Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Varázsoljunk Mac-es indítómenüt az XP-re


zsé

Recommended Posts

Kicsi Sims
Tehát addig még kihúzom valahogy, márcsak azért is, mert idõközben találtam egy programot, ami az Xp-t tiszta Tigerré alakítja. A boot képernyõtõl kezdve a bejelentkezõ képernyõn át az ablakok árnyékolásáig, az ikonok, az ablakok gördítõsávja, a kurzorok, a dock, a menük minden olyan, mint a Tigerben.

Kísérletezõ kedvüek innen tölthetik:

Flyakite

Mellékhatások tekintetében, kérjük forduljon rendszergazdájához, szoftverészéhez! ;)

Nagyon jó ez program. ;)

Köszi, hogy ajánlottad. :osx::igen:

Link to comment
Share on other sites

Utonium
Mac-re van Xp?

Nem, nem, rossz a kérdés!

 

Min fut az XP? PC-n. Mit csinál a Virtual PC program: egy virtuális PC-t. Macintoshon is, PC-n is. Tehát, Magintoshon is és PC-n is tudsz Windows XP-t telepíteni a virtuális PC-dre, eddig oké? De ebbõl még nem következik, hogy ez fordítva is igaz! Ahhoz Virtual Mac program kéne, ilyen meg, tudtommal, nincs.

 

Akkor ezt meg is beszéltük. :)

Logikusan gondolkodsz Balázs és ez alapján tényleg ez lenne a válasz, de mégis létezik XP a MAC-re. :) Mégpedig azóta, mióta nem IBM, hanem Intel processzorral szerelik õket. És még csak VirtualPC (vagy VirtualMAC) sem kell hozzá! Tessék: HardwareOC.hu: Képek az Intel processzoros Macrõl! (Azt az aprócska hibát pedig szerintem ki fogják küszöbölni.)

Link to comment
Share on other sites

payskin

Ez nagyszerû. Ez esetben mailmannek már csak egy évet kell várnia, amíg ez piacra kerül. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

mailman1
Nagyon jó ez program. ;)

Köszi, hogy ajánlottad.  :osx:  :igen:

You're welcome! 8) A windowblinds nevû progival még az is megoldható, hogy a minden ablak jobb felsõ sarkában levõ méretezõ gombok - kicsinyítés, teljes méret,bezárás - átkerüljenek a BAL Felsõ sarokba - álá Mac! ;)

 

Mellesleg a Dock-effekt azért rendesen megdolgoztatja a procit, látszik, hogy itt nincs hardveresen támogatva, mint a Mac-en.! Mobil Dothan proci van a gépemben, ha leveszem fix 600Mhz-es órajelre - ilyenkor kb. egy asztali 1Ghz-es PIII-mal egyenlõ - erõsen szaggat, hogy megmozgassa a 128X128-as ikonokat a Dockon. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

payskin

Majd a Longhornra készülõ ObjectDockban már lesz alatta hardveres támogatás. Potom másfél év. :)

Link to comment
Share on other sites

Utonium

Kár hogy a deviantART oldalaira nem lehet kívülrõl linkelni. :(;)

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Már miért ne lehetne? A Neowinen is mûködik, illetve nekem is mennek a linkek. :pislog:

Link to comment
Share on other sites

Utonium

Pedig a képek linkjeire nekem csak ez jön be:

IPB kép

 

Gondolom nem ez lenne a MAC-es téma. :bizonytalan:

 

(Utólag:) Jé, IE-vel bejön. :pislog::S

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Nem csak Internet Explorerrel, Firefoxszal is. 8)

Link to comment
Share on other sites

Utonium

Aha, megvan! Kattintásra egyik böngészõben sem jön be a linked, sem IE, sem Firefox, sem Opera nem jó. De ha kimásolom a hivatkozás címét és beillesztem, akkor minden tökéletes. Ráadásul utána (mivel akkor már cache-bõl szedi ki) mûködik a kattintás is, nálad ezért ment elsõre. ;)

 

Próbáld ki hogy kiüríted a cache-t és kattintasz itt a linkedre. Szerintem meg fogsz lepõdni. :)

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Ez érdekes. A Neowin fórumán viszont elsõre megy ... :hmm: Viszont ezzel Neked is igazad van ... :hmm:

Link to comment
Share on other sites

Guest GoodSpeed

Hát talán azért mert valamiért úgy veszi mintha a jpg után is pont lenne, nem csak elõtte .

