Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Továbbtanulás - Vol 2.


Balee

Recommended Posts

jetine

Sziasztok!

Így lassan a jelentkezés lejárta elõtt észbe kaptam, hogy talán nekem is megérné jelentkezni valahova :I. Viszont olyan gondom van, hogy nem igazán van ötletem, hogy mégis hova jelentkezzek.

Szóval a kérdés inkább grafikus körökben mozgóknak szólna (vagy aki tudja végül is).

Arról lenne szó, hogy én rajzolgatok itthon hol szorgosan, hol nem (lent deviantarban lehet látni miket), és én ezzel a digitális rajzolással szeretnék tovább menni, ahol tudom fejleszteni, mégis hova érdemes jelentkeznem? Tekintve, hogy nekem Debrecen a legközelebbi település, ahova betudok járni nap, mint nap.

Fõiskola / egyetem van itt debrecenbe amivel lehet mit kezdeni ez ügyben?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Tomiee17

Hali.Valaki nem tudja véletlenül hogy a szakdolgozatokat milyen progival vagy hogy ellenõrzik?

Link to comment
Share on other sites

BajuszGG

Hali.Valaki nem tudja véletlenül hogy a szakdolgozatokat milyen progival vagy hogy ellenõrzik?

Pl. ezzel. Az ÓE úgy tudom ezt használja és összehasonlítja a dolgozatot, hogy van-e egyezés a korábbi, az ÓE-n leadott TDK-k és szakdolgozatok között. Más intézményekrõl nem tudok nyilatkozni, illetve BME-n pl. Word-ben is be kell adni, gondolom Google képkeresõvel végignézik a képeidet, hogy nem Wikipedia-ról kopiztad-e. :D :unsure:

Link to comment
Share on other sites

_z0LEe_

Mókás, hogy szóbekerült a téma, és egy Plagiarism Checker reklám jelent meg a hozzászólások között. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Shudzsi

kicsit off de nem tom hova kéne:

Mi van akkor ha 20 évesként, nem járok se iskolába, se dolgozni?

Az van hogy ezt a szakmát amit elkezdtem, már tuti nem szeretném, és igy 0 kedvvel bejárni, meg a gyakorlati munkahelyre kb nagyon gáz lenne. De ha meg kiiratkozom, a másik suliba még korai beiratkozni, dolgozni meg nem fogok tudni. Tanévből meg van még hátra bő másfél hónap....

Ilyenkor mi lenne?

Link to comment
Share on other sites

jetine

Ilyenkor mi lenne?

Milyen szempontból kérdezed, hogy mi lenne? 20 éves elmúltál, nem vagy tanköteles. Ha te szeptemberben iratkozol ki, akkor sincs baj, ha van mit enned.

Viszont ha okj szakmáról van szó, és ráadásul az elsõrõl, akkor inkább iratkozz ki, ha nem tetszik, mert a másodikért már fizetni kell.

Otthagyod a sulit és a kövi tanév kezdetkor kezdesz újat, ha van kiszemelt.

Link to comment
Share on other sites

Shudzsi

Milyen szempontból kérdezed, hogy mi lenne? 20 éves elmúltál, nem vagy tanköteles. Ha te szeptemberben iratkozol ki, akkor sincs baj, ha van mit enned.

Viszont ha okj szakmáról van szó, és ráadásul az elsőről, akkor inkább iratkozz ki, ha nem tetszik, mert a másodikért már fizetni kell.

Otthagyod a sulit és a kövi tanév kezdetkor kezdesz újat, ha van kiszemelt.

Tehát akkor semmi gáz nincs?

Amúgy igen, ezért váltanék szakmát mert az első ingyenes csak, és én még épp tudok váltani (21. életév).

Link to comment
Share on other sites

jetine

Tehát akkor semmi gáz nincs?

Amúgy igen, ezért váltanék szakmát mert az elsõ ingyenes csak, és én még épp tudok váltani (21. életév).

