Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Tomb Raider sorozat


mrique

Recommended Posts

mrique
IPB Image


1996-ban jelent meg az első Tomb Raider. A 3D-s játékdizájn, az irányítás és a grafika megrengette az akkori idők világát. Továbbá a játékosok először irányíthattak egy olyan egyedülálló, nőnemű emberi karaktert, akihez érzelmileg is kötődhettek: ő Lara Croft. A Tomb Raider első része világszerte több mint 7 millió példányban kelt el, és ma is minden idők egyik legjobb akció-kaland játékának számít. A stuff a PlayStation egyik meghatározó címe lett, és megváltoztatta a játékos szokásokat.

Ezek tiszteletére, valamint a Tomb Raider sorozat és főhősnője folyamatos fejlesztése megünneplése céljából a Crystal Dynamics új kalandot készít Larának. Az első rész ötletéből építkező Lara Croft Tomb Raider: Anniversary híven megőrizte azokat az elementumokat, melyek az eredetit klasszikussá tették.

TÖRTÉNETI ÁTTEKINTÉS
Egy nagyhatalmú testület azzal bízza meg Lara Croftot, hogy találjon meg egy Scion nevű titokzatos tárgyat. Miután ráébred arra, csupán zálogként használták egy nagyobb tervhez, Lara kezébe veszi a dolgokat és úgy dönt, megfejti a régi ereklye mögött álló titkot.

JELLEMZŐK
  • A Tomb Raider és Lara Croft tíz évét megünnepelni hivatott Tomb Raider: Anniversary egy teljesen új játékélményt nyújt, a legelső rész által inspiráltan. A Tomb Raider: Anniversary a Tomb Raider: Legend motorjának továbbfejlesztett változatát használja, a Crystal Dynamics legmodernebb PS2-es technológiájának megfelelően.
  • Játssz Lara Crofttal, minden idők legnagyszerűbb akcióhősnőjével - használd minden ravaszságát, akrobatikusságát és felszerelését az ismeretlen ereklyék felfedezéséhez.
  • Az első Tomb Raider klasszikus helyszínei soha nem látott formában - a Crystal Dynamics legfrissebb technológiája lehetővé teszi, hogy gördülékenyen irányítsd Larát annak legújabb mozgásait és eszközeit használva, Perun, Görögországon, Egyiptomon és a többi ismert országon át. A dinamikus világok többjátékos módot is kínálnak, illetve új helyszínek és utak várnak felfedezésre.
  • Fedezz fel ismeretlen és misztikus helyeket - lépj be a különös, fel nem fedezett földekre és rántsd le a leplet azok legmélyebb és legsötétebb titkairól, tárd fel az új birodalmakra nyíló ajtókat, szerezz meg nagyszerű díjakat, és tudj meg új dolgokat Lara múltjáról.
  • Csatározások a rémisztő ellenséggel - küzdj meg dühöngő állati és természetfeletti ellenfelekkel, farkasokkal, medvékkel, krokodilokkal, borzalmas szörnyetegekkel, no és persze a T Rex-szel. Az új és továbbfejlesztett mesterséges intelligenciának köszönhetően az opponensek változatos magatartáskészletekkel rendelkeznek, így a harcok is nagyobb kihívással bírnak a játékos számára.

Bár a fenti alapvetően az a promóciós szöveg, ami a játék dobozának hátuljára fog kerülni, a Legend alapján joggal reménykedhetünk abban, klasszikus, egyben újszerű élmények várnak ránk.


