Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Kalandjátékokról általában


Stampede

Recommended Posts

Csapoati

baba B)

mát ki vagyok éhezve vmi jó kis story-ra :smile:

Az a legjobb benne. A fejtörõk átlagosak, a gameplay szintén nem egy nagy etvasz. De a sztori és a hangulat üt.

Link to comment
Share on other sites

Lendova

Az a legjobb benne. A fejtörõk átlagosak, a gameplay szintén nem egy nagy etvasz. De a sztori és a hangulat üt.

tegnap már belelestem, hát elég fura, szokatlan gameplay meg minden, de még is lefoglal

mintha vmi jó kis krimit nézne az ember, csak éppen itt részt vesz a nyomozásban

Link to comment
Share on other sites

MuMa01

Az lesz, szóval gondolkodhatsz a nyitószövegen. :D A Tunguska 2006 legjobb kalandjátéka nálam.

tunguskát majd tervezem kijátszani. majd kijön wii-re is :rolleyes: B)

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Jesszus :o

Katt

Fahrenheit+Twin Peaks :rolleyes: (PS3 meg Xbox-ra van csak tervezve :\ meg ugye japán...)

És a Reprobates, amihez készül a magyarítás, se kevésbé bíztató B) Jönnek itt a frankó kalandok, csak normális emberi nyelvre is fordítsák please ^^

Link to comment
Share on other sites

wYth-NRG

Jesszus :o

Katt

Fahrenheit+Twin Peaks :rolleyes: (PS3 meg Xbox-ra van csak tervezve :\ meg ugye japán...)

És a Reprobates, amihez készül a magyarítás, se kevésbé bíztató B) Jönnek itt a frankó kalandok, csak normális emberi nyelvre is fordítsák please ^^

na ez a játék is a várólistámra került :smile: igéretesnek tûnik :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

062020

Helló

Van egy nagy problémám a Runaway A road adveture-rel. Most vettem meg nemrég.

Amikor elindul a játék akkor Brian beszél majd elindul egy videó, és amikor az végigmegy újrakezdi. Újra és újra. Máshol is olvastam, hogy van ilyen probléma a játékkal, de azt sehol se olvastam, hogy ezt hogy lehet megoldani. Valaki segítene?

Nagyon megköszönném.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
-OJ-

Jesszus :o

Katt

Fahrenheit+Twin Peaks :rolleyes: (PS3 meg Xbox-ra van csak tervezve :\ meg ugye japán...)

És a Reprobates, amihez készül a magyarítás, se kevésbé bíztató B) Jönnek itt a frankó kalandok, csak normális emberi nyelvre is fordítsák please ^^

Továbbra sincs semmi hír PC-verzióról? <_< :angry: :unsure:

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Továbbra sincs semmi hír PC-verzióról? <_< :angry: :unsure:

Azért az, hogy Xboxra jön, már jelent valamit...meg kalandjáték könyörgöm, azt csak PC-n az igazi :rolleyes: De ha nem jön, akkor durci leszek :sleep:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
-OJ-

Belenéztem a Art of Murder: FBI Confidential oldschool point'n'click, pixelvadászós cuccba, de valahogy 20perc elég is volt belõle. Ahhoz képest, hogy FBI-ügynöknõ a fõszereplõ, csacsog össze-vissza minden hülyeséget, és bár sorozatgyilkost üldözünk, StillLife/Fahrenheit/MaxPayne féle komor hangulat az sehol. Minden szép és színes......Kiábrándító :sad:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Boyar

A kalandjátékok az elmúlt éveket tekintve valóban színvonalukban a mélypontot nyugszanak. Ezt -a fórumot olvasván- sokak sok példával erõsítették meg. Még nem került szóba a Heroes sorozat V. kiadása, amely egy szégyenfolt a hírhedt orosz játékfejlesztõ cég, a Nival Interactive palettáján. Grafikáját, logikáját és élvezhetõségét tekintve egy Heroes 2,5-nek feleltethetõ meg. A legnagyobb baklövés amit elkövettek a játék programozása során az az, hogy a karakter szerepét teljességgel visszaszorították -> meggondolatlanul fejlõdhet bármilyen irányba egyszerre, ami a hovatartozás kérdését egy magasabb szintû hõs esetén igencsak elgondolkodtatóvá teszi. 'Kezdetben egy druida ,majd egy-két óra múlva már egy démoni diplomata.' Mekkora hülyeség má' ez??? Továbbá, hogy ne lehessen több hõst egy osztagba besorozni, kizárja,hogy több módszerrel is hatásosan és változatosan küzdhessen a gamer, amellyel az unalom tetõfokára repít.

Nem mellesleg, egyik küldetés ellentmondásba keveredik a másikkal, amely káoszt teremt a játék megfogalmazott princípiumainak fényében a megértésben és az átélés lehetõségében. Értelem- és ésszerûségfaktor függvényben szemlélve egy konstans lineáris függvény képet jelenít meg, amely minden tényezõhöz nullát rendel.