 

Amúgy ez a MAC-es téma dömping jó is lenne, csak kevés az olyan téma, amely tartalmazza egy installban az iconokat is megmindent, én a Crystal XP -rõl tudok ami ilyen.

Link to comment
Share on other sites

benkovics

Van olyan is, hogy: FlyakiteOSXv2.0 ...... !

Ebben minden benne van! 8)

Link to comment
Share on other sites

eremit

Igen, ez nagyon szép. Mindent lecserél, tisztára Mac lesz a PC-bõl. (A processzort meghagyja! :) ) Használat (megunás) után maradéktalanul eltávolítható.

Link to comment
Share on other sites

benkovics

Ez minden változtatásra igaz, ugyan úgy mint ennél a programnál! Egyszerûen létrehoz egy rendszer visszaállítási pontot! 8)

Link to comment
Share on other sites

close

hy, ezzel valahogy belehet állítani, hogy óráról-órára mutassa az idõt, ne csak a napi elõrejelzést? :hááát:

 

most már mutatja az éjszakát :pislog: (lehet hogy 10tõl :bizonytalan: )

Edited by close05
Link to comment
Share on other sites

Guest GoodSpeed
Van olyan is, hogy: FlyakiteOSXv2.0 ...... !

Ebben minden benne van! 8)

Nekem is megvan már régen, csak most a LOnghorn korszakomat élem :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Shiwer
Nézzétek mit találtam!!!  :)

 

Az Object Dock nevû progival a Mac-es oprendszer startmenüjét lehet az XP felületére varázsolni. Itt is a látványos "nagyítós" effektus lép életbe. Lehet kicsinyíteni, nagyítani, átlátszóvá tenni a menü hátterét és még sorolhatnám... A program szinte a végletekig testreszabható. Érdemes kipróbálni! A program letölthetõ innen .

Szívesen várom a véleményeket.  :hááát:    » KÉP «

Lenne is vele egy-két kérdésem: Be lehet állítani, hogy valaahogy magyar idõjárást mutasson? És, hogy rámentem, hogy add->weather docklet. És letett mégegy idõjárás ikont. Azt hogyan lehetne eltûntetni? mert ha rákattintok, ot csak update és settings van.

 

Utólag: sikerült eltávolítanom, úgy, hogy kihúztam a menüjébõl. :D

Edited by Apokalipszis
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 2 years later...
béna

Sziasztok!

Nekem ezt írja ki, ha fel akarom rakni a Flyakite-et(3.5), XP-re: "FlyakiteOSX cannot be installed on 64-bit versions of windows. The installer will now exit." Hogy lehetne megoldani a dolgot? :hmm: Összefüggésben van a hibaüzenet azzal, hogy egyszer már fent volt a gépemen? Lehet hogy maradt néhány file, amit ki kell még valahogy törölnöm?

Az előzőt uninstalláltam, a programok telepítése és törlése menüből NEM engedte, így kénytelen voltam a >> C:\WINDOWS\FlyakiteOSX\Uninstall>>rejtett mappából végrehajtani a műveletet, mert a Flyakite által létrehozott rendszervisszaállítási pontot már sajnos töröltem, nagy sikerrel. :bravó:

Esetleg a registry-ből töröljem az összes ilyen nevű file-t? (Nem mertem piszkálni.)

Ez a probléma egyáltalán?

Nos, ebben kérnék segítséget.

Köszi üdv

 

Utólag: mertem piszkálni a registry-t, kitöröltem minden összetevőjét, de nem ez lesz a gond, mert így sem működik :osx::ostor:

Link to comment
Share on other sites

KeLa

A kiírt hiba szerint 64 bites rendszerre akarod telepíteni, ami nem mûködik.

