Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Felvételik, vizsgák


Ruzsa Dániel

Recommended Posts

Ruzsa Dániel

:olé: :oké:

Link to comment
Share on other sites

Baludada

Szeretnék gratulálni magamnak :démonikacaj: mert holnap megyek felvételizni és az idáig eltelt idõt sikeresen tól éltem :) Szurkoljatok, mert sorsdöntõ hogyan sikerül!

Link to comment
Share on other sites

mizsi

Egy kalappal!

Link to comment
Share on other sites

Sebi

Sok sikert.

Link to comment
Share on other sites

Egerb

Sok sikert hozzá!

Link to comment
Share on other sites

Baludada

Köszi, szükség is lesz rá, hogy felvegyenek a gimibe ;)

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

Én is szorítok neked :)

 

Más:

 

www.origo.hu

 

Olvasónk adott címet az új Nicolas Cage-filmnek

 

Játékunkban olvasóinkat kértük arra, hogy adjanak magyar címet Nicolas Cage új filmjének, amely egy ukrán származású fegyverkereskedõ kalandos életérõl szól. A forgalmazó kiválasztotta kedvencét: Fegyvernepper címmel mutatják be márciusban a filmet.

 

A Lord of War a hidegháborút követõ években virágzó ex-szovjet fegyverkereskedelem valós tényein alapul. Nicolas Cage egy Jurij Orlov nevû ukrán származású fegyverkereskedõt alakít a filmben, aki "minden hadseregnek szállított már fegyvert, kivéve az üdvhadseregnek". A film végig követi Orlov pályáját egészen a kezdetektõl a veszélyes üzlet kibontakozásáig; megismerjük Orlov diktátorokkal ápolt kapcsolatainak kialakulását, házasságának veszélybe kerülését, öccse (Jared Leto) kokainfüggõvé válását és a nyomában loholó Interpol-ügynök (Ethan Hawke) kijátszására tett kísérleteit.

 

Olvasóinkat játékos fordítási feladatra kértük: kreatív magyar címet kellett kitalálni a Lord of War számára. Örömmel jelentjük, hogy rengeteg különféle címváltozatot kaptunk; voltak köztük viccesek, májerkedõk, szójátékon alapulók és komolykodók is.

 

A nyertes verziót a filmet forgalmazó Fórum Hungary munkatársai megfelelõnek találták arra, hogy ezzel a címmel mutassák be a filmet, tehát a gyõztes nem csak a tízszemélyes paintball játékot kapja jutalmul a Magyar Paintball Egyesület tököli pályáján, hanem a dicsõséget is, hogy hamarosan viszontláthatja az általa kitalált címet a Lord of War magyar nyelvû plakátjain. A kiválasztott címet többen is beküldték, így az az úriember lett a játék gyõztese, aki leghamarabb küldte el a Fegyvernepper címet, õ pedig Lecza Attila volt.

 

Mivel nagyon sok szellemes címjavaslatot kaptunk, a forgalmazó további kedvenceit is díjazzuk azzal, hogy kitalálóikat partnerükkel együtt meghívjuk a Fegyvernepper premier elõtti vetítésére az [origo] filmklubba. A vetítésre március végén kerül sor, a pontos idõpontot és helyszínt késõbb közöljük.

 

További kedvencek:

 

Mr. Kalasnyikov (Serfõzõ Péter)

Fegyverbáró (Körtvélyesi Attila)

Ügynök halálra (Aradi Tibor)

Mr. Kaliber (J. Bence)

 

Az alábbi címek beküldõinek nyereményt sajnos nem tudunk felajánlani, csak a hálánkat, amiért megnevettettek bennünket:

 

A csúzlipecér (Fejes Zoltán)

A háborúnak lõttek (Barnaki Balázs)

A Halálkirály legendája (Hoffer Edina)

A puskás mindig kétszer csenget (Wolkensdorfer Péter)

A töltény íze (Polgár András)

A világbékétlen (Gary B)

A Villámló botos ember (Bor József)

Add el Had! (Herjeczki Máté)