Aki nem próbálta még a játékot, annak nem is ajánlom, mert iszonyatosan pocsék! <_<

Link to comment
Share on other sites

doya

Belenéztem a Art of Murder: FBI Confidential oldschool point'n'click, pixelvadászós cuccba, de valahogy 20perc elég is volt belõle. Ahhoz képest, hogy FBI-ügynöknõ a fõszereplõ, csacsog össze-vissza minden hülyeséget, és bár sorozatgyilkost üldözünk, StillLife/Fahrenheit/MaxPayne féle komor hangulat az sehol. Minden szép és színes......Kiábrándító :(

Csak ennyi a negatitív cucc benne vagy más is gyatra pl logikátlan, unalmas, útvonalkeresés stb. ? Mert így képek alapján nekem tetszik és lehet kipróbálnám. Hm?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
ShadowOfTheBeast

A Syberia játszható? Csak mert olvasgattam eddig felõle, kezelésbe még nem vettem.

Utoljára kalandjáték talán az Indiana Jones and The Fate of Atlantis volt, még Amiga-n, amit komolyabban játszottam...de azt nagyon szerettem...XD...fõleg azt a részt, mikor indy a végén középpen áll a "rosszak" elött, és a válaszaitól függ, hogy meghal-e vagy sem, ha jól emlékszem....XD

Egyébként akkoriban a hideg rázott ki a lávabarlangtól... :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

grasslover

A Syberia játszható? Csak mert olvasgattam eddig felõle, kezelésbe még nem vettem.

Utoljára kalandjáték talán az Indiana Jones and The Fate of Atlantis volt, még Amiga-n, amit komolyabban játszottam...de azt nagyon szerettem...XD...fõleg azt a részt, mikor indy a végén középpen áll a "rosszak" elött, és a válaszaitól függ, hogy meghal-e vagy sem, ha jól emlékszem....XD

Egyébként akkoriban a hideg rázott ki a lávabarlangtól... :ph34r:

Úgytudom ott nem tud meghalni, csak a tengeralattjáróban :lol: A Lucasgame-kben ritkán hal meg a fõhõs, a Monkey Island 2-ben és a Fate of Atlantisban is csak borzasztó térdcsapkodós poénban van jelen a halál.

Syberia meg...igen, játszható. Lassú, monoton és kell hozzá hangulat, de a gyönyörû világ talán képes elvarázsolni. Próbáld ki, nem vesztesz semmit.

Link to comment
Share on other sites

ShadowOfTheBeast

Érdekes...meg mernék esküdni, hogy volt olyan alternatíva, hogy Indy-be belecsap valami kék fény a plafonból, a teste eltûnik, és valami szellemként elszáll..... :huh:

Dehát....az jó 12 éve volt...ilyen távlatból tévedhet az ember :D

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Érdekes...meg mernék esküdni, hogy volt olyan alternatíva, hogy Indy-be belecsap valami kék fény a plafonból, a teste eltûnik, és valami szellemként elszáll..... :huh:

Dehát....az jó 12 éve volt...ilyen távlatból tévedhet az ember :D

Végülis lehet, hogy igazad van, de én nem emlékszem ilyenre. Lehet, hogy egybõl sikerült a jó válaszokat adnom...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ShadowOfTheBeast

Isten áldja az amiga emulátorokat :)

Sikerült végigvinnem a Fate of Atlantis-t, és rájöttem, hogy mi volt az, amire emlékeztem.

A végén ugyebár az õrült prof használni akarja az orichalcum generátort arra, hogy istenné változzon. Ugyebár azt próbálják letesztelni, hogy mekkora hatásfokon kell mûködnie ahhoz, hogy istenné tegye magát.

Ugyebár a német tiszt próbája sikertelen, ezután indy kerül sorra. Ha itt sikeresen meg tudja fûzni a prof-ot, hogy nincs mitõl félnie, és használja maximum hatásfokon azt(100 golyó), akkor a prof beállítja azt a megfelelõre, majd beáll a gépezet alá. Az energia átjárja õt, pár másodpercre valóban átlényegül, de a teste nem bírja ezt a hatalmas energiát, és szertefoszlik az éterben, Atlantisz pedig újra elsüllyed.

Ha rosszul válaszolgatunk, akkor ugyanez történik Indy-vel, és load game. :D

Jó játék, most már, hogy tudok angolul, kellemes is. Jó lenne ilyen stílusú kalandjátékokat látni a piacon. B)

Link to comment
Share on other sites

-OJ-

IPB Image

Plázacica powaaaaaa :lol: :lol: :lol:

Egyébként próbálta már valaki? Lehet, hogy nagy humorbomba az egész (bár kétlem)

Link to comment
Share on other sites

JaniRazor

Én ki akartam próbálni, tetszett a GSTV-s bemutatója, de nem jutottam el addig, hogy leszedjem.