Az iskolába érdemes megkérdezni, hogy iskola szempontból van-e következménye, ha kijelentkezel. Személy szerint én only szakmát raktam le 18 évesen (karosszérialakatos), ott pl. volt tanulói szerzõdés a gyakorlati helyre (ami nem az iskolába volt). Szóval ha volt ilyen szerzõdésed, akkor annak a felbontása jár-e következményekkel, ennek érdemes utánajárni. Ezt megtudod tenni akkor is, ha kiiratkozol, úgyis oda kell menned.

A következõ iskolába meg nem tudom mennyire korai bejelentkezni, én nekem a grafikus szakra (szintén okj, igen ezért már fizetni kell, mert második D: ) már február 15.-én lehetett.

Te neked olyanokkal van "gáz", minthogy TB-t lehet fizetned kell, ha már nem jársz iskolába, mindaddig amíg a következõ iskola el nem indul. Ugyanis ha iskolába jársz, akkor az utolsó tanévben októberig fizetik, ahogy a diákigazolvány is addig érvényes, és ha új iskolába jársz, akkor szeptembertõl már az fizetni, viszont ha kilépsz, akkor ez valszeg megszûnik. A diákod érvényes marad, ha van rajta matrica és nem adod le, bár vissza szokták kérni, na de "otthon hagytam" D: bár ez a te lelkiismereted múlik.

Minden esetre a TB fizetése pár hónapig még mindig olcsóbb, mint OKJ szakmáért fizetni.

Link to comment
Share on other sites

Shudzsi

Az iskolába érdemes megkérdezni, hogy iskola szempontból van-e következménye, ha kijelentkezel. Személy szerint én only szakmát raktam le 18 évesen (karosszérialakatos), ott pl. volt tanulói szerzõdés a gyakorlati helyre (ami nem az iskolába volt). Szóval ha volt ilyen szerzõdésed, akkor annak a felbontása jár-e következményekkel, ennek érdemes utánajárni. Ezt megtudod tenni akkor is, ha kiiratkozol, úgyis oda kell menned.

A következõ iskolába meg nem tudom mennyire korai bejelentkezni, én nekem a grafikus szakra (szintén okj, igen ezért már fizetni kell, mert második D: ) már február 15.-én lehetett.

Te neked olyanokkal van "gáz", minthogy TB-t lehet fizetned kell, ha már nem jársz iskolába, mindaddig amíg a következõ iskola el nem indul. Ugyanis ha iskolába jársz, akkor az utolsó tanévben októberig fizetik, ahogy a diákigazolvány is addig érvényes, és ha új iskolába jársz, akkor szeptembertõl már az fizetni, viszont ha kilépsz, akkor ez valszeg megszûnik. A diákod érvényes marad, ha van rajta matrica és nem adod le, bár vissza szokták kérni, na de "otthon hagytam" D: bár ez a te lelkiismereted múlik.

Minden esetre a TB fizetése pár hónapig még mindig olcsóbb, mint OKJ szakmáért fizetni.

ja a TB... na ez nem jutott eszembe, régen mondta valamelyik tanár. Ez mennyi havonta?

Elvileg lassan adhatom be a papirt másik suliba.

Link to comment
Share on other sites

jetine

ja a TB... na ez nem jutott eszembe, régen mondta valamelyik tanár. Ez mennyi havonta?

Elvileg lassan adhatom be a papirt másik suliba.

6810 forint D:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Winnower

Sziasztok,

idén végeztem a gimmnáziumban és videójáték fejlesztõnek tanulnék tovább, azon belül is programozónak. Ezt már olvastam, sokat segített: http://www.gamestar.hu/jatekfejleszto-akar...mit-tegyek.html

Nem egybõl megyek egyetemre, elõbb OKJ n elvégzem a programozás alapismereteit és a kérdés az lenne hogy utána C++ OKJ ra menjek-e vagy JAVA-ra (vagy phyton)?

