Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Naruto


Gery_Wen

Recommended Posts

freezy

Na, vélemények? :D

Az utolsó 700. chapter nem volt rossz. Feeling volt felnõttként látni õket, valahol sajnálom,hogy vége..de másfelõl meg ideje volt. Az egész lezárása meg hát..az lett,amit vártam. -_- Nem volt túl epic,de mondom..fel voltam erre készülve.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
GustyX

Naruto Teh Last moviet láttátok már?

Ha igen, hol?

Érdekelne kifejezetten, de sehol sem találom, még hosszabb vágásokat sem :(

Amúgy nem volt rossz, csak haladni kellene az animével is, leragadtam a Shippuden 55. részénél :D.

Amúgy az új játékot baromira várom.

Link to comment
Share on other sites

freezy

Naruto Teh Last moviet láttátok már?

Ha igen, hol?

Érdekelne kifejezetten, de sehol sem találom, még hosszabb vágásokat sem :(

Amúgy nem volt rossz, csak haladni kellene az animével is, leragadtam a Shippuden 55. részénél :D.

Amúgy az új játékot baromira várom.

Itt nézz szét.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Athesz

Egyben olvasom az egész mangát.. Az elejétõl. Most járok 410nél. Szerintem holnapután végzek vele. :lol:

Link to comment
Share on other sites

-moki-

Gondoltam egyet és behoztam az animét és befejeztem a mangát.

Nekem bejött a sorozat, nem igazán értem a gyûlölködést körülötte, még úgy se, hogy nagy fanja vagyok a mûfajnak és más soha véget nem érõ shounennek :D

Mondjuk a végére szerintem egy kicsit elszaladtt a ló a készítõkkel. Kicsit átcsapott a dolog Guren Lagannba a vége fele. Plusz az anime imádja a flashbackekkel való dagályosítást lol. De attól függetlenül még élvezhetõ maradt a számomra. Sasuke és Naruto kapcsolata is korrekt véget kapott és az utolsó chapter szívmelengetõ volt (még akkor is, ha extrém rövid volt szvsz)

Amúgy az igaz, hogy a mangaka megfeledkezett

(Yamato kapitányról? xD Mert viszonylag az elõtérben volt a shippuuden alatt, de ami után fogságba esett, semmit, de semmit se tudtunk meg róla :D)

Link to comment
Share on other sites

getro2

Gondoltam egyet és behoztam az animét és befejeztem a mangát.

Nekem bejött a sorozat, nem igazán értem a gyûlölködést körülötte, még úgy se, hogy nagy fanja vagyok a mûfajnak és más soha véget nem érõ shounennek :D

Mondjuk a végére szerintem egy kicsit elszaladtt a ló a készítõkkel. Kicsit átcsapott a dolog Guren Lagannba a vége fele. Plusz az anime imádja a flashbackekkel való dagályosítást lol. De attól függetlenül még élvezhetõ maradt a számomra. Sasuke és Naruto kapcsolata is korrekt véget kapott és az utolsó chapter szívmelengetõ volt (még akkor is, ha extrém rövid volt szvsz)

Amúgy az igaz, hogy a mangaka megfeledkezett

(Yamato kapitányról? xD Mert viszonylag az elõtérben volt a shippuuden alatt, de ami után fogságba esett, semmit, de semmit se tudtunk meg róla :D)

sasuke és naruto kapcsolatának alakulását leírnád spoilerbe pls? (vagy valaki) tuti nem fogom elölrõl kezdeni a shippuudent, de erre azért kíváncsi vagyok :D az ilyen flashbackeléstõl agyrákot kapok, a one piece-ben is utálom szinte mind, annyira elnyújtják õket. plusz itt még állítólag egy csomó gagyi filler arc is helyett kapott. tényleg minden tiszteletem azoké, akik ezt képesek száz részeken keresztül darálni :D

(neked amúgy van MAL acc-od? csak kíváncsiságból)

Link to comment
Share on other sites

-moki-

sasuke és naruto kapcsolatának alakulását leírnád spoilerbe pls? (vagy valaki) tuti nem fogom elölrõl kezdeni a shippuudent, de erre azért kíváncsi vagyok :D az ilyen flashbackeléstõl agyrákot kapok, a one piece-ben is utálom szinte mind, annyira elnyújtják õket. plusz itt még állítólag egy csomó gagyi filler arc is helyett kapott. tényleg minden tiszteletem azoké, akik ezt képesek száz részeken keresztül darálni :D

