Jump to content
GSForum - Segélyvonal

µTorrent


VINIKOR

Recommended Posts

JOINT72
Segítsen valaki! Szépen elindul a letöltésem de egy idő után szinte nullára csökken a sebesség. A tűzfalat teljesen kikapcsoltam már úgy is probáltam, de nem változott.

Lehet, hogy aki feltölti a cuccot, nem tud egész nap seed-elni. Estére kikapcsolja a gépet. Torrentoldalon meg tudod nézni hányan seed-elik éppen.

Mást nem töltesz le, mellette? Jobb klikk -> Sávszélesség kiosztásnál tudod változtatni a fontosságot közöttük: Link.

Csinálj egy uTorrent újraindítást. Töröld ki a torrentet Link, az Adatot ne töröld és töltsd le újra a torrentfájt. Hátha javul a helyzet.

Nem indítottad újra a gépet? Ettől is kieshetsz a letöltési sorból és más lép a helyedre. Ilyenkor várni kell.

Feltöltő valami miatt leállította a feltöltést vagy állított a Sávszélesseg kiosztáson: Link. A feltöltők is olyan otthoni felhasználok mint te. Bármi közbejöhet.

 

Tűzfalat soha ne kapcsold ki. Ha korábban működött akkor biztos nem a tűzfal hibás. Máris engedd végig a kémprogram eltávolítót.

 

Én még soha nem használtam cFosSpeed-et. Soha nem hiányzott.

Link to comment
Share on other sites

k3vin

JOINT melyik verzióját használod az uTorrentnek?

mert nekem a sávszélkiosztásnál csak Magas, Normál és Alacsony közül lehet választani! :(

bár a "Check for update" nem talált új verziót

Link to comment
Share on other sites

JOINT72

1.6.1 bétát, Link.

 

A PeerGuardian 2 Link erösen ajánlott program. Nagyon sok kiváncsiskodót megállít.

Link to comment
Share on other sites

cölöp

@k3vin

A korlátozni szándékozott torrenten jobb klikk-->tulajdonságok-->sávszélesség beállítása

Link to comment
Share on other sites

k3vin

ja ez jó, de egyszerre csak 1-et tudok korlátozni

 

 

Link to comment
Share on other sites

cölöp

Ha pesszimistán nézed, akkor igen. De ha optimistán, akkor mindet külön testre szabhatod.

Link to comment
Share on other sites

k3vin

óh taníts még bölcs mesterem XD

amúgy leszedtem a béta verziót és már minden öö süti:)

Link to comment
Share on other sites

Athos

Azt íjra ki nekem piros felkiálltó jellel, hogy nem tud csatlakozni és esetleg a tûzfal vagy a router korlátozza a hálózati forgalmat. Ez azért meglepõ, mert a letöltés és a feltöltés is megy. Miért írja ki mégis? Illetve hogyan tudnám megszüntetni ezt a figyelmeztetést?

Link to comment
Share on other sites

JOINT72

Ilyenkor nem adódik hozzá az arányhoz amit forgalmazol. Amit feltöltesz nem javít az arányodon, de ingyen töltesz le.

 

Nem tudsz kapcsolódi a trackerhez, de a töltők kapcsolatban maradnak. Ha megyszakítod a letöltést nem tudod újraindítani. Érdemes hagyni és...

 

(Csúny dolog de ilyenkor van aki visszaveszi a feltöltést minimumra és maxon letölt. Így arányromlás nélkül tölt le.)

Link to comment
Share on other sites

Sebi

@ Athos:

 

Frissítetted a utorrentet? Az új (1.6.1 build 489) nálam is ezt csinálta. Újra kalibráltam az egészet és újraindítottam a gépet, ezzel megszűnt a probléma. Megjelent ismét a zöld pipa. :)

Gondolom a sávszélesség emelés miatti rossz kalibrálas kavarhatott be neki. :hmm:

 

@ JOINT72:

 

Az állapotsorban lévő ikonról van szó. ;)

Link to comment
Share on other sites

JOINT72

Nem az ilyenrõl van szó?

