Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Alaplapvásárlás


ProFiler

Recommended Posts

Thermal

Igen, én ezt elfelejtettem oda írni hogy, nehogy A7N8X-X-et vegyél!

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

@ Maverick:

Van ilyen. Lehet jó memória-processzort párost kifogni, de ez már olyan dolog, hogy másnál én sem tudok az Istenért sem kihozni 2200MHz-nél többet egy 2500+-os Bartonból A7N8X-el... :S Egyszerûen szerencsés, hogy így kifogta. Nincs is mit hozzáfûzni.

 

@ bihariysti:

ASUS A7N8X, ha az E Deluxe-ot választod, akkor nem kell tartani attól, hogy X-est kapsz. ;) Az ASRock-ot ejteném a helyedben. Inkább legyen elõször jó alaplap, aztán a két egyforma RAM-modul.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

bihariysti

Mindenkinek nagyon köszönöm hogy segített és megfogadom a tanácsot és ASUS-t veszek. Akkor A7N8X E-Deluxe.

És mégegyszer kösz mindenkinek.

Link to comment
Share on other sites

Machado

Jó döntés ;):)

Link to comment
Share on other sites

Putty Mutty

Amit vettem most P5GDC-V Deluxe-t van valami tapasztalata valakinek :?:

De a vélemény is érdekelne !!

Esetleg mire figyeljek

(P4 (540) 3,2 + DDR2 533-asok + RAID IDE vezérlõkártya vannak hozzá FSP 400-táppal SATA vinyóval.Talán holnap megjön a Zalmann 7700 is.) A hûtéssel kapcsolatban a hûtõs topicban rakok fel kérdést.

Csak hétvégén tudom összerakni.

Köszi

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Nagyon jó alaplap. Majd a processzor beépítésénél figyelj nagyon. Ajánlom, hogy még a házon kívül tedd rá az alaplapra a processzort, majd a hûtõt és a memóriákat is. Ezután építsd be.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Putty Mutty

Ezt komolyan mondod, hogy jót választottam? (persze leszámítva az integrált VGA-t > (majd lesz videókártya is) - hangot. A hang része is jó? A paraméterei alapján minden van rajta, ami kell nekem.

Természetes, hogy mindent elõre szerelek rá. Dilemmában vagyok a hûtéssel. (hûtõ topic)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Persze, hogy jó a hangja is.

 

A hûtõs kérdést melyik topicban tetted fel? :huh:

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

totalpc

Tudna nekem valaki valamilyen infót mondani errõl a lapról? ;) MSI K8N Diamond

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Én erre csak azt tudom mondani, hogy nekem is egy kiszemelt alaplap volt, de eléggé elkéstek a szállításával, ezért mást vettem helyette, amit utólag - a teszteket is magam mögött tudva - nem bántam meg. Elég sok probléma van ezzel az alaplappal, ahhoz képest túlságosan drága. Itt olvashatsz róla pár dolgot.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

highlander81

Sziasztok!

Lenne egy nagyon idegesítõ problémám:

Alaplap: MSI k8t neo2 f

Proc: 3000+ socket 939

C'n'Q ha bekapcsolva ha kikapcsolva a gép mindig újraindul.

Ha be van kapcsolva akkor a 3dmark05 el se indul egybõl restart-ol.

Ha ki van kapcsolva akkor viszont végigfut, de egyik pillanatról a másikra újraindul.

Szóval nem tudom mit tegyek, hogy végre egy stabil rendszerem legyen. :mérges::mérges::mérges:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Gyenge a tápegység. Ilyenkor ez szokott lenni.

 

De ezt miért itt kérdezed? :hááát:

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

highlander81

A tápegység Chieftec 410 W-os.

Egyébként a fent említett alkatrészeken kívül még van benne 2 vinyo (160+80) Geforce 6800 (sima) 2*512 Kingmax hardcore 2 író (1 cd 1 dvd) és 3 venti.