(neked amúgy van MAL acc-od? csak kíváncsiságból)

Megpróbálhatom :o Pár dolgot az angol nevén hagyok, mivel hülyén hangzana tükör fordítva :D

Szóval Shippuuden gyakorlatilag egy flashforwardal kezdõdik. Sasuke Naruto és Sakura fölött áll, miután Orochimaru bázisának beomlott a teteje. Itt Sasuke azt mondja Narutonak, hogy a három év alatt megszakított minden köteléket a múltjával és hogy csak azért hagyta életben az elõzõ széria végén, mert ahhoz volt kedve. Naruto persze ezt nem hiszi el és itt még viszonylag naivan áll a helyzethez. Azt hiszi, hogy csak haza tudja õt vinni magával, mintha semmi se történt volna. Végül Sasuke vérszomja kijózanítja Narutót, miután az uchiha kardod ránt és majdnem megöli õt.

Utána elég sokminden történik és sokáig nem is fognak találkozni. Sasuke a bosszúnak él, egyre mélyebbre süllyed. A csakrája is egyre sötétebbé válik. Majd végre eljött az idõ az Itachi Sasuke harcnak. A legfontosabb az, hogy Sasuke végre megtudja az igazságot a bátyjáról, hogy végülis nem más, mint Konoha vezetõsége adta ki a parancsot, hogy végezzen a teljes Uchiha klánnal és álljon be az Akatsukihoz kémnek. Cserébe megmenthette az öccse életét. Itachi felvállalta, hogy árulónak tartják majd halála után, és mindent megtett, hogy öccse erõsebb legyen (az Uchiha gyûlölet átok). Sasuke örökli Itachi erejét és ledöbben, hogy mindezt Konoha védelmében tette (az Uchiha puccsot tervezett a faluban, sokan meghaltak volna). Viszont Sasuke, bátyja halála után minden dühét a falu ellen fordítja és tovább süllyed.

Legközelebb akkor találkoznak, amikor Sasuke kiéli dühét Danzou-n, aki az egyik felbujtója volt az Uchiha mészárlásnak. Itt Sasuke hezitálás nélkül sújtott le Sakurára, de Naruto megmenti õt. Naruto és Sasuke beszédbe elegyednek. Naruto közben megtudta az igazságot Itachiról és kéri, hogy a fiú betartsa bátyja kívánságát (hogy menjen haza és védje Konohát). De Sasuke visszautasítja, mondván hogy csak Naruto maradt hátra, hogy teljesen elszakadjon a világtól és a bosszúnak éljen. Naruto, itt már felnõttként, éretten gondolkodva azt mondja, hogy ha ez tovább folytatódik, akkor mind a ketten meg fognak halni. Kettejük sorsa összefonódott a végletekig. Sasuke ridegen elutasítja ezt, de mielõtt elválnának, megcsillan a remény, hogy Naruto szavai célba találtak.

Sasuke ezek után a sötétségnek, a magánynak él. Úgy érzi, hogy mindent a saját vállán kell hordania, egyedül. Õ lehet az egyetlen, aki megmentheti a világot azoktól az érzésektõl, amelyeket õ érzett, amikor a bátyja fejét akarta venni. Nekem ez egy olyan tipikus coming to age dolognak tûnt, eléggé depresszív cucc :D

Naruto pedig arra jön rá, hogy egyedül nem mentheti meg se a világot, se Sasukét. Mindezidáig önzõ volt, nem igazán törõdött mások érzéseivel és végre megértette, hogy mit jelent Hokagénak lenni. Az emberek elismerése teszi õt Hokagévé, nem pedig a Hokage rang érdemli ki az elismerést. Elfogadja, hogy elfog veszteni számára fontos embereket, de az õ döntésük és ezt tiszteletben kell tartania.

Mindez ott kristályosodik ki, amikor a Sage of the Six Path a végsõ csata során megjelenik Naruto és Sasuke elõtt. Kiderül, hogy kettejük sorsa el volt rendelve a kezdetek óta. Õk a reinkarnációja a sage gyermekinek, Ying és Yang, tökéletes ellentétek. Viszont csak õk ketten menthetik meg a világot, együtt harcolva. Naruto elszánja, hogy megment mindenkit és Sasuke megfogadja, hogy minden áron meg kell ölnie Narutot, hogy a világ megmeneküljön.

