Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Nero 7


Lalolib

Recommended Posts

ProFiler

Már 2 órája próbálom, de képtelen vagyok letölteni tõlük. :S Szerintem mindenki rá van bukva.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Nem is fog lejönni! :) Jobb klikk, és letöltés ... ami van. Nekem FlashGot van a Firefox alatt. Jobb klikk, és letöltés FlashGottal. Úgy megindul. Ha ráklikkelek, akkor nem jön. Vagy másold ki a link címét, és azt a böngészõbe írva le tudod tölteni. ;) Több, mint 2MBittel töltöttem le pont 1/2 órája, úgyhogy nem valószínû, hogy mindenki ezt tölti. Fõleg a magyart nem.

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Nekem is több óra volt, mire lejött. :) Szóval érdekesek a Nero szerverei.

Link to comment
Share on other sites

nascar

Próbáljátok a HardwareOC.hu tükrözését, onnan simán lejön! ;)

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Nagyon szép, és jónak tûnik a 7-es nero ... De én nem vettem észre akkora különbséget a 6-oshoz képest. :hmm: Egy dolog feltünt viszont: A SmartStart felületrõl eltünt az update lehetõség.

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Nagy változásokat én sem találtam a régi programokban. A külalak változott néhány helyen, de semmi plusz tartalmat nem fedeztem fel az igazán fontos alkalmazásokban. (Express, Vision) Ami az új dolgokat illeti, azon meg van mit csiszolni. Fõleg a Home alkalmazáson, mely igéretes, de tele van hibával. Nem is értem, hogyan adhatták ki így? :upsz: Nem müködik a folyamatos indexelés, hiába készítek lejátszási listát, az hibaüzenettel leáll. A Tv jól müködik, de nem értem, miért nem lehet a Home-ból is felvenni? Remek a fotóbemutató eszköz, de elmenteni és zenét alárakni nem lehet. Vártam, hogy átdolgozzák a Vision videószerkesztõjét, de nem is nyúltak hozzá, csak kicserélték a verziószámot 3-ról, 4-re. A fotóprogramokban sincsenek újdonságok. Néhány új effektussal bõvült a WaveEditor, igazi újdonságokat talán a SoundTrax hozott (5.1 hang). Ami a CD/DVD író modulokat illeti, azok rendesen teszik a dolgukat, de eddig sem volt velük gond. Ezek után kézenfekvõ a kérdés: érdemes frissíteni?

Link to comment
Share on other sites

kori

Szerintem aki az író funkciót használja csak, annak megfelelõ még a 6.6-os verzió is. ;)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Azt vettem észre, hogy az alapbeállítások már emberibbek a Burning ROM-ban. Alapból be van kapcsolva a túlírás. Jobban testreszabhatóak a menük és a figyelmeztetõ üzenetek. A fordítás viszont katasztrófa! Arról nem is beszélve, hogy tele van elgépeléssel (pl. Beállítások - "joliot") Erre még most sem jöttem rá, hogy mi akar lenni:

A merevlemez minimális területe, amelyet a Nero nem használhat:

:pislog:

 

Megjegyzem a régi kinézetileg letisztultabb volt. :hááát:

A Nero Home használata sem a legkönnyebb. Alig tudtam belõle kilépni.

 

Egyelõre nem hatott meg. Az árát nem éri meg. (legalábbis nekem, és a 6.6-oshoz viszonyítva) :nemoké:

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

kori

Nos kiváncsiságból telepítettem az egyik munkahelyi gépre és azt tapasztaltam, hogy nem tudok CD-rõl DVD-re váltani a BurningROM-ban,vagyis az átváltási lehetõség halványan látszik. A DVD írót felismeri,de átváltani nem lehet. :hááát::pislog:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Nekem megy. A megfelelõ típust ismerte fel? Esetlen nem egy másik író van alapértelmezettként beállítva?