HÁTTÉRKÉPEK:

IPB Image

IPB Image

IPB Image


SCREENSHOTOK:

IPB Image

IPB Image


IPB Image

IPB Image

IPB Image


MAGAZIN SCANEK:

PC Zone issue 177
pcz-feb-p1
pcz-feb-p2
pcz-feb-p3
pcz-feb-p4

PlayStation2 Magazine UK
ps2-uk-p1
ps2-uk-p2
ps2-uk-p3a
ps2-uk-p3b
ps2-uk-p4a
ps2-uk-p4b

PSP Magazine UK
pspm-uk-p1
pspm-uk-p2
pspm-uk-p3
pspm-uk-p4
pspm-uk-p5
pspm-uk-p6


Link to comment
Share on other sites

_Jazz_

Várom a játékot, remélem nem lesz rossz, bár a Crystal Dynamics a Legendel letett valamit az asztalra. :smile:

Grat a topicnyitó post-ért, elég tartalmas lett. :smile:

Link to comment
Share on other sites

wYth-NRG

Minőségi topicnyitás, ezt tanítani kéne :D (talán még a képeket egy (center) (/center) tag-el középre lehetne igazítani :tongue: de ez már csak szépség kérdése :lol:)

Jó kis sorozat a TR, bár csak egy-két részt vittem végig :tongue: de majdnem mindegyiket kipróbáltam

Első TPSem volt a Tomb Raider és nagyon tettszett^^ B)

Link to comment
Share on other sites

MuMa01

húúú, ez a topicnyitás nagyon jó lett! grat érte! :smile:

a játékot egyébként várom, a legend megszerette velem a tomb raidereket :smile:

Link to comment
Share on other sites

Mephizto28

Végre valahára, vki megnyitotta ezt az áldott topicot. TRA. Hát igen = a legenddel sokat nem várok tőle, de bízom benne hogy jó lesz. Bár a Crystal nem ért a TR hez azt eddig is tudtuk.

Link to comment
Share on other sites

maxvercetti

De jó a téma-bevezetés, én is csak gratulálni tudok hozzá. :smile: Eddig csak a Legendset próbáltam ki a Tomb Raiderek közül, ami nagyon tetszett. Ennek hatására még szép, hogy várom a következőt. Sőt lehet hogy még a régebbieket is kipróbálom. B)

Link to comment
Share on other sites

_Maxtreme_

Minőségi topicnyitás, ezt tanítani kéne :D

Úgyvan. Végre 1 ember aki nem csak odab*sz 1 szót az első postba. :smile:

Csak így tovább mrique, és üdv a forumon :smile:

Link to comment
Share on other sites

mrecko

A pc gu-ban van róla egy előzetes. Ott benne van, hogy csinálják a Legend folytatását, az is jó lesz. :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Lendova

hú de régen volt is, amikor az 1. részét toltam, az naon naon naon bejött B)

utána a kövi TR-em a Legend volt, hát abba nem csalódtam, nálam az a gém, jött, látott és győzött!

a wall-ok nagyon jók :wub::wub::wub: :lol:

Link to comment
Share on other sites

ELTomY

"....Lara kezébe veszi a dolgokat...."

én ezt várom :lol: :smile:

Link to comment
Share on other sites

mrecko

"....Lara kezébe veszi a dolgokat...."

én ezt várom :lol: :smile:

:D

Link to comment
Share on other sites

Lord_Nibor

TR fan lévén alig várom ezt a játékot. :smile: Assasin's creed mellett a legjobban várt játék. :smile:

Link to comment
Share on other sites

killermonkey

A pc gu-ban van róla egy előzetes. Ott benne van, hogy csinálják a Legend folytatását, az is jó lesz. :ph34r:

És milyen jó képeket raktak be a csajról :wink:

Link to comment
Share on other sites

Lord_Nibor

Crystal Dinamics egyébként egyik favorit fejlesztőcsapat lett nálam a legenddel,meg a defianceval.Defiance is vmi baromi jó játék,ajánlom mindenkinek.

Végre valahára, vki megnyitotta ezt az áldott topicot. TRA. Hát igen = a legenddel sokat nem várok tőle, de bízom benne hogy jó lesz. Bár a Crystal nem ért a TR hez azt eddig is tudtuk.