Link to comment
Share on other sites

Leona.

A RocketDock egy remekül animált, átlátszóságot is kezelõ alkalmazásindító szoftver, amellyel könnyebben tudjuk rendszerezni (drag&drop) a parancsikonjainkat. Ha bármilyen fájlra, mappára, parancsikonra többször is szükségünk lenne az elkövetkezendõ idõben, csak fogjuk meg a fájlt, húzzuk a RocketDock felületére, és azonnal beillesztésre kerül. Ha már többet nincs szükségünk rá, húzzuk ki a felületrõl és engedjük el. A szoftver magyar nyelvû, így még könnyebben testre tudjuk szabni. Alapbeállítás szerint a képernyõ tetején foglal helyett, s így néz ki...

 

IPB kép

 

A parancsikonok közt találunk egy Dokk beállításai ikont, itt tudjuk testre szabni a szoftvert. Beállíthatjuk, hogy a rendszerrel együtt induljon, a képernyõ mely részén helyezkedjen el, és milyen stílust használjon.

A hivatalos honlapon számos bõvítmény – docklet – közül válogathatunk, ezek közül az egyik leglátványosabb a StackDocklet, amely képes egy mappán belüli parancsikonokból látványos kezelõfelületet építeni. Innen tudjuk letölteni.

 

IPB kép

 

Kicsomagolás után be kell másolni a StackDocklet mappát a \Program Files\RocketDock\Docklets könyvtárba. Most lépjünk ki a RocketDockból (a felületén jobb klikk, kilépés), és indítsuk el újra. Jobb kattintás az egyik ikonra, Elem hozzáadása/ Stack Docklet. A megjelenõ ikonra is jobb kattintás, majd válasszuk az ikon beállításait. A Folder résznél jelöljünk ki egy mappát, amelyben sok parancsikon található. Igény szerint beállíthatunk egy ikonfájlt is a gomb számára. Okézzuk le az ablakot, és nézzük meg mi történik, ha most rákattintunk a gombra!

 

IPB kép

 

A RocketDock új verziói már Vista kompatibilisek, 500 MHz-es processzor és 10 Mbájt memória szükséges a futtatásukhoz.

Link to comment
Share on other sites

béna
A kiírt hiba szerint 64 bites rendszerre akarod telepíteni, ami nem működik.

Igen erre magam is rájöttem ;) , a kérdés csak az, hogy miért látja 64bit-esnek a 32bit-es xp-t? Ezért gondolom, hogy maradt valami file még az előző install-ból, ami esetleg nem engedi az újrainstallt.

RegCleaner-t pedig nem töltök le emiatt, mert az újabb probléma hegyeket görget elém!

 

OFF: (próbáld ki>>kipróbálod>>beparáztatnak>>kiírja,tele van a gép mocsokkal>>vedd meg>>vagy regisztrálj...DE UTÁNA VEDD MEG!! :nevet: >>újabb spam-ok, sütik>>arra megint tölts le egy irtót, mert a tiéd nem látja>>az újabb letöltés>>megint spam...stb) és ez így megy az idők végezetéig, végül rájössz, hogy ez már egy szimulákum, már maga az eszköz lesz a cél.

Pedig csak egy skint szerettem volna felrakni... nah mindegy.

 

ON: Szóval, ha valakinek volna ötlete a megoldásra, megköszönném.

 

http://www.pcworld.hu/forum/index.php?s=&a...st&p=255381

 

Üdv

 

NINCS BUMPOLÁS!

Link to comment
Share on other sites

béna

:hááát: Nem tenném, főleg ha tudnám mi az?

 

Amikor nem kapunk választ a kérdésre, és az elkezd "süllyedni" a témák között, hozzáírunk egy amúgy teljesen értelmetlen újabb hozzászólást ("Na, senki nem tudja?" stb.), hogy a kérdés ismét a témák elejére kerüljön. Ez a bumpolás, és nem szeretek ilyesmit látni a Segélyvonalon. Köszi.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...