Am a videóból az is kiderült, hogy humora van a gamenak :) (vagyis volt, én úgy emlékszem xD )

Link to comment
Share on other sites

Trishtan

Számomra eddig az év kalandja a So Blonde.

Gyönyörû, kézzel rajzolt grafika, és szõkés poénok ezerrel :D

Link to comment
Share on other sites

-OJ-

Overclocked: A History of Violence

IPB Image

PRO

+ vérbeli kalandjáték

+ érdekes sztori

+ fõhõs + betegek

+ a stílusnak megfelelõ grafika

+ átvezetõ animációk

+ hangulat (ódon õrültek háza, szakadó esõ, zongora)

+ értelmes logikai feladványok, pszichiátriai módszerek

+ megfelelõen hosszú

+ kellemes szinkronhangok (nem mindig)

KONTRA

- gyakorlott játékosoknak rém-egyszerû

- repetatív

- kevés helyszín

- gyenge/kiszámítható befejezés

80%

Tudom ajánlani. Nem olyan forradalmi mint az Experiment,, se nem lesz belõle klasszikus, de egyszer érdemes végigtolni.

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Lassan visszatérek a Longest Journey-hez, a Myst sorozat második részét egy hétig még hanyagolom, a Bad mojo-ba néha belenézek, meg a Discworld Noir fog érdekelni hamarosan.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
grasslover

Kipróbáltam a Perry Rhodant.

Baromira vártam a game-t, mert igazán oldschool sci-fi, 50-60-as évek retro, szép grafika, point n' click...

És az átvezetõk baromi jók is. Hordoznak magukban olyan hangulatot, amit a screenshotok és az elõzetes információk emlegettek, de maga a játék...teljesen élvezhetetlen, ide-oda mászkálás, a beszélgetésbe semmi beleszólásunk nincs, nem tudjuk terelni, nem tudunk rákérdezni dolgokra, egy teljesen otromba módon a képernyõ bal alsó sarkába pakolt arcképeket lehet ráhúzni a beszédpartnerre és akkor elmondja hogy mi van vele, a karakterünk (aki egy 100 kilós germán atlétára hasonlít) meg magától reagál rá valamit. Teljesen savanyú beszélgetés, akármire néz rá az emberünk, mindenre egy fogaskerekes kurzor jelenik meg. Ez még a Syberianál is butítottabb :\ Nem jó ez így...a bugos mozgást nem is említem, az irányítás nem lenne rossz, csak annyira hiteltelenül mozognak ezen az elõre renderelt (és tényleg szép) hátteren a (tényleg szép) pixelfigurák...kár érte. Nem hiszem, hogy jobban belemerülök.

Link to comment
Share on other sites

Thunderstick_is_not_dead

Kipróbáltam a Perry Rhodant.

Baromira vártam a game-t, mert igazán oldschool sci-fi, 50-60-as évek retro, szép grafika, point n' click...

És az átvezetõk baromi jók is. Hordoznak magukban olyan hangulatot, amit a screenshotok és az elõzetes információk emlegettek, de maga a játék...teljesen élvezhetetlen, ide-oda mászkálás, a beszélgetésbe semmi beleszólásunk nincs, nem tudjuk terelni, nem tudunk rákérdezni dolgokra, egy teljesen otromba módon a képernyõ bal alsó sarkába pakolt arcképeket lehet ráhúzni a beszédpartnerre és akkor elmondja hogy mi van vele, a karakterünk (aki egy 100 kilós germán atlétára hasonlít) meg magától reagál rá valamit. Teljesen savanyú beszélgetés, akármire néz rá az emberünk, mindenre egy fogaskerekes kurzor jelenik meg. Ez még a Syberianál is butítottabb :\ Nem jó ez így...a bugos mozgást nem is említem, az irányítás nem lenne rossz, csak annyira hiteltelenül mozognak ezen az elõre renderelt (és tényleg szép) hátteren a (tényleg szép) pixelfigurák...kár érte. Nem hiszem, hogy jobban belemerülök.

Na, a Nibiru is teljesen ilyen. Annyi a különbség, h ott ráadásul mindent csak EGYSZER (!) lehet használni! Szóval ha egy fontos infó elhangzása közben mondjuk kimész beengedni a postást, nem tudsz visszakérdezni, a tárgyakat meg csak EGYSZER vizsgálhatod meg! Félelmetes...

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Na, a Nibiru is teljesen ilyen. Annyi a különbség, h ott ráadásul mindent csak EGYSZER (!) lehet használni! Szóval ha egy fontos infó elhangzása közben mondjuk kimész beengedni a postást, nem tudsz visszakérdezni, a tárgyakat meg csak EGYSZER vizsgálhatod meg! Félelmetes...

Deszaar :D

Nem értem minek változtatni a régi jó bevált recepten.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Nah akkor ezt levadászom B)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...