Ez pedig rohadtul nem igaz.(hogy a crystal dinamics nem ért a tr-hez.). :wink:

Link to comment
Share on other sites

_Maxtreme_

Szubjektív. :smile:

Az tény hogy a tr7-nek nem sok köze van az előző részekhez. Itt inkább az akcióra (és némi logikára) helyezték a hangsúlyt, mintsem az ügyességre.

Namost ez kinek tetszik, kinek nem.

Személy szerint ez a stílus nekem is jobban fexik mint a:

"pixelrepontosankikellszámítanihovaugrok" style :smile:

Link to comment
Share on other sites

kovi990

Hát hogy őszinte legyek én még csak most készülök kipróbálni a mostani részt,csak eldöcög majd a gépemen.De ezek a képek...min 8800gtx sztem :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Mephizto28

Ez pedig rohadtul nem igaz.(hogy a crystal dinamics nem ért a tr-hez.).

Már ne haragudj Lord, de ha az összes résszel jáccottál és a goldokkal is, talán ideje lesz különbséget tenni a Core TR és a Crytal TR között. Nekem az a TR vált be ami elkezdödött az első résztöl egészen a 6-ig. Mielött bármi vita lenne ebböl, ez az én véleményem. Én pl a TRA képeiröl itélve, a Lost Valley pályán kívűl, nem ismerek egyikre se amelyik a régi 1 be ett volna. OK haladni kell a korral tudom, graf stb. de könyörgöm ha már eccer remake-t csinálnak akkor az legyen is az.

Link to comment
Share on other sites

mrecko

Ez pedig rohadtul nem igaz.(hogy a crystal dinamics nem ért a tr-hez.).

Már ne haragudj Lord, de ha az összes résszel jáccottál és a goldokkal is, talán ideje lesz különbséget tenni a Core TR és a Crytal TR között. Nekem az a TR vált be ami elkezdödött az első résztöl egészen a 6-ig. Mielött bármi vita lenne ebböl, ez az én véleményem. Én pl a TRA képeiröl itélve, a Lost Valley pályán kívűl, nem ismerek egyikre se amelyik a régi 1 be ett volna. OK haladni kell a korral tudom, graf stb. de könyörgöm ha már eccer remake-t csinálnak akkor az legyen is az.

Hidd el remake lesz, csak az hogy néz ki, ha az első részt egy az egyben lemásolják. Kell egy kis újjítás, így lesz jó a játék.

Link to comment
Share on other sites

Lord_Nibor

Ez pedig rohadtul nem igaz.(hogy a crystal dinamics nem ért a tr-hez.).

Már ne haragudj Lord, de ha az összes résszel jáccottál és a goldokkal is, talán ideje lesz különbséget tenni a Core TR és a Crytal TR között. Nekem az a TR vált be ami elkezdödött az első résztöl egészen a 6-ig. Mielött bármi vita lenne ebböl, ez az én véleményem. Én pl a TRA képeiröl itélve, a Lost Valley pályán kívűl, nem ismerek egyikre se amelyik a régi 1 be ett volna. OK haladni kell a korral tudom, graf stb. de könyörgöm ha már eccer remake-t csinálnak akkor az legyen is az.

Második és harmadik részt kivéve az összes tr-t számtalanszor végigtoltam,és nekem bejön mind a két stílus,bár a hatodik rész talán egy kicsit gyöngébb volt a többinél(ennek ellenére nekem ez a tr is tetszett,a sajtó pedig alulérétkelte,minimum 80%-ot megérdemelt volna).Tehát sztem pont jókor jött a vérfrissítés. :smile:

Ugyanakkor a legend szvsz a többi részhez képest elég rövidecske volt(igaz,h a 100%és time trialok azért eltartottak egy darabig),(főleg egy negyedik részhez,szvsz az volt a sorozat egyik legjobb darabja,mennyi idő volt végigvinni :rolleyes: .Régi szép idők... :rolleyes: ).de ez az egyetlen negatívum,ami fölírható a legend számlájára.Sztem a Legend a Dark Messiah mellett az Év Játéka,mindkettő szuper játék ellentétben a sok agyonhypeolt szarral <_< (aka double agent <_< ).

