Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Elektronikai - és számtechboltok


r-chee

Recommended Posts

Adani

Nekem sincs, de ennek nem is kell driver. A Sima Catalyst is kezeli.

Link to comment
Share on other sites

$entinel

Hát igen én is rá vagyok kényszerítve Békécsaba számítástechnikai bolt felhozatalra.

 

Létezik még ugyan Békéscsabán egy "számítógép ház" nevû mûintézmény na itt semmi gond nem volna ha nem dzsunkabalrakettõrizsliszt márkájú és minõségû dolgok az általánosak de azért akad 1-2 normálisabb termék már ha pont van belõle.

A másik probléma az eladók, nem is volna velük semmi probléma ha nem játszanának minden órában cigiszünetet a bolt elõtt és persze addig bezárnak, és a kedves vevõ meg ott fagyhat meg a bolt elõtt amíg õk gyárkémény módra adnak a tüdejüknek. :kávézik:

 

 

Így hát mivel 1 normális bolt sem áll rendelkezésre ami "hatalmas" igényünknek eleget tudna tenni marad az online boltból vásárlás.

Bár már azzal is kezd tele lenni.....

 

Sanzi a közelmúltban sikerrel járt a rendeléssel, én részemrõl a második bolttól várom a választ, mivel az elsõnél (e-bolt) a tudathasadásos ügyintézõk csak két nap alat jöttek rá, hogy nekik ilyen vga kártya nincs.

Remélem a 2. boltnál több szerencsém lesz

Link to comment
Share on other sites

Adani

Nem is tudtam, hogy te is békéscsabai vagy ( vagy legalábbis környékbeli, mint én). Az E-boltot én is ismerem, rendeltem is már tõlük. Az elsõ rendelésnél ( egy digitális fényképezõ), korrektek voltak a megrendeléstõl számított másnap már jött a cucc, futár hozta ki. A másik rendelésnél egy táp és egy egér volt napirenden, az már beletelt 2 hétbe is, de korrekten megjött mind a kettõ

Link to comment
Share on other sites

Chabi1
A Sima Catalyst is kezeli.

No azért nem úgy mûködik :) Ha a WDM-et nem telepíted akkor nem fog mûködni a VIVO ;)

Link to comment
Share on other sites

Adani

Nekem csont nélkül megy, igaz WDM telepítve van. Elég a saját progiját feltenni hozzá ( ASUS Digital VCR), ha ez föntvan minden kezeli a kártyát.

Link to comment
Share on other sites

warynski

Én szerencsés helyzetben vagyok számtechbolt-ügyileg.

Nem tudom szabad-e a cég nevét leírni, úgyhogy egyelõre nem teszem. Van egy nagyobb boltjuk a Ferenc körúton és egy kisebb, ami szervíz is, a Tompa utcában. Nos, évek óta odajárok és a cég gépeit is ott vettük. Ebben a kis üzletben pillanatnyilag egy srác (régebben ketten voltak) rakja össze a gépeket. Az évek folyamán jól összehaverkodtunk. Bármit kérhetek tõle, ha nincs meghozatja. (feltéve, hogy beszerezhetõ Magyarországon.) Többször vittem vissza problémás dolgokat, természetesen a garanciával probléma soha nem volt, azonnal adja az újat. Hosszan sorolhatnám, milyen extra kiszolgálásban és szolgáltatásokban részesülök, de gondolom ez a haverságnak és a törzsvásárlónak szól. Az tény, hogy már rengeteg gépet vettünk ott, és jó pár ismerõst, ügyfelet küldtem oda. Mindenki nagyon meg volt elégedve. Vagyis nem csak velünk rendes, hanem mindenkivel.

Szóval én pl. a Mistral-ba a lábamat nem teszem be. Vannak tapasztalataim a garanciális ügyintézésükkel kapcsolatban...

Link to comment
Share on other sites

ProFiler
Nem tudom szabad-e a cég nevét leírni, úgyhogy egyelõre nem teszem.

Nyugodtan írd le! Nálunk ez egyátalán nem probléma. Sõt!

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Adani

Ha pedig pozitív tapasztalatod van, akkor egyenesen kötelezõ, tudja meg mindenki hová érdemes menni, ahol emberszámba veszik a vásárlót. Fõleg így, hogy sajnos az ilyen boltok vannak kevesebben. Én is leírtam a bolt nevét, amit mindenkinek ajánlok.

