Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Elektronikai - és számtechboltok


r-chee

Recommended Posts

Sanzi

Ma megyek vissza, majd kiderül.

Link to comment
Share on other sites

Gereby

@tanulo91: Eléggé érdekes hogy nincs felétek IDE csõkábel... Jól tetted, hogy nem vetted meg... :S Nem érte volna meg. Persze van rövidebb is.

A tápkábelek általában feketék... Szerintem nem lehetett rossz árban...

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Nah, visszamentem a kártyávak és a hûtõvel. Egyszer azért megpróbáltuk még ott helyben ráeröltetni, de nem sikerült. Ekkor ajánlott egy másik hûtöt, hogy az megfelel-e. Hát, mondom, ha rámegy minden további nélkül. Ez még drágább is volt, de nem fizettem rá. Végülis pozitív élmény volt, pedig a Mistralról sok érdekes rémhírt lehet hallani.

Link to comment
Share on other sites

Shiwer

Ma rendeltem meg majdnem minden alkatrészt, ami gépbe való a RedTower Computertõl. Amikor felsoroltam amit kinéztem az eladó tanácsokkal látott el, szóval rendkívül segítõkész volt. Ami házat kinéztem, nemvolt nekik, ezért egy drágább gépházat adtak oda ugyanazért az árért. (Kb. 17-18ezer) Egyszóval bátran merem ajánlani azt a boltot, mind az áraik, mind a segítõkészség igen magas színvonalú.

Link to comment
Share on other sites

ephébos

Hát ha már benne van a topic címében az elektronikai szó, akkor kihasználnám. Ha mégis úgyérzitek, hogy ez már túl van azon, akkor törölhető, de szeretném megkérdezni tőletek, mert nemvagyok egy nagy műszaki ember, és őszinténszólva nem szeretnék megválni fölöslegesen 5000 Ft-tól, egy gagyi cuccért. Szerintetek, --> ITT <-- a 6. oldalon baloldalt lévő miniklíma csak egy újabb használhatatlan termék, amitől jópénzért próbálnak megválni? A szoba ahova gondoltam kb. 30m3 -es.

Link to comment
Share on other sites

Greene

Ne haragudj de már a kérdés is komolytalan. :hááát:

 

Picit gondolkozz el a klíma működési elvén, és azon, hogy a 3kW-os klíma és a 5W-os kamu "klíma" között vajon miért ekkora a teljesítmény különbség. Ha te 5W-tal behűtöd a 30 köbmétert, akkor leborulok elötted. :D

 

Tipp: A levegőhűtő a víz párologtatásával hűt, a klíma pedig a meleg levegőt cseréli hidegre. A víz párologtatásával viszont vigyázni kell, mert ha nagyon megnő a páraszint, akkor nem túl egészséges. Én most fogok párátlanítót venni mert nagyon párás a lakás, és a falak penészednek.

 

Konklúzió: gyűjts még egy keveset, és vegyél mondjuk egy kisebb mobilklímát. Egy 1-1,5kW-os bőven elég 30m3-re.

Link to comment
Share on other sites

ephébos

Jól van na. :upsz::upsz: Köszönöm. Tényleg halvány foggalmam nem volt. Gyorstalpaló műszaki tanfolyamot a mai este kihagytam, ezért is reméltem, hogy majd, egy hozzá jobban értő segít. Köszi mégegyszer, képes lettem volna lehet megvenni. :upsz:

(Végülisis törölhető is ez a kis kínos tudatlankodás, ugyse illik ide 100%-ig) :upsz::D

 

Köszi a tippet, ezt sem tudtam.

Link to comment
Share on other sites

Greene

Egész egyszerû logikával ki lehet ám matekolni. Ebbe ugye vizet kell rakni, a klímába pedig nem kell, az pont, hogy "adja" a vizet. Egyébként lehet, hogy ilyen asztali archûtõnek szánják. Ilyenkor nyáron biztos sokaknak el lehet adni. ;)

Én sem tudtam mi a helyzet ezekkel a kütyükkel kapcsolatosan de a minap néztem magamnak egy párátlanítót, és utánaolvastam egy kicsit a témának. Na meg persze a google is segített.