Majd miután Kaguya és Madara nincs többé, a két fiú felkészül a végsõ összecsapásra. Sasuke is Hokage akar lenni, de ahhoz meg kell ölnie Narutot, hogy végre képes legyen az egész világ gyûlöletét magával hordoznia. Naruto persze konok és nem enged Sasukénak. Végül Naruto kerül ki gyõztesként, miután mind a ketten elvesztik az egyik karjukat a végsõ összecsapás után. Ezután Sasuke kérdõre vonja Narutot, hogy miért állt ki mellette, azok után, hogy mennyi szörnyûséget elkövetett. Itt kiderül, hogy mind a ketten egy cipõben jártak, flashbackek a gyerekkorukról. Kiderül, hogy Sasuke mindig is irigy volt Narutora, mivel valahogy képes volt azt az extrém magányt, amivel élt, átformálni életkedvre és pozitív energiára. Tudta nélkül Naruto mindig is inspirálta Sasukét, amit õ gyengeségnek tartott. Ezért akarta mindig kitörölni õt az életébõl, hogy végre erõsebb legyen. De Naruto akarata érvényesül. Sasuke belátja, hogy azért volt gyenge, mert folyton a magányra törekedett. Itt megbocsátanak egymásnak, Kakashi, az új Hokage felmenti Sasukét és boldogan élnek tovább :D

Uhh, wall of text :D

MAL acc

Link to comment
Share on other sites

getro2

wow, köszi :) ez a yin-yang húzás kicsit erőltetettnek tűnik benne, de amúgy így olvasatra meglepően jól összepakolt, koherens történetnek tűnik, messze nem olyan giccses vagy izzadságszagú, mint kívülről gondolnám. aztán persze lehet a sorozatban máshogy csapódna le, meg nem is OP mélységű mindblown azért, de utóbbit mondjuk nem is lett volna érdemes várni :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
freezy

Megpróbálhatom :o Pár dolgot az angol nevén hagyok, mivel hülyén hangzana tükör fordítva :D

Szóval Shippuuden gyakorlatilag egy flashforwardal kezdődik. Sasuke Naruto és Sakura fölött áll, miután Orochimaru bázisának beomlott a teteje. Itt Sasuke azt mondja Narutonak, hogy a három év alatt megszakított minden köteléket a múltjával és hogy csak azért hagyta életben az előző széria végén, mert ahhoz volt kedve. Naruto persze ezt nem hiszi el és itt még viszonylag naivan áll a helyzethez. Azt hiszi, hogy csak haza tudja őt vinni magával, mintha semmi se történt volna. Végül Sasuke vérszomja kijózanítja Narutót, miután az uchiha kardod ránt és majdnem megöli őt.

Utána elég sokminden történik és sokáig nem is fognak találkozni. Sasuke a bosszúnak él, egyre mélyebbre süllyed. A csakrája is egyre sötétebbé válik. Majd végre eljött az idő az Itachi Sasuke harcnak. A legfontosabb az, hogy Sasuke végre megtudja az igazságot a bátyjáról, hogy végülis nem más, mint Konoha vezetősége adta ki a parancsot, hogy végezzen a teljes Uchiha klánnal és álljon be az Akatsukihoz kémnek. Cserébe megmenthette az öccse életét. Itachi felvállalta, hogy árulónak tartják majd halála után, és mindent megtett, hogy öccse erősebb legyen (az Uchiha gyűlölet átok). Sasuke örökli Itachi erejét és ledöbben, hogy mindezt Konoha védelmében tette (az Uchiha puccsot tervezett a faluban, sokan meghaltak volna). Viszont Sasuke, bátyja halála után minden dühét a falu ellen fordítja és tovább süllyed.

