosem felejtem el pl broken sword 2-t, ugye akkoriban nem volt net(nekünk), nemhogy walkthrough, és vmi francia galériában kellett egy fazont eltûntetni, unokatesóimmal HETEKIG próbáltuk és nem és és nem! tudtuk, hogy valahogy le kéne itatni hisz volt nálunk absinthe, de akármivel próbálkoztunk, sehogy...

aztán egyszer épp náluk voltam, wormsoztünk, de mondom csak utoljára próbáljuk meg nah... erre elkezdtem legyezgetni összevissza a képernyõn, mire felordít "ÁLLJ!!! mivoltaz!!" szûkül a kör, szûkül, ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ a pohár KÜLÖN tárgynak számít a kezében! :rolleyes:

Ok, de az csítnek számít nem?

Viszont a DOS-os cuccok teljesen korrektek ilyen téren. Általában akkora a kurzor mint a fõszereplõ feje, ezért nem nagyon lehet a tárgyakat kikerülni.

Link to comment
Share on other sites

FischiPiSti

úgymond csítnek számít jah, a fejlesztõk a játékosra bízzák, hogy élnek ezzel a lehetõséggel, vagy sem

mondjuk szerintem jó dolog, mert ha elakadok, úgyis megnézem neten vmi walkthroughba.. hiába, az intörtûbz miatt ellustul az ember :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Qwerty4

Hello.Sam and Maxrõl van szó.

Hogyan lehet karaktert váltani?Már rögtön az elején megakadtam,a végigjátszás írja, hogy "Ám úgy tûnik, kis rágcsáló cimboránk továbbra sem akarja visszaadni a telefont. Beszélgessünk vele, s Maxszel ajánljuk fel, hogy szívesen kilógatnánk az ablakon."

Ezt hogy kell, mert nem tiszta, beszélgettem Sammel, de nincs ilyen opció, az ablakon kinéztem, ott nem tudtam semmit se csinálni.

Szóval hogy kell ezt végrehajtani?Nem tiszta.

Link to comment
Share on other sites

Qwerty4

Hello.Sam and Maxrõl van szó.

Hogyan lehet karaktert váltani?Már rögtön az elején megakadtam,a végigjátszás írja, hogy "Ám úgy tûnik, kis rágcsáló cimboránk továbbra sem akarja visszaadni a telefont. Beszélgessünk vele, s Maxszel ajánljuk fel, hogy szívesen kilógatnánk az ablakon."

Ezt hogy kell, mert nem tiszta, beszélgettem Sammel, de nincs ilyen opció, az ablakon kinéztem, ott nem tudtam semmit se csinálni.

Szóval hogy kell ezt végrehajtani?Nem tiszta.

Megoldva!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Balee

A Broken Sword elsõ részének elindításában tudna vki segíteni? Nagy nehezen feltelepítettem, már ez sem volt könnyû. Csak ScummVM-el indul a játék, de a videókat nem játssza le. :unsure: Vki tud vmi megoldást erre?

Link to comment
Share on other sites

FischiPiSti

Azon kívül hogy kompatibilitást win 98ra, csak azt tudom ajánlani, hogy próbáld meg DOSBox-xal

http://www.dosbox.com/

Ha így se megy, akkor passz, max vmi codec baj, de abban az idõben ilyen gondokat nem okoztak :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Balee

Azon kívül hogy kompatibilitást win 98ra, csak azt tudom ajánlani, hogy próbáld meg DOSBox-xal

http://www.dosbox.com/

Ha így se megy, akkor passz, max vmi codec baj, de abban az idõben ilyen gondokat nem okoztak :unsure:

Dosboxal el sem indul, lehet a Vista miatt szaraxik, mind1 majd meglesem XP-n. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Trishtan

Dosboxal el sem indul, lehet a Vista miatt szaraxik, mind1 majd meglesem XP-n. :)

Xp-n menni fog elvilge ScummVm nélkül is!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
MilliaRage

Én meg nem is tudtam,hogy van már broken sword 4: o Sürgõsen be kell szerezni:D Valaki játszott már vele? Jó? Mondjuk a 2õt úgysem múlja felül,az volt a best,még a grafika is az az igazi vérbeli kalandjátékhoz való mesés:) Sztem az áll a legjobban ezeknek,nem az izom csillivilli....

Én a Syberia-val játszogattam mostanság,elég érdekes volt az alapkoncepció és a megvalósítása is...nem volt annyira rossz game,bár én inkább hajlok a Longest Journey beütés felé,mint az ilyen gépesített világokhoz....