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Nagyon kiváncsi lennék PPéter véleményére a hibákkal kapcsolatban. Még mindig a Home bosszant leginkább, mert a folyamatos indexelés hiányában teljesen használhatatlan, pedig amit az elsõ indítás után indexelt, azon állományok keresése meg tényleg szuper. Az egyik hozzászólásában emlitette, hogy a Vision egyre jobb...de vajon mitõl? Például olyan alapvetõ hiányossága van, hogy egy készülõ filmbe a videók mellé nem lehet képeket beszúrni! Ezt pedig még a legegyszerûbb MovieMaker is tudja. A másik furcsaság: a TV capture funkció rosszabb lett, mint a 6.6-ban! Nem olyan szép a kép és nem állítható a felvétel minõsége. Egyetértek ProFilerer, most még nem éri meg az árat. A másik meg, nálam csökkent a Nero nimbusza is.

Link to comment
Share on other sites

Ruzsa Dániel

Én nero 6.6.xxx-et használok, megvagyok vele elégedve, nem igazán látom át ezt a topikot, akkor a 7-es már letölthetõ?? :D

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Igen letölthetõ.

 

Kicsit kalandoztam a 7-es lehetõségei közt: Hihetetelen programot dobtak össze neroék! Tényleg nagyon jó. Igaz fentebb írtam, hogy nem sok különbség van a 6.6-oshoz képest. Nos: a kifejezetten CD/DVD írás terén tényleg nincs. De ha valaki egy kicsit is "beljebb" megy ... :pislog::oké:

Link to comment
Share on other sites

Ruzsa Dániel

Hát akkor inkább kihagyom, mivel én csak zenéket írok, meg haveroknak ezt+azt, és mást igazán nem használok, nekem ez is bõven sok...kösz az infót MD!

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Igazán nem akarok MiniDisc-kel vitatkozni, hiszen Õ jobban ért hozzá, de kiváncsi lennék azokra a hietetlen dolgokra. Körbenéztem én is, egyedül a SoundTrax alkalmazást találtam igazán újnak. Csak ismétlem magam: a Vision nem változott, a Home használhatatlan, a fotóprogramok is alig változtak. A WaveEditorban apró módosítások vannak, néhány új effekt került bele. Egy újabb baki: a Vision TV vevõje elfelejti a beállításokat! Tegnap állítottam be (teszteléssel együtt), ma újra inditottam és nem is látta a TV kártyámat. Újra kellett konfigurálni...Lehet, hogy ezek a hiányosságok csak a demo módban léteznek? A Home-ról már írtam, de az indexelési hiábákon túl, a lejátszási listákat sem kezeli.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

TV kártyám ugyan nincs (remélhetõleg hamarosan lesz) de nem hinném, hogy a demóban ne mûködne a beállítás mentése, megtartása. :hmm: Tehát nem ettõl demo a demo.

Link to comment
Share on other sites

wildjano

Nekem eddig nagyon nem jött be a Nero 7! Netrõl letöltöttem a kipróbálható verziót. Angolt.

 

Telepítésnél ért az egyetlen pozitívum, hogy részenként lehet feldobálni. Ez jó. :)

 

Bajaim: 1) lassan indul. minden folyamat elõtt/után szöszmötöl, nem csinál semmit egy eddeig, aztán annyira lefoglalja a rendszert, hogy zene megáll, egérmutató odafagy. 2 mp. után minden mûködik... a nero burningrom-ról beszélek... ilyeneket csinál amikor cache-be gyûjti az adatokat pl.

 

2) elrontott 2 lemezt a 4-bõl. egy 8 cm-es smartbuyt (verify 3 sector hiba) és egy ridata (lézer fókuszálási hiba, visszaolvashatatlan - szimuláció írás elõtt lement). sikeresen megírt egy 4× TDK újraírhatót és egy verbatim írhatót. mondjuk a két rontott lemez közül a smartbuy kicsit idõs volt (talán 1 éves)... ridata-t írtam sokat nero 6.6-tal probléma nélkül... biztos a nyersanyaggal volt baja, de a nero 6 nem volt ennyire finnyás!!! :mérges:

 

3) disc info gomb nem megy, miután összeállítottam a lemezt és ráklikkeltem a burn-re. ott kellene kiválasztani a sebességeket, de disc info gombra nem hallgat. egyáltalán.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)
:hmm: Nekem minden klappolt. Gyorsan írja a lemezeket, és minden kiválóan mûködött. :hmm:
Link to comment
Share on other sites

wildjano

Lehet hogy akkor csak a rendszer miatt van.. több programon is észrevettem, hogy lassan megy, vagy elgondolkozik valamin - ez van, ha nem installálja újra az ember a windowst évente... :upsz:

 

Azért PPéter véleményére is kíváncsi vagyok... :)

Link to comment
Share on other sites

PPeter

Valóban több erõforrást eszik, mint a 6.6-os sorozat, és néhány gépen érthetetlenül lassú és lomha - gondolom ez azért még változni fog. "Hihetetlennek" nevezni több mint túlzás, ugyanis mindezt eddig is tudta a Nero, csak épp ugye három-négy külön csomagot kellett letölteni és telepíteni ahhoz, hogy a multimédiás programokat és kiegészítõket is mind használni tudjuk. Ez részben elõnyös volt azoknak, akiknek csak az alap Nero Burning ROM kellett - hiszen elég volt 30-35 megabájtot letölteni -, másrészt meg sokakat megzavart a korábbi a moduláris, külön-külön letöltést és telepítést igénylõ rendszer. Most minden egyben van, de cserébe jó nagy lett a letöltendõ állomány - még szerencse, hogy a telepítéskor okosan megszabható, mit szeretnénk felrakni. A 7.0.0.0 alapverzió (a dobozos változat elsõ szériája is ezt tartalmazta, de a neten elterjedt korábbi betánál azért egy fokkal stabilabb) legnagyobb hibái kijavításra kerültek a 7.0.1.2-ben, de valóban, utóbbiban nem mûködik a Disc info gomb a project ablakában (odafent, az író melletti ikon a menüsorban mûködik). Én semmiképp nem nevezném forradalomnak, hiszen az íróprogram maga nemigen változott, a multimédiás feature-ök legjobb eleme, a NeroDigital kodek meg eddig is remek volt - és mint sokan mondták elõttem, a video- és hangszerkesztés nem ad igazi újdonságot a korábban megismert változatokhoz képest. Jó irányba indult a dolog, de nem volt nagy lépés, sokkal inkább egy koncepciózus ránfelvarrás, egységesítés, ami viszont mindenképpen jót tett. Nekem nagyon tetszik, de szigorúan szakmai szemmel nézve nem túl nagy dobás - mondjuk emészthetõbb, mint amikor a 6.6 Reloaded verziót akarták komplett újdonságként, új programként lenyomni a torkunkon.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Kérdés: A NeroMixszel, és a NeroMediaPlayerrel mi lett? Tudja valaki?

Link to comment
Share on other sites

K

Sziasztok!

 

2 probléma, amirõl szólnom kell a hetes kapcsán. Az egyik, hogy nekem legalábbis nem sikerül ikonokat varázsolni az ikonsorba, igaz ettõl még gyorsan lehet írást kezdeményezni, mert a ctrl+b is jól mûködik, mellesleg az "összeállítás felírása" gombot sikerült kipakolászni. Úgy látszik ez az új ahead módi, ám legyen. A másik sokkal inkább mérgesítõ kellemetlenség, aminek nem is ténylegesen, de mégis rontott cd lett a következménye. Nevetesen olyan zenét írtam, amelynél összekell húzni a számokat, azaz ne legyen ugye szünet köztük. Úgy is tettem, mint a nero 6...nál, a számok tulajdonságainál a köztük lévõ szünetet 0-ra állítottam, alkalmaztam, ám mégis rakott szünetet, ezzel pediglen gyakorlatilag élvezhetetlenné tette a lemezt, vagyis elrontotta. Késõbb észre vettem, hogy van 1 opció az audio fül alatt az általánosnál: "ne csináljon szünetet a tarck-ok között", ezt is kipipáltam, de így is "szünetelt" a számok közt. Dobhatok ki 3 cd-t. Ez típus hiba lenne vagy mi lehet a gond? Ha valami egyszerû dolog jól bevált miért kell mindenáron megváltoztatni?

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Szia PPeter, és mi a véleményed a Home-ról? Egyszerûen nem akarom elhinni, hogy ilyen hibás dolgot kidobjanak! Még mindig abban bízom, hogy a saját gépem játszik velem ilyen komisz játékot, és nem a Home.

Link to comment
Share on other sites

KeLa

Mi a külömbség a nero 7 premium és a nero 7 ultraedition között :?:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...