Legközelebb akkor találkoznak, amikor Sasuke kiéli dühét Danzou-n, aki az egyik felbujtója volt az Uchiha mészárlásnak. Itt Sasuke hezitálás nélkül sújtott le Sakurára, de Naruto megmenti őt. Naruto és Sasuke beszédbe elegyednek. Naruto közben megtudta az igazságot Itachiról és kéri, hogy a fiú betartsa bátyja kívánságát (hogy menjen haza és védje Konohát). De Sasuke visszautasítja, mondván hogy csak Naruto maradt hátra, hogy teljesen elszakadjon a világtól és a bosszúnak éljen. Naruto, itt már felnőttként, éretten gondolkodva azt mondja, hogy ha ez tovább folytatódik, akkor mind a ketten meg fognak halni. Kettejük sorsa összefonódott a végletekig. Sasuke ridegen elutasítja ezt, de mielőtt elválnának, megcsillan a remény, hogy Naruto szavai célba találtak.

Sasuke ezek után a sötétségnek, a magánynak él. Úgy érzi, hogy mindent a saját vállán kell hordania, egyedül. Ő lehet az egyetlen, aki megmentheti a világot azoktól az érzésektől, amelyeket ő érzett, amikor a bátyja fejét akarta venni. Nekem ez egy olyan tipikus coming to age dolognak tűnt, eléggé depresszív cucc :D

Naruto pedig arra jön rá, hogy egyedül nem mentheti meg se a világot, se Sasukét. Mindezidáig önző volt, nem igazán törődött mások érzéseivel és végre megértette, hogy mit jelent Hokagénak lenni. Az emberek elismerése teszi őt Hokagévé, nem pedig a Hokage rang érdemli ki az elismerést. Elfogadja, hogy elfog veszteni számára fontos embereket, de az ő döntésük és ezt tiszteletben kell tartania.

Mindez ott kristályosodik ki, amikor a Sage of the Six Path a végső csata során megjelenik Naruto és Sasuke előtt. Kiderül, hogy kettejük sorsa el volt rendelve a kezdetek óta. Ők a reinkarnációja a sage gyermekinek, Ying és Yang, tökéletes ellentétek. Viszont csak ők ketten menthetik meg a világot, együtt harcolva. Naruto elszánja, hogy megment mindenkit és Sasuke megfogadja, hogy minden áron meg kell ölnie Narutot, hogy a világ megmeneküljön.

Majd miután Kaguya és Madara nincs többé, a két fiú felkészül a végső összecsapásra. Sasuke is Hokage akar lenni, de ahhoz meg kell ölnie Narutot, hogy végre képes legyen az egész világ gyűlöletét magával hordoznia. Naruto persze konok és nem enged Sasukénak. Végül Naruto kerül ki győztesként, miután mind a ketten elvesztik az egyik karjukat a végső összecsapás után. Ezután Sasuke kérdőre vonja Narutot, hogy miért állt ki mellette, azok után, hogy mennyi szörnyűséget elkövetett. Itt kiderül, hogy mind a ketten egy cipőben jártak, flashbackek a gyerekkorukról. Kiderül, hogy Sasuke mindig is irigy volt Narutora, mivel valahogy képes volt azt az extrém magányt, amivel élt, átformálni életkedvre és pozitív energiára. Tudta nélkül Naruto mindig is inspirálta Sasukét, amit ő gyengeségnek tartott. Ezért akarta mindig kitörölni őt az életéből, hogy végre erősebb legyen. De Naruto akarata érvényesül. Sasuke belátja, hogy azért volt gyenge, mert folyton a magányra törekedett. Itt megbocsátanak egymásnak, Kakashi, az új Hokage felmenti Sasukét és boldogan élnek tovább :D

Uhh, wall of text :D

MAL acc

Hát igen, így sokkal jobban hangzik,mint ahogy nekem átjött hetente követve a mangát..engem nagyon idegesített már a végén. Főleg,hogy összehasonlítod az elejével,amikor mindenki kb. egy erős volt.. a többi karakter sem szorult háttérbe, "földhöz ragadtabb" volt az egész,nem voltak ilyen űberepichiperszuper jutsuk,amiknek kilóméteres hatósugaruk van:D Persze nyilván a következő szintre kell lökni a témát,de nekem a sima Naruto széria a kedvencem még mindig. A jó kis jutsukkal, fightokkal stb. Amikor Sasukenek kialakult az első szintű sharinganja..ah.

..de azért elmorzsoltam egy könnycseppet az utolsó chapterben:) Jó régóta követtem. Konkrétan középiskola óta:D jézus.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...