Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Ubuntu Linux


Babó22

Recommended Posts

pcmester

Destroy-man, hídkapcsolat az már van, de a WiFi adapter nem "plug and play", hanem saját kezelőprogramja van, ami nélkül nincs net! De ettől függetlenül hol találom a

Destroy-man' timestamp='1465028672' post='474817']...Internetkapcsolat megosztása a hálózat más tagjaival, vagy valami hasonló...

opciót? Esetleg a Vezérlőpultban a hálózatoknál? :hmm:(Na igen, bőven rászorulok a tanácsokra, mert ilyet még nem csináltam...)
Link to comment
Share on other sites

TheSaurida

Hálózati és megosztási központ - adapterbeállítások - wifi adapter - tuladonságok (jobb gomb) - megosztás fül (azt hiszem).

Link to comment
Share on other sites

pcmester

Délután megnézem, mert most a hétvégi házban vagyok... (Minden esetre ígéretesnek hangzik...)

Link to comment
Share on other sites

pcmester

Nos, TheSaurida, pontosa mire gondoltál? Mert jobb klikknél csak ezek vannak:

  • Disable
  • Connect / Disconnect
  • Status
  • Diagnose
  • Remove from Bridge
  • Create Shortcut
  • Delete
  • Rename
  • Properties

És a "Hálózati és megosztási központ - adapterbeállítások - wifi adapter - tuladonságok (jobb gomb)" helyen nincs megosztás fül (vagy csak én nem találom?)! Nos, most hogyan tovább? :hmm:

Link to comment
Share on other sites

TheSaurida

Properties?

Link to comment
Share on other sites

pcmester

Mindössze egy aktív "Configure" gomb az egyetlen fülön!

Link to comment
Share on other sites

TheSaurida

A másik adapter (hálókártya) nincs letiltva?

Link to comment
Share on other sites

pcmester

Mármint az alaplapi? Az nincs, csak azt mondja, hogy a kábel nincs bedugva...

Link to comment
Share on other sites

pcmester

Érdekes, nekem nem akar megjelenni a "Megosztás" fül... :hmm:

Link to comment
Share on other sites

TheSaurida

1. Rendszergazdaként próbálkozol?

2. Spec megosztási beállításoknál a hálózatfelderítés be van kapcsolva?

3. Tényleg érdekes. ;)

Link to comment
Share on other sites

pcmester

A tanárom azt mondja, hogy a WiFi IP címe legyen a LAN átjárójának beállítva. Vélemény?

Link to comment
Share on other sites

TheSaurida

Jól hangzik. Hallgass a kollégára.

Link to comment
Share on other sites

pcmester

Nos, arra jutottunk, hogy az alaplapi hálókártya manuális IP címe a WiFi IP tartományából legyen kiadva, és az 1. DNS a WiFi átjárója, a 2. DNS pedig 8.8.8.8 (Google) legyen. - Ez de nehéz szülés volt! Délután beállítom, és jelentkezek... :upsz:

Link to comment
Share on other sites

TheSaurida

Persze ez mind akkor lesz szép és jó, ha megjelenik a Megosztás fül a Wifinél.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
payskin

Bréking: Gnome-ra cseréli a Unityt a Canonical. Megnéztem a naptárat, nem április 1 van. De majd csak a 18.04LTS-ben.

 

Úgy tűnik, ők is lejönnek az ugyanaz-fusson-mobilon-és-desktopon baromságról...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
1933

Bréking: Gnome-ra cseréli a Unityt a Canonical. Megnéztem a naptárat, nem április 1 van. De majd csak a 18.04LTS-ben.

 

Úgy tűnik, ők is lejönnek az ugyanaz-fusson-mobilon-és-desktopon baromságról...

 

Kedves régi-régi olvasótársaim!

 

Hosszú ideje nem fordultam elő itt a fórumon (már hiányzott), de azért be-be néztem.

Gondolom én nem hiányoztam senkinek, mert meg sem keresett senki, kivéve petzolkri

a Skype-on.

 

A fenti idézetre azért hivatkozom, mert még annak idején igencsak rossz néven vettem

a Unity bevezetését és hamar áttértem az Ubuntu MATE (Gnome) verzióra.Ma is azt

használom egy 16 GB-os SDHC kártyáról, az USB portba dugva, bár boldog tulajdonosa

vagyok összesen 5 terabyte-nyi tárhelynek (jó szokásom szerint cserélhetően, ill., USB

porton keresztül csatolva.