Link to comment
Share on other sites

-max-

9 órával ezelõtt kaptam egy hírlevelet TellTale-éktõl. A következõket tartalmazta:

WE'RE MAKING MONKEY ISLAND

Yes, really. And we've got an amazing pre-order deal!

We're proud to announce that Tales of Monkey Island is our latest episodic series! Guybrush Threepwood (mighty pirate) is back, along with Elaine, LeChuck, and the Voodoo Lady. There are also loads of new characters, new islands, and new voodoo curses.

:)

Link to comment
Share on other sites

Thunderstick_is_not_dead

Feldughatják maguknak, ugyanis szinte biztos, hogy 3D lesz <_<

Link to comment
Share on other sites

wYth-NRG

Hát én azért várom, ha 3d lesz ha nem :)

Link to comment
Share on other sites

-max-

Feldughatják maguknak, ugyanis szinte biztos, hogy 3D lesz <_<

Igen, az új Sam and Maxek engine-jét használja majd, itt találtok pár screenshotot.

Link to comment
Share on other sites

Thunderstick_is_not_dead

Igen, az új Sam and Maxek engine-jét használja majd, itt találtok pár screenshotot.

Ez... nagyon... gáz... :unsure: Úgy néz ki Guybrush mint Christian Bale. De remélem a hangja azért marad Dominic Armato.

Link to comment
Share on other sites

gbal65

Nemtom jó helyre írtam e, de vki tudja ,hogy mikor jelenik meg a Postal 3 :D ?

Link to comment
Share on other sites

wYth-NRG

Nemtom jó helyre írtam e, de vki tudja ,hogy mikor jelenik meg a Postal 3 :D ?

Rossz helyre és passz, anno 'when its done'-t olvastam

Link to comment
Share on other sites

MilliaRage

Rossz helyre és passz, anno 'when its done'-t olvastam

Az a DNF alatt volt még anno... Vagy a postalhoz is ugyanezt a szöveget használták fel?:P

Link to comment
Share on other sites

Balee

Nemtom jó helyre írtam e, de vki tudja ,hogy mikor jelenik meg a Postal 3 :D ?

úgy tudom, csak jövõre jelenik meg ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Thunderstick_is_not_dead

Tales of Monkey Island Chapter 1 Demo

Bár valamivel rosszabbra számítottam, de még így is baromi konzolos lett: Irányítani billentyûzettel és egérrel is lehet, de valahogy egyik sem az igazi (azért billentyûzettel egy fokkal jobb). A grafika még mindig rondább mint a 3. részben, és ezek mellett még baromi könnyû is. De azért a zene, a szinkron, és a Monkey feeling simán megmenti, de ennél sokkal de sokkal jobb is lehetne...

Link to comment
Share on other sites

Dracon

Tales of Monkey Island Chapter 1 Demo

Bár valamivel rosszabbra számítottam, de még így is baromi konzolos lett: Irányítani billentyûzettel és egérrel is lehet, de valahogy egyik sem az igazi (azért billentyûzettel egy fokkal jobb). A grafika még mindig rondább mint a 3. részben, és ezek mellett még baromi könnyû is. De azért a zene, a szinkron, és a Monkey feeling simán megmenti, de ennél sokkal de sokkal jobb is lehetne...

Kérdés számomra, hogy egy epizódot mennyi idõ alatt lehet lesz végig vinni. Mert ha túl rövidek lesznek, akkor csak az egészet egybe lehet értékelni.

Link to comment
Share on other sites

Thunderstick_is_not_dead

Kérdés számomra, hogy egy epizódot mennyi idõ alatt lehet lesz végig vinni. Mert ha túl rövidek lesznek, akkor csak az egészet egybe lehet értékelni.

Gondolom kb úgy lesz mint a Sam & Max-eknél. Szóval 2-3 óránál többre ne számíts.

Link to comment
Share on other sites

Karez

Tales of Monkey Island Chapter 1 Demo

Bár valamivel rosszabbra számítottam, de még így is baromi konzolos lett: Irányítani billentyûzettel és egérrel is lehet, de valahogy egyik sem az igazi (azért billentyûzettel egy fokkal jobb). A grafika még mindig rondább mint a 3. részben, és ezek mellett még baromi könnyû is. De azért a zene, a szinkron, és a Monkey feeling simán megmenti, de ennél sokkal de sokkal jobb is lehetne...

Majd a 1.rész remake-je nagyobb örömmel fogjuk fogadni. :rolleyes:

(jövõhét péntekre várható!)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...