Jump to content
GSForum - Segélyvonal

3d Animálás Illetve Minden Ami Cg


oPalRx7

Melyik programot részesíted elõnyben/ismered/hallottál róla?  

28 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Wearwolfff

A Maya 2012-õt még hanyagold. Tele van buggal. Az új Subsription Addvantage pack is. Talán, majd ha lesz 2013, akkor már használható lesz a 2012 is.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
djlaczoka

Valaki nem tud véletlen 3D magzat modelt ?

Ami menne Cinema 4D-vel ? Nagyon megköszönném !

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
GTA007

Sziasztok.

Lenne egy apró kérdésem. (3D Studio Max-et illetõen)

Valamit véletlen elnyomkodtam és a (jobb) oldalsó eszköztár elállítódott olyan értelembe hogy automatikusan elrejtésre kerül ("Command Panel"). A kurzor érzékelésére megjelenik. Dokkolni szeretném hogy mindig látható legyen. Ezt hogyan tudnám visszaállítani, hol keresgéljek?

...persze nyomhatok visszaállítást is, de ha legközelebb szükségem lenne reá vagy hasonló eset lépne fel tudjam hol van ez a beállítási lehetõség.

Az esetleges válaszadást elõre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Bali500

Sziasztok egy 18 éves kérdésekkel teli srác vagyok és annak reményében írok nektek, hogy

hátha ti tudtuk segíteni 1-2 dologban, és elõre is nagyon köszönöm a válaszokat Azért gondoltam, hogy nektek írok, mert régóta követem a magazint és a facebook oldalt is és mindig rengeteg hasznos információval rendelkeztek mindenrõl. Nos,

elõször is azt szeretném mondani, hogy már évek óta rendkívül érdekel a 3D-s grafika és

ennek gyakorlatilag minden része az animáláson keresztül a modellezésen át a

karakterkészítésig stb. és nagyjából 4 éve szereztem be a 3ds max akkor legfrissebb

kliensét és azóta is ott próbálom kiélni kreativitásom, kisebb, nagyobb sikerekkel. Az

alapkérdésem az lenne, hogy most így az érettségi elõtt 1 évvel ideje lenne döntenem, hogy

hova is menjek továbbtanulni és ebben a témában megakadtam kb. 1 éve, mivel Magyarországon

nem találtam olyan felsõoktatási intézményt (persze lehet hogy van, csak én nem találtam

hasonlót), ahol ezt oktatnák. Ami befolyásoló tényezõ, hogy a rajztudásom az egyenlõ a 0-

val ezért mûvészi oldalról aligha tudnám megközelíteni az egész témát Szóval ennek

fejében, hogyan lehetséges olyan felsõoktatási intézményt találnom, ahol ezt oktatják, de

nem igényel rajztudást, mert a cirka 4 éves tapasztalatom is azt mutatja, hogy ez nem

feltétlen szükséges ahhoz, hogy elsajátítsam a programot és hogy jó munkákat készíthessek.

Igen én is találtam különbözõ tanfolyamokat, de ezek legnagyobb része fizetõs, amire nem

igazán van anyagi keretünk, vagy pedig esetleg rajztudásra is épít mint az okj-s animációs

tanfolyam. Szóval összességében tényleg abban szeretnék elsõ körben segítséget kérni

tõletek vagy bármilyen javaslatot arra, hogy kimondottan valamilyen felsõoktatási

képzésben hogyan lehetséges ezt tanulni itthon, már ha lehetséges. Azért érdekel ez

legfõképp, mert még ha önképzéssel el is sajátítanám a programot, gondolom én, hogy egy

diploma nélkül errõl, semmi esélyem nem lenne bármilyen állást szerezni a késõbbiekben, de

errõl is nagyon megköszönném a véleményeteket, vagy hogy egyáltalán hogyan lehetséges

ezzel a szakmával elhelyezkedni, és mennyire "kifizetõdõ"? Valamint valaki írta lejjebb,

hogy a játékfejlesztésnek nincs nagy jövõje, és ez lenne egy másik félelmem a témával

kapcsolatban, hogy errõl ki mit gondol? Mert ha tényleg lehanyatlik a számítógépes

játékipar, akkor ottmaradnék mindenféle képesítés nélkül (pláne, ha diplomát sem szereztem

esetleg errõl), és akkor mi lenne? Minden ezzel a témával kapcsolatos kérdésben kíváncsi

vagyok a véleményetekre, például arról is, hogy ha szerzek valami papírt errõl a

képesítésemrõl, akkor hogyan és hol lehet/érdemes elhelyezkedni? Továbbá még arról is ki

szeretném kérni a véleményeteket, hogy milyen programot érdemes használni (amint írtam én

a 3ds max-ot használom) és van-e ezzel kapcsolatban bármi más tippetek/véleményetek?

Szóval összefoglalva a legfontosabb kérdésem az lenne, hogy hol lehetséges ezt tanulni a

felsõoktatásban és hogyan? Ne haragudjatok a rengeteg szövegelésért és a sok

kérdezõsködésért, csak meglehetõsen tanácstalan vagyok, és bármilyen segítség nagyon

hasznos lenne a számomra ezért fordultam ide a "hozzáértõk"-höz Elképzelhetõ, hogy

néhány kérdésemre választ kapnék, ha végigolvasnám a kommenteket, de bevallom õszintén,

hogy mivel rengeteg van, ezért nem tettem meg. Elõre is nagyon szépen köszönök bármilyen

segítséget!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...