Link to comment
Share on other sites

ephébos

Na igen. Ez az asztali archûtõ tényleg erõsebben elképzelhetõ, mint amit a neve eredetileg sugallt nekem. :) Hát ezt benéztem mindenesetre; sebaj bevállaljuk. ;) Az utánaolvasás meg sajna részemrõl elmaradt, de pótolni fogom, köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

SzoZo

Bocs, hogy beszólok, de úgy látom ez autóba való, mert 12 V is írva van. Amúgy kukába való gagyi dolog. Az archűtő szerintem nem tesz jót!

:S

 

Ámde! Az első oldalt kellene nézni. Videokamera 30 000 Ft-ért. Szerintem ez a telefon kamerájával azonos színvonalú! Várom a júliusi PCW előzetesét, hisz lesz benne kamera körkép. A CP-ben volt.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

A témát amúgy OFF-nak ítélem, úgyhogy itt kéretik abbahagyni ezt a beszélgetést.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Sanzi

Nah, jó megint vásárolni akarnék, megint kiment bennem a biztosíték. Valamiért ha elhatározom magam, hogy veszek valamit, és a pénz is meg van rá, akkor kivétel nélkül nincs az, amit szeretnék. Röviden a történet. Van egy Sansa e130-as MP3 lejátszóm, amivel teljesen elégedett vagyok. Nem vagyok egy nagy sportember, de gyakran szoktam biciklizni, és futni, amikor általában magammal viszem a lejátszót is. Mivel a gyári fülhallgató ilyen „bedugós” stílusú, amit nagyon rühellek, ezért a régi jól bevált Sony MDR-E819V –vel használom. Sajna ez nem egy sportot kivitelû fülhallgató, így gyakran kimozdul a fülembõl, sõt néha ki is esik. A sok bosszúság után úgy döntöttem, hogy veszek valami „sportosabb” fülest. Miután nagyon meg vagyok elégedve a Sony-val ezért Sony-ban gondolkoztam. Így jutottam el a Sony MDR-J20 –ashoz. Tetszik, és jókat olvastam róla. Elmentem a Békéscsabai Sony Márkakereskedésbe, hogy mit tudnak tenni az ügy érdekében. Azt mondták, hogy nincs nagykernél, ha lesz akkor 4e FT. Jövõ héten lesz, akkor nézzek vissza. Visszamentem, és nincs, de nem tudja mikor lesz, lehet soha. Nagyon jó, a Sony márkakereskedés egész Magyarországon nem tud összekotorni egy fülhallgatót. De persze a másfél milliós plazmatévék hegyekben állnak a boltban. Jól megszívtam magam, de mondom nem baj, segítségül hívom a jó öreg Internetet, segít. Kerestem boltokat, és mindenhol drágább a megjelölt árnál, és erre jön a futárszolgálat. Nem tudom, hogy egy 1 dekás cucc elhozatalán mi 1800 FT. Tudják már mit. Amikor DVD-t rendelek Németországból 20 kilóig 5 Euró a futár. Elmehet Magyarország a sunyiba. Kerestem volna más márkában, más típusokat, de nagyon nem nyerte el a tetszésemet egyik sem. Egyik választásom a Sennheiser PMX 70, amit meg is tudnék venni szinte 0 postaköltség mellett, csak 9e FT-ot sajnálok egyetlen fülesre. Még egy ami tetszik a Philips SHS420, de ezt sem tudom sehol se megvenni. Igaz eredeti álmom a Sony MDR-J11, de mint kiderült egy Európában nem is forgalmazzák. Szóval egyenlõre marad a savanyú szõlõ.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Tudom, nem boldogít, de pl. az AOpen is szép csöndben, és lassan kivonul(t) Európából ... :hmm: Amerikában, és a szovjeteknél mindent kapni, de itt már egy mezei DVD olvasót sem.

Ugyanez lehet a SONY-val: Szép lassan csak azokat kezdi forgalmazni, amit "ha kell ha nem" megvesznek az emberek. Ilyen a TV ...

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

@ Sanzi:

Utánnanéztem, de a Sony MDR-J sorozatát egyátalán nem lehet Európában beszerezni. Esetleg nézz körül a Sony nemzetközi, vagy német honlapján és ha ott választasz valamit, szívesen segítek a beszerzésében!