Hidd el remake lesz, csak az hogy néz ki, ha az első részt egy az egyben lemásolják. Kell egy kis újjítás, így lesz jó a játék.

Nem fogják lemásolni egy az egyben az első részt,ugyanis a legend motorjának köszönhetően az egész játékmenet teljes egészében meg fog változni.Meg a készítők is azt mondták,h úgy fogják kezelni a tr1.részét,ahogy Peter Jackson a King Kongot kezelte,tehát egy merőben más játékot fogunk kapni. :smile:

Link to comment
Share on other sites

Mephizto28

A 4 az nálam is NO. 1 :smile: . Az 1 pedig olyan élményt nyújtott amit leírni nem lehet. Remélem öreg TR sek retrozhatnak majd a TRA -val.

Link to comment
Share on other sites

Lord_Nibor

A 4 az nálam is NO. 1 :smile: . Az 1 pedig olyan élményt nyújtott amit leírni nem lehet. Remélem öreg TR sek retrozhatnak majd a TRA -val.

Emlékszem volt egy olyan pálya,ahol össze-vissza kellett úszkálni ilyen üregekben,és lánccal ilyen jeleket állítgatni. :smile: Első végigjátszásnál az a rész nagyon nehezen ment.Meg volt,h vmi szörnyet kellett bezárni,meg motorral menekülni előle.Hú,rohadt jó játék,a vége szintén......amikor a barlangból kellett menekülni.

Link to comment
Share on other sites

Mephizto28

Ja igen, az a City of Dead pályán volt, mikor a kalapácsos bikát kellet bezárni, meg volt egy olyan rész de az asszem már az Underneath the Sphinx pályán volt, mikor a 2 bikát be kellet zárni. :smile:

Link to comment
Share on other sites

mrecko

Második és harmadik részt kivéve az összes tr-t számtalanszor végigtoltam,és nekem bejön mind a két stílus,bár a hatodik rész talán egy kicsit gyöngébb volt a többinél(ennek ellenére nekem ez a tr is tetszett,a sajtó pedig alulérétkelte,minimum 80%-ot megérdemelt volna).Tehát sztem pont jókor jött a vérfrissítés. :smile:

Ugyanakkor a legend szvsz a többi részhez képest elég rövidecske volt(igaz,h a 100%és time trialok azért eltartottak egy darabig),(főleg egy negyedik részhez,szvsz az volt a sorozat egyik legjobb darabja,mennyi idő volt végigvinni :rolleyes: .Régi szép idők... :rolleyes: ).de ez az egyetlen negatívum,ami fölírható a legend számlájára.Sztem a Legend a Dark Messiah mellett az Év Játéka,mindkettő szuper játék ellentétben a sok agyonhypeolt szarral <_< (aka double agent <_< ).

Nem fogják lemásolni egy az egyben az első részt,ugyanis a legend motorjának köszönhetően az egész játékmenet teljes egészében meg fog változni.Meg a készítők is azt mondták,h úgy fogják kezelni a tr1.részét,ahogy Peter Jackson a King Kongot kezelte,tehát egy merőben más játékot fogunk kapni. :smile:

"Meg a készítők is azt mondták,h úgy fogják kezelni a tr1.részét,ahogy Peter Jackson a King Kongot kezelte,tehát egy merőben más játékot fogunk kapni" - ezt tudom. Mivel én is olvastam azt az újságot.

Link to comment
Share on other sites

Lord_Nibor

Ja igen, az a City of Dead pályán volt, mikor a kalapácsos bikát kellet bezárni, meg volt egy olyan rész de az asszem már az Underneath the Sphinx pályán volt, mikor a 2 bikát be kellet zárni. :smile:

Ja,hogy nekimenjenek annak a táblának. :smile: Az is nagyon király rész volt. :smile:

Link to comment
Share on other sites

Mephizto28

Amikor a táblákat be kell betöretni, az a Guardian of Semerkhet volt. :smile:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...