IPB kép

Link to comment
Share on other sites

Becsoft

Az nem is felkiáltójel :D

Link to comment
Share on other sites

Sebi

Nem bizony. :)

 

Errõl van szó. --> IPB kép

Itt vannak a lehetséges jelek. --> IPB képIPB képIPB kép

Link to comment
Share on other sites

gabor82

Hy. Bitcomet-et használok,de mellette nem lehet jól böngészni,sem multizni. kérdezném,hogy ez jobb mint a bitcomet? ha igen valaki be tudná linkelni a legújabb magyar verziót?

Link to comment
Share on other sites

Becsoft

Ez jobb progi, mint a BitComet, de ezzel is meglesz a "hiba". A CfosSpeed-et használd, az valami csomagoptimalizáló program, az majd megoldja, hogy lehessen közbe netezni/multizni ;)

Link to comment
Share on other sites

gabor82

Azt nem tudod mivel jobb? mellesleg tudsz adni linket a legûjabb magyarhoz?

Link to comment
Share on other sites

Becsoft

Sok oldalon ki van tiltva, mert hibás forgalmat jelaz a trackernek (BitComet). Utorrentet könnyebb kezelni (szerintem), kisebb erõforrásigényû.

 

Utorrent magyar verzió: http://www.utorrent.hu

Link to comment
Share on other sites

Sebi
Itt megtalálod a programot és a magyarítást is.
Link to comment
Share on other sites

gabor82

köszönöm szépen mindkettőtöknek,de sajna a linkek most nem jók.Az egyiket költöztetik,a másik nem jön be sajnos. majd késöbb megpróbálom

Link to comment
Share on other sites

Sebi

Nálam mûködik a link.

 

 

Link to comment
Share on other sites

gabor82

Most megy. standalone vagy a másik kell nekem?

Link to comment
Share on other sites

Sebi

Mindkettõ megfelelõ. A Standalone simám futtatható a másikat pedig telepíteni kell.

 

Például a Standalone-t letöltöd és hozzá a nyelvifájlt, beleteszed õket egy mappába és elindítod.

 

Link to comment
Share on other sites

gabor82

ok. köszi. akkor a standalon jobb lesz legalább nem hoz létre egy csomó file-t.

Link to comment
Share on other sites

colo

Sziasztok!

 

Most ismerkedem a torrentezéssel.

A fórum elolvasása után feltelepítettem a µTorrent-et.

Lenne egy pár kérdésem a mûködésével kapcsolatosan.

Telepítés után, milyen alapvetõ beállításokat célszerû elvégezni?

Az említett cash méretét és a sávkiosztás szélességét a fórumon leírtak szerint beállítottam.

Ennél a programnál a DHT-t be vagy ki kapcsolni? (Most be van)

Sajnos a lehetséges jelek közül pont a piros felkiáltójelet kaptam. :-(

Hibaüzenete:

"Nem lehet kapcsolódni. A tûzfal/router korlátozza a hálózati forgalmat.

Nyitnod kell egy portot, hogy mások kapcsolódni tudjanak hozzád."

Mikrohullámú kapcsolatom van, Windows XP és Ca eTrust biztonsági csomaggal.

Mit kellene még beállítanom?

 

Egyébként bedobdtam egy 3GB-os torrentet és "szépen" töltögeti.

Két nap alatt lejött a fele, de feltöltött 1,8GB-ot!

Max 30-ig jön le és 40-50 Kb/s-el fel.

Van valami beállítás az arányok megfordítására?

 

 

Colo

Link to comment
Share on other sites

Athos

@Sebi

Ma frissítettem, de egyelőre változatlan a helyzet. Amúgy a feltöltéseim is hozzáadódnak. Szerintem minden rendben megy, csak ezt írja ki. :hááát:

 

--- Szerkesztve ---

Megoldottam. A routerem tűzfalán nem engedtem át. Csak azt nem értem, hogy régebben ezzel nem volt gond és akkor miért ment mind két irányba a forgalom? Elég volt csak a portfordítás.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...