Érdekes mert a régi rendszerem amibõl csak alaplapot és procit cseréltem az nem fagyott ki soha. Volt olyan hogy 1 hétig ment folyamatosan. A régi rendszerem u.a. volt csak Asus a7n8x-e deluxe lap és 3200+ Barton proci volt benne. És mondom az atomstabil volt.

1 lap és proc cserét nem bír a táp??? Ennyivel többet fogyasztana az új lap+proci???

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Pedig ez a táp elvileg elég. :hááát: Akkor marad a BIOS-frissítés.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

ASUS A8N-SLI Premium :oké:

Digitális SLI váltó, heatpipe a teljesen hangtalan mûködéshez, "baleset" esetén is problémamentesen visszaállítható BIOS. Minden elismerésem az ASUS-nak! 8)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

liteon

Sziasztok!

 

Kaptam egy Intel P4 540 (3.2GHz/1MB/800MHz) (s775) procit. Szeretnék hozzá új alaplapot, mert a régibe nem lehet berakni (s478). A gépet fõként játékra és konvertálásra használom. Egy megbízható és közepes árkategoriás alapra gondoltam.

És mégegy kérdés tudom nem ide tartozik de mi a külöbség a S775 és a S478 proci ill. alaplapok között.

 

Elõre is köszönöm a válaszokat.

liteon :)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

ASUS P5AD2-E

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

crafter

Mi bajotok az Asus A7N8X-X alaplappal?

Nekem az van és tökéletesen mûködik.

Légyszi válaszoljatok, mert kiváncsi lennék.

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

Az A7N8X-X a butított változata az A7N8X-nek.

 

Az ASUS termékeknél az "-X jelzéssel látják el a gyengébb és felszereltsében butított alaplapokat.

Ettõl még mûködhet jól :)

Link to comment
Share on other sites

liteon

Sziasztok!

 

Köszönöm ProFiler válaszát. Meg nészerintem az alaplapot, jó!

Csak az árra kicsit sok, lehet hogy nem voltam egy értelmû de a köszepes ár számomra kb.:30.000-ft. körül mozog.Tehát aki tud egy jó alaplapot a

P4 3.2GHz/1M/800MHz (s775) procihoz a fenti árrért. Kérem válaszoljon.

 

Köszi liteon :)

Link to comment
Share on other sites

attika80

Sziasztok.

 

Szia PF. Az lenne a kérdésem, hogy ezt az ASUS A8N-SLI PREMIUM alaplapot dícsérted.

Most jutottam el odáig, hogy rendelek par dolgok, és én az MSI Diamondot néztem. Szomorúan olvastam, hogy sok a probléma ezzel a lappal és úgy gondoltam, hogy akkor megpróbálom az Asus-t. Szerinted jobb választás sokkal ez a lap? Nem volt eddig még Asus lapom és hát kicsit félek újitani de ha azt mondod jó, akkor kipróbálom! Nem tudom egyébkent otthon lehet-e kapni, mert itt amerikában csak két helyen egyenlõre 184$+ TAX + Shipping ami kb 230-ra jön ki. Szóval nem egy olcsó lap :( :( Ha van teszt valahol róla, akkor pls!!

 

Koszi.

 

Sziasztok.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Hidd el, hogy ennél az alaplapnál nem találsz jobbat!

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

janowolf

@ liteon

 

Szia! Én az i915 chipsettes modelleket javaslom, DDR(1) ramokkal pc-x foglalattal. pl:

*ASUS P5GD1 vagy a pro verzió

*Aopen i915Pa-E

DDR2 ramokkal:

*ASUS P5GD2 vagy a delux; premium

*Aopen i915Pa-EFRII

 

Ha AGP-s alaplapot szeretnél

i865

*MSI 865PE Neo3

VIA

*ASUS P5P800

 

stb, stb, de nézz inkább itt szét.

 

Üdv

 

JanowolF

Link to comment
Share on other sites

attika80

Hy.

 

Köszi PF. Most rendeltem meg a lapot, remélem beválik - bár még 1 hónap lesz mire minden meglesz hozzá. Amúgy 184$+ 9$ shipping olcsóbb, mint gondoltam. :) :)

 

Mégegyszer köszi. Sziasztok.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...