Az orosz meló (Ádám)

Az üveges tekintetû férfi (Grozdics Judit)

Egy háborús úriember (Lokker Lokker)

Elnézést, rögtön lövök! (Tarnai Krisztián)

Elpuskázott életem! (kohi)

Emberek és fegyverek (Boltresz Balázs)

Fegyvercár (Dr Hajdu Tibor)

Fegyverek birodalma (Kovács Róbert)

Fegyverek hercege (Sasijani)

Felfegyverzõ (Villás Róbert)

Félj magadtól (Sugár)

Frontember (Qppysch Dan)

Gyilokbeszerzõ (Brandhuber Ferenc)

Háborúsfilm 1 (Varga Katalin)

Háborúszítás mesterfokon (Makra Melinda)

HadÁsz (Bendes Dávid)

Hadi pasi (Molnár Zsolt)

Harcos lordok (Kutrik Zita)

Jól megcélzott üzletág (Futó Péter)

Kriminális (Kecskeméti Zsolt)

Leszámolás a Futrinka utcában (Zeier Béla)

Lõszerelem (Könyves Dénes)

Megint szigorúan, de lepittyedt szájjal nézek XII. (Eõry Álmos)

Mely éltet és megöl (Bán László)

Nagyágyú (RipPer)

Ne lõjjetek, tõlem vettétek! (Nagy Róbert)

Ne süljön el fordítva! (Malakuczi Júlia)

Nem alszom, és fegyverrel ébredek (Bedekovich Dániel)

Puffants, hogy költhess (Nagy Annamária)

Rekviem kalasnyikovra (Mátyus Attila)

Stukkerstrici (Gõgh Sándor)

Suska, puska, kokain (Lecza Attila)

Távol Ukrajnától (Mészáros András)

Töltény a golyóban (Boros Tamás)

Ukrán rulett (Barthó Eszter)

 

Forrás

 

Vannak jó filmjei Nicolas Cage-nek, de mint színészt nem nagyon szeretem. Ez a Fegyvernepper cím amit kitaláltak neki szerintem nagyon jó. Okos ötlet. Jó tudni hogy ilyen játékok is vannak.

Gratulálok Lecza Attilának az ötletért bár fogalmam sincs hogy kicsoda :upsz:

Link to comment
Share on other sites

Ruzsa Dániel

Sok sikert Balázs! És remélem a MI giminkbe jössz! ;):ima:

Link to comment
Share on other sites

Baludada

Reméljük! Matek marha nehéz volt a tavalyihoz képest, magyar pedig nagyon könnyû volt 15 perc után már kész voltam :P

Link to comment
Share on other sites

Ruzsa Dániel
:taps: Remélem sikerült! És igazán most érzem mennyit ér egy hely egy jó gimiben, amiért anno nem is kellett tanulnom! :P
Link to comment
Share on other sites

@Berecz Dénes@

Én is most írtam a központit. Szerintem nem volt olyan nehéz a matek. Nekem a magyar sikerült rosszabbul.

Link to comment
Share on other sites

Baludada

Én Nem tudom be merjem-e írni hányat értem el :( az OM honlapján fent van a megoldókulcs az alapján matek .., magyar .. :upsz:

Link to comment
Share on other sites

@Berecz Dénes@

Én beírom:

 

:nyíl: A matekban egy darab hibám van. Az viszont felháborító! A 6-os feladatban az a kérdés: "Mekkora a rombusz kerülete?" . Azt senki sem kérdezi mekkora az oldala. :rtfm: Mégis pontot ad rá a javítókulcs. :mérges: :mérges: :mérges::S:dühös::pokolfajzat: Legszívesebben :cenzúra: -ném azokat a :cenzúra:-eket, akik a feladatokat és a javítókulcsokat írták :!: :!: :!: :nemoké:

 

:nyíl: A magyar sajnos gyengébb lesz, ezt csak becsülni tudom: 30-40 pont körüli. :(:Sír:

Link to comment
Share on other sites

Baludada

Akkor remélem téged felvesznek :) Mert nekem gyalázat :Sír: A legrosszabb esetet számoltam annál csak több lehet! Így talán bekerülök a gimi humán szakára :hááát: A felvételit egyetemi tanárok állítják össze akik életükben nem láttak még 8.-os gyereket! Honnan tudnák mit kell tudnia? Ezzekkel a feladatokkal mérik fel a Jóska Pistát is a nyóckerbõl és a Makk Marcit is akinek életében nem volt 5nél rosszab jegye! Az én kitûnõ matek zseni osztársaim is azt mondták nehéz volt (ez nem azt jelenti, hogy megírhatatlan, mert Dénes is meg tudta írni egy hibával) A Tavalyi átlag Valami 11 pont volt az országban!

Link to comment
Share on other sites

@Berecz Dénes@

Nekem abban a suliban amit elsõnek megjelölök, nem nézik a központit. Ott külön íratnak matekból és magyarból, illetve kitöltettnek majd egy IQ teszthez hasonló logikai feladatlapot.

Link to comment
Share on other sites

eremit

Fiúk! A rombusz kerülete = oldalának a négyszerese. Ha az oldala 'a', akkor K = 4a. Mert ugye, rombusz az a négyszög, aminek az oldalai egyenlõek. Ez a definíciója volt.

 

Fel a fejjel!

Link to comment
Share on other sites

Greene

Eremitnek igaza van.

Link to comment
Share on other sites

Baludada

A feladatban csak az átlói voltak megadva amit a Pitagorasz-tétellel kellet kiszámolni. A feladat szerint az egyik átló 6 egység a másik átló 8 egységbõl áll.

Greene, kértem az áthelyezését a Moderálnivalóknál.

Link to comment
Share on other sites

@Berecz Dénes@

@eremit

@baludada

Ezt én is tudom, de csak ennyit írtam le össz-vissz:

IPB kép

És a javítókulcs alapján erre fele pontszám jár, hiszen nincs ott, hogy oldal=5 (amit senki nem kérdezett), illetve azt sem írtam oda, hogy Pitagorasz tétel (ami egyértelmûen következik a képletembõl) :Sír:

Link to comment
Share on other sites

Baludada

Ha csak ezt hibáztad el akkor ne izgulj! Itt Gyõrben az (egyik) legerõsebb suli a Révai Gimnázium és tavaly már 34-34 ponttal vettek fel embereket reál szakra amire a legnehezebb bekerülni.

Link to comment
Share on other sites

manguszta

Nem használhattok függvénytáblát? Most nyilván nem arra gondolok, hogy a négyzet területét nem lehet megjegyezni, de néha jól jön - érettségin lehet is használni!

Link to comment
Share on other sites

@Berecz Dénes@

Nem

Link to comment
Share on other sites

Ruzsa Dániel

Ez 8. utáni felvételi, itt még nincs függvénytábla!

Errõl a felvételirõl az egyik irodalom óránk jut eszembe, a tanár kihív egy srácot felelni: " Bús düledékeiden Husztnak romvára megállék, isten álld meg a magyart" Mire a tanár: Adjuk fel! :D

legerõsebb suli a Révai Gimnázium és tavaly

Ezt én is aláríom, de tavaly az tavaly volt! Én meg Gyõr második legjobb gimijébe járok! :upsz::P

Edited by Ruzsa Dániel
Link to comment
Share on other sites

Adani

Nálunk egyszer magyar órán Petõfibõl egyik volt általános sulis osztáytársam így felet:

1823. 01.01-én született. Apja Petrovics István, anyja Szûz Mária. Itt kapott mindenki röhögõgörcsöt a tanárt is beleértve.

 

Egy másik jó beszólás, amire emlékszem. Írásbeli töri dogában volt kérdés:

Mi volt a hosszú kések éjszakája? Válasz: Hitler megnyírbálta a saját pártját.

Link to comment
Share on other sites

Baludada

@Danee

Lehet "csak" Kazinczy lesz belõle :upsz: Nem baj ott is van már ismerõsõm 8)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...