Link to comment
Share on other sites

warynski

OK! Telemat Computer a bolt neve és a IX.ker Tompa u. 15. sz. alatt helyezkedik el. A srácot Bakos Zolinak hívják. Azt még hozzá kell tennem, hogy a legolcsóbb üzletek árához képest némely cuccok 3-4%-al drágábbak. (nem minden) Viszont minõségi kiszolgálásban van részed, és bármikor visszamész valami gonddal, akkor nem hajtanak el, hanem megcsinálja, kicseréli, stb. Nekem megéri ez a minimális felár a biztonságot.

Link to comment
Share on other sites

Babó22

Én, mivel vidéken lakom, ezért csak egy számtechbolt van. :Sír: Egyszer bezártak egy zöldségboltot, ahelyett volt egy másik, de azt is alig egy hónap taelt el, máris bezárták. De aza egy nem már mint egy 3 négyzetméternyi terület, és ott is eghyszer volt olyan, hogy volt egy Canon fotónyomtató, de senki sem vette meg, ezért a boltos vette meg. Egyszer meg kellet valakinek egy fotónyomtató, akkor meg nem volt, ezért várni kellet neki 4 napot, hogy hozzanak neki.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)
Nekem megéri ez a minimális felár a biztonságot.

Mihez képest felár? Az alkatrészek nem szabott áruak. Attól függ, mihez képest nézed. Lehet, hogy ez a 3-4%-al több más üzlethez képest 3-4%-al kevesebbet jelent!

Link to comment
Share on other sites

warynski

Mondjuk a Mistralhoz képest.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Olcsó húsnak ... Tudod. Nem mindig az a jó, ami túl olcsó, de hát ezt Te is tapasztaltad. :)

Link to comment
Share on other sites

Adani

Igen, a Mistral olcsó, de a legtöbb gond is velük van. Nézd csak meg az FVF fórumait. 80%-ban a Mistrallal vannak tele.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Hát nem tudom, én elvbõl nem megyek olyan helyre, ami túl olcsó. Tapasztalatból tudom, hogy az nem vezet sok jóra.

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

De ha ugyan az van olcsóbban, miért ne? Nem úgy szállítjûk, hogy Mistralba a selejtet, és más boltba a tutit.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Na igen, ez az olcsó húsos ismerõs (Magyarországon :S ). Kinnt szerencsére mindenhol kiváló a kiszolgálás, a legjobb árak mellett és a garancia pedig mindig teljesen problémamentesen zajlik. Nem egyszer tapasztaltam, hogy még lejárt garanciaidejû termékekkel is probléma nélkül foglalkoznak (igyen!). 8) Ez nekem csak azért jó, mert az áruim garanciáját sokkal hatékonyabban tudom elintézni.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Sanzi: Példa. ATi 9600Pro. 20-22EFT között kapható. Ezt bárhol meg lehet találni. Na de ha valahol pl. 18.000-ért adnák, elgondolkoznék rajta, hogy nem biztos, hogy kell nekem ...

ProFiler: Igen, de kint sokkal kisebbek az árkülönbségek, és ha ott akció van, akkor az nem egyenlõ azzal, hogy a termék hibás. Itthon ez sajnos többször elõfordul, amit "elfelejtenek" közölni. (Lsd. 9600Pro-ként árult gyengébb kártya (SE), átcimkézett tápegységek, stb.)

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Jójó... De ahol esetleg olcsóbb valami, nem arányos azzal, hogy akkor az máris selejt lenne. Szerintem legalábbis...

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Az olcsóság mértéke ami számít. Az olcsó, és a jó árban van között van különbség. :)

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

És az általában a minõségben jelentkezik. ;)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Eleve nem is szabad az olcsóságra törekedni. Nem sok értelmét látom - lásd tápegységek, Inno3D vagy LG. Inkább sokak tapasztalatára adnék, mielõtt nekiállok valamilyen alkatrész vásárlásának. Csak a kiszemelt darab után kezdeném megnézni, hogy hol mennyibe kerül. Ha egy boltról tudom, hogy nem jó, akkor késõbb sem fogom választani.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Az LG az más, az nem rossz, vagy jó, egyszerüen tömegtermék, és mint ilyen, több a hibás termék lehetõsége is.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Jajj, most nem azért írtam, hogy megint elkezdõdjön a vita. Csak a példa kedvéért. Ami olcsó, az ...

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Én sem azért írtam. Nem vitatkozni szándékoztam, és egyet is értek veled. De az olcsónál én arra gondoltam, hogy a termék egyébkénti elfogadott árához képest ha tulzottan olcsón kapható, akkor az nem feltétlenül jelent jót. Persze, ez nem azt jelenti, hogy az a bolt jó, ahol meg túlzottan drága. De ugye, tudni kell mit vesz az ember, és nincs meglepetés. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...