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Köszi, egyelõre várok. Még egy telefonváltás után kiderült, hogy lehet tudnak szerezni Sony MDR-J10 -est. Egy hetet mondtak, azt megvárom, kíváncsi vagyok, hogy mi fog történni.

Utána nem tudom, hogy Interneten lehet-e rendelni, mert sok helyen írják (pl sony.bolt.hu), hogy van, csak drágálom a postát. Ha nem jön össze a J10, akkor rendelek. Ha az sem megoldott, akkor majd visszatérnék a témára.

Köszönöm szépen elõre is a segítséget :!:

Link to comment
Share on other sites

djfnz

Én is megjártam egy szervízzel! Beadtam egy alaplapot mert rossz volt sajnos garanciás volt persze még 3 hónapos se volt az alaplap. Beadtam és azt modták hogy 1 hónap alatt kész lesz! És sajnos az 1 hónapból 8 hónap lett! Ahányszor hívtam őket annyiszor mondták hogy nem tudnak az alaplap felől semmit! Utánna csak kicserélték végre! Az alaplap megjárta pestet a szervízcéget, a gyártó szervizét és még tudja az isten , hogy hol volt még!

 

Amúgy ez egy Gigabyte GA-7n400L volt

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Ilyen lapom van nekem is. (L nélkül), és nagy szerencséd van, hogy lett helyette másik! :!:

Link to comment
Share on other sites

Blaise

Hi

 

Én egyszer egy Abit-AN7-sel jártam meg! Amikor megvettem, feltelepítettem mindent, másnap megyek haza, és a gép nem indult el. Kipróbáltam mindent (memória, VGA, proci), de egyikkel sem volt probléma. Másnap vissza vittem és látták, hogy az alaplap egyik chipje leégett. Feltételes garanciával bevették, és 1 évig kellett vissza járnom, majd 1 év múlva adtak egy másikat. Addig a régi alaplapot kellett használnom :)

Link to comment
Share on other sites

Dani991

Sziasztok!

Ha valaki itt lakik Kápolnásnyék környékén, akkor érdemes benézni a Wellcomp 95-höz! Nagyon segítőkészek, nem túl drága hely és a legtöbb alkatrészt be tudják szerezni. Ha valamit meg kell rendelni, akkor az meg is érkezik, amikorra mondják, hogy megérkezik. Mindig csütörtökön mennek pestre alkatrészekért, addig pedig mindig összeírkálják, hogy mit kell hozni, mert sajnos az üzletben nincs sok alkatrész (persze azért van az üzletben is, de nem túl sok).

 

Itt Gárdonyban nyílt egy-két éve egy PC bolt (Balzsam PC bolt, ez a neve), egyszer bevittük oda a gépet és nem tudták megállapítani, hogy rossz a modem. Talán nem is értenek a gépekhez (persze a Wellcompnál simán megcsinálták), úgyhogy a Balzsamhoz többet nem megyek.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
nascar

Rendeltem a User's webáruházán keresztül. Nem kellett volna! Írtam nekik egy e-mailt, gondolom ebbõl minden kiderül, olvassátok:

 

Tisztelt User's!

 

Nekem csak nagyon ROSSZ tapasztalataim vannak a User's-al kapcsolatban!

A webáruház egy nagy kalap ....! Elnézést mindenkitõl a hangnemért, de most éppen nagyon dühös vagyok!

A történetem már tavaly elkezdõdött, amikor szerettem volna vásárolni egy HIS X800-as VGA-t, plussz egy AMD 64 Athlon 3200+ Venice processzort. Annak rendje, és módja szerint megrendeltem, megkaptam a visszaigazolást. Majd 2 nap múlva hívott a "webáruházas rögtön visszahívjuk kolléga", hogy a videókártya nincs, majd csak x hét múlva, a processzort viszont átvehetem. Elmentem, kifizettem, hazavittem, beépítettem, majd kiderült, hogy hibás. Visszavittem, és a 3 napos cseregarancia ellenére sem nagyon akarták visszaadni a pénzt, illetve újat. Mikor kissé ezt nehezményezve feljebb emeltem a hangom, és megemlítettem a fogyasztóvédelmet, akkor érdekes módon 3 perc múlva, a pénzzel a kezemben távoztam a Damjanich utcai boltból!