 

Mármint az alaplapi? Az nincs, csak azt mondja, hogy a kábel nincs bedugva...

 

Kedves pcmester!

 

Azt hiszem, ez a Linuxban jelentkezik. Nem? Mert ha igen, ott a jobbkezes menüben

van olyan, hogy "Kapcsolatok szerkesztése". Ugyancsak van olyan is, hogy "Kapcsolati

Információk". Ha ilyen nincs, akkor egy ISO fájlból készített Live DVD, vagy pendrive

segítségével, egy hálózati kártyás gépen, vagy a Windows-ban a parancs sorba beírt

"ipconfig" paranccsal előcsalt hálózati adatokat használva a wifi-hez szükséges adatok

már rendelkezésre állnak. Persze ezt ugyanott kell megcsinálni, ahol a Linux rendszert

is használni akarjuk.

 

Az Ubuntu Mate 17.04 verzióban már van Bluetooth drájver is beépítve. Azt hiszem,

hogy a Funkció-billentyük valamelyikével kapcsolható be a laptopok beépített wifi,

vagy Bluetooth eszköze.

 

Ez így leírva komplikált, de ha meghívsz Skype-on a képernyő megosztással meg is

tudom mutatni és ki is tudod próbálni.

 

Ha gyorsan, egyszerűen akarsz Linux-ot használni, a többi disztribúciót felejtsd el!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Gaborovics

Kedves 1933!

 

Én is az Ubuntu MATE rendszert használom, teljes megelégedéssel. Bár a Linux terén nem akkora a tudásom, mint Windows terén, de ez a rendszer nagyon bejön nekem. A nyomtatómat felismerte, a scanner driverét sikerült feltelepítenem, ugyanez más disztrókon nem sikerült. A grafikus felülete egyszerű, jól használható. Wine segítségével sikerült pár Windows-os software-t is feltelepítenem, amikre szükségem volt. A rendszer áruházából is sok hasznos programot tudtam letölteni, és jól használhatók. Még csak nem túl régóta ismerkedem ezzel a rendszerrel, de első látásra és érzésre bejön maximálisan.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
pcmester

:help: Ubuntu 8.10 alá kellene Wine csomagot valahogyan telepíteni, de eddig akárhogyan próbáltam (még letöltött .deb csomaggal is) mindig valamilyen error lesz a végeredmény. :dry: Van-e erre egyáltalán valami működő orvosság? :s21:

Tulajdonképpen "első Linuxos ismerkedés" lenne, viszont nem szeretnék amiatt visszariadni az egésztől mert az alap rendszeren kívül képtelen lennék bármit is telepíteni rá... :roll:

Link to comment
Share on other sites

kléni

A 8.10-at 11 évvel ezelőtt adták ki, rá két évre véget ért az életciklusa. Az Ubuntu már 11 főverzióval előrébb jár. Ősrégi kernel, és/vagy ősrégi programverzióból adódó inkompatibilitásra ne várj semmiféle hibajavítási támogatást. A megoldás az, hogy ismerkedj a legújabbal, amit a hivatalos ubuntu.hu vagy ubuntu.com oldalakon találsz.

Link to comment
Share on other sites

pcmester

Egy olyan Dell Inspiron 6400 laptopra kellene, ami gyárilag 32 bites Windows XP-vel volt telepítve. És azért a 8.10-es verziót tettem fel, mert korábban valahonnan "kaptam" egy hivatalos Ubuntu DVD-t ezzel a verzióval. :rolleyes:
Biztos hogy a legújabb Ubuntu is elmenne ezen a "nem éppen új" laptopon? :s21: Ugyanis akkor letöltenék egyet...

Link to comment
Share on other sites

payskin

Sosem derül ki, amíg le nem töltesz egyet.

Link to comment
Share on other sites

pcmester

Ugye itt csak rosszul látom hogy már csak 64 bites változat lenne elérhető?! :blink: A laptopomra kifejezetten 32 bites változat való...

Link to comment
Share on other sites

payskin

Hát... a mi valóságunk, ugye, lassan már egy évtizede átlépett ebbe a 64 bites izébe... Ahogy elnézem, 16.04-ből volt még 32 bites, próbáld azzal.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

pcmester

Itt 16.10-ből van a legfrissebb még 32 bites verzió... :rolleyes: Letöltöm, kiírom pendrivera, utána meglátjuk...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...