Több munkát felajánlottak, hogyha Java-ra megyek Java programozónak felvesznek és mivel amúgy se rossz ha értek hozzá lehet megcsinálom, de azért 300.000 forint és azért mert megtanulok Java programozni (amit amúgy itthon is megtudnék csak kell a papír) az semmit nem segít a C++ programozásban tehát úgymond csak egyetem mellett a munkában használnám.

Van valami olyasmi, hogy az elsõ OKJ ingyenes. Ki lehet e játszani a dolgot úgy hogy kifizetem a Programozás Alapismeretek et (60.000) és az állam támogatja a Java/C++ -os OKJ t (290.000) vagy sem?

Ha elvégzem mondjuk a C++ -t OKJ n, utána ajánlott egyetemre menni vagy tudok azzal dolgozni handicap nélkül?

Pár dolgot tudnátok nekem tisztázni az segítene átlátni a jövõt, elõre is köszönöm.

P.s.: Elég zavaros lett, nem vagyok egy literátor. :)

Winnower

Link to comment
Share on other sites

_Greb_

nemtom fogsz-e még ide feljönni,mivel friss az accountod ahogy nézem,de én így látom:

szerintem fölösleges lenne bármilyen okj-s (java,c++) szakra menned ha utána úgyis el akarod végezni az egyetemet,pl nálunk az szte-n mind2-höz van 2 külön tárgy ahol megtanítják õket,ugyan nem olyan magas szinten,de elegendõ alapot adnak hogy utána könnyedén megtanulható legyen a többi nyelv is,meg ezek magasabb szinten és igazából vannak olyan helyek ahol gyakornokként tudsz egyetem közben dolgozni és elég nekik hogy egyetemista vagy,úgyis kell valamennyi idõt dolgoznod majd az egyetem alatt.

másrészt amit én hallottam,hogy legtöbb helyen nem kérnek papírt a programozáshoz csak tudást,tehát ha megfelelõ helyre mész akkor nem szabadna gondnak lennie hogy nincs papírod,amíg érted a dolgot,csak esetleg nem jutsz olyan magasra.

az egyetlen probléma ezzel,hogy papírt addig nem látsz amíg el nem végzed,ami legalább 3 év,de mint mindenhol itt is vannak ilyen buktató töltelék tárgyak,tehát az még elhúzódhat. :D

egyébként meg ha direkt játékfejlesztéssel akarnál foglalkozni akkor szerintem a c++ jobb lenne,tudomásom szerint legalábbis az sokkal alkalmasabb hozzá és azt is szokták használni. :)

bár ebben a témában annyira nem vagyok jártas.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
Hero44

Nem tudjátok, hogy az érettségi pontokat hány évig lehet tovább vinni? Pl. ha én 11-ben érettségiztem, akkor azokkal apontokkal még jelentkezhetnék, vagy már újat kéne tennem?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
BAKER_

Nem tudjátok, hogy az érettségi pontokat hány évig lehet tovább vinni? Pl. ha én 11-ben érettségiztem, akkor azokkal apontokkal még jelentkezhetnék, vagy már újat kéne tennem?

nem kell újra érettségizned, csak ha javítani szeretnél. amíg a rendszer nem változik, annyi pontot fogsz vinni mint 11-ben (bár ugye 12-ben változott 500 pontosra, szóval aszerint kell számolnod, de a rendszer kb u.a.)

Link to comment
Share on other sites

Bice

Sziasztok!

Hátha valaki találkozott hasonló "problémával".

Ha én csak PhD-re jelentkeztem, az nem számít "általános felvételi eljárásnak", nem? Azon agyalok, hogy megcsinálnék egy másik, de már levelezõs mesterszakot is PhD alatt, de nem tudom, hogy legálisan jelentkeznék-e a pótfelvételi eljárás keretében.

Esetleg valakinek van erre tippje? Köszi!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...