Gondoltam eltelt közel egy év, csak megemberelték magukat, teszek egy próbát! HÁT NEM KELLETT VOLNA!!!

Rendeltem egy Yakumo DeltaX 5 BT + iGO Magyarország, PDA+Navigáció rendszert kedden. A visszaigazoló e-mailt megkaptam. Erre ma reggel hív a "webvásárlókat nagyon kedvesen (rögtön) visszahívó kolléga", hogy : XY vagyok a User's-tõl, és az Ön által megrendelt PDA nincs! És lerakja! Se egy elnézés, se semmi! A rendelésemhez nyert bögrét sem küldik, egyébként ezt most pont le......! De legalább a gesztus meg lehetett volna, hogy "már megint elszúrtuk, de legalább a bögrét elküldjük Önnek".

Két dolgot nem értek:

1., Aki a webáruházat frissíti az miért nem néz utána a dolgoknak, hogy az általa készített lista egyáltalán jó-e??!!

2., Minek üzemeltet egy ilyen cég webáruházat, ahol vagy nincs, vagy heteket kell várni a kiválasztott árura??!!

Csak érdekesség képpen: A MÁSHONNAN weben keresztül megrendelt DVD lemezek+tokok 5000 FT értékben, egy keddi napon megrendeltem, és csütörtökön reggel csöngetett a GLS futár, (sõt elõtte fel is hívott, hogy mikor jöhet!!!) és hozta a lemezeket! Na ez webáruház, és korrekt kiszolgálás!

A User's-é NEM az! Soha többet nem fogok a User's-nél vásárolni, sem weben, sem boltban, és senkinek sem fogom ajánlani!

 

Üdvözlettel: Papp Zsolt

 

U.I.: Gondolom egy komolyabb vezetõ sem fogja elolvasni ezt az e-mailt, és senki sem fog válaszolni érdemben, de ez megint csak a User's-t minõsíti!

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

nascar: A DVD lemezeket szlovákiából rendelted, ez meg itt magyarország. Hogy minek (ki(k)nek köszönhetõ ez az állapot, azt hagyjuk, mert nagyon csúnya politikai hangvételü hozzászólást tudnék írni ... :(

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Nekem is volt most egy esetem webáruházzal, méghozzá az extremedigitallal. De úgy néz ki valamilyen megállapodással megoldódott a probléma... :S

Link to comment
Share on other sites

nascar

Ellenpélda :!:

Mivel nem tudtam a User's-tõl megkapni, ezért utánanéztem máshol. Találtam, nagyon korrekt áron, és megrendeltem (SpeedShop, PDAmánia). A rendelés után félórával felhívtak, adatokat egyeztettünk, kedvezményt is kaptam (PDA+navigáció vásárlása esetén!), és holnap 8-17-ig kiszállítja a GLS, ingyen Siófokra (most itt dolgozom a nyáron)!

Ez korrekt!!! Le a kalappal!

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

... Még egy telefonváltás után kiderült, hogy lehet tudnak szerezni Sony MDR-J10 -est. Egy hetet mondtak, azt megvárom, kíváncsi vagyok, hogy mi fog történni. ...

Hát, ha nem is egy hét, de tegnap végre a kezemben volt a füles.

 

Link to comment
Share on other sites

SkyNet

Kb. 2 éve a Mistralnál VGA-t szerettem volna venni. Kedvesek és segítõkészek voltak. Mondták, hogy meg kell rendelni, holnap meglesz. Másnap visszamentem. Ugyan az az eladó. Le se sz..-ja, hogy ott vagyok. Szendvicset eszik. Megkérdezem 15 perc után, hogy hajlandó e velem is foglalkozni vagy ha nem miért nem megy hátra és ott eszik tovább nyugodtan? Akkor megkérdezte mit akarok. Mondom, hogy tegnap rendeltem egy VGAt. Azt mondta nincs. :( Azóta velem biztos nem találkoztak.

Múlt héten az interneten rendeltem egy Sapphire Radeon 256M VGAt. Mellé volt írva, hogy nincs raktáron, de 4-tõl már kapható lesz. Hétfõn 7-én kaptam smst, hogy megjött a kártya. Az eXtrém Digital szegedi üzletében át is vettem még aznap. Az eladók is segítõkészek és kedvesek. Továbbiakban itt fogok vásárolni. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...